Jump to content

Widocznie tak. Nie było tematu o tym samolocie więc zostawiam, nic złego w tym nie widzę (niektórzy dublują tematy i jest okey..).

• Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 2 weeks later...

Mi samoloto się bardzo podoba. Ma swoje wady, jak np. silnik z tyłu, i ster wysokości z przodu, ale może być. Latałem sobie nim troche na testowym, na AB, HB i SB, i widze dobrze jego wady i to dlaczego go niewprowadzono do produkcji: Słaby silnik i brak możliwości zastosowania wiekszego z powodu problemów z chłodzeniem, problematyczne wznoszenie z powodu steru w dziwnym miejscu i słaba, wręcz dupna widoczność, kabina jest gęsto posiana wzmocnieniami szyby co bardzo przeszkadza, słaba zwrotność. Ale ma też zalety: jest stabilny, skos skrzydeł zwiększa prędkość max. w nurku (nie pamiętam ile, ale więcej niż mustang), umiejscowienie uzbrojenia w dziobie, i 2x 12,7mm i 2x 20mm.

Podoba mi się z powodu tego że jest to niekonwencjonalna konstrukcja, a ja lubie pobawić się w projektowanie :Ds 

Ale jest cholernie drogi i szczerze to nigdy go w bitwie nie widziałem. Serdecznie odradzam jego kupno.

• 2 months later...
Radio BeZi powiada:

"Jak najbardziej ma mały silnik.. Ale to zasługa GJ że dali silnik o mocy 1k KM, z nieudanego prototypu, który się rozbił... Miał mieć docelowo silnik o mocy 2000KM - co przy jego konstrukcji dało by szansę na genialną maszynę pod katem BNZ (czyt. silnik podobny do tego w mustangu, przy masie mniejszej o 1-2 tony)... Drugi prototyp miał 4x .5 zmaiast 2x .5+2x20... No i miał już 1275KM co pozwalało mu polatać... Gdyby tylko docelowego silnika nie wycofali z produkcji..."
medal medal medal medal medal medal medal

• 9 months later...

To "Coś" w obecnym stanie, to po prostu podręcznikowa definicja UFO.

Porównywałem go ostatnio z Japońskim odpowiednikiem J7W1, ale różnica w osiągach była po prostu powalająca, na korzyść XP-55 oczywiście.  

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Ogólnie to nawet wszelkimi maści ki-43 jest strach walczyć przeciwko temu XP-55 bo cholerstwo potrafi nawet wykręcić.

medal medal

<AB>

Ogólnie to nawet wszelkimi maści ki-43 jest strach walczyć przeciwko temu XP-55 bo cholerstwo potrafi nawet wykręcić.

Kewl??

Toć ja w XP-50 trzykrotnie już to dziadostwo spizgałem w walce manewrowej,to co dopiero Sokolikami...chyba,że o RB mowa,ponoć w tym trybie to dopiero jest obmierzły UFOlot z Ascendera.

Edited by MasterBLB
medal medal medal medal medal medal medal medal

Fakt na RB to robi z japońcami rzeź ;/ 

Jakoś ostatnio gdy grałem japońcami zostało nas z 10 typa na mapie a w enemy teamie 4 gości z klanu 2x xp-50 2x xp-55 to nas zjedli bez straty 1 samolotu ;(

Edited by zomeer

XP-55 na RB robi rzeźnie, ja z kolegą we dwóch musieliśmy przed nim uciekać w Hienach bo nie było jak z nim walczyć, bo dość że był ponad kilometr od nas to nie było jak unikać ataku bo mógł wejść z nami w walkę manewrową.

Jeśli o mnie chodzi to gram tylko na RB, chyba że jakiś event to dopiero wtedy najwyżej wstąpię na ten tryb gwiezdnych wojen.

medal medal

• 2 months later...

Nom, trzeba przyznac ze ten samolot jest dobry, najlepsze to ze mało sztywnieje przy 450 na godzine co jest dosyc wazne na tych tierach. 

Uzbrojenie w nosie jest bardzo me gusta. Wlasciwie to tylko używam 20stek bo po 200 pocisków na działko plus oba w nosie wiec skoncentrowany promien smierci. Też dosyć łatwo nakierować bo w nurku bardzo ładnie sie słucha, czego nie da sie powiedzieć o jakichkolwiek innych manewrach, ogolnie, albo masz 450 na budziku albo jesteś marty :D

Wznosi sie tylko tak se, chociaż muze powiedziec ze na dobrym MEC to mnie tylko niektóre spity i F4 potrafia przecignac. Wciąż Ki-61-l jest niepokonane na tym tierze jezeli chodzi o wspinanie sie do pary z Ki-44 który naprawde jest za nisko w BR.

Fajnym jest to, ze całkiem nieźle trzyma prędkość na 5000m. Idzie prześcignac naprawdę wiele samolotów które juz zdychaja całkiem mocno.

Spokojnie z ta iloscia amunicji i wspinaniem sie mozna grzecznie powalczyć jezeli tylko czekamy az furball sie zacznie i dopiero potem nurkujemy na ten cały bałagan. Grunt to trzymac sie z daleka póki wszystko nie spadnie na glebe.

A efekty sa takie

Ey0mUPr.jpg

iq5DvQG.jpg

Cesarskie lotnictwo tez nie daje rady :3

Generalnie samolot ma same plusy, poza tym ofc ze wyglada awesome, ma dobre uzbrojenie, fajnie sie dosyc wspina jak na USA, nawet jakos skreca, dobrze sie słucha myszki.

Ale jest jeden kolosalny minus.

Lata w amerykańskim teamie.

• Upvote 1

• 3 weeks later...

Mam pytanie do posiadaczy tego brzydala - jak on lata na dużych wysokościach? Tak powyżej 5500 metrów (na RB). Daje radę czy czuć niedostatek mocy?

Daje rade całkiem dobrze, jezeli mam być szczery. Co prawda 109E7 imo lata lepiej na 7km ale X55 tez daje rade, na tych tierach mało kto tam siedzi, ale raz czy dwa mi sie udało kogos zabic.

[quote name="HelpfulHyena" post="6002948" Wciąż Ki-61-l jest niepokonane na tym tierze jezeli chodzi o wspinanie sie.[/quote]

Dzięki za odpowiedź, ale jeszcze jedno pytanie do Twojej wypowiedzi powyżej. Czyżbym o czymś nie wiedział? W karcie Ki-61 ma wspinanie ok. 10 m/s, czyli beznadziejne. Popatrzyłem na osiągi i nawet nie próbowałem tym latać. Realnie w grze wychodzi to jakoś inaczej?

• 4 weeks later...

tego brzydala dogonilem i zestrzelilem b-25 na 6k

Za sterami musiał w takim razie siedzieć jakiś dorodny kartofel;-)

Kupiłem toto, polatałem i... ma pewne miejsce w pierwszej trójce moich ulubionych samolotów. Drogi w ..., ale daje mnóstwo frajdy jeśli tylko stosować się do rad mądrzejszych graczy i cały czas trzymać na nim wysokość (co nie jest trudne, bo wspina się bardzo przyjemnie).

• 2 weeks later...
  • 2 years later...
3 hours ago, zomeer said:

Odkopie temat.

Dostałem zniżkę -75% na to coś.

Warte to kupna obecnie?

Bardzo warte - dwie dwudziestki i dwa Browningi w nosie to siewca zniszczenia, wspina się lepiej i jest zwrotniejszy od innych amerykańskich samolotów na tym BR. Miód-malina (tylko trzeba uważać, bo każde trafienie w skrzydło albo te śmieszne stateczniki pionowe czyni go prawie niesterownym). Gdyby nie to, że jest na II erze i wyniki nie liczą się do zadań albo eventów, to latałbym tylko tym. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...