V4_Glo_HUN

Orosz harckocsik

A Maus-on :) Csak az nem orosz.

A Maus páncélja csak papiron erős,vagy még ott sem ugy van beálitva hogy a szövetségesek 1 lövésezhetik bárhonan.:( Az Is4 is csak azért kemény mert szánt szándékal átálitották a páncél döntöttségét hogy lepantitsa a lövéseket.Nem én állitom ha nem a fejlesztők ismerték el hogy így van.mint ahogy az M103 szándékosan bug-os torony páncélja.Dehát ez van ezzel kell főzni...

medal medal medal medal medal medal medal medal

Hát nemtom, én ha Maust látok az IS3-asommal, sikítva menekülök amíg rám nem fordul. Tudtommal egy hely van ahonnan át lehet lőni (nyilván több is, csak nem tudok róla), az a torony és a test illesztése, hátulról. Csak mikor 1200-ra van és szemben, akkor nehéz ott eltalálni :)

Nem ostobák a Maus tulajok, nem szoktak rambózni. Inkább szépen csendben, szürke eminenciásként, kinyírnak mindenkit a hátsó sorból.

Próbáltam Is3-al, T54-el is a legjobb lőszerekkel, de smafu.. Talán az M103 át tudja lőni, passz. Majd ha lesz Maus-om biztos fény derül a gyenge pontokra :)

medal medal medal medal medal

Hát nemtom, én ha Maust látok az IS3-asommal, sikítva menekülök amíg rám nem fordul. Tudtommal egy hely van ahonnan át lehet lőni (nyilván több is, csak nem tudok róla), az a torony és a test illesztése, hátulról. Csak mikor 1200-ra van és szemben, akkor nehéz ott eltalálni :)

Nem ostobák a Maus tulajok, nem szoktak rambózni. Inkább szépen csendben, szürke eminenciásként, kinyírnak mindenkit a hátsó sorból.

Próbáltam Is3-al, T54-el is a legjobb lőszerekkel, de smafu.. Talán az M103 át tudja lőni, passz. Majd ha lesz Maus-om biztos fény derül a gyenge pontokra :)

Én M47 APCR, meg M103 HEAT lőszerrel szoktam téblábolni. Szemből a lövegtől jobbra, a lövegkezelő előtti lemezt át lehet ütni velük. Ha lehet azért én is kerülöm a szemtől szemben harcot vele, de volt már rá példa hogy egy friss, sérülésmentes Maust addig lőttem ott amíg kifogyott a legénység. Mondjuk nagy mázlim volt hogy mindig pont időben kapta be a lövegkezelő ahhoz, hogy ne ő lőjön előbb :lol:

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Szemből a lövegtől jobbra, a lövegkezelő előtti lemezt át lehet ütni velük.

Ott, meg ha a lőszered 180mm-t át tud ütni (abban a Tierben melyik nem tud?  :lol: ), akkor az oldalának lődd az első részét, ahol lejteni kezd a frontpáncél. Egy hatalmas üzemanyagtartály, nem is beszélve mögötte a motorról.  :Ds

medal medal medal medal

"gyenge ágyú és rossz páncél"

micsoda?

t-44-en gyenge páncél, is-1-en gyenge páncél, akkor min erős a páncél?

Orosz Tier IV tankok páncél ügyileg a béka s*gge alatt vannak.Az IS-1 előlről lövi ki az IS-2 mod 44-et.Nem nehéz kilőni egy IS-2/2 mod 44-et.Alsó lapka, vagy torony, akármelyik oldal.
T-44-el 3 Tigris II(H)-t öltem, abból kettő oldalba volt, egynek meg a lőszer felrobban a csőben.

Nem is ez a lényerg, csak pl ha megnézed az is-4nek több a nyers páncélja a tornyon és az is jobban van kialakítva, ugyan ez a helyzet a test páncélon is, hogy hiába kevesebb, de gyakorlatban a döntöttség miatt jobb és kisebb a cél is.

Szóval ha a kettőt hasonlítsuk egymással a maus-t nem lehet sehogy sem kihozni jobban ebben a tekintetben.

Orosz Tier IV tankok páncél ügyileg a béka s*gge alatt vannak.Az IS-1 előlről lövi ki az IS-2 mod 44-et.Nem nehéz kilőni egy IS-2/2 mod 44-et.Alsó lapka, vagy torony, akármelyik oldal.
T-44-el 3 Tigris II(H)-t öltem, abból kettő oldalba volt, egynek meg a lőszer felrobban a csőben.

Akkor t-44 vs párduc X

t-44 vs tigris

sőt t-44 vs tiger 2, effektíve hasonló frontpáncéljuk van,kicsit gyengébb toronnyal, de az random le tud pattani a döntöttség miatt és a t-44 jóval strapabíróbb is mint a tigris 2 pl.

Persze lehet hasonlítani az is-2-t az IS-3-hoz csak semmi értelme, mert mindkettő szovjet és nem is egy szinten vannak.

Én nem tudom nagyon komolyan venni azokat a véleményeket, amik szovjet tankra azt mondják, hogy kuka páncél:(

Én tapasztaltam és tapasztalom eleget a német oldalon az igazi kuka páncélt, majd ha lesznek magasabb szovjet tankjaim teljesen biztos vagyok benne, hogy ugyan azt a sztálinium minőséget fogom kapni, amit a t-28 vagy t-34-nél meg tapasztaltam már.

Kedves elvtárs nekem már T-54 75%-a megvan, T-44-el eleget szenvedtem.A 85mm-es Zis-S-53 ágyúja a Tigris II(H) tornyát nem lövi át előlről.180mm-es max penje van, viszont a Tigris II(H) torony páncélja 180mm és döntve van kb 10°-ba, nem lehet.Az IS-2 bárhol átlőhető, a mod 44 meg az alsó lapnál és a toronynál..

Kedves elvtárs nekem már T-54 75%-a megvan, T-44-el eleget szenvedtem.A 85mm-es Zis-S-53 ágyúja a Tigris II(H) tornyát nem lövi át előlről.180mm-es max penje van, viszont a Tigris II(H) torony páncélja 180mm és döntve van kb 10°-ba, nem lehet.Az IS-2 bárhol átlőhető, a mod 44 meg az alsó lapnál és a toronynál..

Szia...a T-44 es dologba teljesen igazad van.Az is2 pedig elméletileg csak 600m-en bellül volt szemből elenfele a királytigrisnek.ami azt jelenti hogy 600m-en kivülröl nem kéne tudja kilőni,persze megint más a valóság és megint más a játék.Engem csak olyanok szoktak bosszantani hogy a király tigrisért kb 1éve könyörgünk állitsák be a tornyát normálisan és az ágyuját is csinálják meg.de a fejlesztők nem olyan rég csinálták meg a tornyát.gép-pityut meg direct nem teszik bele.ja és hol lehuzzák az átütését hol vissza állitják....persze ha orosz tank-nak van valami hibája egyből ugranak javitani...

Edited by KAPITANY_ICEMAN
medal medal medal medal medal medal medal medal

IS-2 Modell 1944 elemzés

Érdemes elolvasni, vannak benne jó tanácsok. A stílus meg mindent visz, én végigszakadtam az egészet  :lol:

Vodkalövő oroszmedvepuszi ágyú

Szabadidőtáborba már készül a beutaló.  :lol:  Amúgy Henschel minden szinten veri.

medal medal medal medal medal medal medal

A KV-2 mod 1939 és 1940 mennyire képesek egyetlen lövéssel szétlőni a hasonló, netán fejlettebb harckocsikat ? Ismerősöm mondta, hogy még M103-ast vagy E-100-ast is sikerült kilőnie vele, de én valamiért hihetetlennek tartom.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Én maust is csaptam ki vele. A he gömbben röbban. Maus teteje 50mm vagy mennyi? Pofán kell lőni és már pukkan is. Ezzel a módszerrel nagyjából mindent kiszed.

Amikor négyen mentünk volt, hogy fejenként 3-4 kill-el legyalultuk az ellenfelet, csak oda kell figyelni, hogy mindig legyen valaki betöltve.

A másik ami meg tudja lepni az ellent az a fantázia PZII. Szedtem ki vele IS-4-et. Meg is lepődött. :)

Edited by Volfram42
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Én maust is csaptam ki vele. A he gömbben röbban. Maus teteje 50mm vagy mennyi? Pofán kell lőni és már pukkan is. Ezzel a módszerrel nagyjából mindent kiszed.

Amikor négyen mentünk volt, hogy fejenként 3-4 kill-el legyalultuk az ellenfelet, csak oda kell figyelni, hogy mindig legyen valaki betöltve.

A másik ami meg tudja lepni az ellent az a fantázia PZII. Szedtem ki vele IS-4-et. Meg is lepődött. :)

Tetejét hogy lehet eltalálni ? :D Pofa alatt a tornyot érted szemből ? De ott is 200. Hogy tud a HE kárt okozni amikor csak 54 milit üt át ? Minden harckocsinál nem szórakozok 2-féle lőszerrel, mindegyiknél APCR-t viszek kizárólag, mást nem. 

Megkerülve, a fenekét eltalálva szedted ki vagy máshogy az ISz-4-est ? Miért lenne fantázia Pz II a H, amikor az alapján eljutottak a Luchs-ig ?

Szemből vagy tarkón. 54mm a He lövedék. 50 a tetőlemez. Ráadásul a szellőzőnyílásokon 10mm és a repeszek nem finnyásak. Bemennek ott is. Én anno csak HE lőszert vittem hozzá. A többi felesleges.

PzIIH volt egy prototípus amit menetteszteltek aztán törölték a projectet. Poén, de most nézem, hogy a játékon belül állítólag 4 darab készült belőle, de erről semmit se tudok. Régen ott is csak a prototípust emlegették. Szóval jogos nem fantázia csak prototípus amit kidobtak. Most frissíthették szerintem, de én eddig akár hol olvastam róla mindenhol csak menetteszt volt. Illetve ha a keleti frontra vitték volna, nagy bölcsen nyitott felépítménnyel akkor miért sivatagi álca van hozzá? Hmm. Felettébb gyanús. Majd utánalesek úgy is. Bár már egy Tu-4-el is adós vagyok. Előbb az.

175mm az átütése az IS-4 oldala meg 160. Az árkád pályáknak hála meg lehet közelről nyaldosni csak jókor kell az oldalához dörgölőzni.  :Ds

Edited by Volfram42
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

ISZ-1-hez érdemes használni 180 miliset vagy elégséges az alap 142-es lőszer ? Nekem a 142 is megtette eddig, csak azért kérdem, mert akkor azzal gyorsabban és talán egyszerűbben lehet egylövéses öléseket összehozni, AB-ben értem megint.

ISZ-1-hez érdemes használni 180 miliset vagy elégséges az alap 142-es lőszer ? Nekem a 142 is megtette eddig, csak azért kérdem, mert akkor azzal gyorsabban és talán egyszerűbben lehet egylövéses öléseket összehozni, AB-ben értem megint.

Az alap lőszer a legjobb, rettenet sok robbanószer van benne, ha megnézed a statjánál, ami gyakorlatilag ha jó helyre megy halál vagy minimum nem lő vissza egy darabig az elvtárs.

medal medal medal medal medal medal

Az ISZ-1-es egész jó harckocsi, annak ellenére, hogy rosszul vagyok a szovjet vasaktól, és a következő ISZ-eknél miért kellett lecserélni a sima lőszert osztottra, ami megnöveli a betöltési időt ? A "sima" lőszert betöltik max 10 mp alatt és tüzelhetnek, addig az osztottnál külön kellett "szórakozni" mind a lövedék, mind a lőportöltet betömködésével. És találat esetén sem biztos az ölés vagy sebesítés, a Vadászpárducomról pattognak az ISZ-2-esek találatai szemből, addig én röhögve lövöm ki őket max 2 lövéssel.

Én a 8 - 10 másodperces újratöltéshez vagyok szokva a német vasak alapján, addig a szovjeteknél a komolyabbaknál fél percig is tart, még a páncélvadászok is ide értendők. Az ISZ-1 komoly a maga szintjén, de afölött "használhatatlan", ezt már Párduc A / G-vel menve tapasztaltam.

A SZU-122-esnek lassú a töltése, de ott kompenzálja az egészet, hogy kezdőkkel találkozok szembe, addig az ISZU-122-es vagy ISZ-2-es ellenfelei tapasztaltabbak lehetnek, nem akarok nagyzolni, én is annak érzem magamat és ezért megyek biztosan neki az ISZ-eknek és ISZU-knak a Vadászpárducommal. 

Érdekes, hogy magabiztosan megyek az ISZ-1-el, de előre "lassan" megy, de tolatásban gyors, addig a Párduc meg fordítva, vagyis előre menetbe gyors, a tolatás meg kínszenvedés.

Edited by Marcus9311

Az alap lőszer a legjobb, rettenet sok robbanószer van benne, ha megnézed a statjánál, ami gyakorlatilag ha jó helyre megy halál vagy minimum nem lő vissza egy darabig az elvtárs.

Már minden alkatrész megvan az ISZ-1-eshez, kivéve a 145-ös és 180-as lövedékeket :D

"a következő ISZ-eknél miért kellett lecserélni a sima lőszert osztottra, ami megnöveli a betöltési időt ?"  A lőszer tömege miatt, a másik ok, hogy tüzérségi löveg volt eredetileg és az indító töltet lőpormennyiségét így lehet változtatni.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

"a következő ISZ-eknél miért kellett lecserélni a sima lőszert osztottra, ami megnöveli a betöltési időt ?"  A lőszer tömege miatt, a másik ok, hogy tüzérségi löveg volt eredetileg és az indító töltet lőpormennyiségét így lehet változtatni.

És miért kellett cserélni az alap "könnyű" lőszert valami nehezebbre ? Vagy a löveget is miért cserélték ki ? Az alap 142-es lőszer nagyon jó, jobb, mint az "erősebb" német PzGr 39 / 40 / 39/42 40/42 stb ... Amíg a német lőszerek nyíllövedékekként egyik oldalon be, másikon kilépnek, és harckocsiknál 1 max 2 harckocsizót ölnek meg, és így 2-3 lövedéket is kell pazarolni egy ellenre, addig a "gyengébb" 142-esnél majd' mindig elsőre ki lehet nyírni a teljes személyzetet, mert belép és benn robban, ahelyett hogy nyíllövedékként keresztülmenne az egészen. Páncélvadászoknál értelemszerűen 3 embert öl meg a német lövedék, mert egymás mögött ülnek, és így le lehet csökkenteni 1-2 lövésre az egész kínlódást.

Több olyan filmfelvételt vagy fotót láttam, hogy keresztülment a Sherman-en vagy Pershing-en a 7,5-es vagy 88-as lövedék, 2 harckocsizó meghalt, a többi menekülésre fogta, és a harckocsi javítható és szolgálatba állítható maradt. A harckocsi nem kezdett el lángolni, "csak" meghalt a személyzet 2 tagja és a többi (jogosan) bepánikolva menekült.

A szovjetekhez visszatérve, többször esett meg velem, hogy az ISZ-2-es kiszedte a harckocsim tornyában ülőket, de a rádiós lövész tudta gyorsan helyettesíteni az irányzó-lövészt, egyből tüzet nyitottam, az ISZ-2-es sofőrjét és irányzó-lövészét kiszedtem és tetejébe felgyújtottam a motorját, és utána kerülvén megadtam a kegyelemdöfést, ha valami normálisabb lőszerrel és töltési idővel megáldott harckocsi, pl. az ISZ-1-es csinálja velem ezt, akkor én húzom a rövidebbet.

Edited by Marcus9311

Van valami finn vagy netán német skin az ISZ-1-eshez ? Inkább finn skin lenne jobb, olyasmi színvilágban, mint ami a KV-1B-n vagy StuG-okon van, nem szimplán rá van fújva az egyszínű szovjet zöldre a finn horogkereszt, a másik, lehet kétféle felhasználói skin-t egyszerre használni ? 

Edited by Marcus9311

Turcsányi Károly Nehéz Harckocsik és Tim Bean- Will Fowler Szovjet Harckocsik A II. Világháborúban című könyvekben sok érdekes dolgot találhatsz. ISZ 2 fő feladata nem a páncélosok elleni harc, hanem az áttörés volt. A 85 mm-es D5-T nem volt elég hatékony a megerősített gyalogsági állások áttöréséhez. Beépítették kísérletképpen a BS-3 100mm-ea ágyút is, melynek jobb a páncélátütése, de a 122 mm-es A-19, majd a D-25T építették be. Mivel ezen lövegek és lőszereik gyártásához elegendő kapacitásuk volt. (így jött létre az ISZU 112 is mivel a 152mm-es ML-20 gyártási kapacitásánál is voltak gondok) Az ISZ 2 a már rendszeresített tarackágyú lőszereit lőtte, mivel a lőszeripari népbiztos nem engedte a kifejlesztett új löszerek gyártását gazdasági okokból. Ez egy játék, ami itt a legjobb az nem biztos, hogy a valóságban is az volt. a harckocsi tervezésnél az alap a Tűzerő, a Mozgékonyság és a Védelem hármasának egyensúlya. A második világháború előtt és alatt az adott ország katonai doktrínájának megfelelően ezen hármas tervezési alap elvek eltolásával hozták létre a könnyű, de gyors felderítő és sikerkifejlesztő harckocsikat. A lassú, de jól védett gyalogsági és áttörő harckocsikat. A párduc és M26 majd a T54 voltak az elsők melyekben megvalósult a minden célra alkalmazható harckocsik a mai MBT előfutárai. Persze speciális célokra gyártottak még harckocsikat (PT76), vagy a kínai tervezésű könnyű harckocsik amit az ország déli terepviszonyai indokoltak és indokolnak. A valóságban a gazdaság meghatározó a gyártásban, hiszen ha nincs harceszköz, vagy lőszer az igen negatívan befolyásolja a harci eseményeket. Bf 109 gyártósorát is gazdasági okból tartották fent, nem azért, mert a váltótípus nem volt. A technikai megbízhatóság, a könnyű javíthatóság a megfelelő logisztikai biztosítás és a kiképzett személyzet is fontos szempont a valóságban. Nem mindegy, hogy az alegység hadrafoghatósága hány %.         

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.