V4_Glo_HUN

Német harckocsik

Nem fogok ideológiai vitákba szállni. Tudsz Te szép magyar nyelvünkben sokkal kevésbé sértő kifejezéseket is használni az adott népcsoportokra.

Úgyhogy kérlek szépen.

Topik: On
medal medal medal medal medal

Nem csak a szélsőségek (Hitler és Sztálin és az ideológusaik) tudtak alkotni, Churchill sem rajongott a gyarmatiakért, vagy az amik meg az oroszokat tekintették szeszkazánoknak és más primitív hordának és azon elfogadott nyugatiak után állok így a dolgokhoz.

263405_10151465499772302_2074015342_n_ww

Először és utoljára politizálok:

Már 9/11 és a 2005-ös londoni merényletek miatt hosszú éveken át az iszlámot, a muszlimokat, az arabokat és a feketéket Európában és az USA-ban kritika, megvetés, de legalább szarkazmus illette. Soha egy pozitív kontextusban nem merült fel vallási, etnikai, politikai elemzésekben. Ennek szellemében beszéltek terrorista focistákról meg iszlamista pártokról itthon. A Jobbik elleni egyik közkedvelt, elsősorban balos kártya volt az "iszlamista párt" meg "arab barátság". Aztán mintegy varázsütésre egyik pillanatról a másikra az emberek, témánk szempontjából a politikusok, még az USA-ban is könnyes szemekkel, meghatottan éreztetik szolidaritásukat a korábban hevesen szidott Iszlámmal, követőivel, az arabokkal meg a feketékkel szemben, hogy mégsem terroristák meg gyűlölködők és ennek szellemében engedjük be őket és legyintenek arra, amikor sikoltozzák félreérthetetlen módon az Allahu Akbart, kivéve Trump és egyes repubok. Egyszóval utálom az egészet és nem tekintem az ostoba politikusi véleményeket mérvadónak, mert viharos gyorsasággal változtatják álláspontjukat, önellentmondásokba keveredve.

Meg a másik, az rasszizmus, ha minden külön jelző nélkül kimondom, hogy f.e.k.a vagy p.a.k.i ? Bár a n.igger-t én is durvának tartom, nem mondom ki, meg tapasztalatom, hogy ismerőseim gond és rosszindulat nélkül f.e.k.áznak vagy p.a.k.iznak, de n.iggerezni nem, max akkor, ha közönnyel értékelik az afrikai állapotokat, hogy nincs működőképes országuk, csak népirtások. Minden nép "mocskolja" a másikat egy kicsit, de attól még nem öljük meg egymást ! Ez a demokrácia, amikor már a nyílt magyar vagy más fehér vagy "sárga" gyalázás is meg van engedve, akkor lehessen "mocskolni" más népeket is egy kicsit, senkinek nem lesz kára addig, amíg nem történik gyilkosság vagy jogfosztás!

A rasszizmus ott kezdődik, ha a népektől jogokat vonnak meg vagy akarnak megvonni, ami nem történt meg! Tehát nincs is rasszizmus, csak a bérrettegőknél! És egyes bérrettegők, mint Konrád György vagy Kertész Imre is ilyen "rasszisták" lettek a mostanában történtek kapcsán, és persze a balosok elhatárolódtak tőlük szorgalmasan, persze maguk a balosok is tudnak alkotni, ők meg a magyargyalázást játsszák ki, de nem restek szlovák terroristákkal vagy román munkavállalókkal riogatni, vagy elszakított magyarjainkra is záporoznak a "mocskos szlovák / román / stb" jelzők balról. Vagy nem mintha annyira oroszpárti lennék, de ők is átlépték a "határokat", magyarokat gyilkoló, erőszakoskodó szeszkazánokkal riogattak (Ukrajna kapcsán), ami az ő szájukból megengedhető, de ha jobbos mondana ilyesmit, akkor gyűlöletbeszédbe esnénk.

Megbocsájtjátok ezeket a keserűség okozta sorokat ?

Gyönyörű szép sorokat írtál... Ahogy anyád és apád nevelt, úgy beszélj! Ha nem így neveltek, akkor meg tanulj meg kulturált módon hivatkozni más népekre.

Szerintem beszéljünk inkább a német tankokról >o]

Jó, fel is vetettem, hogy mi van a 233-as toronyszámú Királytigrissel, meg hogy hogy voltak a toronyszámozások, de érdekesebb volt a politika. Egyébként nem lehetne valami poli-dili topicot létrehozni itt is, természetesen nem az állandó politizálásért, hanem az ideiglenes problémák, pl népelnevezések orvoslásáért ?

Én most nem ideológiákról beszéltem, hanem a politikusok elvtelenségéről, hogy össze-vissza, napi politikai "érdekeiknek" megfelelően gyakorolják a gyűlöletbeszéd meg raccicmus fogalmát, abban talán egyetértünk nem, az nem szorul különösebb taglálásra és ilyenkor mi értelme van az egész követésének, egyik nap ki lehet mondani, hogy cigány, másik nap meg valami nyakatekert elnevezéssel kell illetni, és azt is változtatják még 2-3 alkalommal, mert gúny tárgyává válik az egész, nem a többségnek kell alkalmazkodni, hanem a kisebbség viselkedjen úgy, hogy ne váljon szitokszóvá a cigány vagy esetünkben a f.e.k.a. 

Gyönyörű szép sorokat írtál... Ahogy anyád és apád nevelt, úgy beszélj! Ha nem így neveltek, akkor meg tanulj meg kulturált módon hivatkozni más népekre.

Írhatom "kulturált" elnevezését a népnek, de ha előnytelen kép alá fogom írni, mint itt, amin a T-54/55-össel debilkednek, akkor is lehet belemagyarázni az egészbe bújtatt rasszizmust, ha az illető kötözködő vagy netán szélsőséges ideológiájú ? A képet egyébként vagy a HTKA-n vagy a LEMIL-en találtam, és ők aligha vádolhatók rasszizmussal.

Edited by Marcus9311
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Írhatom "kulturált" elnevezését a népnek, de ha előnytelen kép alá fogom írni, mint itt, amin a T-54/55-össel debilkednek, akkor is lehet belemagyarázni az egészbe bújtatt rasszizmust, ha az illető kötözködő vagy netán szélsőséges ideológiájú ? A képet egyébként vagy a HTKA-n vagy a LEMIL-en találtam, és ők aligha vádolhatók rasszizmussal.

Eleve miért posztolsz egy T-54-en lovagló afrikaiakat a War Thunder NÉMET tankok topikjába??? :dntknw:

Elég nagy az internet, mindennek lehet találni megfelelő helyet. Az utóbbi két oldalnak semmi keresnivalója itt. Ha ennyire érdekelnek a különböző népcsoportok vagy a rasszizmus, akkor regisztrálj egy antropológiai fórumra. Ott biztos találsz magadnak egy pajtit, akivel töviről-hegyire átnyálazhatod a témát. Így Te is kiélheted magad és a WT fórumon is rend marad.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Eleve miért posztolsz egy T-54-en lovagló afrikaiakat a War Thunder NÉMET tankok topikjába??? :dntknw:

Elég nagy az internet, mindennek lehet találni megfelelő helyet. Az utóbbi két oldalnak semmi keresnivalója itt. Ha ennyire érdekelnek a különböző népcsoportok vagy a rasszizmus, akkor regisztrálj egy antropológiai fórumra. Ott biztos találsz magadnak egy pajtit, akivel töviről-hegyire átnyálazhatod a témát. Így Te is kiélheted magad és a WT fórumon is rend marad.

Reagálván arra, hogy amíg nekünk a német harkocsik érdekesek, addig másoknak a szovjet vasak is jók arra, hogy ugráljanak rajtuk, mint majom a fán.

Edited by Marcus9311

16 minutes ago, Marcus9311 said:

Csak RB-ben és Sim-ben lehet mesterlövészkedni a Dicker Max / Nashorn / Sturer Emil páncélvadászokkal, vagy AB-ben is lehetséges ?

lehet hát, lőj, ha zöld a kereszt :3

• Upvote 1

Én Dicker max-al egy terminator vagyok AB-ban :D Azzal a ágyúsüllyedéssel nincs akadály a tanknak :D minimum 5-6 tankot lövök ki AB-ban 800-1000 m távolságokból. Nashorn már más helyzet mivel nincs nagy ágyúsüllyedése ezért vele jobban ki kell jönni, és így nagyobb célpont vagyok, az Emil meg ugyan az mint a Dicker max!! Nashorn inkább SB, RB mert annak kell az is hogy ne vegyék észre. 

medal medal medal medal medal medal medal medal

38 minutes ago, Gelesztaa said:

lehet hát, lőj, ha zöld a kereszt :3

De én most úgy értettem, hogy a pályákon, hogyan ? Pl Lengyelország vag Dzsungel vagy más ilyen pályákon hol vannak a jó mesterlövész pozíciók ?

Keress rá a youtube-on, van fent hivatalos pályabemutató is sok, meg játékosok által készített is. Nézz körül.

medal medal medal medal medal

3 hours ago, KjisszHUN said:

Dicker Max meg a Emil csak olyan pályákon jó ami nem városos mert városban nagyon szar tud lenni csak távolra jó  mind a 3 tank

Lengyelországos pályánál a tó túloldaláról, bokornak kidekorálva lehet mesterlövészkedni ? Miért van minden harckocsinak ugyanolyan irányzéka / célgömbje, miért nem csinálják meg külön-külön, mint a valóságban ?

BsCKWBE.jpg

Edited by Marcus9311

Igen lehet onnét is lőni. Az irányzék meg azért nincs mert a Gaijint jobban érdekli a rakétás tankok, meg a sok ruszki szenny mint a célkereszt.... Nem elég hogy nem valós a célkereszt, de még a távolság is 0.... alig lehet el látni vele... na meg a távcső az is vicc... 0,1 mm-el lehet távolabbra látni mint a cél keresztel... 

17 hours ago, KjisszHUN said:

Én Dicker max-al egy terminator vagyok AB-ban :D Azzal a ágyúsüllyedéssel nincs akadály a tanknak :D minimum 5-6 tankot lövök ki AB-ban 800-1000 m távolságokból. Nashorn már más helyzet mivel nincs nagy ágyúsüllyedése ezért vele jobban ki kell jönni, és így nagyobb célpont vagyok, az Emil meg ugyan az mint a Dicker max!! Nashorn inkább SB, RB mert annak kell az is hogy ne vegyék észre. 

Nashorn nekem minden pályán jó. Külön öröm,hogy 1500+ ról is egy lövés lehet minden .De városban se aggódom vele. A Dicker max is jó ,csak olyan lassú,hogy nagyobb pályán vége a meccsnek mire tüzelési helyet találok. Az Emil még nincs kifejlesztve. (jól láttam,hogy Wot ban még mindig nincs személyzet a nyitott gépekben? Nem toltam két éve,nem is akarom,csak ránéztem youtube-on)

medal medal medal

A 105 Tiger II-t át lehetne rakni Tier 4-be és Br 6.7-be!!! Mert ha a Panther II le jött az is le jöhetne, mert Tier 5-ben nem jó viszont tier 4-be tökéletes lenne, ugyan olyan erős mint a kis testvérei, cska 10 mm-erel üt nagyobbat. És ezzel nem csak én vagyok így egyedül. Gaijin persze ilyent nem akar, mert akkor meg erősödik a német tier 4.... tier 5-be meg lehetne már valami vh utáni tankot rakni... bánom is én mit, pl egy korai Leopard 2 nyugodtan mehet nehéz tank ágba, mert annak van vastag páncélja, és 1970-es a tank szóval a kritériumokban benne van...  

22 minutes ago, KjisszHUN said:

A 105 Tiger II-t át lehetne rakni Tier 4-be és Br 6.7-be!!! Mert ha a Panther II le jött az is le jöhetne, mert Tier 5-ben nem jó viszont tier 4-be tökéletes lenne, ugyan olyan erős mint a kis testvérei, cska 10 mm-erel üt nagyobbat. És ezzel nem csak én vagyok így egyedül. Gaijin persze ilyent nem akar, mert akkor meg erősödik a német tier 4.... tier 5-be meg lehetne már valami vh utáni tankot rakni... bánom is én mit, pl egy korai Leopard 2 nyugodtan mehet nehéz tank ágba, mert annak van vastag páncélja, és 1970-es a tank szóval a kritériumokban benne van...  

es mit számít hogy T5 vagy T4?

Szerintem semmit. A 7.0 tökéletes neki szerintem. A legnagyobb baj vele, ha 8.0-ba kerül.

Jelenlegi felállásom: Horten, 10,5 Tigris, JagdTiger, Panther II, Kugel.

Amíg a legnagyobb ellenfél 7.7 addig nagyon jó köröket lehet vele menni. Ha betesz 8.0-ba (szerencsére ritkán) ott kész szenvedés az egész. 

Amit tenni lehetne, hogy a 8.0-s tankokat abszolút szétválasztani a többitől. De ez úgysem fog megtörténni. A repülősnél sem csinálnak semmit, nem sok élmény van abban, hogy a rakétás 262-esekkel vagy a ME-163 repülővel MIG-15-17, Hunterek és Sabrék ellen megyek. Hogy mi lenne a megoldás? Nemtudom. 

medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, Gelesztaa said:

es mit számít hogy T5 vagy T4?

Azt hogy ahogy Luciferke mondta 7.7-ben jó, de 8.0-ban már nem és ha 6.7-ben lenne akkor nem kerülne 8.0-ba és használható lehetne. Én most ha rá nézek a német ágra azt tudom mondani hogy nincs értelme pár tanknak tier 5-ben.... Leopard, meg jagpanzer 4-5 és a rakétáson kívül a többi csak céltábla 8.0-ban... Maus-t úgy lövik át mint ha nem is lenne páncélja.... Jagtiger megint csak mit keres tier 5-ben mikor semmit se ér 8.0-ok ellen.... 7.7-ig a németek jók valamennyire de azután igazából már csak a 3 VH utáni tank marad míg a többi nemzetnek már tier 4-től VH utáni tankjuk van. 1-2 Leopard 1-es és egy Leopard 2-es meg oldaná a gondot. Mert azért vicc hogy a németek kb VH-s tankokkal harcolnak modernebbek ellen. 

11 hours ago, KjisszHUN said:

Azt hogy ahogy Luciferke mondta 7.7-ben jó, de 8.0-ban már nem és ha 6.7-ben lenne akkor nem kerülne 8.0-ba és használható lehetne. Én most ha rá nézek a német ágra azt tudom mondani hogy nincs értelme pár tanknak tier 5-ben.... Leopard, meg jagpanzer 4-5 és a rakétáson kívül a többi csak céltábla 8.0-ban... Maus-t úgy lövik át mint ha nem is lenne páncélja.... Jagtiger megint csak mit keres tier 5-ben mikor semmit se ér 8.0-ok ellen.... 7.7-ig a németek jók valamennyire de azután igazából már csak a 3 VH utáni tank marad míg a többi nemzetnek már tier 4-től VH utáni tankjuk van. 1-2 Leopard 1-es és egy Leopard 2-es meg oldaná a gondot. Mert azért vicc hogy a németek kb VH-s tankokkal harcolnak modernebbek ellen. 

A Tier besorolások CSAK a fejlesztések előrehaladását befolyásolják. Ez azt jelenti, hogy lehet Tier 3-ban is 6.7 jármű pl. Ergó nem a Tier rendszer miatt kéne rinyálni, hanem a BR miatt, de azért meg nem éri meg, így inkább szokj hozzá :D

Ez nem igaz, mert ha van 4 tankom ami mondjuk 6.7-es, de köztük van egy Tier 5-ös is akkor Tier 5-be(8.0)-ig fel fog dobni minket. Rengeteget megyek a klántársakkal meccseket, és nem véletlenül vesszük ki a nagyobb tierü tankokat. Br és a Teir is számít. Mert mikor nem volt bent a teir 5-ös tank akkor soha nem volt 8.0-ás tank ellenünk. De Gelesztaa én ehhez már hozzá szoktam :D Gaijin hozza a tankokat a németekhez csak kb semmit nem érnek najóóó kivéve a Dicker max, Nashorn :D És a Emil ha jó Br-be rakja :D De Tier 5-ben a németek nem állnak jól modern tankokból, míg a többi nemzet 6-7 tankjuk van ami nem VH-s. De én ezt már meg szokta 3 év alatt vagy már több is :D 

51 minutes ago, KjisszHUN said:

Ez nem igaz, mert ha van 4 tankom ami mondjuk 6.7-es, de köztük van egy Tier 5-ös is akkor Tier 5-be(8.0)-ig fel fog dobni minket. Rengeteget megyek a klántársakkal meccseket, és nem véletlenül vesszük ki a nagyobb tierü tankokat. Br és a Teir is számít. Mert mikor nem volt bent a teir 5-ös tank akkor soha nem volt 8.0-ás tank ellenünk. De Gelesztaa én ehhez már hozzá szoktam :D Gaijin hozza a tankokat a németekhez csak kb semmit nem érnek najóóó kivéve a Dicker max, Nashorn :D És a Emil ha jó Br-be rakja :D De Tier 5-ben a németek nem állnak jól modern tankokból, míg a többi nemzet 6-7 tankjuk van ami nem VH-s. De én ezt már meg szokta 3 év alatt vagy már több is :D 

A matchmaking már kb. egy hete nem veszi figyelembe a tiert, tehát tier 3-as találkozhat tier 5-össel, tier 2-es tier 4-essel és így tovább. Már csak a BR számít. De úgy látom, hogy ha nem fordítunk le valamit, akkor az elmegy a játékosok "füle" mellett.

Jön a T-62, szerintetek milyen német tank jöhet ami fel veszi vele a harcot? Gaijin azt mondta hogy jön valami német tank. De mi? Én úgy tudom hogy a Leopard 1 variánsoknak mind gyenge volt a páncélja(javítsatok ki ha tévedek), és tudtommal más tankot nem is gyártottak a németek? Valaki tud valamit? :D 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.