V4_Glo_HUN

Német harckocsik

Nem találom, hogy hol kérdezted, de csak most jutottam el oda, hogy teleszemeteljem a fórumot a hozzászólásaimmal. (Pénteken új munkám lett. Most nyolc órában kereshetek újat ezért kicsit máshol jártam a napokban. )

Szóval, nem tudom mennyi német tank élte túl a háborút. Tankokkal annyira nem foglalkoztam. Legalábbis nem ezzel a kérdésel nem. Szóval én is csak google-t használnék. Azt tudom, hogy egy működőképes tigris van Bovingtonban több nincs. Illetve van egy kevés működőképes panthert. ezekről van is videó youtube-on.ű

T-34 ből is van fent egy valag mentési videó:

https://www.youtube.com/watch?v=YNJ-acc9Qsk

https://www.youtube.com/watch?v=GxYXNLrXBgE

Számomra döbbenet, hogy slaggolás után a saját lábán elindul és működik.

Persze, hogy a német topicban ne T-34 legyen csak itt egy stug ami ha jól láttam anno szintén önerőből megy a mentés után:

https://www.youtube.com/watch?v=5FbyTOf_oV8

Edited by Volfram42
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Szabadszálláson szolgáltam a felszámolásig, volt a laktanyán belül egy T34/85.  A régen ott szolgálok mesélték, hogy felállt az emelvényre saját lábán. Járatták olaj és víz nélkül, hogy beálljon a motorja. A parancsnok 30 perc után megelégelte és lelállitatta a motort. A felszámoláskor 2 nap alatt rendbe hozták. Ez került a volt Bólyaira. Azt hiszem most a Zrinyin vagy a Petőfiben van.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Királytigrisek vonulnak Párizson keresztül Normandiába.

332 és 331 ?

elég nehezen olvashatók a torony számok...

Jó, azt mindenki tudja, de miért gyártották kétféle változatban a Királytigriseket ?

Mert szokás szerint a 2 gyártó versenyzett egymás ellen.A Henschel nyert (megint) és az volt a sorozat gyártott, de az első 50 tigris 2-re a Porsche tornya ment.Én legalább is így tudom így hirtelen fejből.

medal medal medal medal medal medal

Én úgy tudom, hogy mindkét tornyot a Krupp tervezte, mindkét prototípusba, csak az első változatnál a torony alsó részét rosszul tervezték meg, mert a becsapódó lövedéket az ívelt alsó lövegpajzs lefele téríthette a test felé. Ezért terveztek egy új tornyot. http://wiki.warthunder.com/index.php?title=Pz.Kpfw._VI_Ausf._B_(P)

Edited by cnrhs3
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Királytigrisek vonulnak Párizson keresztül Normandiába.

Nos a 332 kiesett...A kép aláírás szerint 1944 augusztusában készült a fotó. (Később nem is lehetett, mert aug. végén felszabadították Párizst)

A 332-est pedig szeptemberben gyártották.

tank-konigstiger_20-big.jpg

Amerikai "hadizsákmány" lett...hazavitték.

Itt egy cikk a mentésről, helyreállírásról:

http://armorfortheages.com/MilitaryVehicles/TigerII/TigerII.html

Edited by Eiddon

Nos a 332 kiesett...A kép aláírás szerint 1944 augusztusában készült a fotó. (Később nem is lehetett, mert aug. végén felszabadították Párizst)

A 332-est pedig szeptemberben gyártották.

tank-konigstiger_20-big.jpg

Amerikai "hadizsákmány" lett...hazavitték.

Itt egy cikk a mentésről, helyreállírásról:

http://armorfortheages.com/MilitaryVehicles/TigerII/TigerII.html

Apám azért ez a tigris 2 belülről is egy állat nem csak külsőre :Os

Apám azért ez a tigris 2 belülről is egy állat nem csak külsőre :Os

De szívesen vennék részt hétvégi harckocsikázáson Párduccal T-72-es vagy T-54/55-ös helyett ...

Mi lett azzal a Párduccal, amit az öregtől foglaltak le ? :D

https://www.theguardian.com/world/2015/jul/03/nazi-panther-tank-and-flak-cannon-seized-in-raid-on-collector-in-germany

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

De szívesen vennék részt hétvégi harckocsikázáson Párduccal T-72-es vagy T-54/55-ös helyett ...

Mi lett azzal a Párduccal, amit az öregtől foglaltak le ? :D

https://www.theguardian.com/world/2015/jul/03/nazi-panther-tank-and-flak-cannon-seized-in-raid-on-collector-in-germany

Nekem se kéne ám 2xer mondani hogy egy pantherre üljek rá ne egy orosz cuccra :D

Nekem már az egy élmény volt hogy a nem régen Tapolcán a hadi fesztiválon a kezembe foghattam egy tigris 1-s 88mm-s pzgr39 lőszerét és még sok mást is és a replikákat is körbe lehetett tapizni( tigris1, hetzer ,su76 + még pár cucc)

Szegény öreg párducának története engem is érdekelne :(, nem tud róla valaki valamit?

Nekem se kéne ám 2xer mondani hogy egy pantherre üljek rá ne egy orosz cuccra :D
Nekem már az egy élmény volt hogy a nem régen Tapolcán a hadi fesztiválon a kezembe foghattam egy tigris 1-s 88mm-s pzgr39 lőszerét és még sok mást is és a replikákat is körbe lehetett tapizni( tigris1, hetzer ,su76 + még pár cucc)

Szegény öreg párducának története engem is érdekelne :(, nem tud róla valaki valamit?

A ... megadják a módját a harckocsizásnak:

2014-05-21T052436Z_708665066_GM1EA5L0HNN
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

13569001_926710207458772_707552152594100

Az 503. nehézpáncélos hadosztály 233-as toronyszámú Királytigrise Budapesten, a Páncélököl (Panzerfaust) - hadműveletben, a Horthy-féle kiugrási kísérlet elfojtásakor. Mi lett ennek a Királytigrisnek a sorsa ?

Hogy van a toronyszámozás, század - szakasz és végül hogy hányadik harckocsi a szakaszban ? És hogy különböztették meg, hogy melyik ezredben van a harckocsi, mert századból több van, addig ezredből egy.

Edited by Marcus9311

Britek tudnak gyűlölködni a lengyelek, csehek, magyarok ellen, vagy itthon is vannak magyarellenesek, vagy szomszédainknál is vannak megkeseredett kisebbséggyűlölők, de az nem rasszizmus, rasszizmus csak akkor van, ha cigóra / arabra / feketére / pakira mondasz valami nem "polkorrektet" és ennek szellemében nem merik kritikával illetni saját gyarmatijaikat, mármint a britek. Mire jó ez a polkorrektkedés ? 

Ennek szellemében nevezzük át a cigánykereket etnikai fordulatra, a cigánypecsenyét etnikum pecsenyére és még sorolhatnám !

Magától cenzúráz a rendszer vagy admin javítja át a F.E.K.Á.t vagy P.A.K.I.t ?

De eredeti témához visszatérve, ki mit tud a 233-as toronyszámú Királytigrisról ?

Edited by Marcus9311

Ne kelljen kiosztanom 2 nap pihit, nem szokás ez itt.

Miért, a .... is már sértő ? A színes bőrű vagy fekete mivel különb ? A ....zás utóítélet az afrikai országok állapota láttán, a képen levőkről is sugárzik az értelem ...

medal medal medal medal medal

Ne kelljen kiosztanom 2 nap pihit, nem szokás ez itt.

Mindenféle kötekedés nélkül kérdezem, milyen szavakat nem szabad használni és milyen kontextusban ? Nem csak feketékre lehet írni szépeket, oroszokat is lehet szeszkazánozni és még sorolhatnám (és asszem már minősítettem őket így is itt). Meg más, ha előítéleteskedik az ember, és más, ha a látvány alapján utóítéleteskedik.

És őszintén kérdezem, hogy látja az emberek az állapotokat, azalapján miért nem minősíthet ?

Edited by Marcus9311

Nem csak a szélsőségek (Hitler és Sztálin és az ideológusaik) tudtak alkotni, Churchill sem rajongott a gyarmatiakért, vagy az amik meg az oroszokat tekintették szeszkazánoknak és más primitív hordának és azon elfogadott nyugatiak után állok így a dolgokhoz.

263405_10151465499772302_2074015342_n_ww

Először és utoljára politizálok:

Már 9/11 és a 2005-ös londoni merényletek miatt hosszú éveken át az iszlámot, a muszlimokat, az arabokat és a feketéket Európában és az USA-ban kritika, megvetés, de legalább szarkazmus illette. Soha egy pozitív kontextusban nem merült fel vallási, etnikai, politikai elemzésekben. Ennek szellemében beszéltek terrorista focistákról meg iszlamista pártokról itthon. A Jobbik elleni egyik közkedvelt, elsősorban balos kártya volt az "iszlamista párt" meg "arab barátság". Aztán mintegy varázsütésre egyik pillanatról a másikra az emberek, témánk szempontjából a politikusok, még az USA-ban is könnyes szemekkel, meghatottan éreztetik szolidaritásukat a korábban hevesen szidott Iszlámmal, követőivel, az arabokkal meg a feketékkel szemben, hogy mégsem terroristák meg gyűlölködők és ennek szellemében engedjük be őket és legyintenek arra, amikor sikoltozzák félreérthetetlen módon az Allahu Akbart, kivéve Trump és egyes repubok. Egyszóval utálom az egészet és nem tekintem az ostoba politikusi véleményeket mérvadónak, mert viharos gyorsasággal változtatják álláspontjukat, önellentmondásokba keveredve.

Meg a másik, az rasszizmus, ha minden külön jelző nélkül kimondom, hogy f.e.k.a vagy p.a.k.i ? Bár a n.igger-t én is durvának tartom, nem mondom ki, meg tapasztalatom, hogy ismerőseim gond és rosszindulat nélkül f.e.k.áznak vagy p.a.k.iznak, de n.iggerezni nem, max akkor, ha közönnyel értékelik az afrikai állapotokat, hogy nincs működőképes országuk, csak népirtások. Minden nép "mocskolja" a másikat egy kicsit, de attól még nem öljük meg egymást ! Ez a demokrácia, amikor már a nyílt magyar vagy más fehér vagy "sárga" gyalázás is meg van engedve, akkor lehessen "mocskolni" más népeket is egy kicsit, senkinek nem lesz kára addig, amíg nem történik gyilkosság vagy jogfosztás! 

A rasszizmus ott kezdődik, ha a népektől jogokat vonnak meg vagy akarnak megvonni, ami nem történt meg! Tehát nincs is rasszizmus, csak a bérrettegőknél! És egyes bérrettegők, mint Konrád György vagy Kertész Imre is ilyen "rasszisták" lettek a mostanában történtek kapcsán, és persze a balosok elhatárolódtak tőlük szorgalmasan, persze maguk a balosok is tudnak alkotni, ők meg a magyargyalázást játsszák ki, de nem restek szlovák terroristákkal vagy román munkavállalókkal riogatni, vagy elszakított magyarjainkra is záporoznak a "mocskos szlovák / román / stb" jelzők balról. Vagy nem mintha annyira oroszpárti lennék, de ők is átlépték a "határokat", magyarokat gyilkoló, erőszakoskodó szeszkazánokkal riogattak (Ukrajna kapcsán), ami az ő szájukból megengedhető, de ha jobbos mondana ilyesmit, akkor gyűlöletbeszédbe esnénk.

Megbocsájtjátok ezeket a keserűség okozta sorokat ? 
Edited by Marcus9311

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.