V4_Glo_HUN

Német harckocsik

Marcus, ezt szerintem az alternatív topikodban kellene kitárgyalunk :Ds

Mostanában eléggé népszerű nézet lett rendes történészek között is, hogy ha június 22-én nem lépnek a németek, akkor 1-2 héttel később a vörösök hordái zúdultak volna Európára, mi lett volna a jobb, ha védekező félként nézünk szembe, vagy hogy támadó félként néztünk szembe a szovjetekkel ? 

medal medal medal

Ezekről mi a véleményetek ?

Tiger_I_121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tiger 121 from 503rd Heavy Panzer Battalion

This Tiger I tank was ambushed on the Eastern front in 1944. It sustained 2 hits from Soviet 45mm anti-tank guns, 14 hits from 57mm guns and 11 hits by 76mm guns. It was also on the receiving end of several dozens hits from anti-tank rifles. The Tiger sustained a damaged track and 2 broken suspension arms. It nevertheless managed to limp 60km back to friendly lines on its own power, with its crew shaken but safe and sound. 

This tank was subsequently displayed at one of the two tank crew training facilities in Germany so that future panzer crews would learn to trust their machines. 

It is not on the list of surviving Tiger 1 tanks, sadly enough.

Más harckocsikkal összevetve:

Tigris_vs_m_s_harckocsik_www.kepfeltolte

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Végre megvan a Vadászpárduc, kisebb "csalással". :vanga: 

Panzer IV/70-et kiböjtöltem, majd pedig elszórtam egy kis aranyat a búsztríszörcsre a Vadászon, 2200 gold volt összesen azt hiszem, de még mindig jobban jöttem ki vele, mint 6000 goldért a parancsnokit. Tudom, ott a 100%+100%-ot, meg a kétszáz valahány % ríszörcsöt fizetem meg, na de ne 6000 aranyért már, no. :D A többi ág kicsit le van maradva, de úgy túlzottan nem izgultam rá az önjáró légvédelmi lövegekre. Visszamenőleg vannak még tankok, az újak, amiket az elmúlt frissítésekkel tettek be a játékba. Gepard, Marder III H, StuH 42 G, Tiger E, de ezek szerintem egyelőre jó helyen vannak ott. Majd később. :) Most a Párduc vonalat húzom kicsit, ott van kis lemaradás.

medal medal medal medal

Az a baj,hogy ha van is éjjeli csata ,akkor azt postfx el ki lehet világosítani.Aztán jönnek a szikret dokumentumok,hogy az oroszok már a bt7 en is használták.Amúgy is ki menne be ha lenne a fix éjszaka( nem postfx elhetö) és csak a németeken van ilyen?
medal medal medal

Az a baj,hogy ha van is éjjeli csata ,akkor azt postfx el ki lehet világosítani.Aztán jönnek a szikret dokumentumok,hogy az oroszok már a bt7 en is használták.Amúgy is ki menne be ha lenne a fix éjszaka( nem postfx elhetö) és csak a németeken van ilyen?

Most is van néha éjszakai csata és akkori is tudják egymást kilőni, nem ?

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Persze,RB- n arcadeban van jelölés,simen meg post fx.Értelme csak akkor volna ha simen lenne és nemnlehetne csavarni a beállításokon.
medal medal medal

Nézegetve a dolgokat, a szovjeteknek is volt Shipka / Dudka / PAU-2-es éjjellátóik, de azokról nincs olyan sok infó, mint a Sperber / Falke / Uhu éjjellátókról, meg nemigen használták őket, az amerikaiaknak és az angoloknak meg "csak" területmegvilágító fényekre futotta, így a németek tüzelési előnnyel indultak, az első lövéseik után kereshették őket területmegvilágító fények fellövésével. A játékba is így lenne, hogy a németek rendelkeznének teljesen infrákkal, a szovjetek korlátozottan és az ami-angolok csak területmegvilágítókkal és majd hozzáfűzöm a hivatalos topichoz. A német éjjellátóknak három bevetésük "ismert", először az Ardennek-i csatában vetették be az IR-el felszerelt Párducokat, utána 45 áprilisában Uelzen közelében és végül a Weser-Elba csatornánál (esetleg fordítva, de mindegy).

Ardennek-nél elvesztek az eredményességi jelentések, Uelzen-nél néhány perc leforgása alatt intenzív tűzharcban saját veszteség nélkül teljesen letarolták a Comet szakaszt, 4-5 harckocsit és végül a Weser-Elba csatornánál minimális, javítható veszteséggel egy páncéltörő löveggekel is kiegészített amerikai századot futamítottak meg. A harckocsik zaját korán észre véve területmegvilágító fényeket lőttek, és annak segítségével a vezér Párducot harcképtelenné tették (árokba borult), a többi fedezékbe bújt, és onnan már ők lőtték a letáborozott amerikai századot, az amerikaiak a "láthatatlan" ellenségtől bepánikolván elfutottak. Bár az utóbbi kettő "ismert", azok is fenntartásokkal kezelendőek, mert "csak" az Ulver - Feist-féle Panther in Details könyvben szerepelnek, máshol nem, az amerikaiak és britek is elismerik saját égéseiket is és így máshol is ismertek lennének azok.

A topicomba nem csak a Párducokat és más világháborús német harckocsikat szeretnék így felszerelni, hanem a T-10M-et, a Leo 1-et és más világháború utániakat is, azoknál már egyenlő küzdelem lenne.

Edited by Marcus9311

Ezekről mi a véleményetek ?

...

"A Tigrisekben egyetlen jó volt, mégpedig az, hogy kevés volt belőlük. ” – ismeretlen kanadai harckocsizó

Az elbeszélésekből világosan kiderül: közük nem volt hozzá az ellenséges páncélosoknak.

EDIT: Miért akad a (sértetlen) Tigris ágyúja és remeg a célkeresztje rendszeresen? Van ennek bármiféle magyarázata, vagy egyszerűen csak a balansz része ez a bug?

Edited by kuvasz_94
medal medal medal

Senkit sem érdekel az éjjellátós dolog ? 

Mik a Párduc 2-es ellenfelei szintjén és mennyire találjátok őket rendben ? Nem azt találom durvának, ha ISz-3-assal engedik össze, mert korban rendben vannak, nekem az a furcsa, hogy ha T-54-esekkel harcol, bár azok is 47 / 49 / 51-ben jelentek meg, ki lehet tolni 51-ig az amerikai, angol és szovjet harckocsis ellenfeleket ? 

"A Tigrisekben egyetlen jó volt, mégpedig az, hogy kevés volt belőlük. ” – ismeretlen kanadai harckocsizó

Az elbeszélésekből világosan kiderül: közük nem volt hozzá az ellenséges páncélosoknak.

EDIT: Miért akad a (sértetlen) Tigris ágyúja és remeg a célkeresztje rendszeresen? Van ennek bármiféle magyarázata, vagy egyszerűen csak a balansz része ez a bug?

Vannak romantikázós részek, ahogy Volfram mondta, de az amerikaiak, az angolok és legvégül a szovjetek is elismernek kelletlenül számos égő dolgukat, ami miatt lehet a németeket könnyen mitizálni, pl. valóságosan még a "gyengébb" Párducok is a Keleti fronton 9 - 1-es K/D-t, Nyugaton meg 5-1-eset hoztak össze, nagy valószínűséggel nem a 76-os Sherman-ek vagy 85-ös T-34-esek végeztek velük, hanem inkább a P-47 / Typhoon / Sturmovik rajok, bár Keleten jobban tudta magát tartani a Luftwaffe és veszélyt jelenteni a Sturmovikokra.

Debrecennél is a német harckocsik 70%-át oldalról vagy hátrul lőtték ki, Budapesten ez még 85%-ra is felment, gyakran volt, hogy ugyan csúnya behorpadást okozva, de megállt a lövedék a fronton. 

Tigris_frontp_nc_l_www.kepfeltoltes.hu_.

Romantikára visszatérve, a Tigrisek miért híresebb harckocsik, mint a Párducok, amikor a Párducok teljesítettek jobban, és fektették le az irányt a nyugati harckocsiknak ?

Edited by Marcus9311

Szerintem mert:

- ezt a többség nem tudja, nem ismeri fel

- a tigris menőbb, szebb, ikonikussá vált az idők folyamán

- a Tigris hatása nagyobb volt, az akkori tankokhoz képest sokkal erősebb volt, mint később a Panther (képzeld el a rövidcsövű 39-40-es tankok mellett 1942 nyarán a Tgirist)

- a Tigrisek mindig az első vonalban harcoltak, rendszerint 3-4-szeres túlerővel szemben

- még a háború utolsó szakaszában is komoly ellenfélnek számítottak (IS-2-t is lőttek ki 3500 méterről egyetlen találattal)

medal medal medal

Mennyire tartjátok fair-nek, hogy T-54-esekkel is összekerülhet a Panther II, a top világháborús német harckocsiknál milyen évjáratú ellenfelekig mehetnénk ? Ilyen alapon az ISz-3-ast nem ellenzem, akármennyire brutális, mert az "csak" 3 hónappal késte le a világháborút.

A korai T54 nem nagy kunszt.

Múltkor RB-ben PT-76-nak néztem valamiért, gondoltam azt egy találattal kilövöm Tigris 2-vel. Rá is lőttem, ground unit destroyed, de nem PT-76 volt, hanem T-54. Még mindig nem tudom, hogy hogy csináltam, pedig nem is céloztam, mondván hogy ugye PT-76-ról van szó :D

Kellemes meglepi volt :)

Szemből ? A 47-es a korai T-54-es ? Az 51-es változat mennyivel nehezebb ? Vagy angoloknál a Centurion-ok és Chieftain-ek mennyire nehéz ellenfelei a Panther és Tiger II-knek ?

Centurion vicces tud lenni, de nem annyira kemény dió. Nagyobbat harap a német 88-as.

Mennyi Tiger I és II és Párduc / Vadászpárduc veszett el véglegesen harci cselekményekben ? A Tiger I-ből legyártottak 1500-at, a Tiger II-ből 492-őt, a Párducból 6,000-et és a Vadászpárducból 415-öt.

Először is meg kell különböztetni:

M-kill - Mobility kill: A harckocsi mozgásképtelenség miatt válik használhatatlanná, lefutnak a lánctalpai vagy az erőátviteli rendszer megy tönkre, vagy a motor kap lángra, de megmarad a harckocsi. A Párducok leggyakoribb halálozási oka volt ez, nem csak csatatérre menetel közben robbant le így, hanem a T-34-es is így tudta kiszedni, nem véglegesen, mint ahogy a további módokat ismertetem.

K-kill - Catastrophic kill - Vagy megsemmisül teljesen a harckocsi, vagy nem érdemes javítani, vagy a személyzet hal meg, utolsó esetben megmaradhat a harckocsi. Sok olyan K-kill volt, hogy keresztül ment a lövedék a harckocsin, a személyzet egy része meghalt, másik része menekülésnek eredt, de a harckocsi könnyen volt javítható és állítható újra csatasorba.

F-kill - Firepower kill -  Fegyverrendszer sérül, de megmarad a harckocsi.

Végleges elveszéseknél a K-kill játszik, azon belül is amikor vagy teljesen semmisült meg vagy nem volt érdemes javítani a harckocsit.
Edited by Marcus9311

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.