V4_Glo_HUN

Német harckocsik

Az eszközt használták, de tank nincs. Nem is volt. Ha most levágom a lábad és azt mondom a családodnak, hogy az te vagy egészben csak a felső rész hiányzik akkor szerintem nem fogják elhinni.

:D :D :D

Épp ellenkezőleg, mindent elhisznek, és rögtön kifizetik a váltságdíjat/tartozást stb :lol:

Marcus ne aggódj! Amilyen irányba halad a játékfejlesztés lesz itt még e-50 e100 tigris-4 panter-6, meg amilyen skicceket találnak a "titkos" levéltárban.

Szóval várd ki, és nyugodj meg.

Az eszközt használták, de tank nincs. Nem is volt. Ha most levágom a lábad és azt mondom a családodnak, hogy az te vagy egészben csak a felső rész hiányzik akkor szerintem nem fogják elhinni.

medal medal medal

Ez micsoda ?

shot_2015.09.27_15.00.30_www.kepfeltolte

Nem kellenek, és nem is akarok fantázia harckocsikat, elegek a valóságosak, már az is jó lenne, ha a benn levőkre (Tigrisek és Párducok) lehetne az éjjellátó irányzékot szerelni és azzal hozni a frászt másokra. Viszont valamit nem értek. Azt látni, hogy mind a parancsnoknak, mind a sofőrnek megvolt az éjjellátója, a tüzérnek nem volt semmilyen irányzéka ? És hogyan lőtt ?

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Marcus, na még 1x: nem volt olyan tank, hogy panther 2, leállították a prototípust!(az új teknőt állítólag ausf G toronnyal próbálgatták leállítás előtt)

Az egyetlen tesztpéldány az ez:(forrás:http://www.achtungpanzer.com/panzerkampfwagen-v-panther-ii.htm)

panth2_5.jpg

Én ezen nem látok éjjellátót!(valószínű papíron/terven akartak rá, de a valóságban NEM jutottak el odáig.Nem találni bizonyítékot, hogy meg is csinálták.)

Edited by ex_levy
medal medal medal

viszont én személy szerint ezt megnézném a játékban :Ds

"In preparations for the Ardennes Offensive in the winter of 1944, around 10 Ausf Gs were converted to resemble American Gun Motor Carriage M10 tank destroyer. The conversion was done by welding additional metal sheets to the turret and hull along with application of US Army camouflage and markings. Designated Ersatz (Substitute) M10, they all equipped Panzer Brigade 150, commanded by SS-Standartenfuehrer Otto Skorzeny during Operation Greif."

medal medal medal

Marcus, na még 1x: nem volt olyan tank, hogy panther 2, leállították a prototípust!(az új teknőt állítólag ausf G toronnyal próbálgatták leállítás előtt)

Az egyetlen tesztpéldány az ez:(forrás:http://www.achtungpanzer.com/panzerkampfwagen-v-panther-ii.htm)

panth2_5.jpg

Én ezen nem látok éjjellátót!(valószínű papíron/terven akartak rá, de a valóságban NEM jutottak el odáig.Nem találni bizonyítékot, hogy meg is csinálták.)

De a szolgálatban levő Ausf. G-kre mentek az FG 1250-esek, 40 - 50 Ausf. G-t láttak el olyan éjjellátóval. 

Panther_G_FG_1250_www.kepfeltoltes.hu_.j

Nem tudom, hogy mennyire figyelmesen olvastátok el, az első ilyen hozzászólásomban nem csak a Panther II-esre akartam éjjellátót, hanem a legyártott, létezett modellekre is, mint erre.

Edited by Marcus9311
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

A G-n én is úgy tudom, hogy volt. Ám mi a kettes fikcióra reagáltunk. Ellenben ha beleraknák akkor már előre látom a sok sírást, mert a másik oldalnak is volt ám. A koreaiakról nem is beszélve.

Ugyanakkor egy sima bokor megjelenítése is gondot okoz nekik. A füstről nem is beszélve. Szerinted az éjszakai csata megvalósítása mennyire sikerülne?

Levy.: Erről az alakulatról én is olvastam. Ám nem szabad elfelejteni, hogy háborús bűntettnek minősül a mai napig az ellenfél felségjelzését használni. Szóval nem hinném, hogy beraknák. Bár pont tegnap láttam egy vaskeresztes M6-ot az USA oldalon. Szóval fene se tudja. AB-ra fejlesztenek ott meg úgy si csak a piros betű számít. Szóval simán belerakhatják. Na ezt jól megbeszéltem magammal.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

A G-n én is úgy tudom, hogy volt. Ám mi a kettes fikcióra reagáltunk. Ellenben ha beleraknák akkor már előre látom a sok sírást, mert a másik oldalnak is volt ám. A koreaiakról nem is beszélve.

Ugyanakkor egy sima bokor megjelenítése is gondot okoz nekik. A füstről nem is beszélve. Szerinted az éjszakai csata megvalósítása mennyire sikerülne?

Levy.: Erről az alakulatról én is olvastam. Ám nem szabad elfelejteni, hogy háborús bűntettnek minősül a mai napig az ellenfél felségjelzését használni. Szóval nem hinném, hogy beraknák. Bár pont tegnap láttam egy vaskeresztes M6-ot az USA oldalon. Szóval fene se tudja. AB-ra fejlesztenek ott meg úgy si csak a piros betű számít. Szóval simán belerakhatják. Na ezt jól megbeszéltem magammal.

Historical-ban és Simulator-ban is sírnának ? Éjszakai pálya hogy okozna nehézséget ? Most is dob "éjszakai" pályákat az MM, nem ? 

Historical-ban és Simulator-ban is sírnának ? Éjszakai pálya hogy okozna nehézséget ? Most is dob "éjszakai" pályákat az MM, nem ? 

Repülővel dob néha. Nekem nem okozna gondot. Félre ne érts én is nagyon szeretném az éjszakai pályákat. Világító rakétákkal, éjszakai radarokkal. Minden nyalánksággal, de sajnos a játékosok zöme már akkor vonyított, amikor AB-ba bekerültek az éjszakai pályák, mert nem látták a piros szöveget.

Azt, hogy grafikailag milyen problémát okozna nem tudom, de hiszek benne, hogy képesek elszúrni. Ezért is írtam a bokrot példának. Láthatjuk, hogy az ULQ játékosok milyen gondokat tudnak okozni. Szóval akár mennyire is örülnék neki én is, félek, hogy nem sikerülne jól. Illetve még annyi minden van amit meg kell oldani, hogy ez sajnos bőven ráér még.

Amire én eredetileg gondoltam sírás az meg mindenhogy lenne, ha jogos ha nem.:

- Ha mind a két félnek egyforma az éjjellátója akkor jönnék azzal, hogy ennek meg annak nem olyan volt hanem jobb.

- Ha az egyik jobb lenne akkor azért lenne probléma.

Illetve azok a járműveknek amik nem rendelkeznek vele milyen szerepet szánnál? Jelenleg ez egy 16v16 MOBA játék. Így nem lenne sok élvezetük ebben a szerepben.

Ha egyszer jönne egy EC tankos repülős kevert csata. Na akkor már lehetne ötletelni, de az még nagyon a jövő. A repülőket egy ember csinálja teljes munkaidőben. A tankokról meg még ötletelés sincsen. Sajnos.

Edited by Volfram42

Repülővel dob néha. Nekem nem okozna gondot. Félre ne érts én is nagyon szeretném az éjszakai pályákat. Világító rakétákkal, éjszakai radarokkal. Minden nyalánksággal, de sajnos a játékosok zöme már akkor vonyított, amikor AB-ba bekerültek az éjszakai pályák, mert nem látták a piros szöveget.

Azt, hogy grafikailag milyen problémát okozna nem tudom, de hiszek benne, hogy képesek elszúrni. Ezért is írtam a bokrot példának. Láthatjuk, hogy az ULQ játékosok milyen gondokat tudnak okozni. Szóval akár mennyire is örülnék neki én is, félek, hogy nem sikerülne jól. Illetve még annyi minden van amit meg kell oldani, hogy ez sajnos bőven ráér még.

Amire én eredetileg gondoltam sírás az meg mindenhogy lenne, ha jogos ha nem.:

- Ha mind a két félnek egyforma az éjjellátója akkor jönnék azzal, hogy ennek meg annak nem olyan volt hanem jobb.

- Ha az egyik jobb lenne akkor azért lenne probléma.

Illetve azok a járműveknek amik nem rendelkeznek vele milyen szerepet szánnál? Jelenleg ez egy 16v16 MOBA játék. Így nem lenne sok élvezetük ebben a szerepben.

Ha egyszer jönne egy EC tankos repülős kevert csata. Na akkor már lehetne ötletelni, de az még nagyon a jövő. A repülőket egy ember csinálja teljes munkaidőben. A tankokról meg még ötletelés sincsen. Sajnos.

Menne Historical-ba / Simulator-ba állandó játékmód jelleggel az éjszakai csata, és az lenne, hogy amíg az éjjellátós német csapatnak lenne 6-7 harckocsija, addig a szovjet / - amerikai csapatnak meg 16, mint a "Flight of the Swallow" event-eknél, hogy a németek minőségi fölényét mennyiségivel próbálták az amcsik ellensúlyozni. 

Egy idő után unalmas lenne, mert 10-15 sata után már tudná a szövi oldal, hogy merre kempelnek a németek és hogy lehet oldalba kerülni őket. De persze ha bármilyen ötleted van akkor szívesen látja Smin1080 a Suggestions topikban.
medal medal medal medal medal

Egy idő után unalmas lenne, mert 10-15 sata után már tudná a szövi oldal, hogy merre kempelnek a németek és hogy lehet oldalba kerülni őket. De persze ha bármilyen ötleted van akkor szívesen látja Smin1080 a Suggestions topikban.

Ezt a jelenlegi nappali pályáknál is ki lehet találni, hogy hol lehet kempelni és oldalba kapni a másik csapatot, nem ? Pl. Eastern Europe pályán jól meg lehet dolgozni a zászlófoglalókat mind Conquest, mind Domination módokban az átellenes oldalról.

Ugye az lejött, hogy csak a németeknek lennének éjjellátós harckocsijaik, a szövetségeseknek meg nem ?

Minek a rövidítése az EC ?

Illetve ezt a minőségi fölényt nagyon szépen el lehet felejteni. A benzinkúton vett Földi Pál meg Kurt Reider féle ponyva lehet, hogy ezt állítja, de nem kell mindennek bedőlni.

Miért is nem lenne a szöviknek?

EC= Enduring Conflict.

Edited by Volfram42
  • Upvote 1

Illetve ezt a minőségi fölényt nagyon szépen el lehet felejteni. A benzinkúton vett Földi Pál meg Kurt Reider féle ponyva lehet, hogy ezt állítja, de nem kell mindennek bedőlni.

Miért is nem lenne a szöviknek?

EC= Enduring Conflict.

Nem is azokat a szemeteket olvasom, hanem angol könyveket a Peter G. Tsouras-féle íróktól, és ott is magasztalják a németeket. Nem mintha nem lettek volna sebezhetetlenek, de nekik jobb esélyeik voltak Párducaikkal és Tigriseikkel, mint az amcsiknak Sherman-jeikkel és a szovjeteknek a T-34-eseikkel. Meg magabiztosabban is vezették a németek sajátjaikat, mint az amcsik vagy szovjetek. Az amcsik is cserélték Sherman-jeiket a német csodákra, ha tehették. 

US-Tiger-II_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Talán volt a szövetségeseknek komolyabb éjjellátójuk ? Annyira tudok emlékezni, hogy az amerikaiak is szereltek valami szintén infravörös fényszórós éjjellátót az M1-es karabélyukra, azt meg a csendes-óceáni hadszíntéren alkalmazták, és nem itt, Európában. 

Aztán valahogy mégis a Szövetségesek nyertek..

Mert Hitler és Göring nem hagyták kibontakozni a tábornokaikat az egymásnak is ellentmondó, vagy értelmetlen utasításokkal. Sokáig a német doktrína úgy szólt, hogy adjuk meg a végcélt, de az oda vezető utat a beosztott maga járja be úgy, ahogy a legjobbnak ítéli. A német fegyveres erők hatékonysága emiatt a szabad kéz politika miatt volt jelentős az angliai csatáig. Azután Hitler nagy volumenekben negatívan befolyásolta a háború menetét - a németek szemszögéből - a rugalmatlanságával és az egymásnak is ellentmondó, vagy értelmetlen utasításaival.

Ha hagyta volna az egészet alkalmasabb tábornaikaira, mint Raeder-re, vagy Manstein-re, nyerhettek volna 1942 - 1943 között indulva, 1944-re befejezve az egészet, 3 ellenféllel háborúzva.

Mert nem lehet az egész világgal háborúzni. Ennyi és nem több. Nincs mit agyalni rajta. Már '42-ben arról társalogtak a szövetségesek, hogy mi lesz a háború utáni helyzet, mert a vég már egyértelmű volt, csak a németek nem vették észre. illetve az átlag német tudta, de nem engedték meg, hogy elhidje. Ennyi nem több. Szép dolog a romantika és az álmodozás, de ettől még a realitás mindig egyértelmű.

Edited by Volfram42

Mert nem lehet az egész világgal háborúzni. Ennyi és nem több. Nincs mit agyalni rajta. Már '42-ben arról társalogtak a szövetségesek, hogy mi lesz a háború utáni helyzet, mert a vég már egyértelmű volt, csak a németek nem vették észre. illetve az átlag német tudta, de nem engedték meg, hogy elhidje. Ennyi nem több. Szép dolog a romantika és az álmodozás, de ettől még a realitás mindig egyértelmű.

Voltak olyan hadműveletek, frontok, ahol egyszerűen túlterhelték őket, mint a Keleti fronton vagy a B-17/24-esek bombázó hadjárata során, de voltak olyanok is, melyeknél a hadvezetési hibák okozták a vesztüket, mint Észak-Afrikában, ott az utánpótlás nem megfelelő biztosítása miatt faragták rá. Legalább Gibraltárral, de jobb esetben még Málta elfoglalásával is más irányt vett volna Észak-Afrika. A Keleti fronton történő túlterhelést is megoldhatták volna, arra ott volt a Vaskalapács-hadművelet, de azzal nem 45 februárjában kellett volna próbálkozni, hanem még 43-ban. Vagy a Me 262-esbe is nagyobb energiát kellett volna fektetniük, és amint lehet szolgálatba állítani, utána elment volna a kedvük a bombázásoktól.

Mostanában eléggé népszerű nézet lett rendes történészek között is, hogy ha június 22-én nem lépnek a németek, akkor 1-2 héttel később a vörösök hordái zúdultak volna Európára, mi lett volna a jobb, ha védekező félként nézünk szembe, vagy hogy támadó félként néztünk szembe a szovjetekkel ? 

Edited by Marcus9311

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.