V4_Glo_HUN

Német harckocsik

Nekem gond nélkül megy. Pörgesd ki a motort minden fokozatban, sík terepen tudnia kell, feltéve ha elég kemény a talaj. Mióta bejött a talaj effekt, azóta nem úgy gyorsulnak a tankok mint régen.

medal medal medal medal

Ma kiolvastam egy könyvet a Tigrisről, van benne 1-2 rész, amit tuti le fogok írni ide, csak lehet sok idő lesz mire begépelem, de szerintem estére meglesz, majd nézzétek meg :)

Tigers in the mud? (én nagyon sajnálom, hogy csak angolul és németül meg minden más nyelven megjelent kivéve magyarul)

Ma kiolvastam egy könyvet a Tigrisről, van benne 1-2 rész, amit tuti le fogok írni ide, csak lehet sok idő lesz mire begépelem, de szerintem estére meglesz, majd nézzétek meg :)

medal medal medal

Szóval, azt hiszem jópáran vagyunk itt, akik szeretjük a Tigris tankot. Az alábbi könyvet olvastam el ma, és van pár részlet benne, amit leírok ide a fórumra, hogy ti is elolvashassátok. Fényképezve egyszerűbb lenne, de írva hitelesebb.

SS-Rottenführer Balthasar Wall, aki a keleti hadjárat során a legendás ász, Michael Wittman keze alatt szolgált lövegkezelőként, a következőképpen emlékezett vissza a Tigris harckocsival szerzett első tapasztalataira:

„1942 őszén parancsot kaptam rá, hogy vonuljak át a Stuggal Paderborn-ba, ahol kikézést kapok az új 88 milliméteres ágyúval felszerelt Tigris tankra. Gyakrolatilag egy, ez alkalomra felállított lövegtoronyban ültünk a mező közepén, különböző távolságokra különböző célpontok voltak felállítva. A lövegkezelő-oktató mellettem helyezkedett el, Willie Schreff, ha jól emlékszem, ez volt a neve. Nos, a statikus Stugban annyi időm volt, hogy az szinte luxus, mivel a vezető végezte a célra fordulást. A célzókészülék messze a legjobb volt, amit valaha is a hadseregben láttam, így a célpont kilövése egyáltalán nem okozott problémát. Még mozgás közben sem... Miután befejeztem a kiképzést, Oroszországba küldtek. Az 1331 lajstromú Tigrist kaptuk, majd Michael Wittmannal együtt Kijevbe küldtek minket, az új dandárhoz. Sohasem fogom elfelejteni a Vörös Hadsereg elleni első bevetésünket. A Tigrisünk három ízben is lerobbant az úton, Michael igazán mérges volt. Emlékszem rá, rugdosta a felépítmény hátulján lévő szűrőket, átkokat szórt a páncélosra és a szerelőkre, hogy elszúrták a munkájukat, és új páncélost akart vételezni. Úgy volt, hogy új Tigrist kapunk, az S31-est, még a mi gépünket megjavítják. Bemásztam a helyemre, és az első alkalommal, hogy helyet foglaltam, rögtön kényelmes volt. Michael észrevett egy T-34-esekből álló oszlopot, körülbelül 3000 méterre. Gyorsan elfoglaltuk a helyeinket, és rádión jelentettük a pozíciónkat. Körülbelül 1500 méterről kilőttem 3 darab T-34-est, majd a lövegek felé fordítottuk a tornyot, amelyeket az oroszok sebtében csomagoltak ki. Jürgen Brand támogatásával két vagy három HE lőszert lőttünk az ágyúk közé, és megsemmisítettük őket. Michael megállította a páncélost, mi ekkorra már kissé fáradtak voltunk. A lövegcső nagyon felforrósodott, és a harckocsiban is iszonyú hőség volt. Körülbelül 8 ellenséges tankot lőttünk ki ebből a pozícióból, mielőtt újra mozgásba hoztuk a páncélost. Az oroszok nem voltak benne teljesen biztosak, hol is lehetünk, mert elég jó fedezéket találtunk, és oldalról ismét tűz alá vettük őket. Biztos sokkolta őket a támadás, mert a páncélosaik csak ott álltak, mint a célpontok az oktatáson, Paderbornban. Túl könnyű ez az egész - gondoltam. És akkor hatalmas csattanás történt, hangos „klang!”, ahogy a páncélról lepattant egy ellenséges lövedék. Nem hatolt át, de eléggé lesokkolt bennünket. Emlékszem, Heinz Kling felpattant és nógatni kezdte Michaelt, hogy változtassunk pozíciót. Az orosz lövedék kábé akkora bemélyedést ütött a homlokpáncélon, mint az öklöm. Mindannyian tudtuk, hogy ha egy gyengébben páncélozott tankban ülnénk, már halottak lennénk.”

Edited by Gelesztaa

Joachim Scholl harctéri naplója,

Szovjetúnió

Az alábbiakban részletek következnek Hauptsturmführer Joachim Scholl, a Waffen-SS 102. Das Reich páncéloshadosztály harckocsizójának naplójából, amelyet a harckocsizó parancsnok a Citadella-hadművelet előtt nyitott meg.

1943. július 10.

„Ez az első ütközet, amelyben a Tigris harckocsival veszek részt. Egész éjjel a kézikönyvet olvastam, újra és újra átnéztem. Végigvettem mindazt, amit a kiképzés során gyakoroltunk, tele volt a fejem a különböző harci helyzetekkel. Nagyon ideges vagyok. A Barbarossa kezdete óta nem voltam így. A legjobb formámat fogom nyújtani, mást nem tehetek.”

1943. július 10.

„Az első csata, amelyben a Tigrissel részt vettem, eseménytelenül zajlott le. A löveg működése az első percekben igencsak megrémisztett minket, egyik-másik lövés alaposan megrázta a Tigrist, és ez nem tetszett. Körülbelül 8 kilométert nyomultunk előre, aknamezők és akadályok között, felettünk harci repülőgépek húztak el. Egész álló nap nem láttam egyetlen ellenséges tankot. Uscha két találatot ért el, de én fogom gyorsabban elérni a 100. találatot, mivel én, Gert és Uscha fogadtunk, hogy ki lesz a legeredményesebb közülünk a háború végére. Holnap ismét új nap köszönt ránk.”

1943. júlis 11-12.

„Megvan az első találatom! Igaz, csak egy löveget vontató teherautó volt, de ez is találat. Karl, a lövegkezelőm vagy 30 lőszert használt el, isten tudja, hol tanult meg irányozni. Uscha három újabb találatot ért el, a fronton van a piszok, és biztos jobb lövegkezelője van, mint nekem. Azt hallottam, hogy ma négy Tigrist vesztettünk el aknamezőn. Ez aggasztó az előrenyomulás szempontjából, így ezentúl kicsit hátrébb fogok haladni, és Ulrichra hagyom a talaj alapos ellenőrzését.”

1943. július 15.

„Micsoda nap! Úgy vélem, ma elkaptunk öt harckocsit, bár nem vagyok benne biztos, mert a levegő tele volt porral és harckocsik voltak mindenütt. Nagyon nehéz volt azonosítani a célpontokat. Majdnem kiadtam a parancsot, és tüzet nyitottunk egy Stugra, mert orosz egységnek néztem. Biztosan tudom, hogy megsemmisítettünk egy SU rohamlöveget, alig 50 méterre volt, pontosan velünk szembe. A rohamlöveg darabokra szakadt, a darabjai pedig visszapattantak a Tigris orráról! Tiszta őrület, mondtam a kiképzés során, mikor figyelmeztettek minket a megfelelő távolság tartására. Nem gondoltam volna, hogy tényleg erről a távolságról beszélnek. Azt hiszem, megsemmisítettünk néhány AT löveget is, mivel Gert is, Karl is, illetve magam is tüzet nyitottam, és HE lövedékekkel lőttük az állásaikat.”

1943. július 15.

„Újabb nap a pokolban. A kommunistákkal harcolni: maga a pokol. Megsemmisítettünk egy ellenséges gyalogsági oszlopot, amely a mi gránátosainkat próbálta bekeríteni. Mi a harckocsiban voltunk, de még így is hallottuk a csapataink örömkiáltásait, ahogy a lövedékek becsapódtak az oroszok közé, és örömük nekünk is jól esett. Ennek ellenére azt kell mondanom, hogy a szanszét repülő véres testrészek látványát egyáltalán nem élveztem. Bertie, a tüzér két hevedert lőtt üresre, szinte söprögette magáról a hüvelyeket. Ismét éjszaka van, megpróbálok aludni. Nem hiszem, hogy menni fog. Valószínűleg az elmúlt három nap során egyáltalán nem aludtam.”

Edited by Gelesztaa

Jó olvasmány, úgyhogy igény az van rá, bár meglehetősen negatívan befolyásolja az op rendszerek folyamatábráinak bemagolását :Ds

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1943. július 19.

Ez a csata nem alakul kedvezően. Most hallottuk, hogy az orosz erők lényegesen nagyobbak, mint azt korábban feltételeztük. Hallottam, hogy Tigrissel harcoló alakulatok messze elől haladnak, és nagyon eredményesek, rengeteg ellenséges harckocsit lőnek ki. A helyzet kezd rémisztővé válni. Jelenlegi pozíciónk már a kommunista haderő vonalai mögött van. Tüzérségi és légi támogatást kellett kérnünk, mert rettenetesen rosszul állunk HE lőszer terén, szinte az összes elfogyott. Elkaptuk őket egy lövészárokban, kereszttűz alá vontuk őket. Az MG-t és a HE lőszert három ízben kellett újratárazni. Sohasem láttam még ennyi vért. Rosszul voltam, Bert pedig csak nevetett rajtam, egészen addig, még ő is meglátta rosszullétem okát. Sohasem felejtem el ezt a napot.

1943. július 20.

Ma találatot kaptunk, egy AT löveg eltalálta az oldalpáncélt. Mind azt hittük, hogy felrobban a lánctalp és vége a dalnak, de Robert azt mondta, hogy a Tigris még mindig jól vezethető. Uscha két körből kilőtte a lövegeket. Még mindig Prochorowkán vagyunk. A kommunisták erős védelmet telepítettek a város köré. Nem hiszem, hogy be tudnánk venni. Rengeteg rohamlöveget megsemmisítettünk. Uscha azt mondta, hogy ezt nem számolja bele a fogadásba, ami zavar engem, mert csak tíz találattal vagyok lemaradva tőle.

1943. július 21.

09:00. Ki hinné el, hogy a vértől iszamos páncélosunk lerobbant. Robert azt mondja, hogy a váltómű. Vontatásra várunk, hogy visszavigyenek minket az álláspontra és a javítóműhelybe. Remélem, nem ragadunk le egy Panzer III-ban vagy valami hasonlóban, még várakozásra kényszerülünk.

10:45. Ebben a pillanatban az 503-masok egyik Tigrise vontat bennünket. Sokáig fog tartani, elég belegondolni, hogy a parancsnokukat megölték, így inkább magukra hagyom őket a gondolataikkal.

13:50. A szerelőműhelyben vagyunk. Körülbelül 8 Tigris van itt, különböző egységektől, mind javításra várva, némelyikük elég sok találatot kapott, meg is vagyok lepve, milyen szerencsénk volt eddig. Összefutottam Johann Foennel. Most végzett és most házasodott, a kínai lányt vette el, akivel Berlinben találkozott a főiskolán. Még csak 20 éves, bolondos fiú. Én nem akarok megházasodni a háború végéig, bármi történhet vele, akár meg is halhatok. A szerelők azt mondták nekünk, hogy akár három napot is várnunk kell rá, hogy megjavítsák a harckocsit. Jelentenünk kell a főhadiszállás felé, és pihenőre kerülünk. Kívánom, bárcsak képes lennék igazán pihenni, de még mindig látom magam előtt a szétroncsolt holttesteket a múltból.

1943. augusztus 21.

A visszavonulás két napja végig harccal telt. Volt pár nehéz helyzetünk, de semmi olyasmi, amivel a Tigris ne tudott volna megbirkózni. Karl egész jó lövegkezelővé érett. Kicsit még mindig bizonytalan a nagyobb távolságra lévő célpontok esetén, de ma 1800 méterről kilőtte a Miki egeret. Egészen elbűvölt. További négy célpontot lőtt ki, mire a tüzérség észrevett bennünket. Ez volt eddig a legjobb napunk. Azt kívánom, bárcsak ne mondtam volna le idejekorán az Uschával kötött fogadást. Ő egy időre feladta a harcot, a futóművel kapcsolatos problémák miatt. Most fel tudnék zárkózni, mivel már 18 igazolt győzelmem van harckocsik ellen, és még 50 rohamlöveget és egyéb cuccot lőttem ki. Uscha azt mondta, hogy ő 30-nál tart, de tudom, hogy beleszámolta a rohamlövegeket is, szóval csalt.

1943. augusztus 22.

Ma két találatot is kaptunk a frontpáncélzatra. Az egyik a vezetőnél, Robertnél csapódott be, mégis azt hittem, hogy valami természetes baleset történt. Ennek ellenére nem szerettem volna mellette ülni. Egyre több bizonyítik mutatja, hogy egyetlen Miki egér lövege sem tudja átütni a Tigris páncélzatát. Karl ma további három rohamlöveget lőtt ki, meg egy csomó teherautót. Lassanként komoly tiszteletre teszünk szert, mint teherautó-ászok, egyesek felnéznek ránk, de mi inkább harckocsikat szeretnénk a győzelmi listán tudni. Megjegyzem, beszélnem kellene a főnökkel, hogy helyezzen minket előrébb.

1943. augusztus 23.

„Ma végre kikerültem a frontvonalra, mert a vezérpáncélos, amelyet a fiatal Feongs parancsnokol, elakadt a mocsárban. Az idióta! Körülbelül tíz találatot kaptunk, hatalmas klang! jelezte mindet, az egyik olyan hangos volt, hogy majdnem berepesztette a dobhártyánkat! Kilőttünk két Miki egeret, egy rohamlöveget és nagyjából 5 teherautót. Úgy döntöttem, soha máskor nem kérem a főnököt arra, hogy küldjön minket előre. Nevetett rajtam, és azt mondta, hogy nincs okom aggodalomra. Én aggódok.”

Miki egérnek melyik tankot becézték?

Valamelyik T-34 variánst, még a "koraiak" közül :)

Miki egérnek melyik tankot becézték?

Valamelyik T-34 variánst, még a "koraiak" közül :)

Az 1943-as modellt nevezték a németek Miki Egérnek a két kerek búvónyílása miatt a tornyon.

t_34_76_1943_01.jpg

medal medal medal medal

Az 1943-as modellt nevezték a németek Miki Egérnek a két kerek búvónyílása miatt a tornyon.

t_34_76_1943_01.jpg

Meg kell hagyni, tényleg baromi hülyén néz ki :D

Ahogy én tudom egy prototípus létezett, de csak tesztelésre használták.

német rank V-be nem nagyon lehet válogatni sajnos

Hogyne lehetne! A történelem szerint, patton, és t-54,t-55 közül szabadon lehet válogatni!(nato-varsói szerződés harcjárművei a leopárdig)

német rank V-be nem nagyon lehet válogatni sajnos

medal medal medal

Hogyne lehetne! A történelem szerint, patton, és t-54,t-55 közül szabadon lehet válogatni!(nato-varsói szerződés harcjárművei a leopárdig)

És kihúzod őket a saját nemzetüknél, majd a németeknél is? Ezt én már a német/japán MiG/Sabre gépeknél se értettem. :D

jobb lehetőség,mint fantázia tankokkal kitölteni a történelmi űrt.

hidd el egy orosz vagy amcsi vas máshogy működik egy átlag német csapat kezében :lol:

És kihúzod őket a saját nemzetüknél, majd a németeknél is? Ezt én már a német/japán MiG/Sabre gépeknél se értettem. :D

Edited by ex_levy
medal medal medal

Az a prototípus csak annyira volt kész, mint a Tas harckocsi, szóval ha ez bekerül, akkor szerintem lehet jogunk kérni a Tast is.

9vyww1rc81kggk3unt95.jpg

ooob55k695pormzq156o.jpg

nzyx0b1ibpynl6ifxfl4.jpg

e100_1.jpg

medal medal medal medal

Hát ezt a derék németek egy bazi nagy fürdőkád állapotban hagyták ott :lol:

Arra azért kíváncsi leszek, gazsiék hogyan álmodnak rá tornyot, és hogyan határozzák meg az általános menetteljesítményét/viselkedését.

medal medal medal

Arra azért kíváncsi leszek, gazsiék hogyan álmodnak rá tornyot, és hogyan határozzák meg az általános menetteljesítményét/viselkedését.

Az első felével nem lesz probléma, ahogy olvastam a Maus tornyát szánták rá, szóval csak az alváz más

Akkor ez mi? Medence?  :lol:

Outside-at-Proving-Ground-003.jpg

Inside-at-Proving-Ground-002.jpg

Ez az aranyos a Geschützwagen Tiger. 170 mm-es ágyúja lett volna.

Not-100-sure-that-its-the-17cm-gun.jpg

medal medal medal medal

Lesz valaha működőképes a Panther II-es tornyán díszelgő Sperber FG 1250-es és hozzá éjszakai pálya, ahol ki is lehet használni az az nyújtotta előnyt ? Meg nem csak ahhoz volt IR irányzék, hanem az Ausf. G és F változatokhoz is. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.