V4_Glo_HUN

Amerikai harckocsik

Wikipédia :)

Az M4A3-as meghajtásáról egy 450 lóerős Ford GAA III V-WC motor gondoskodott. A típusnak létezett még egy alváltozata, amely azM4A3E2 Jumbo becenévre elkeresztelt harckocsi volt. A Jumbo az M4A3 erősebb páncélzattal ellátott változata. A frontpáncélzatot 102 mm-re, a lövegtorony oldalsó részének falvastagságát 152 mm-re, míg a lövegpajzs védelmét 178 mm-re növelték. Az erősebb páncélzat azonban 12 tonnával megnövelte a harckocsi tömegét, így az országúton elérhető sebesség 35 km/h-ra csökkent. Bár a Jumbo páncélzata erősnek bizonyult, mozgékonyság és tűzerő tekintetében messze elmaradt az 1944-ben gyártósorra kerülő, 76 mm-es löveggel ellátottSherman változatokhoz képest.[1]
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Az a 60mm páncéllap az elején, pl :)

és a +0,7 BR. Mindettől függetlenül mindkettő használhatatlan, de nagyon.

és a +0,7 BR. Mindettől függetlenül mindkettő használhatatlan, de nagyon.

Pedig a Jumbo eleinte mennyire durva volt amikor bejött :D

Igaz hogy csak közelről volt hatékony, de beütni a saját szintjén semmivel sem lehetett :D

Igaz hogy csak közelről volt hatékony, de beütni a saját szintjén semmivel sem lehetett :D

Minden 76-os Sherman is elég broken volt eleinte :)

Nekem is volt rá talizmánom :)

De aztán a dolgok megváltoztak.

medal medal medal medal medal

Mindegy, hogy melyikkel fejlesztem a T25-öst vagy a sima M4A3 76 több fejlesztési pontot hoz össze a T25-ösre ?

Nézd meg az adatlapon, hogy research-ra melyik mennyi %-ot ad. Minél magasabb annál jobb. Egyébként minden jármű fejlesztésére a közvetlenül előtte lévő adja a legtöbb fejlesztési pontot. A te esetedben ez az M4A3(76)W.

Az M4A3E2(76)W a nehéz tank fejlesztési ágban van, ezért az a T32 fejlesztéséhez a legjobb választás.

Edited by Br3nor
  • Upvote 1

T-25öst próbálta már vki? Szerencsétlen Pershingem mellé kellene vmi AB-be, de gyakorlatilag 1et sem láttam még (nem a legjobb előjel), pedig 5.7-6.7 csatákban gyakran megtalálható vagyok. Tesztkörre elvittem, de 1részt a tank stock, másrészt senki sem lő vissza, így sokkal okosabb nem vagyok :P

Edited by Eladryel_Nevryon
medal medal

Nekem megvan, de a Pershing mellé eszedbe se jusson berakni, ha nem akarsz szívni vele :D

A pershing már 6.7, ami azt jelenti, hogy gyakran lát a csatában 7.7-es top tankokat (M10, M103, Maus) amik ellen esélye sincs a T25-nek, de a 7.0 is kemény dió neki. A T25 mellé inkább az M4A3E2(76)W meg az M19 légvédelem ajánlott, vagy a két 6.3-as M41A1 és M36.

Perhing mellé meg az M42 légvédelmet és a T92 lightot javaslom, vagy esetleg 7.0-án az M46 és T95.

Ez az amcsi tank fa nagyon el lett baltázva rank 3-ban. Nem tudok összerakni egy normális triót. Cobra Kinggel mennÁk, 5.3-as BR, de minden más ami van éppen az közel sincs hozzá. M24 (3.7), M4A2 (4.3), M15 CGMC (3.3), M18 GMC (4.7). M6A1 folyamatban. Ha kivenném a Cobrát (ez egy eléggé félreérthető mondat így éjfélkor. :D ), akkor annyira se haladnék a fával, mint most. Legszebb, amikor az imént berakta ellenem a T-44-et, én meg integetek a papír páncélú M18-ból.
Annak meg nem látom értelmét, hogy megvegyem az M18 Black Catet, mert ugyanúgy felülnék a sz×pórollerre, mint most teszem a sima GMC-vel. M4A1 (76) W-t meg még el sem kezdtem fejleszteni, holdban van az még. Mást meg nem enged fejleszteni, csak amit most fejlesztek, meg amint az imént írtam. Lehet becsukom a szemem, és boost ríszörcs lesz belőle...

medal medal medal medal

Mi a véleményetek az M36-os Jackson-ról társaival (Jagdpanther, ISZU-152, SZU-100 és SZU-122P) szemben ? Azok közül csak a Jagdpanther van meg és azt egyértelműen jobbnak találom, mint a pofozgatott Wolverine-t. Jól bírja a páncélzatja a Tigrisek, Királytigrisek és más Párducok találatait, továbbá eredményesen veszi fel velük szemből is a versenyt, addig a Jackson csak a Tigris I-eseket bírja kilőni. Az alap Párducoknak is próbáltam nekirohanni vele és sorra lepattagotak a lövedékeim a frontjáról, míg a Párduc egy jól irányzottal leszedte a tornyomat, azóta Vadászpárduccal nyomom, egyik meccsen sikerült kiszedni egy JSZ-2-est,  egy Királytigrist és egy Tigris I-est, mindet szemből, végül egy P-47-es bombázott le.

Edited by Marcus9311
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Amcsi tankok 1-2 tierrel kisebb tankok ellen hatékonyak alap lőszerrel. Ha megvan az APCR, akkor a szintjén lévő tankokat is át tudja szúrni, s ezzel 1-2 modult, ha embert ki tud ütni. Egy lövéses killt nem könnyű velük összeszedni. Ez igaz az M36-ra is. Javaslom, hogy vesd össze, hogy milyen ellenfeleket kapna RB-n és SB-n, és a kedvezőbb módban játssz vele.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Hogy kell játszani az M24 Chaffee-vel, hogy többször lőjem ki őket, mint ahányszor ők engem ?

Sunyi, alattomos módon :)

A könnyű tankok inkább támogató szerepet töltenek be, így nem a minél több tank kilövése a fő cél velük. 

Én kétféleképpen szoktam a Chaffee-vel játszani:

"A" módszer:

• [Csata] Ebben a módban nem alkalmazható
  • [Áttörés] Sprint végig foglalgatni a pontokat, ha túl közel kerül az enemy akkor áttérés a "B" módszerre
  • [Hódítás] Sprint a foglalópontig, majd kussban ülve várva a fedezékben, hogy valaki megpróbálja elfoglalni, vagy áttérés a "B"-re
  • [Bázisbirtoklás] Sprint az egyik foglalópontig, majd folyamatos rohangászás a pontok között, mindig oda, ahol nem a ti csapatotoknak van befoglalva.

"B" módszer:

• Magasról teszel a pontokra és a csapattársaidat figyeled. Kinézel magadnak olyan szöviket, akik még tartják magukat, de nem tudnak előrébb lépni. Feltérképezed a legjobb útvonalat és az oldalába mész annak aki a szöviket megakasztotta. Oldalról beküldesz pár lövést, amivel vagy megölöd, vagy két irányba kell figyelnie így vagy te, vagy a szövik le tudják rendezni. Ők haladhatnak tovább, te pedig keresed a következő potenciális ellenfelet, ami veszélyt jelenthet rájuk.

A legfontosabb, hogy a szemtől szemben harcot, meg a messziről lövöldözést felejtsd el :)

hmm

Mi hmm? :D

Az az a mód, amikor az enemy befoglalt pont ott van a spawnjuk mellett. Előre lehetne rohanni foglalni, csak annyit érsz el vele, hogy lerántod a pontot, és az enemy már ki is végzett 10 vs 1-ben :D (az egyetlen kivétel talán Berlin)

Mi hmm? :D

Az az a mód, amikor az enemy befoglalt pont ott van a spawnjuk mellett. Előre lehetne rohanni foglalni, csak annyit érsz el vele, hogy lerántod a pontot, és az enemy már ki is végzett 10 vs 1-ben :D (az egyetlen kivétel talán Berlin)

Ilyen elgondolás alapján a Walker Bulldogok és a T92-k is használhatatlanok.

Ilyen elgondolás alapján a Walker Bulldogok és a T92-k is használhatatlanok.

A Chaffee egy kirívó jelenség, legalábbis szerintem gyengébb az ágyúja, mint ami a másik kettőnek van (értelemszerűen a saját szintjükben nem egymáshoz képest)

Ennek ellenére a könnyű tank az könnyű tank bárhonnan nézzük. Közvetlen harcra a gyenge páncél miatt nem olyan jók, mint egy közepes vagy egy nehéz tank. És mivel gyorsak így simán lehet velük flankelni, akkor miért állnánk ki szegény szerencsétlennel az ellenség sortüze elé? Azt csinálják a többiek, én meg megyek az oldalukba, vagy mögéjük és észrevétlenül szétkapom őket. +1 indok, a 3 pontoson a rohangászásra a lövöldözés helyett: A pontfoglalás sokkal jobban hozza az RP-t

Edited by Br3nor

A Chaffee egy kirívó jelenség, legalábbis szerintem gyengébb az ágyúja, mint ami a másik kettőnek van (értelemszerűen a saját szintjükben nem egymáshoz képest)

Ennek ellenére a könnyű tank az könnyű tank bárhonnan nézzük. Közvetlen harcra a gyenge páncél miatt nem olyan jók, mint egy közepes vagy egy nehéz tank. És mivel gyorsak így simán lehet velük flankelni, akkor miért állnánk ki szegény szerencsétlennel az ellenség sortüze elé? Azt csinálják a többiek, én meg megyek az oldalukba, vagy mögéjük és észrevétlenül szétkapom őket. +1 indok, a 3 pontoson a rohangászásra a lövöldözés helyett: A pontfoglalás sokkal jobban hozza az RP-t

Ez így oké is, viszont a közepes tankok páncélzata sem szokott elég lenni magasabb szinteken, lásd pl. Pershingek. Szerintem annyira nem rossz a Chaffee ágyúja. Ha meg úgyis flankel vele az ember, akkor nem szemben álló tankot kell lőni vele, és olyankor meg duplán jól jön, hogy van robbanó lőszere.

Csata/battle módban meg talán a legkönnyebb flankelni, mert nem 1 és nem 3 pont körül forog a világ és nagy a mozgástér, ergó a flankeléssel nem csak eggyel kevesebb ember leszed a csapatodban, aki nem küzd a zóná(k)ért.

A Babeh Tiger kapcsán jutott eszembe, hogy bozótnak dekorálom ki a Chaffee-t és 5.7-en menve csodálkoznak a T-34-85-ösök és mások, amikor fenékbe kapja őket ? Vagy olyat csak a Pz II H-val lehet játszani ?

Edited by Marcus9311

Ez így oké is, viszont a közepes tankok páncélzata sem szokott elég lenni magasabb szinteken, lásd pl. Pershingek. Szerintem annyira nem rossz a Chaffee ágyúja. Ha meg úgyis flankel vele az ember, akkor nem szemben álló tankot kell lőni vele, és olyankor meg duplán jól jön, hogy van robbanó lőszere.

Csata/battle módban meg talán a legkönnyebb flankelni, mert nem 1 és nem 3 pont körül forog a világ és nagy a mozgástér, ergó a flankeléssel nem csak eggyel kevesebb ember leszed a csapatodban, aki nem küzd a zóná(k)ért.

A Chaffee-ről volt szó, ami a fegyverzetéből és a sebességéből adódóan erre optimális. A lényeg, hogy ha lehet pontokat foglalgatni, én szeretek könnyű tankkal (nem a PT-76-al, mert az egy lassú bloááá) azokkal foglalkozni, mert jobban hozzák az RP-t, miközben a lehető legváratlanabb helyekről bukkanhatsz fel a ponton kempelő enemy mögött, ami ingyen killeket is ad. Csata módra meg írtam is, hogy a pontfoglalás felejtős, és a B megoldás marad, ami meg pont az a flankelős játék amit te is mondasz.

A közepes tankok teljesen más tészták. Persze azokkal is lehet flankelni, némelyiknél szinte kötelező is, csak nem ők voltak az eredeti kérdés témája :)

A Babeh Tiger kapcsán jutott eszembe, hogy bozótnak dekorálom ki a Chaffee-t és 5.7-en menve csodálkoznak a T-34-85-ösök és mások, amikor fenékbe kapja őket ? Vagy olyat csak a Pz II H-val lehet játszani ?

Miért ne lehetne? :D
Csak arra vigyáz, hogy a mozgó bokor elég feltűnő, meg az álló is ha Berlin közepén ücsörögsz :D

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.