Jump to content

R2Y2 V1 V2 V3

• 10 months later...

Opłaca się badać R2Y2 jako pierwszego jeta u Japończyków? Przed chwilą kupiłem P1Y1 i nie wiem, czy iść dalej tą linią, czy może wybrać Kikkę.

medal medal

F-86 jakoś nie lubię, a grając Ki-200 w 90% bitew walczyłbym przeciwko topowym jetom - za dużo się Kometem nagrałem i niestety wiem, jak to wygląda; więc w grę wchodzi tylko Kikka i Keiun (który na papierze wygląda całkiem nieźle, ale cena naprawy mnie trochę przeraża).

medal medal

<AB>

Cóż,z R2Y2 nie będziesz miał zbytnio radości - owszem,startuje z pułapu bombowców,ale na tym koniec zalet.Najpoważniejszą zaś wadą jest właściwie brak retencji energii,co uniemożliwia BnZ poza jednym,no może dwoma atakami.Skręca kiepsko,a ponadto przy wszystkich manewrach traci sporo prędkości,którą w dodatku odzyskuje najgorzej ze wszystkich wczesnych odrzutowców.Kręci się bardzo średnio,acz pamiętam,że pojedynki manewrowe z Migami 9 jakoś dałem radę wygrać.Kolejną dużą wadą jest stały hamulec aerodynamiczny w postaci bomby,przez co startujesz zamiast z ok 600 km/h IAS jak inne odrzutowce ledwo z 400 km/h.

Już nawet Jak-15/17 są lepsze,bo z racji wagi przynajmniej jakoś sensownie przyspieszają,i są zwinne.Ta kobyła R2Y2 nic nie potrafi.Jest tak kiepski,że aż odpuściłem sobie jego maksowanie - a co by nie mówić,jakieś tam pojęcie o fruwaniu ciut wyższe od przeciętnego posiadam.

Edited by MasterBLB
medal medal medal medal medal medal medal medal

Akurat ta bomba jest mi w ogóle niepotrzebna - ewentualnie do zdobycia kilku punktów za naziemki na Nowej Gwinei na początku bitwy. Główny powód dlaczego się nad nim zastanawiam (a w zasadzie cztery) to uzbrojenie + spawn w powietrzu, nie wiem tylko jak jest ze wytrzymałością i zwrotnością. Z tymi lepszymi odrzutowcami to chyba troszeczkę przesadzasz, Jaki i Meteory są zdecydowanie wolniejsze, hamerykańskie jety z racji średniej inteligencji pilotujących je graczy da się przeboleć, a chyba jedynym jetem, który łamie skrzydła przy wysokich przeciążeniach jest Horten.

Co do P1Y1 - rzeczywiście, ciekawa maszyna, z BR 4.7 i brakiem żadnego uzbrojenia (tych dwóch panów przy działkach nie liczę, przecież oni padną po jednej serii z byle czego) ma udźwig odrobinę większy niż B7A, które wielbię (no i ma dwie dwudziestki) :016:

medal medal

I nic dziwnego,że krzyczą,bo po zejściu na dół i pierwszym ostrzejszym manewrze Keiun nadaje się tylko na zezłomowanie.Mój jest prawie wymaksowany:

shot_2016_10_30_23_41_12.jpg

a i tak lata jak gówno.Próbkę jego "wspaniałości" można zobaczyć tutaj:

http://www83.zippyshare.com/v/zmsPmNHr/file.html

A dla porównania jak to wygląda na jakimś dorzecznie fruwającym odrzutowcu (F-84B,który ma niesłusznie mym zdaniem opinię kiepskiego):

Edited by MasterBLB
medal medal medal medal medal medal medal medal

• 1 year later...
Guest

Patrząc po stocku to nie . Żadnej różnicy pomiędzy jedynką a trójką ,w lataniu nie widzę .

• 5 months later...

Te samoloty to przegięcie na RB 7.0 lotniczym. Powinny dostać wyższy BR tak jak mają B57 i wtedy skończy się spam tego dziadostwa. Żadna inna maszyna nie daje im rady, zwrotniejsze i szybsze a działka 30mm przy tych parametrach lotu tylko proszą się o wyższe BR a nie 7.0! Nie można latać F3D, które jest gorsze od nich. A jak ktoś zacznie płakać, że są dobre tylko na 7.0 to niech stracą start z powietrza

• Upvote 3
medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 3 months later...

To jest najlepszy samolot w grze do masakrowania bombowców. Ma śmiesznie niski BR jak na swoje osiągi i uzbrojenie, więc ciągle trafia na wielkie i powolne krowy B-29 czy inne B-24 albo B-17. Ma spawn bombowca pomimo tego, że jest myśliwcem, więc zawsze jest wyżej od bombowców. Jeśli w bitwie jest chociaż jeden ten śmieszny samolot to wszystkie bombowce są martwe po 30 sekundach.

• Like 1
  • Upvote 1
medal medal medal

Jak na 7.0 to osiągi ma akurat słabe.

Cała reszta natomiast, czyli uzbrojenie, bomber spawn, a także spora zwrotność powodują, że faktycznie nie powinno być możliwości, żeby ten samolot walczył z tłokowcami.

Problemem jest natomiast to, że - pomimo doskonałego uzbrojenia - ten samolot tak naprawdę nie nadaje się, by mieć BR wyższy niż 7.7.

Jest po prostu zbyt wolny, nawet biorąc pod uwagę jego spawn.

Oczywiście taka zmiana (7.7) by w sporej części załatwiła temat - i być może jest to najlepsze rozwiązanie z możliwych - ale szansę na jego wcielenie w życie oceniam gdzieś pomiędzy 0 and 0.1% ;)

medal medal

Ten samolot to jest totalne przegięcie.

Jak ostatnio grałem B-29 to ja zostałem zmasakrowany w minutę a następnie cały mój team został zmasakrowany przez dwóch graczy w tych samolotach.  Mieli oni w sumie 10 fragów i żaden inny gracz we wrogim teamie nikogo nie ustrzelił. Oni tymi samolotami dosłownie zmasakrowali cały mój team w 5 minut. Link do powtórki: https://warthunder.com/pl/tournament/replay/361735799370621286

To jest totalne przegięcie. Nie wiem czy ten samolot obecnie nie jest jeszcze większym przegięciem niż swego czasu Yak-23.

• Like 1
medal medal medal

Guest

Mam wszystkie trzy i stoją w garażu , bo wstyd  nimi latać .

Zwróć uwagę że wszystkie R2Y wywaliły bomby w piach .To mają być bombowce ?

Ślimakowi chyba przegrzało mózgownice że dał te maszyny do bombowców  .

Dać im start z lotniska ,możliwość demontażu bomby i won do drzewka myśliwców. 

Guest Steel_Mustang98

Powinien mieć obniżony airspawn namniej o połowę albo podniesiony br do 9.0. Uważam go za najbardziej niezbalansowany odrzutowiec w grze. 

1 hour ago, Steel_Mustang98 said:

Powinien mieć obniżony airspawn namniej o połowę albo podniesiony br do 9.0. Uważam go za najbardziej niezbalansowany odrzutowiec w grze. 

Ho! Ho!

Kogoś poniosło. Na 9.0 ten samolot byłby darmowym fragiem, a najbardziej niezbalansowany jest G.91.

Rozwiązania są dwa, wymienione już przez przedmówców. Albo start z lotniska albo BR 7.7-8.0.

medal medal medal medal medal

• 2 years later...

RB lotnicze

Kupiłem tego pierwszego i zagrałem dwie bitwy i szczęka mi opadła. Czy te samoloty naprawdę są takie mocne, czy to szczęście nowicjusza, czy może gracze na początkowych jetach to takie ofiary losu? Na odrzutowcach mam bardzo małe doświadczenie, maszyna stockowa, a fragi wpadają z łatwością, plus punkty za bombienie i niszczenie p.lotek i okazuje się że łatwa wygrana z topowymi statami. Czytam poprzednie wypowiedzi że kiedyś był bardzo mocny, ale teraz ma BR 7.3 i start z lotniska, a pomimo to mam wrażenie że jest lepszy od niemieckiego Arado.

Jeśli chodzi o słabości jakie zauważyłem to:

- bardzo słabe przyspieszenie, jest problem z wystartowaniem

- niska prędkość maksymalna (z bombą lekko ponad 500km/h i niecałe 700 km/h bez bomby)

Jednakże to są obserwacje z dwóch pierwszych gier. Zalety to:

- o wiele lepsza zwrotność niż się spodziewałem (dokręciłem meteora)

- fantastycznie trzyma energie

- genialne działka 30mm, chyba najlepsze uzbrojenie w grze.

Czy kolejne dwie wersje są zauważalnie lepsze, czy warto wydawać na nie kase i expa, biorąc pod uwagę wzrost kosztów naprawy?

medal medal

Jak ja grałem, to różnice były niewielkie - nawet nie pamiętam czego dotyczyły, chyba prędkości maksymalnej. Mówisz że świetnie trzyma energię ? Kiedyś tracił jej dość dużo, i wolno odzyskiwał, ostre kręcenie było niewskazane. A siłę ognia zawsze miał sporą. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

24 minutes ago, HaTe78 said:

Mówisz że świetnie trzyma energię ? Kiedyś tracił jej dość dużo, i wolno odzyskiwał, ostre kręcenie było niewskazane.

Jeżeli zależy mi na dobrym gospodarowaniu energią to ostre kręcenie jest niewskazane.  Stockowy podczas BnZ bez problemu pokonuje 2,0km w pionie (zostawiam zapas prędkości na manewry), a na upartego myślę że dało by radę 2,8-3,0km. Z innych samolotów z okolic 7.0 to chyba tylko Arado C3 trzyma lepiej energie, ale kosztem zwrotności. Cały czas myślę o samolotach bez wybadanych modułów.

Masę ma chyba sporą bo w dół rozpędza się bardzo szybko, ewidentnie silniki są słabością.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...