Jump to content
Witam, od nowego patcha nie mam jeszcze wt, a w związku z dzisiejszym efektem chciałem sobie kupic b17 japońska i talizman do niej, czy możecie mi powiedzieć wgl jak ona sie sprawuje ? Jaki ma br oraz cenę samego samolotu jak i talizmanu? Edited by PolishSoldier

AB i RB.

BR - 5.3

Cena - 2450 złota

Talizmanu nie kupisz, gdyż jest to premium i posiada już bonus do nagrody i badań. Nie posiadam, więc nie powiem ci jak się sprawuje.

Ta cena, to ze zniżką 50%, normalnie 4900 GE. Mam, kupiłem, ale nie wiem jak się sprawuje - nie latam  i nie planuję - po prostu mam ambicję mieć całe japońskie drzewko. Z drugiej strony powinien być identyczny, jak amerykański. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Czyli po paczu łamie się po każdym nierozważnym ruchu myszką. Bodajże jak wyciągniesz 5 G to skrzydełka lecą w swoją własna podróz, a reszta samolotu w swoją :D. Do tego kadłub już jest zniszczalny, także nie ma takiego lamienia jak w 1.41, jak cos ma działka i podleci, to w wiekszości przypadków spadasz. Kiedys dało się strącić 5 myśliwców z ogona bez uszczerbku na zdrowiu, ale dobrze, że te czasy minęły.

medal medal medal medal

Czyli po paczu łamie się po każdym nierozważnym ruchu myszką. Bodajże jak wyciągniesz 5 G to skrzydełka lecą w swoją własna podróz, a reszta samolotu w swoją :D. Do tego kadłub już jest zniszczalny, także nie ma takiego lamienia jak w 1.41, jak cos ma działka i podleci, to w wiekszości przypadków spadasz. Kiedys dało się strącić 5 myśliwców z ogona bez uszczerbku na zdrowiu, ale dobrze, że te czasy minęły.

B17 rozwaliłem max pocisków; 10 do 30-ki i reszta z 20-tek w Ki-84 podchodziłem od boku i lekko od dołu i z 700 m juz stracił ogon,ogólnie 2 krótkie serie wystarczyły.\

Strzelcy niewiele robia o ile sam nimi nie sterujesz a nawet wtedy miałem problem rozwalić[czyli chwilę mi to zajęło] mysliwca co prawda w B-24 ale leciał mi na ogonie prosto i to na 400 m i blizej

medal medal medal

Kupiłem, poleciałem, i bez hejta się nie obejdzie... (Opis pod ab, bo tam moim zdaniem najlepiej expi sie ciężkimi bombowcami) to co zrobili z tym samolotem, przechodzi ludzkie pojęcie... Kiedys jak nim leciałem, to bałem sie tylko gdy widziałem zbliżający sie samolot z działkiem 37+, a teraz ? Kilka pestek od zwykłego bercata i lecę bez skrzydła, wczoraj zagrałem z 15 mapek i dosłownie po jednym BnZ od byle czego, spadałem bez skrzydła... Nawet strzelcy nic nie robią a mam wbitych na maxa + 30 od eksperta. Samolot zachowuje sie jak g4n1, pozbawiony pancerza... I to ma byc "latająca forteca?" To sie zmieniło w free fraga..

Kupiłem, poleciałem, i bez hejta się nie obejdzie... (Opis pod ab, bo tam moim zdaniem najlepiej expi sie ciężkimi bombowcami) to co zrobili z tym samolotem, przechodzi ludzkie pojęcie... Kiedys jak nim leciałem, to bałem sie tylko gdy widziałem zbliżający sie samolot z działkiem 37+, a teraz ? Kilka pestek od zwykłego bercata i lecę bez skrzydła, wczoraj zagrałem z 15 mapek i dosłownie po jednym BnZ od byle czego, spadałem bez skrzydła... Nawet strzelcy nic nie robią a mam wbitych na maxa + 30 od eksperta. Samolot zachowuje sie jak g4n1, pozbawiony pancerza... I to ma byc "latająca forteca?" To sie zmieniło w free fraga..

Wpierw dowiedz się od czego powstała nazwa Latająca Forteca, a następnie, jakie uszkodzenia powodował jeden dwudziesto-milimetrowy pocisk. Kolejnym krokiem jest zaprzestanie szerzenia kłamstw i wypowiadania się na temat, o którym nie ma się pojęcia.  :learn:

Poza tym, Misiokot ma taką szybkostrzelność, zarówno w .50 jak i 20, że nie istnieje coś takiego jak "kilka pestek od bearcata"  :Ps

• Upvote 7
medal medal

The first flight of the Model 299 was on 28 July 1935 with Boeing chief test-pilot Leslie Tower at the controls. Richard Williams, a reporter for the Seatle Times, coined the name "Flying Fortress" when the Model 299 was rolled out bristling with multiple machine gun installations. The most unusual gun emplacement was the nose installation, which allowed the single machine gun to be fired toward almost any frontal angle that an approaching enemy fighter would take to attack the B-17.

A tutaj ciekawy filmik:

http://youtu.be/7Q4VuoX0Mqs

Najpierw .30 Cal AP, potem .50 Cal API, następnie 20mm AP oraz w 2:48 20mm HE efekt uzmysławia jak skuteczne były działka 20mm przeciwko samolotom.

Edited by RastahMan
  • Upvote 4
medal medal medal

Poza tym, Misiokot ma taką szybkostrzelność, zarówno w .50 jak i 20, że nie istnieje coś takiego jak "kilka pestek od bearcata"  :Ps

zanim zaczniesz zarzucac innym brak wiedzy, najpierw doucz sie sam, i przestan uzywac durnego slowa ,,Misiokot" , sprawdz sobie sam dlaczego...

zanim zaczniesz zarzucac innym brak wiedzy, najpierw doucz sie sam, i przestan uzywac durnego slowa ,,Misiokot" , sprawdz sobie sam dlaczego...

Będę go używał, bo mi się podoba, a że nie jest adekwatne? A jest gdzieś powiedziane, że musi być? Chociaż nie, masz rację, od teraz będę nazywał F8F - Binturongiem  :lol: 

Poza tym dalej nie odpowiedziałeś na pytania panie specjalisto.

Bearcat nie jest FOTM... ma adekwatny BR, na jego poziomie sporo samolotów może go pokonać...kobry tak samo, ich działko nawet sie nie umywa do ruskiego blastera ( niezgodność historyczna, no ale gra jest ruska więc wiadomo)...hellcat rzeczywiście...natomiast sporo widać FOTM-ów u innych nacji- spacefire y od mk XVIII w górę, fw 190 a4, ki 84, jak 3 

p 39 dawno nie grałem więc się nie wypowiadam

Możesz mi i pozostałym wytłumaczyć, co ma "słabe" działko kobry do argumentu Skonia, że Kobra skręca przy 1000km/h bez urywania skrzydeł, chociaż powinna się rozpaść 300 kilometrów na godzinę wcześniej?

No i dalej czekamy na inną odpowiedź, której nam nie udzieliłeś:

A mnie ciekawi, dlaczego spec amerykańskiego lotnictwa z przestrzeni kilkudziesięciu lat, uważa że F4U i F6F jest znerfione i potrzebuje buffa, skoro rzeczywiste dowody pokazują sytuację odwrotną.

Skończ robić z siebie idiotę, wszyscy to już wiemy, nie musisz nam tego dalej udowadniać.

• Upvote 9
medal medal

Po co cokolwiek udowadniac... "It wasn't called a "Flying Fortress" for nothing!!!!!!!!!!!!!!11111"  lub  "They were called "flying fortresses" for a reason!!!!!!!11111"

Dzieki Bogu. ze Gajin wreszcie poprawil DM B17. Gra sie stala ostatnimi czasy zauwazalnie lepsza bez tych gunshipow :good:

• Upvote 1
medal

Będę go używał, bo mi się podoba, a że nie jest adekwatne? A jest gdzieś powiedziane, że musi być? Chociaż nie, masz rację, od teraz będę nazywał F8F - Binturongiem  :lol: 

Poza tym dalej nie odpowiedziałeś na pytania panie specjalisto.

Skończ robić z siebie idiotę, wszyscy to już wiemy, nie musisz nam tego dalej udowadniać.

To nie jego wina, że jest kim jest, wiele wypadków mogło się wydarzyć w jego życiu  :crazy:

medal medal medal medal medal medal medal

To nie jego wina, że jest kim jest, wiele wypadków mogło się wydarzyć w jego życiu  :crazy:

to twoja wina ze jestes, kim jestes...najgorszym wypadkiem jaki moglby sie normalnemu czlowiekowi w zyciu przydarzyc jest zadawanie sie w realu z takimi jak ty;)

Dyskutuja z nim, bo ludzi wkur*ia jak ktos wyzej sra niz dupe ma. A ten masakrator pewnie sie jeszcze cieszy z flame wara

Więc powiedz co masz do powiedzenia i go olej prosta sprawa. Edited by RastahMan
medal medal medal

A tutaj ciekawy filmik:

http://youtu.be/7Q4VuoX0Mqs

Najpierw .30 Cal AP, potem .50 Cal API, następnie 20mm AP oraz w 2:48 20mm HE efekt uzmysławia jak skuteczne były działka 20mm przeciwko samolotom.

Masz rację, że działka 20mm były skuteczne przeciwko samolotom, ale nie czyniły one cudów za każdym razem gdy trafiały w cel (np. natychmiastowe urwanie skrzydła czy innej części samolotu)... Tylko jak wytłumaczysz fakt, że wiele B-17 wracało na lotniska w fatalnym stanie? Nawet lecąc na jednym silniku, wyglądając jak sito, bez części ogonów, dziobów, skrzydeł, części kadłuba? (Żaden inny samolot nigdy tego nie dokonał... a B-17? Wiele razy).

Ich konstrukcja była bardzo mocna i wytrzymała, czego nie można powiedzieć o poszyciu, które w początkowych wersjach zostało wykonane z cienkich płyt aluminium. Zresztą... wszystko macie w filmie poniżej jak i artykule.

Film dokumentalny o Boeing'u: (nie umiem wstawiać filmików jak RastaMan :facepalm:

http://www.youtube.com/embed/5awHYwLMeNQ

Jak i ciekawy artykuł też o B-17 dla wszystkich, którzy go jeszcze nie czytali:

http://www.aviation-history.com/boeing/b17.html

Dodatkowo macie tutaj kilka obrazków, które pokazują jak były wytrzymałe ich konstrukcje (nie poszycie):

75861d1299759002t-battle-damaged-aircraf

Lecący B-17 bez prawie całego nosa.

6043188566_464b9b20dc.jpg

Mimo poważnych uszkodzeń nie pękł w pół, dziwne...

b17-016.jpg

Ten sam samolot, inne ujęcie.

B17damaged.jpg

... jak wyżej.

b17damaged05.png

Mimo poważnych uszkodzeń dalej w jednym kawałku.

1985d1299757905t-battle-damaged-17s-b17f

Prawdopodobnie to ten sam samolot co powyżej, nawet lata!

B-17_Damaged.jpg?c=bf8463bf77cf1d0e00e42

Bombardier i nawigator raczej tego nie przeżyli...

b17_13.jpg

... i ostatnie zdjęcie na dziś.

Tak tak, uwielbiam ten samolot i będę go bronił, lel. :/

Edited by Bombelos
  • Upvote 1
medal medal

Czemu dyskutujecie z trollami? Nie pojmuję. Dać ignora i tyle...

Z tego akurat mam niezły ubaw  :Ds

@up Jak mamy brać cię Bombelos na poważnie, gdy wstawiasz film propagandowy z History Channel? Ten kanał i jego "dokumenty" są równie prawdziwe jak Red Tails czy Fury. Poza tym, nikt nie mówi o rozwaleniu B17 jednym jedynym pociskiem z dwudziestki. Przytoczone pojedyncze trafienie, miało pokazać co potrafi, a teraz trzeba pomnożyć przez pięć.
Chcesz takiego modelu uszkodzeń jak na zdjęciach? Zapraszam do IŁa albo DCS.

Edited by Solid_Stalker
  • Upvote 5
medal medal

To są po prostu przypadki. 

He111

[spoiler]Heinkel_He_111_damaged.jpg

Tutaj nie znam szczegółów.

Heinkel-He-111H-battle-damaged-from-flac[/spoiler]

Mosquito, który oberwał, płonął, stracił jeden silnik oraz wylądował.

[spoiler]34_zps1a48240d.jpg[/spoiler]

Welli. W sumie to nic po za spłonięciem płótna nic się nie stało, no ale jak są zdjęcia z urwanym przednim strzelcem lub jakąś dziurą w kadłubie to to też się nada).

[spoiler]Wellington-bomber-fire-damage.jpg[/spoiler]

Jestem jakoś sceptycznie nastawiony do tego "lotu" B-17 bez kabiny. Załoga pewnie doskoczyła do linek sterowych i wróciła do bazy. Dodatkowo tutaj jest zdjęcie B-24 oraz B-17 po bezpośrednim trafieniu pomiędzy drugim silnikiem a kadłubem.

[spoiler]1288111266_b-24.jpg

b17hit.jpg[/spoiler]

Tu też chyba sobie nie polata już.

[spoiler]cOCSS.jpg[/spoiler]

• Upvote 4
medal medal

Masz rację, że działka 20mm były skuteczne przeciwko samolotom, ale nie czyniły one cudów za każdym razem gdy trafiały w cel (np. natychmiastowe urwanie skrzydła czy innej części samolotu)... Tylko jak wytłumaczysz fakt, że wiele B-17 wracało na lotniska w fatalnym stanie? Nawet lecąc na jednym silniku, wyglądając jak sito, bez części ogonów, dziobów, skrzydeł, części kadłuba? (Żaden inny samolot nigdy tego nie dokonał... a B-17? Wiele razy).
Ich konstrukcja była bardzo mocna i wytrzymała, czego nie można powiedzieć o poszyciu, które w początkowych wersjach zostało wykonane z cienkich płyt aluminium. Zresztą... wszystko macie w filmie poniżej jak i artykule.

Film dokumentaly o Boeing'u:

www.youtube.com/embed/5awHYwLMeNQ

Jak i ciekawy artykuł też o B-17 dla wszystkich, którzy go jeszcze nie czytali:

http://www.aviation-history.com/boeing/b17.html

Dodatkowo masz tutaj kilka obrazków, które doskonale pokazują jak były wytrzymałe:

75861d1299759002t-battle-damaged-aircraf
Lecący B-17 bez prawie całego nosa.

6043188566_464b9b20dc.jpg
Mimo poważnych uszkodzeń nie pękł w pół, dziwne...

b17-016.jpg
Ten sam samolot, inne ujęcie.

B17damaged.jpg
... jak wyżej.

b17damaged05.png
Mimo poważnych uszkodzeń dalej w jednym kawałku.

1985d1299757905t-battle-damaged-17s-b17f
Prawdopodobnie to ten sam samolot co powyżej, nawet lata!

B-17_Damaged.jpg?c=bf8463bf77cf1d0e00e42
Bombardier i nawigator raczej tego nie przeżyli...

b17_13.jpg
... i ostatnie zdjęcie na dziś.

Tak tak, uwielbiam ten samolot.

Bez myśliwców eskortujących padały jak muchy po drugie były specjalne jednostki przystosowane do eliminowania bombowców używające działek 30mm lub rakiet 210mm, dodatkowo opancerzone lub po prostu myśliwce z gondolami, które sporo zwiększały siłe ognia. Druga sprawa to strzelcy, nie byli tak celni jak w WT oraz bodajże na dystanie 600+ metrów trafienie czegokolwiek graniczyło z cudem dodaj do tego prędkość z jakimi atakowały 109tki lub 190tki nąderzenie za nimi było nie było łatwe. Pewnie zdarzały się przypadki gdzie lądowały bardzo pokiereszowane ale nie ma to nic wspólnego, działka 20-30mm strzelające pociskami Minengeschoss były zabójcze i powodowały poważne obrażenia. 20mm minengeschoss miały 18 gramów materiałów wybuchowych(Hispano 12gramów, Shvaki 6 gramów), 30mm Minengeschoss w Wersji Ausf A miały 82 gramy materiałów wybuchowych w wersji Ausf C 74 gramy więc wyobraź sobie co jakie obrażenia pocisk tego typu powodował po trafieniu w skrzydło/silnik. Tutaj masz video z tym co 20-30mm robiło z B-17:
http://youtube.com/watch?v=JVxtJULJ0KA
A tutaj Brytyjski test MK108 na Spitfire:
http://youtube.com/watch?v=ZoLLDi-M3fk
Jedno trafienie eliminowało samolot.

Reasumując kadłub to gąbka może przyjąć sporo obrażeń co widać na Twoich zdjęciach i tak też jest w WT, ale strzelamy przeważnie po skrzydłach, które już tak wytrzymałe nie są do tego są duże, łatwo trafć i to łatwy sposób na wyeliminowanie.

Edited by RastahMan
medal medal medal

czy możecie mi powiedzieć wgl jak ona sie sprawuje 

Tak jak praktycznie każdy bombowiec po tym patchu.

Beznadziejnie, gdy napotka wroga. 

Pretensje proszę kierować do tych wszystkich graczy, którzy byli za głupi aby nauczyć się "po ludzku" atakować bombowce metodą B&Z i praktykowali lot po linii prostej za celem, okładając go gdzie popadnie. Po co się uczyć podstaw taktyki i słabych punktów maszyn jak na "rosyjski trel" gajin tu coś obetnie, tam osłabi, strzelców po raz kolejny skopie po głowie... latałem dużo na bombowcach, wydałem trochę na wyszkolenie strzelców i niestety jak widzę, że obecnie taki A6M może 30 sekund lecieć jak po sznurku za celem to tylko załamuje ręce.  :dntknw: 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...