Jump to content

Japonia w pigułce


Witam :)
Przede wszystkim jestem nowy, chciałem się przywitać z racji pierwszego posta na forum.
Chciałbym też dowiedzieć się czym latać w erach II-IV w patchu 1.43, która gałązka jest bardziej opłacalna (myśliwce, bombowce?) i jakie obrać taktyki na różnych typach maszyn. Mam nadzieje że nie spadnie na mnie kupa hejtu :D Pozdrawiam

@edit: i jeszcze na jakim trybie najlepiej grać? Edited by RhaTz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ki-61 na T2 BnZ ewentualnie EF, Ki-61 z 2xMG151 BnZ

Ki-84 TnB z klapami bojowymi, EF lub BnZ

N1K TnB lub BnZ

medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

TnB czyli coś jak dogfight? Czy tylko szybko obracamy się w stronę przeciwnika, strzelamy i uciekamy? BnZ jeśli dobrze kojarzę to upadek na przeciwnika, postrzelanie i wracanie na pułap? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Tryb - Twoja sprawa, ale mi Japonią lepiej się gra na AB i tam mogę coś doradzić.

 

Ki-61 - omijaj. Da się nim coś ugrać, ale to nie jest łatwy samolot - na pewno nie jest to idealny wybór dla początkujących.

 

Zera od A6M2 wzwyż. Graj na swojej połowie. Ma bardzo dobre wznoszenie więc wykorzystaj to i idź do góry ale zygzakiem, tzn. 45 stopnie w prawo lub lewo i po 2 zmianach WEP wracasz. Powinieneś trafić na bombowce lub myśliwce, ale w drugim przypadku będziesz miał czas na ocenienie czy masz szansę z nimi wygrać. Nie leć na czołówkę. Z jego zwrotnością szybko nauczysz się ich unikać - nie każdy samolot to potrafi. Zawsze staraj się mieć przewagę wysokości, bo bez tego w razie problemów nie dasz rady cofnąć się do swoich. Póki jesteś wyżej praktycznie nic nie jest dla ciebie groźne. niżej masz już gorzej. Pierwszymi zerami możesz poszaleć, ale później zaczynają się schody (BR 4.7-5.0). Ogólnie zasada jest taka. Atakuj z góry bo inaczej nie dogonisz ofiary. Wybierając cel pomyśl czy dasz radę uciec do swoich. Jeżeli nie to odpuść, nawet jeżeli masz go przed sobą 300 metrów i potrzebujesz tego jedynego ostatniego trafienia. Jak uważasz, że jesteś za daleko to natychmiast wracaj, bo to na 100% jest już za daleko. Nie kręć się w pionie - ma za mało mocy na takie zabawy.

 

Ki-84 - BnZ i walka kołowa. Potrenuj na pierwszym Ki-84, bo  to jeden z najlepszych samolotów w swoim BR. Tu zasad jest prosta. Lecisz do góry. Przy wymaksowanym lecę 450 km/h. Zaraz się ktoś odezwie, że to za szybko, ale na AB energia liczy się dużo bardziej niż na HB. Jak spotkasz przeciwnika powinien być lekko pod tobą. Jeśli uznasz, że masz wystarczającą przewagę wysokości to leć na niego. gdy odległość zacznie spadać do 1.2-1.5 km zacznij podnosić samolot. Przeciwnik będzie miał już ograniczoną energię, bo wzbijał się do Ciebie. Ty masz cały czas 450 km/h, a to spory zapas. Kontroluj odległość w granicy 1 km, nawet kosztem lotu pionowo w górę. Jak tylko odległość między tobą a nim zacznie rosnąć to sygnał, że można bezpiecznie atakować - przeciwnik albo stracił całą energię i bezwładnie odpada, albo zorientował się że nie da rady i zaczyna ucieczkę. Potem to już tylko BnZ. Czyli atakujesz z góry i uciekasz, choć nie zawsze w górę. W poziomie nic Cię nie dogoni, a górę jednak może - wszystko zależy od sytuacji. Możesz troszkę pokręcić się, zwłaszcza z Niemcami, ale tylko jak nikogo nie ma w pobliżu. 

 

N1K2 - może na HB to rewelacja. Na AB nie ruszaj nawet patykiem. Strasznie trudny samolot z wielkim napisem FreeFrag. Jeżeli już się na niego zdecydujesz to marginesem bezpieczeństwa między tobą a przeciwnikiem będzie jakieś 5 km. Poniżej tej odległości licz się z tym, że każdy zacznie pogoń za tobą i bardzo szybko dogoni. Szansą dla tego samolotu jest walka kołowa z mało zwrotnymi samolotami, pokroju Fw-190, ale już Bf-109 może cię wykręcić. Druga sprawa to przewaga wysokości. Jeżeli zdobędziemy przewagę wysokości to sytuacja dla tego samolotu zmienia się diametralnie. Ma tak rewelacyjne zachowanie energii, że można sobie nurkować i wracać do woli nie tracąc nic ze swojej wysokości, niby proste, ale wywalcz tym czymś tą przewagę...

 

Ki-43 - słabe uzbrojenie i bardzo słaba wytrzymałość, ale za to dobra prędkość (nie najlepsza!) i dobra zwrotność. Ogólna zasada. Z dwupłatami walczysz BnZ, czyli walisz ile możesz i uciekasz nie oglądając się za siebie. Z jednopłatami kręcisz się. Do japońskich 12 mm używaj amunicji smugowej. Ogólnie na kogo byś nie trafił możesz spokojnie z nim wygrać.

 

B7A2 (bombowiec) - taka sama taktyka jak N1k2, tyle, że już nie musisz walczyć o przewagę wysokości. Masz ją na dzień dobry. Bomba 800 kg  i atakujesz bunkry i bazy z 6-7k.  Polujesz na bombowce wroga i nieostrożne myśliwce. Nie możesz dopuścić do sytuacji kiedy jakikolwiek myśliwiec znajdzie się na twoim pułapie. Jeśli tak się stanie to możesz iść centralnie na czołówkę, ale jeżeli to jest jakiś jak-9T/K lub kobra to lepiej dać sobie spokój. Walka z myśliwcami. Lecisz nad wrogi myśliwiec, lekko z niego. Od razu zaznaczę. Nigdy nie goń celu, bo tylko wysokość to jedyne co cię chroni przed śmiercią.  Jeżeli przeleci pod tobą więcej niż 2 km to odpuszczasz i tylko obserwujesz co robi. Poniżej 2 km atakujesz. Nurek pionowo w dół, seria i z powrotem do góry na tą samą wysokość. Możesz niby atakować cele naziemne (czołgi) z małej wysokości, ale gwarantuje, że na dole jesteś tylko Freefragiem. Tego samolotu szkoda na takie manewry, zwłaszcza, że czasami możesz uchronić własne bombowce przed wrogimi myśliwcami. Z jednej strony każdy przeciwnik wybierze Wellingtona niż ciebie (na początek). Z drugiej zapomina dlaczego to zrobił i nawet nie obejrzy się za siebie czy go nie gonisz. Na koniec - tylko i wyłącznie amunicja niewidzialna. Pomijając jej moc, to bardzo ważne, żeby przeciwnik do końca żył w słodkiej nieświadomości, że ma przed sobą tylko kolejny, troszkę groźniejszy bombowiec. 

 

Ki-49 - Można nim latać, tylko po co? To samo masz wyżej, tyle, że dużo lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TnB czyli coś jak dogfight? Czy tylko szybko obracamy się w stronę przeciwnika, strzelamy i uciekamy? BnZ jeśli dobrze kojarzę to upadek na przeciwnika, postrzelanie i wracanie na pułap? :)


TnB(Turn and burn)-czyli klasyczna walka kołowa, skręcanie takie rzeczy:).

BnZ(Boom and Zoom)-Atak z przewagi wysokości. Nurkujesz poświęcając wysokość, która zamieniasz na prędkość, strzelasz i odlatujesz od niego na pewien dystans bezpiecznie.

EF(Energy Fighting)-Ogólnie to zabawa w kotkę i myszka, stosujesz pułapki w, które jak przeciwnik wpadnie to skończy bezbronny.
medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...