Jump to content

Przekłamane osiagi, czy ja robie coś źle? KI-96

Btw w jednym  Q&A na ts z devami było mówione, że w WT nie ma wiatru i nie wiedzą czy wgl dodadzą, więc tak o to obalam wszystkie wasze teorie i przywracam was do rzeczywistości  :crazy:

Zniszczyłeś im życie właśnie

• Upvote 3
medal medal medal

Zdaje się, że to przez gęstość powietrza IAS wariuje. :P 

Ktoś mówił o wietrze - bądź jak żeglarz...nie halsuj, nie leć "bajdewindem" tylko raczej "baksztagiem: - to tak z tyłu w prawy lub lewy pośladek.

Wy tak na poważnie? Na odpowiedniej wysokości rozpędź samolot pomagając mu trochę pochyleniem w dół, potem wyrównaj. Ze Spitfire'em to czasem działa. Ale trochę to czasu zabiera. No i musi być wymaksowany.

W końcu i tak "odlatują" skrzydła :yes:

PS.

Najbardziej podoba mi się teoria o gęstości powietrza, no i o rodzaju chmur. EXTRA. Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na kwadrę Księżyca! Przecież te odpływy i przypływy...Tak to na pewno to!

Wypraszam sobie wpisy że wiatru nie ma - Rapanui128pl - JAK LECĘ TO SŁYSZĘ ŻE WIEJE :crazy:

Najbardziej podoba mi się teoria o gęstości powietrza, no i o rodzaju chmur. EXTRA. Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na kwadrę Księżyca! Przecież te odpływy i przypływy...Tak to na pewno to!

Żartujesz sobie czy jesteś po prostu zwykłym ignorantem? :P

Gęstość powietrza, wynikająca z wysokości lotu, temperatury i wilgotności ma kolosalne znaczenie przy pomiarze prędkości lotu. W zależności od wykorzystanego przyrządu i rodzaju korekcji mamy różne typy prędkości lotu, które wymieniłem kilka postów wyżej. Wszystkie z nich opierają swoje działanie na pomiarze różnicy ciśnień, pomiędzy ciśnieniem dynamicznym, a ciśnieniem statycznym, zatem zmiana warunków otoczenia wpływa na ściśliwość powietrza i dokładność pomiaru. Poprawka przy konwersji z IAS na TAS to około 2% wartości wskazywanej co każde 300 metrów pułapu. Po więcej szczegółów odsyłam do literatury.

Np. ta, pierwsza z brzegu

btw, ściśliwość powietrza (wynikająca z warunków na danym pułapie) wpływa tez na rozchodzenie się fali dźwiękowej w powietrzu - np. samolot odrzutowy, który leci na wysokości morza, przekroczy prędkość dźwięku przy V>1225 km/h, a na pułapie 11 kilometrów wystarczy V>1066 km/h.

Edited by JaszczurXP
  • Upvote 1
medal medal medal medal

Żartujesz sobie czy jesteś po prostu zwykłym ignorantem? :P

Czytałeś wszystko i mój kolejny wpis - i nadal masz wątpliwości ? No dobrze...TO TAKIE ŻARTY )))

Na marginesie, nie trzeba być fachowcem żeby wiedzieć że gęstość powietrza - tu zależna od wysokości - ma znaczenie. Napisałem przecież min.: ...na odpowiedniej wysokości rozpędź samolot...itd.

Uważałem że poruszony temat - tak na serio, analitycznie - wydał mi się po prostu zabawny. Czytałeś resztę i masz wątpliwości? Że też wszystko czasem trzeba tłumaczyć, nawet żart...

PS. 

Żeby utwierdzić Cię o braku potrzeby informowania mnie o wszystkich zależnościach w tym temacie informuję że - "baaardzo daaawno" - temu zdawałem maturę z fizyki - i zdałem. :learn:

Pozdrawiam

W takim razie szczerze przepraszam - przyznaję, że czytałem posty po łebkach ;)

Inna sprawa, że zacytowany przeze mnie fragment Twojej wypowiedzi na pierwszy rzut oka jest bardzo jednoznaczny ;)

medal medal medal medal

Ale co do chmur...No nie wiem...Takie bardziej postrzępione to na pewno stwarzają większy opór bo rysują po kadłubie.

Teraz ''Czerwona'' będzie wiedzieć wszystko :crazy:

Na razie temat dla mnie wyczerpany. Pozdrawiam.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...