Jump to content

Przekłamane osiagi, czy ja robie coś źle? KI-96

Tutaj screeny, bez wepu, z wepem i po wepie, w lini prostej po kątem 0 stopni na wysokości 5 km, gdzie samolot ten powinien osiągać 600 km/h, ledwo co daje radę lecieć 450... 

Test wykonałam w trybie realistycznym, na arcade problem jest taki sam. 

u5KZjUK.png

D5W3x3N.png

i8BPpOJ.png

Czy ja robię coś źle, czy to bug? Zgłosiłam to w dziale report, tylko problem w tym, że nie mam zielonego pojęcia jak osiągać top speed i w jakich warunkach. Test robiłam wspinając się bez wepa, na 5k alt leciałam z 5 minut ponad po linii prostej, nic, bez wep maks prędkość 420 około. 

Edited by Czerwona

Protip: Nie patrzymy na osiągi samolotu w kartach. :)

Nie mowię o tych z kart, bo wiem że nic nie znaczą. 

Chodzi o rzeczywiste osiągi tej maszyny, które w grze nie są nawet do nich przybliżone. 

Nawet ki 45 osiągał top 530+ km/h, który mimo wszystko gorszy był od swojego nowoczesnego brata 96. 

Dobra, już nie mówimy o osiagach historycznych, tylko o sam performance sheet od samego developera 

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/114478-data-sheet-ki-96/ 

Edited by Czerwona

Hmm, tak patrzę na screeny i BYĆ MOŻE mam wyjaśnienie - masz 45 minut paliwa, więc wystarczy teraz przez 44 minuty latać w kółko i zmierzyć prędkość na pustym baku - dobrej zabawy :salute:

Edit: byłbym zapomniał, trzeba też oczywiście wystrzelać amunicję, tak dla pewności

Edited by Skoniu
  • Upvote 1
medal medal medal

Nie sądzę, by piloci w realu musieli lecieć na pustych bakach przy osiąganiu takich prędkości, to by było niemożliwe. Jakieś inne pomysły?  

Edited by Czerwona

Done

[spoiler]

14996670669_3251a567a9_o.jpg

Ustawienie śmigła - 99-98%

Radiator - 0%

2 bieg sprężarki

Da się bardzo szybko schłodzić w razie problemów.

Btw

Samolot ma dziwny FM, przypomina mi te z WoWp.

[/spoiler]

Edited by RideR2
  • Upvote 3
medal medal medal medal

Na symulatorze sprawdzałeś? Samemu ustawiając silnik? 

Może instruktor do dupy, bo na poziomie morza osiągnęłam większą szybkość .

mja8x00.jpg

v5msO50.png

Niż tą, którą uzyskałam na 5k. 

Na symulatorze sprawdzałeś? Samemu ustawiając silnik? 

Może instruktor do dupy, bo na poziomie morza osiągnęłam większą szybkość .

Niż tą, którą uzyskałam na 5k. 

No ba, instruktor ssie jeśli chodzi o obsługę silnika, szczególnie zarządzanie radiatorem i zmianą biegu sprężarki na odpowiedniej wysokości.

Najlepiej sobie ustawić w FRB te ustawienia i później używać ich na HB (bo na AB się nie da).

• Upvote 1
medal medal medal medal

To niech instruktora naprawią, bo to jest śmieszne. >.> 

Ale tak czy siak dzięki, jak pojawi się mój temat w report, to pokażę Twój screen i wspomnę o instruktorze. ^^ 

Z tego co pamiętam, to na 4k gwałtownie spadają osiągi. Na pamiętam czy wyżej jest lepiej.

Również zrobiłem kilka testów i uzyskałem nieco lepsze wyniki, choć dalekie od oczekiwanych 600 km/h

350 metrów

[spoiler]5pfXZm.jpg[/spoiler]

2000 metrów

[spoiler]CPptqf.jpg[/spoiler]

3000 metrów

[spoiler]A5F1Bn.jpg[/spoiler]

Wszystko z instruktorem, bez manualnej kontroli pracy silnika i nastawu łopat.

btw, temat chyba można przenieść tutaj:
http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/160318-ki-96-premium/

Edited by JaszczurXP
medal medal medal medal

Test wykonany przez Czerwoną jest na IAS, a reszta na TAS. W zależności od kierunku wiatru oraz jego siły, prędkość w stosunku do ziemi będzie się różniła. Szczególnie na wysokości 5km, gdzie nie ma drzew. Możliwe, że ktoś kiedyś leciał z wiatrem i zmierzyli mu 600km/h. To co jest w kartach, jeżeli chodzi o prędkość maksymalną jaką samolot może osiągnąć podczas lotu na wprost, odnosi się do TAS. Prędkość przy której samolot się rozpada mierzona jest w IAS. 

• Upvote 4

@up 

Raczej wątpię by silnik gry brał pod uwagę siły wiatru do wypadkowej lotu. 

Tą samą prędkość uzyskiwałam bez względu na kierunek. 

Samolot ma skopanego instruktora i zbyt mocno traci na mocy z wysokością. >.> 

Edited by Czerwona

:crazy:

Masz IAS, więc akurat ten niezależny od kierunku wiatru. Nie wiem jak to jest tutaj liczone ale TAS jest zawsze większy niż IAS. W niektórych przypadkach ta różnica to grubo ponad 100km/h.

Jeżeli wątpisz w to, że silnik gry bierze pod uwagę siłę wiatru to polataj sobie amerykańcami na 4erze. Nie pamiętam mapy ale alianci (anglicy i amerykanie) startują z krótkiego lotniska a japońce z powietrza (też mają lotnisko na malutkiej wysepce). Wystartuj po stronie aliantów, odbij 45` w lewo, ustaw wspinanie i zobacz jak ci się ustawi przód samolotu a jak rzeczywisty kierunek lotu. Będzie przechylony nieco w prawo a samolot cały czas będzie nieco korygował lot. To przez wiatr więc zdecydowanie możemy mówić o jego odwzorowaniu w grze. 

Edited by Mercav
  • Upvote 3

:crazy:

Masz IAS, więc akurat ten niezależny od kierunku wiatru. Nie wiem jak to jest tutaj liczone ale TAS jest zawsze większy niż IAS. W niektórych przypadkach ta różnica to grubo ponad 100km/h.

Jeżeli wątpisz w to, że silnik gry bierze pod uwagę siłę wiatru to polataj sobie amerykańcami na 4erze. Nie pamiętam mapy ale alianci (anglicy i amerykanie) startują z krótkiego lotniska a japońce z powietrza (też mają lotnisko na malutkiej wysepce). Wystartuj po stronie aliantów, odbij 45` w lewo, ustaw wspinanie i zobacz jak ci się ustawi przód samolotu a jak rzeczywisty kierunek lotu. Będzie przechylony nieco w prawo a samolot cały czas będzie nieco korygował lot. To przez wiatr więc zdecydowanie możemy mówić o jego odwzorowaniu w grze. 

Potestuję sobie to, ale tak czy siak nie wydaje mi się, by przy dobrych warunkach pogodowych, prędkość wiatru obniżyła prędkość samolotu o 150 km/h. 

Różnica z prędkości IAS i SPD wynika bardziej z ciśnienia niż z prędkości wiatru. Zwiększając wysokość ta różnica rośnie np. na 10km IAS wskazuje ledwo 300km\h a w SPD 750km\h

Na dłuższą metę oba wskazania prędkości nie wskazują prawidłowych wartości. IAS podaje bardziej stabilną prędkość i łatwiej ocenić kiedy skrzydła odpadną.

Edited by Agrrregat
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal

WTowe chmurki również się poruszają (nie za szybko, ale jednak).

Wydaje ci się :P

Obczaj powtórki w przyśpieszonym tempie (no chyba że o czymś nie wiem i jednak się poruszają, jak tak to napisz tutaj).

medal medal medal medal

Różnica z prędkości IAS i SPD wynika bardziej z ciśnienia niż z prędkości wiatru. Zwiększając wysokość ta różnica rośnie np. na 10km IAS wskazuje ledwo 300km\h a w SPD 750km\h

Na dłuższą metę oba wskazania prędkości nie wskazują prawidłowych wartości. IAS podaje bardziej stabilną prędkość i łatwiej ocenić kiedy skrzydła odpadną.

To chyba też od mapy zależy, bo na jetach tego aż tak nie czuć. 

Wydaje ci się :P

Obczaj powtórki w przyśpieszonym tempie (no chyba że o czymś nie wiem i jednak się poruszają, jak tak to napisz tutaj).

Miałem bitwę, w której dwukrotnie wychodziłem nad cel lecąc prosto z lotniska i za pierwszym razem byłem ukryty w chmurach, a za drugim razem już nie.

Teraz może bardziej miarodajny przykład: po wylądowaniu na lotnisku (lub przed startem) polecam nacisnąć C (tryb rozglądania się, by zapobiec oddalaniu i przybliżaniu kamery) i obserwować przez kilkanaście sekund, jak chmurki się poruszają względem krawędzi ekranu. Polecam wykonać kilka prób przy różnym zachmurzeniu, bo nie zawsze chmury gnają szybko i nie zawsze są to chmury pierzaste. crazy.png

• Upvote 1
medal medal

Teraz może bardziej miarodajny przykład: po wylądowaniu na lotnisku (lub przed startem) polecam nacisnąć C (tryb rozglądania się, by zapobiec oddalaniu i przybliżaniu kamery) i obserwować przez kilkanaście sekund, jak chmurki się poruszają względem krawędzi ekranu. Polecam wykonać kilka prób przy różnym zachmurzeniu, bo nie zawsze chmury gnają szybko i nie zawsze są to chmury pierzaste. crazy.png

Aha

Tylko że to spowodowane jest że chmury są bardziej jako obiekty 2d (coś jak dym w CoD 2) i dlatego taki efekt powstaje.

medal medal medal medal

• 3 weeks later...

A jednak to ja robiłam coś źle. 

Odznaczyłam w opcjach pokaż prędkosc wiatru. Na ab na 5k metrach mój ki 96 osiągnął 585 km/h. 

Zdaje się, że to przez gęstość powietrza IAS wariuje. :P 

No i może do tego dochodzi to czy lecisz z wiatrem, czy pod wiatr :D

Nie dobijaj tymi teoriami z wiatrem...

Na żadnej mapie (może jest jeden wyjątek) nie ma takiego co wpływa na osiągi samolotu.

medal medal medal medal

Są różne typy prędkości powietrznych:

Pozwoliłem sobie skopiować z wiki, bo nie chce mi się pisać z pamięci  :Ps

ASIR (Airspeed Instrument Reading) - prędkość wskazywana przez prędkościomierz bez żadnych poprawek.

IAS (Indicated Air Speed) - prędkość ASIR z poprawką na błąd laboratoryjny przyrządu.

CAS (Calibrated Air Speed) - prędkość IAS po uwzględnieniu poprawki aerodynamicznej na błąd zabudowy przyrządu pomiarowego. Prędkość CAS jest równa prędkości TAS w atmosferze standardowej na poziomie morza przy prędkościach nieprzekraczających 250 kt

EAS (Equivalent Air Speed) - prędkość CAS po uwzględnieniu poprawki na ściśliwość powietrza. Prędkość EAS jest równa prędkości TAS w atmosferze standardowej na poziomie morza.

TAS (True Air Speed) - prędkość rzeczywista lotu względem opływających statek powietrzny strug powietrza; jest to prędkość EAS uwzględniająca poprawkę związaną z wysokością lotu, temperaturą i wilgotnością powietrza.

GS (Ground Speed) - prędkość względem powierzchni ziemi; jest to wypadkowa wektorów prędkości TAS oraz wiatru.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzaje_pr%C4%99dko%C5%9Bci_powietrznych

Tu akurat wszystko się zgadza, ale zazwyczaj zalecam ostrożność przy używaniu Wikipedii jako źródła informacji o awiacji... i właściwie każdej innej "poważnej" dziedzinie wiedzy ;)

Edited by JaszczurXP
  • Upvote 1
medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...