Jump to content

Nie koniecznie, pozostałe części możesz dokupić rozszerzając cały zestaw. Wszystko w zależności od wielkości portfela. Jeśli nie grałeś do tej pory na joysticu, to proponuję wybrać zestaw minimum, ten zaś dostosuj do tego, czy masz zamiar długo grać w symulatory lotnicze, czy tylko WT ma być takim jednorazowym "wybrykiem". Jeśli wybierasz tylko krótką grę na WT, to kup coś w granicach 120 zł, jeśli będziesz latał sobie wirtualnie dłużej, to Cobra M5 lub Thrustmaster T16000, jeśli zaś masz zamiar grać we wszystkie symulatory lotnicze, to kup coś większego (np Saitek X52).

Taka jest moja opinia. Oddzielne prazepustnice znam raptem dwie - CH Pro Throttle za bodajże 6 stówek (!) i ten ruski wynalazek który zestawiają z Cobrą, Gametrix Engine Control System który nawet nie wiem czy można poza Rosją kupić :). 

Pedały to jest dobra rzecz, ale to kolejne pół tysiąca albo i więcej. Takie rzeczy to już zabawki dla świadomych klientów którzy pewni są, że właśnie tego potrzebują.

Przyłączam się. Na początek Maluch, potem można myśleć o BMW. Wpierw trzeba się nauczyć jeździć, a dopiero potem kupować race car.

;)s

medal

Taka jest moja opinia. Oddzielne prazepustnice znam raptem dwie - CH Pro Throttle za bodajże 6 stówek (!) i ten ruski wynalazek który zestawiają z Cobrą, Gametrix Engine Control System który nawet nie wiem czy można poza Rosją kupić :). 

Jest jeszcze Saitek Pro Flight Throttle Quadrant za 2 stówki, więc cały komplet wychodzi niewiele drożej.

medal

Jest jeszcze Saitek Pro Flight Throttle Quadrant za 2 stówki, więc cały komplet wychodzi niewiele drożej.

Czy to jest to?

http://www.gamingnexus.com/Images/Article/1563/3.jpg

To się raczej nie nada do WT. Chyba, że tylko i wyłącznie bombowce. Ale i tak przerost formy nad treścią. Brak osobnego sterowania silnikami. Zmarnowany potencjał.

;)s

medal

Widzialem tego czustomatera hotas x, ale mnie przeraża ten futurystyczny kształt tych wszystkich dżoji a zwłaszcza te cyborgi. Myśle, że kobra będzie gitolo. Myślałem też o jakimś symulatorze, gdzie bym mógł sobie na tym polatać bo słyszałem, że w WT to niebardzo i może jakiś byście polecili?

X Plane 10, podobno jest dużo lepszy od X Plane 9 (wprowadzili jakiś konkretny ruch lotniczy), a i działa dużo lepiej od FSX-a (ten program miał zawsze skopaną optymalizację). Niestety, drogo Panie, drogo...

Prócz tego, w ramach treningu możesz polatać w Wings of Prey od Gaijin,

medal

Jest też thrustmaster hotas x

Ktoś na ogólnym forum pisał, że kupił używanego Thrustmastera Hotas X i z serwisu dokupił nowe potencjometry. Joy jak nowy na wiele miesiący. Ciekawe czy u nas też tak można ? :?s

Fsx - nie kręci mnie latanie samolotani pasażerskimi.
X plejn 10 - wymagane 70gb!!! wolnego miejsca na dysku (to więcej niż mam)
Rajs of flajt - za duże wymagania
Ił2 szturmowik - w sam raz ;)

Przepraszam za offtop

Widzialem tego czustomatera hotas x, ale mnie przeraża ten futurystyczny kształt tych wszystkich dżoji a zwłaszcza te cyborgi. Myśle, że kobra będzie gitolo. Myślałem też o jakimś symulatorze, gdzie bym mógł sobie na tym polatać bo słyszałem, że w WT to niebardzo i może jakiś byście polecili?

WT się nadaje, ale bardziej tryb FRB, bo tam wszyscy latają na dżoju. Można też ustawić sobie misje niestandardowe i latać przeciw botom. Ogólnie jest dużo, dużo trudniej, niż na myszce.

No wiem, że trudniej, ale jak się naumi z tego korzystać to jaka satysfakcja ;)
Myślałem o jakimś symulatorze bo gdzieś na którymś tam topiku wyczytałem, że sterowanie dżojem jest niedopracowane w WT.

PS:
Tak za ok tydzień będę miał tego dżoja (kobre) i postaram się zdać jakąś relacje z tego jak się sprawuje i jak ja się z tym czuje.

Czytałem też opinię, że działa podobnie jak w Ił-2. 

W FRB gra się całkiem fajnie, tylko dla mnie największym problemem jest sterowanie widokiem. Z Free Trackiem mam sporo problemów. Jak ktoś chce go zrobić, to polecam kupić kamerę A4Techa z diodami led IR i odblaski - najłatwiej i nie trzeba nic kombinować. Ja się pospieszyłem z PS3 Eye i mam problem. Grzybek na joyu jest mało wygodny.

X52 ma orczyk wbudowany, ale nigdy nie mogłem się przyzwyczaić do obracania osią Z. Osobne pedały wygodniejsze. Nie mówiąc o tym, że masz hamulce w nich.

Obojętnie czy kogoś kręci latanie samolotami cywilnymi czy też nie, to polecałbym symulator szybowca. Człowiek jakoś bardziej zaczyna szanować prędkość i wysokość, choć nie wzlatuje się tam ot tak ;) Wprawdzie Condor to wydatek (ok 100zł), ale naprawdę warto.

Dobra, ale tak właściwie to gdzie mogę ten dżojstik kupić [defender kobra m5]???? Bo tak patrze i patrze i nigdzie tego znaleźć nie mogę. Proszę o pomoc.

PS:

Nowy oczywiście chcę kupić.

Nawet nie będę pytał gdzie to znalazłeś bo ja w jakim sklepie internetowym nie byłem to "nie znaleziono produktu dla podanej frazy - Defender Cobra M5"

Tak czy siak, dziękuje.

Teraz jeszcze takie pytanie bo nie mam doświadczenia w zużywaniu dżoji. kupując na tej stronie -> http://www.morele.ne...obra-m5-556101/ mam 1 rok gwarancji i mogę wziąć na więcej, tylko czy jest sens.

Bo nie wiem czy jak za rok czy dwa go zużyję to czy wtedy nie będę chciał jakiegoś lepszego.

Może i głupie pytanie ale co poradzę. Uczę się.

Ja bym nie brał, joy jest na magnesach jeśli chodzi o osie x i y więc nie ma się co zużyć. Poza tym to ruski sprzęt to przeżyje twój komputer ;)

to ruski sprzęt to przeżyje twój komputer ;)

nie sądzę, mój komputer ma już ukończone 8 lat i od 8 lat nic w nim nie zmieniałem, dosłownie NIC poza systemem operacyjnym [obecnie mam xp]

Teraz jeszcze takie pytanie bo nie mam doświadczenia w zużywaniu dżoji. kupując na tej stronie -> http://www.morele.ne...obra-m5-556101/ mam 1 rok gwarancji i mogę wziąć na więcej, tylko czy jest sens.

Bo nie wiem czy jak za rok czy dwa go zużyję to czy wtedy nie będę chciał jakiegoś lepszego.

Może i głupie pytanie ale co poradzę. Uczę się.

Jakiekolwiek dodatkowe gwarancje sprzedawane w sklepach, to wyciąganie kasy, jeśli producent nie daje przedłużonej gwarancji nie ma sensu ich kupować.

medal

nie sądzę, mój komputer ma już ukończone 8 lat i od 8 lat nic w nim nie zmieniałem, dosłownie NIC poza systemem operacyjnym [obecnie mam xp]

czyli jedziesz na karcie i procesorze z przed 8 lat? I tak jeszcze przez kilka następnych, ciekawe... :)

No mam taki zamiar :) chociaż w tym roku mój komputer czeka wielka chwila bo mam zamiar wymienić w nin karte graficzną.

Mój komputer:
Procesor - intel pentium 2 duo 2.8 Ghz
Karta graficzna - gforce 8600 gt
Ram - 2 gb
Dysk twardy - 50 gb

I tak od 8 lat i dalej ma się świetnie ;p

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...