Jump to content
Guest

Różnica w cenie między X52Pro a G940 nie jest jakaś bardzo duża, a G940 ma dodatkowo pedały orczyka. Zwykłe X52 jest znacznie tańsze.

Mimo że temat dotyczy joy'ów mam pytanie czy ktoś próbował latać na padzie ? a jeżeli tak jakie wrażenia ?

Z racji braku odpowiedniego tematu umieszczam swoje pytanie tutaj.

Chce joystick za 200 zł max do 250 i powtarzam za 200 zł a nie żadne inne joysticki więc o innych proszę nie pisać. Który z tych dwóch jest lepszy i ma najlepszą czułość z którym można bardzo precyzyjnie celować? Chciałbym też wiedzieć co z rozglądaniem się na boki i czy joystick T 16000M jest lepszy od tych dwóch i czy można nim się rozglądać? Do porównania tych dwóch joysticków używałem tej strony prosze powiedzcie co myślicie potrzebuje pomocy doświadczonych graczy którzy mieli z tym styczność:

http://www.bit-tech.net/hardware/peripherals/2012/07/04/cyborg-fly-5-vs-thrustmaster-t-flight-hotas/

Cyborg FLY 5 jest trochę twardy i męczy rękę po dłuższym graniu (choć muszę przyznać sterowanie nim Dorniera Do X w FSX było całkiem przyjemne i oddawało tą wielką maszynę), prócz tego po roku z kawałkiem grania wysiadł mi w nim potencjometr osi Z, a zaraz potem przepustnica. Zaletą jest całkiem przyjemna konfiguracja uchwytu joy-a (nie tylko wysokość ale i nachylenie), chyba pierwszy joy, w którym nie męczyła mi się ręka od samego trzymania. Zaletą jest rolka, którą w przypadku WT możesz skonfigurować do przybliżania widoku. Aha, Cyborg jest zrobiony z dość przyjemnych w trzymaniu materiałów, czego nie można powiedzieć o Thrustmasterze.

T-Flight Hotas X ma za to całkiem precyzyjne prowadzenie na dwóch osiach X/Y, prócz tego orczyk można podłączyć pod dwa mechaniczne przyciski na przepustnicy, dużo lepszej zresztą od tej w Cyborgu. W zasadzie brakuje mi w nim tylko rolki. Thrustmaster mam od 2 miesięcy, więc nic więcej nie mogę na jego temat napisać, tym bardziej, że przesiadłem się na Saiteka X52, i jest to różnica kolosalna. Do dziś sobie w brodę pluję, że nie poczekałem tych 2 miesięcy i nie kupiłem sobie tylko X52. Cóż, uczymy się całe życie :-)

medal

A może wiesz czy T 16000M jest lepszy od tych dwóch wyżej wymienionych? x52 bodajże kosztuje 380 złotych więc chyba poczekam i sobie kupie , mam nadzieje, że będzie miał długą żywotnośćc nie lubie jak coś po 2 czy 3 latach się psuje, ciekawe. Dzięki za odpowiedź, zastanawiałem się właśnie nad T 16000M ale na pewno  x52 jest sporo lepszy widać to w cenie jest 2 razy droższy więć musi być lepszy

Mam T16000 od 3 lat. Przeżyje oba wytrzymałością i bije na głowę precyzją ( 256 razy więcej punktów na każdą oś). Niestety eronomiczne jest w tyle , szególnie względem T-Flight Hotas X z oddzielna przepustnicą. Jak dużo latasz i kupisz coś innego niż T.16000  (do 300zł) to za pół roku znów będziesz szukał joya.

Mam T16000, miałem wcześniej jeden z Cyborgów, różnica zauważalna na korzyść T16000 jeżeli chodzi o precyzję ruchu. Kupuj tylko joystik na chalotronach! Niestety są droższe, tylko T16000 ma konkurencyjną cenę, pozostałe 3-4 razy droższe. Na korzyść najnowszych cyborgów FLY 5 przemawia ergonomia i jakość materiałów. Jeżeli miałbym się sugerować wyglądem i pierwszym wrażeniem to Cyborg ale jednak w praktyce T16000 jest skuteczniejszy (przynajmniej w WT). Nie zmienia to faktu, że celowanie jest o wiele trudniejsze na każdym joystiku w WT, po przejściu z joya na myszkę robię najlepsze rezultaty :Ds , ale jak latam na joyu to znacząco rzadziej spadam, jednak kontrola samolotu jest genialna i wszystko robi się o wiele szybciej (może właśnie dlatego tej precyzji w celowaniu brakuje).    

To  może nie będę robić spamu i tutaj się zapytam.

Polećcie mi jakiś joystick do 150zł. Sam znalazłem dwa:

Thrustmaster T.Flight Stick X

Logitech Extreme 3D Pro

Który lepszy?

To będzie mój pierwszy joystick, i w tych sprawach jestem kompletnie zielony.

To  może nie będę robić spamu i tutaj się zapytam.

Polećcie mi jakiś joystick do 150zł. Sam znalazłem dwa:

Thrustmaster T.Flight Stick X

Logitech Extreme 3D Pro

Który lepszy?

To będzie mój pierwszy joystick, i w tych sprawach jestem kompletnie zielony.

Trochę nietypowa kwota, bo joye za 100 zł (Thrustmastera i Cyborgi) dadzą Ci to samo. Dokładasz 50 zł i masz T16000 - który jest jedynym joyem na chalotronach (w tej kwocie), a więc znacząco większa żywotność i w dodatku lepsza precyzja. Jednak decyzja należy do Ciebie.

• Upvote 2

• 2 weeks later...

Ja latam na padzie... i łatwe to nie jest. Mam Pada Geniusa z analogowymi gałkami. Zestaw jest bardzo czuły, więc trzeba się mocno kontrolować... a jak wiesz podczas walki łatwe to nie jest. Moja filozofia gier sim nie pozwala mi się przerzucić na myszkę, ale jak patrzę na łatwość z jaką się tą myszką steruje to zazdrość mnie bierze. Ja żeby coś ustrzelić napocić muszę się srogo, a tu jakiś za przeproszeniem 12 latek wyceluje kułeczkiem myszki i head shoot:) No ale cóź, po to jest to tak skonstruowane, aby grać mógł każdy.

Mimo że temat dotyczy joy'ów mam pytanie czy ktoś próbował latać na padzie ? a jeżeli tak jakie wrażenia ?

Grałem trochę na padzie od Xboxa 360. Na pewno spisuje się lepiej od myszki w trybie pełnej symulacji, ale na bitwach historycznych gra mi się lepiej myszką. Ofc. na zręcznościówki tylko i wyłącznie myszka. Sam nie mam jakiegoś dużego doświadczenia w sterowaniu padem, ale w WT jest dla mnie bardzo czuły, więc trzeba bardzo delikatnie sterować. Możliwe też, że to kwestia zmienienia ustawień czułości, bo jakoś się w to za bardzo nie zagłębiałem.

Ano właśnie, która opcja przy osiach odpowiada za zmianę czułości? Wiem jak ustawić martwą strefę, ale czułości tam nie wychaczyłem:(

Ok dzięki HoH. Panowie, może wy będziecie mi w stanie doradzić. Mam okazję nabyć 2 używane Joye w podobnej cenie. Który wybrać? Afterburner jest starszy ale ma za to Force Feedback. Bardzo was proszę o pomoc.

1. Joystick Thrustmaster T-Flight Hotas X

2. Joystick Thrustmaster Afterburner

Ok dzięki HoH. Panowie, może wy będziecie mi w stanie doradzić. Mam okazję nabyć 2 używane Joye w podobnej cenie. Który wybrać? Afterburner jest starszy ale ma za to Force Feedback. Bardzo was proszę o pomoc.

1. Joystick Thrustmaster T-Flight Hotas X

2. Joystick Thrustmaster Afterburner

Nie używałem żadnego z nich ale znalazłem porównanie :

http://www.youtube.com/watch?v=z2X6WOqN6DE

force feedback będzie Ci przeszkadzał.. jest to bajer - fajny, ale bajer.. w kontroli przeciągnięcia niespecjalnie pomoże, jedyne imo w czym się może FF przydać to info drganiami, że dostajesz trafienia od kogoś używającego amunicji bezdymnej...

A czy ktoś z Was lata na Force Feedback? Może faktycznie Jata ma rację, że to bajer przy Joyu. Miałem kiedyś FF ale przy kierownicy. Tam to dawało radę a jazda dawała więcej przyjemności. Jakie są wasze zdania?

No i kupiłem:) Może to nie jakiś rarytas, ale jak dla mnie styka. Speed Link Black Widow. Fajnie działająca przepustnica, dobra kontrola osi, fajny spust:) A najfajniesze, że kupiłem używkę w stanie idealnym za 50 zł:)

speed-link_black_widow_flightstick_SL-66

No i kupiłem:) Może to nie jakiś rarytas, ale jak dla mnie styka. Speed Link Black Widow. Fajnie działająca przepustnica, dobra kontrola osi, fajny spust:) A najfajniesze, że kupiłem używkę w stanie idealnym za 50 zł:)

O wlasnie jak dziala? Mam taki sam, probowalem go dotad tylko w WoWP (jeszcze przed zmiana sterowania) ale efekty byly kiepskie, do WT jeszcze go nie podlaczalem wiec z checia bym uslyszal jak sie spisuje (bo szczerze mowiac na podstawie swoich doswiadczen z WoWP chcialem go wymieniac na cos innego a tak moze nie bedzie trzeba :))

medal medal medal medal medal medal medal

NIe miałem jeszcze okazji dogłębnie go przetestować. Ale pierwsze 30 minut z WT, dały mi dużo frajdy. Podłącz i oceń sam. Jak dla mnie jest wystarczający. Myślałem, że będe miał z nim większe problemy w sterowaniu, ale poszło gładko. Można by narzekać na małą ilość przycisków... choć za tą cenę myślę, że i tak jest bardzo przyzwoicie. Najbardziej zaskoczyła mnie przepustnica, działa bardzo płynnie. Dobrze wykonany spust. Wibrację oczywiście wyłączone:)

A co tobie przeszkadzało w tym joyu?

Brak orczyka w rącze ? Chyba że masz pedały.

Ster kierunku jest w rączce przepustnicy.

Mi przeszkadzała zerojedynkowść steru oraz grzybka od rozglądania się no i miałem jednak problemy z poprawnym najściem na cel ale jak mówię mogło to wynikać z samego sterowania w WoWP które było kiepskie.

medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...