Jump to content

Pytanie różne i różniste - nie wiesz czegoś, zapytaj tutaj

finker
 Share

Już chyba nie ma linka na otwartym forum, do tego spreadsheeta. A jeśli jest to gdzieś zakopany. 

Zanim zaczniecie krytykować jakiś samolot, sprawdzcie na tym arkuszu, czy jego model lotu (Flight Model) jest skończony i wprowadzony do gry.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aik6UTGt_mj-dFlTS0NaZm1kMkYtellHM2E0ZG5UTWc#gid=0

Krótka legenda. 

U Niemców linia bombowców i dwusilnikowych myśliwców atakujących nie jest skończona.

U Brytyjczyków przegięte, bo bez modeli są Beaufightery. Korzystajcie póki są OP.

U Amerykanów mało co w ogóle jest zrobione!

U Japończyków bombowce nie mają modeli lotu.

U Rosjan wbrew temu co mówi spreadsheet wszystko (chyba) jest do poprawy. 

Link do rodzajów uzbrojenia i ładnuków bombowych przenoszonych przez samoloty istniejące w grze.

Bardzo przydatne dla amatarów Japończyków, identyfikuje bomby HE od AP.

http://warthunder.wikia.com/wiki/Aircraft_Ordnance

Co to jest Gun Targeting Distance i Gun Convergence

Jest po angielsku, ale również na obrazkach. 

http://warthunder.wikia.com/wiki/Gun_Convergence

Wiedzieć trzeba, że ustawienia te nie dotyczną trybu Simplified! Czyli nie działają w Arcadzie na mouse-aimie. Działa za to zawsze na sterowaniu joystickiem jeśli używacie Realistic Control albo Full Control.

Co to jest DeV Server?

Jest to serwer testowy na którym testowany jest patch przed wprowadzeniem go na serwer produkcji, czyli na ten właściwy na którym wszyscy gramy. 

Jest możliwość dołączenie i aktualizowania sobie gry pod dev serverem. Niestety serwer ten jest otwierany dla szerszej ilości graczy tylko w końcowej fazie produkcji patcha. 

Niemniej jednak w każdej chwili można na bieżąco sobie aktualizować grę pod taki serwer. Gdy go otworzą nie będzie trzeba ściągać instalki czy patcha. Podobno (nie sprawdziłem) wersja gry z patchem z dev serwera działa od razu, bez ściągania po wprowadzeniu patcha na serwer produkcji.

Powtarzając za Trilandianem.

1. Copy the game folder to a different location. [skopiuj grę do innego katalogu]
2. Create a file (or just copy a file and rename it) named matchingDevMode (no extension). [w katalogu tym utwórz nowy folder o nazwie matchingDevMode)
3. Launch the game from the copied folder. [uruchom launchera z tego katalogu]
4. In the laucher's options, in the bottom-left corner, under server, select "dev" [w launcherze pojawi się opcja wyboru servera w lewym dolnym rogu, zmień na dev].
5. Confirm the prompt. [potwierdz] 
6. Wait for the game to update. [czekaj na grę aż się uaktualni]
7. Launch the game. [odpal grę i czekaj na otwarcie dev serwera do testów otwartych]

• Upvote 15
medal medal medal medal medal medal

Po pierwsze, jestem totalnym noobem jeżeli chodzi o symulatory. W każdym razie niesłychanie spodobała mi się ta gra. Dość dużo grałem w arcade, jednak postanowiłem spróbować czegoś więcej. Dziś skonfigurowałem sobie joystick i robie testowe loty na poziomie realistic. I tutaj przychodzi moje pytanie. Starałem się robić pętle różnymi samolotami (P-40, P-47, FW-190 D-13) i niemal za każdym razem gdy mam przechodzić na plecy, w szczytowym punkcie pętli, samolot przewraca się na lewo i wpada w płaski korkociąg. Prędkości przy, których zaczynałem manewr to okolo 450-500km/h. Czy to jest wada ustawień joysticka czy samoloty z tamtego okresu raczej nie były w stanie wykonać tego manewru? Z ustawień joysticka zrobiłem małe deadzony, innego pomysłu nie mam. Samoloty bez żadnego podwieszanego sprzętu.

Z góry dzięki za pomoc.

• Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Po pierwsze, jestem totalnym noobem jeżeli chodzi o symulatory. W każdym razie niesłychanie spodobała mi się ta gra. Dość dużo grałem w arcade, jednak postanowiłem spróbować czegoś więcej. Dziś skonfigurowałem sobie joystick i robie testowe loty na poziomie realistic. I tutaj przychodzi moje pytanie. Starałem się robić pętle różnymi samolotami (P-40, P-47, FW-190 D-13) i niemal za każdym razem gdy mam przechodzić na plecy, w szczytowym punkcie pętli, samolot przewraca się na lewo i wpada w płaski korkociąg. Prędkości przy, których zaczynałem manewr to okolo 450-500km/h. Czy to jest wada ustawień joysticka czy samoloty z tamtego okresu raczej nie były w stanie wykonać tego manewru? Z ustawień joysticka zrobiłem małe deadzony, innego pomysłu nie mam. Samoloty bez żadnego podwieszanego sprzętu.

Z góry dzięki za pomoc.

Po powrocie do domu jeszcze to sprawdzę ale wydaje mi się, że zbyt mocno ściągasz ster wysokości, przez to powstaje zbyt duży kąt natarcia i powodujesz zerwanie strug opływających skrzydła i powierzchnie sterowe. Co prawda mi to się zdarzało przede wszystkim przy zbyt ostrych zakrętach w płaszczyźnie poziomej ale objawy są zbliżone. Zwłaszcza Thunderbolt nie lub gdy go zbyt ostro "zaciągniesz" w manewrze.

*edit*

Dodatkowe pytanko: czy tuż przed korkociągiem słyszysz wzmożony szum powietrza?

(...) Starałem się robić pętle różnymi samolotami (P-40, P-47, FW-190 D-13) i niemal za każdym razem gdy mam przechodzić na plecy, w szczytowym punkcie pętli, samolot przewraca się na lewo i wpada w płaski korkociąg. Prędkości przy, których zaczynałem manewr to okolo 450-500km/h. (...)

Prędkość jest odpowiednia, wydaje mi się, że zbyt mało agresywnie wykonujesz manewr, lub samolot wpada w przeciągnięcia, które to błyskawicznie wytracają energię.

• Upvote 1
medal medal

Tak jak PaavaliG napisał, prędkość jest wystarczająca. Powody prawdopodobnie są dwa: zbyt gwałtowne ściągnięcie steru wysokości (tego bardzo nie lubi Thunderbolt, praktycznie od razu przechyla się gwałtownie na skrzydło i próbuje wpaść w korgociąg) lub zbyt powolne wchodzenie w pętlę i wtedy wytracasz za bardzo energię w trakcie manewru i wpadasz w korkociąg - tego z kolei nie lubi P40 pozostałe samoloty raczej bez problemu wykonywały figurę. Jeżeli tylko na tych samolotach masz problemy to prawdopodobnie nie jest to wina joysticka a niestety Twoja ;) Natomiast jeśli przy innych samolotach także zauważasz nieprzyjemne objawy sprawdź ewentualnie nieliniowość (nonlinearity) i mnożnik (multiplier) na osiach - to może powodować gwałtowne rekacje samolotów na wychylenia joysticka. Mam nadzieję, że to pomogło, jeśli nie - daj znać, nie jestem asem przestworzy ale postaram (i zapewnie inni też) się pomóc.

Dzięki za wskazówki. Jednak nie była to żadna z tych rzeczy. Właśnie próbowałem za radą Myszkietera robić manewr trochę łagodniej, później maksymalnie ostro i za każdym razem wychodził wzorcowo. Wygląda na to, że zmiany czułości osi w grze w jakiś sposób zbugowały soft joysticka i przez to wychodziły takie cuda. Tak więc wsiadam w Kittyhawka i czas poćwiczyć różnorakie

:)

Edit:

Wygłąda jednak, że miałeś rację w drugim poście, to moja wina, dzisiaj chyba jakoś bardziej przytomnie robiłem te manewry ;) Po kilku testach więcej P-40 zachowuje się dokładnie tak jak piszesz. Trzeba więcej potrenować!

Powie mi ktoś kiedy rosjanie robiący FM zostaną zwolnieni/(straceni w ostateczności)? Według tabelki LA-5 i LA-7, mają ukończony model lotu, da fuq? :D.

Ruskimi aeroplanami muszą zajmować się goście z innego kraju, ponieważ rosjanie są zbyt patriotyczni i ich samoloty muszą być najlepsze ;D

• Upvote 1
medal medal medal

Żaden FM nie jest jeszcze ukończony. 

To co jest opisane jako zrobione, to pierwszy sensowny [jak widać nie zawsze ;) ] model który został wrzucony do gry.

Info od gościa który robi FM , nie chce mi się szukać posta na potwierdzenie, musisz mi uwierzyć.

Żaden FM nie jest jeszcze ukończony. 

To co jest opisane jako zrobione, to pierwszy sensowny [jak widać nie zawsze ;) ] model który został wrzucony do gry.

Info od gościa który robi FM , nie chce mi się szukać posta na potwierdzenie, musisz mi uwierzyć.

Kurczę, FM LA-5-7 sensowny? Chyba nie chciało im się go w ogóle ruszać, przecież to UFO jest ;D

Przykład, dzisiaj na bitwie ok. godz. 11 byłem w F4U (arcade), spokojnie nurkuję na gościa, gościu wychodzi bez szwanku z 6 sekundowego ostrzału 6 karabinków 12,7mm, i w dodatku dogania mnie, kiedy ja miałem 700km/h a tamten max 350km/h, panie, jak żyć?

Coś jeszcze dodam, po jakiego zrobili tak, że FM robią rosjanie? Nie mogło być tak, że FM robi team US/EU/AU(australia?)/RU (wspólny team), rosjanie są po prostu za głupi, żeby nauczyć się angielskiego czy cuś? Czy to był wymysł Gajin, aby rosjanie robili FM bo będzie lepszy od tego w realu?

medal medal medal

Spoko wiele innych samolotów ma nie ukończone modele lotu. Na przykład F4U Korsarz strasznie ciasno albo F2 Buffalo który rozpędza się do zawrotnych prędkości których nie powinien osiągać.

Bf-109 F4 który również za szybko lata i w ogóle wszystkie Messery są zbyt zwrotne przy dużych prędkościach.

SB2M który zakręca prawie w miejscu. I-153 oraz I-16 mogą się wspinać prawie pionowo bez straty prędkości, ba nawet przyśpieszają.

I wiele innych.

Problem z LA5 jest taki ze ma za dużą moc silnika i wspina się jak to "UFO" ale najważniejsze jest to, że ma 2x20mm które są jak działa plazmowe. To dla tego są takie skuteczne.

Niestety na razie ciężko o to by coś nie było spieprzone to tylko Beta :( Ale zapowiadają zmiany w nowym patchu. Oby znaczne! :(s

medal medal

Spoko wiele innych samolotów ma nie ukończone modele lotu. Na przykład F4U Korsarz

Mam nadzieję że zdążę go wymaxować [wersję C] zanim mi go znerfią ;D Aktualnie jest to maszyna do zabijania.

W kwestii poradników to przydał by się poradnik o szkoleniu załogi i co można z XP oraz orzełkami zrobić co by nowi gracze się odnaleźli.

• Upvote 1
medal medal

W kwestii poradników to przydał by się poradnik o szkoleniu załogi i co można z XP oraz orzełkami zrobić co by nowi gracze się odnaleźli.

Tzn przetlumaczony na polski? Bo kilka takich poradnikow jest na forum tylko ze po angielsku albo w formie filmikow na YouTube. Hmm, Chyba tez Bajtek5 mial filmik na temat zalogi ale moge sie mylic.

mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki manewr zastosować by w pościgu w mairę sprawnie uciec przeciwnikowi i najlepiej siąść mu na plecy? :) bo próbuję różne cuda taki jak np wspięcie się w górę, obrót i próba zanurkowania, ale zazwyczaj w szczytowym punkcie samolot mi masakrycznie zwalnia pzrez co staję się łatwym celem... dodam tylko, że latam na myszce + klawiatura i myśliwcami tylko.

ps. warto isć w Aircobrę? bo interesują mnie te wesołe działka 37mm a do Jaka-9 jeszcze mam daleko  :Ps

1. Jaki tryb gry

2. Jaki samolot

Aircobra dla mnie jest kiepskim samolotem. Grywam w HB.

mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki manewr zastosować by w pościgu w mairę sprawnie uciec przeciwnikowi i najlepiej siąść mu na plecy? :) bo próbuję różne cuda taki jak np wspięcie się w górę, obrót i próba zanurkowania, ale zazwyczaj w szczytowym punkcie samolot mi masakrycznie zwalnia pzrez co staję się łatwym celem... dodam tylko, że latam na myszce + klawiatura i myśliwcami tylko.

ps. warto isć w Aircobrę? bo interesują mnie te wesołe działka 37mm a do Jaka-9 jeszcze mam daleko  :Ps

Zależy jaką nacją, ale podejrzewam że Amerykańcami. Wszystkie loopy i Immelmany odpadają jeśli jesteś wciąż w zasięgu skutecznego strzału gościa, bo zwyczajnie nadstawiasz mu kadłub i całą długość skrzydeł. 

Grasz w Arcade? Jeśli tak to generalnie masz przesrane jeśli nie lecisz szybciej niż Twój przeciwnik albo nie masz bardziej zwrotnego samolotu. Czasami zdarzają się też noobki które nie zwalaniają swojego samolotu i - zakładając że przetrwasz pierwszą serię - wyprzedzają Cię, dzięki czemu możesz w miarę łatwo przeskoczyć na ich ogon. Generalna zasada arcade jeśli masz kogoś na ogonie i nie bardzo masz jak go zgubić - zachowuj się jak paralityk, tj. machaj myszką raz na lewo, raz na prawo, czasami dwa razy na prawo, czasami do góry/w dół. Wtedy celowniczek gościa który Cię goni zaczyna szaleć i będzie miał sporawy problem z trafieniem.

medal

Byc moze nie sypne teraz wiedza, bo na temat manewrow to mam tylko zakladki w przeglsdarce. Ale ja robie tak. Jesli lece spitem lub zerem a na ogon wpada mi samolot z podobna predkoscia, ale gorsza zwronoscia to ja wlaczam klapy redukuje roche predkosc i robie zwrot o 360 stopni. To jest proste. Gorzej kiedy to ty lecisz w mało zwrotnym samolocie, przeciwnik jest zwrotniejszy. Wtedy robie cos innego. Bazujac na tym ze samoloty malo zwrotne maja lepszy roll rate (obrot wokol wlasnej osi): Markuje zwrot o 90 stopni w lewo, po kilku sekundach ( tyle zeby przeciwnik przechylil maszyne na bok) potem błyskawicznie przewracam samolotni robie zwrot w prawo. Zanim przeciwnik sie polapie ja daje dyla. Nie dziala zawsze ale lepsze to niz robienie unikow tylko.
medal medal medal medal medal medal

Generalnie ciężko uciec komuś gdy siedzi Ci na ogonie w arcade. Osobiście staram się stosować 2 metody (działają lepiej na lekkie samoloty)

1. Hamulce w podłogę ;) lekki manewr w lewo lub prawo gdy bandyta jest blisko z jednoczesnym obniżeniem ciągu, wypuszczeniem klap w pozycje lądowania, podwozia i ewentualnych hamulcy powietrznych. Powinien przestrzelić jeżeli zbytnio nie przykłada uwagi do tego jak szybko lecisz. Działa gdy wróg dopiero do ciebie dochodzi.

2. https://www.youtube.com/watch?v=m8vBp97auu0&list=PLh42SAFFZ4hMHEaQlxVTgk4ZuzItYN8KC&index=13

Gdy ktoś leci blisko za mną z porównywalną prędkością. W drugiej częsci manewru warto przyciąć ciąg. W większości przypadków jeżeli manewr się powiedzie zrównasz się z bandytą. W pozostałcyh masz go wystawionego przed nosem. 

Oczywiście to są optymistyczne wersje, gdy nie dostaniesz na początku manewru serią po plecach albo cię nie staranuje ;)

ogólnie to latam amerykańcami i ruskimi. dzięki za porady :) ogólnie to latam na arcadzie, bo na HB jeszcze mam mało doswiadczenia, więc boję się, że bym ciągle na minus wychodził. a o ta aircobrę pytałem ze względy na to mocarne działko (a raczej armatkę). wiem, że ruski Jak jest lepszy, ale do Cobry mi blizej bo brakuje mi tylko 1 lvl do odblokowania samolotu.

no ale skoro mało kto poleca to pomarnuję czas i orzełki na ruskie :)

Ogólnie to przydała by się tu jeszcze opcja nastawów sprężarki - w samolotach które je miały umożliwiało to albo zwiększenie zasięgu samolotu albo zwiększenie chwilowej mocy co pozwalało szybciej uciec/gonić lub zwiększyć pułap.

medal medal

Guest

Nie marnować punktów na pierdoły które są nie potrzebne, żeby dobić szybciej lvl załogi.

A właśnie, że "marnować", ale z głową. Wpakowanie punktów w niepotrzebne umiejętności, ale kosztujące 1,2,4 punkty pozwala na szybkie osiągnięcie poziomu umożliwiającego przeszkolenie załogi na "Expert", który daje bonus +30 punktów w paru baaardzo przydatnych umiejętnościach. 

Guest

Pakując kilkadziesiąt punktów w teoretycznie niepotrzebne rzeczy (teoretycznie, bo praktycznie na bombowcu ważne są wszystkie a na myśliwcy wszystkie poza zakładką gunners) dostajesz 6x30 w umiejętnościach w których podbicie o te wartości kosztowałoby cię koszmarną ilość punktów. Tych punktów "marnuje" się na tyle niedużo, że nie skorzystanie z tej możliwości to wręcz grzech, poza tym nawe mysliwskja załoga z paroma punktami w gunnery to nie taka tragedia, można ją np. zaprząc do pilotowania ciężkiego myśliwca ze strzelcem gdy lekki akurat naprawia się za darmo.

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...