Jump to content

noo ciekawe :Ds A to ze USA miało lepsze paliwo tak od japonczyków i od niemców To sie nazywa technologia wytwarzania ale co ja wiem

A czy wiedzieli lepiej tego nie wiem wiem że osiągi które wykazał były wyższe niz przy pracy na japońskim paliwie i mechanikach

Hiro coś innego o tym sądzi :E

Tu magicznych sztuczek nie trzeba, wystarczy porównać Manifold Pressure :

n2hhfeog.jpg

WEP - 49.6''Hg

Military - 43.7''Hg

Japończycy podają w dokumentach takie dane:

- Cursing Economical - 100 mmHg at  2650 RPM

- Cruising Combat - 200 mmHg at 2780 RPM

- Military Power - 350 mmHg at 3000 RPM

- Take-off Power Rating  - 500 mmHg at 3000 RPM

Take-off = WEP w tym przypadku. 

Jak sobie przeliczyć 500mmHg na''Hg to wychidzi ... 49.6, natomiast Military Power ... 43.7

Gdyby Amerykanie rzeczywiście testowali maszyny na lepszym paliwie, to żeby osiągnąć efekt musieli by zmodyfikować silnik - podnieść stopień sprężenia i coś tam jeszcze. Rezultat byłby taki że Manifold Pressure były wyższy. Porównaj sobie amerykańskie maszyny, ile razy do Mustanga wlewali 150 Octanów zamiast 100, to wzrastało MP.

Tu (w dokumentach) tego nie widać. Ergo, testy na paliwie wysokooktanowym to wierutne kłamstwo.

Tutaj link do testu USAF gdzie osiągnął prawie 690 km/h.

http://www.wwiiaircraftperformance.org/japan/Ki-84-156A.pdf

No chyba że tobie o naprawdę coś innego chodzi.

• Upvote 1
medal medal medal medal

noo ciekawe :Ds A to ze USA miało lepsze paliwo tak od japonczyków i od niemców To sie nazywa technologia wytwarzania ale co ja wiem

A czy wiedzieli lepiej tego nie wiem wiem że osiągi które wykazał były wyższe niz przy pracy na japońskim paliwie i mechanikach

Nie wiem co tam wiesz, wiem natomiast, że technologia wytwarzania gumisiowego soku nie ma żadnego związku z testami wykonywanymi bez jego użycia, na silnikach, które i tak nie były do niego przystosowane. Ja natomiast wiem - nie wiedzieli i dlatego gdy testowali Hampa (A6M3 mod 32) to wyszło im, że na Military Power ten osiąga maksymalnie 495 km/h a na WEP 528 km/h. Czemu tak marnie? Otóż dlatego, że nie znając się na japońskich silnikach błędnie przyjęli wartości na jakich pracuje Sakae 21 więc test zwyczajnie schrzanili. Dopiero w 1945, po zdobyciu odpowiednich japońskich dokumentów dobili wreszcie 563 km/h. Czemu natomiast wiele amerykańskich testów podaje większe wartości niż Japończycy? Ano dlatego, że np. japońskie testy nie pokazywały WEP,  czasami wykonywano je w ustawieniach overload (jak mnie pamięć nie myli  tak było w przypadku J2M) itp. A czasami różnice wynikają stąd, że ktoś porównuje test aliancki z danymi japońskimi nie wiedząc, że dotyczą one maszyn o innych silnikach co się zdarza dość często na tym forum.

PS. o paliwo w testach Ki-84 nie ma się co sprzeczać - są nawet zdjęcia testowego Hayate wyraźnie mówiące o użyciu paliwa 92 oktanowego:[spoiler]

zcgn.png

[/spoiler]

Edited by Amakusa
  • Upvote 5

Bitwa na parę Bearcatów i reszta jety, na wejściu 2 P80 nie dały rady wystartować. Nawet fraga nie zdążyłem zdobyć, kolega w N1K, ostatni nasz gość zginął, bo w ki200 zramował ostatniego na czołówce, może ammo nie miał już
[url=http://s1313.photobucket.com/user/grzesiek010/media/War%20Thunder%20screens/shot20140727191624_zpsd40f1cf8.jpg.html]shot20140727191624_zpsd40f1cf8.jpg[/URL]

Edited by B_Gladych
  • Upvote 1
medal medal

Witam.

Jakim cudem Ki-84 hayate jest zawsze o 5-3km wyżej niż mój F8F ? Przy jakiej prędkości on się wspina ?!

Ja zadam inne pytanie. 

Jakim cudem samolot z 1944 roku walczy z samolotem, który nawet nie został użyty w wojnie (bo nie zdążył)? 

Edited by Czerwona
  • Upvote 3

Ja zadam inne pytanie. 

Jakim cudem samolot z 1944 roku walczy z samolotem, który nawet nie został użyty w wojnie (bo nie zdążył)? 

Rocznikowo są praktycznie te same. Co mają powiedzieć niemcy, którzy walczą z maszynami starszymi o kilka lat? 

Ki-84 spokojnie daje radę każdemu przeciwnikowi, bez większego wysiłku, nie ma co narzekać .. 

• Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Rocznikowo są praktycznie te same. Co mają powiedzieć niemcy, którzy walczą z maszynami starszymi o kilka lat? 

Ki-84 spokojnie daje radę każdemu przeciwnikowi, bez większego wysiłku, nie ma co narzekać .. 

Śmieszniejsze jest to, że shiden-kaie weszły do służby 1943/1944 a mają br 6.3, a taki Jak 3P w 1945 a ma br 4,3.

Hayate fakt faktem jest bardzo dobrym samolotem, ale sam temat założył właśnie biedny pilot bearcata, który (pomimo, że jest od hayate szybszy po prostej i zwinniejszy) nie może wznieśc się wyżej na mapach, na których hayate startuje z powietrza. Naprawdę przykre - nie może być na wszystkich polach lepszy od hayate  :(s  Myślę, że to głównie spowodowało taki odzew.

Edited by totsumoto
  • Upvote 1
medal

Bearcat na większych prędkościach jest zwinniejszy, Ki-84 staje się kłodą, pamiętam jak mi siadł f8f z działkami, a ja miałem z 600 na budziku, ani mu uciec bo znurkował ani się kręcić, bo przy takiej prędkości on spokojnie mnie robi, dałem przepustnicę na zero ale nie zdążyłem wytracić odpowiednio prędkości i mój manewr był zbyt obszerny. Przyznam, że Nowa Gwinea jest mało zbalansowana, ale teraz i tak te spawny chyba są niżej niż kiedyś.

medal medal

Rocznikowo jeżeli chodzi ci o prototypu, a nie użyte w wojnie samoloty. 

Rocznikowo to też b 17 powienien walczyć na 1 erze. 

I-15 BYM SIE NIE BAL podlecieć ... 8 rakiet zrobi Swoje: D

Na AB Moze z Raz na 10 Razy by ci sie udało  :yes:  na RB i symulacyjnym nawet byś nie  podleciał do B17 żeby do niego sensownie strzelić z tych rakiet .  :?s

Edited by sir_Oggy

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...