Sign in to follow this  
andu36

Tancurile o binecuvantare s-au blestem

Sincer nu stiu cum sa incep .... dar ma voi stradui sa ma exprim cat pot de clar pentru a nu deranja de pe oua vreun moderator s-au mai stiu eu ce dumnezeu responsabil cu subforumul romanesc. Cunosc doar limba romana , daca as fi cunoscut limba engleza s-au ruseasca m-as fi adresat direct celor in cauza in speranta ca ma vor lamuri ei cu anumite aspecte ale fortelor terestre . Sa nu credeti ca sunt retardat si nu pot invata o limba straina . Dar daca altii nu invata limba romana eu de ca as invata limba lor? Sunt un jucator de WOT dar si de WT .Imi plac tancurile nespus de mult . Am desigur si avioane , dar nu ma regasesc ca pilot . Sa spun mai pe direct  , m-am apucat de WT cand am auzit ca se lucreaza la dezvoltarea fortelor terestre . In sfarsit au fost lansate tancurile .                                                                          PRO

-MOTOR GRAFIC EXCELENT , stiam asta de la fortele aeriene

-CONTROL MINUNAT , am tanc care merge , nu se misca ca mortul , adica e normal sa derapeze in curba 20 tone de otel

-TANCUL PREZINTA ASPECT DE LUPTATOR plin de noroi NU DE FOTOMODEL

-NU EXISTA DIFERENTE CARE TE-AR PUNE PE GANDURI CA DEZVOLTATORII FACILITEAZA O ANUMITA FACTIUNE 

germania are arme de lunetisti iar rusia are armura de certareti . 

-AJUTOR DE LA ARTILERIE 

-NU BARA HP . extraordinar un tanc de tier 1 poate zdrobi unul de tier 2 fara a fi defavorizat prin diferenta de HP

-TUNURI COMPATIBILE SI EFICIENTE

-TANCURILE POT FI JUCATE STOC FARA PREA MULTA BATIE DE CAP . REPARATIA E O PROBLEMA MAJORA 

-NU EXISTA DIFERENTE DE RAZA VIZUALA INTRE NIVELE extraordinar

pana la momentul respectiv cred ca 80 % din fortele terestre se desfasoara de vis as putea spune . dar sa incepen si cu observatiile mele personale referitoare la CONTRA

CONTRA

-RAMAI BLOCAT CATEODATA DE O DENIVELARE MINUSCULA DE TEREN S-AU PIATRE , sincer la 40km pe ora trece o masina de 1 tona peste o bordura de beton de 20 cm inaltine , nu vi se pare ca un tank de 20 de tone pur si simplu aprope nu ar simti asa ceva?

-RAMING . imagineazati 2 tancuri de 20 de tone fiecare ruland cu 40km/h ciocninduse frontal . care crezi ca ar fi rezultatul ? Vorbim de fizica si realism . aici daca faci raming nu patesti aproape nimic

-REPARATIE DE TIMP MONSTRUOS DE LUNG . in fata focului inamic sa stai 1 minut pana se repara tancul in postura in care oricine poate un shot un kill? E DOAR PATETIC. ar trebui sa dureze maximum 20 de secunde fara echipaj instruit . IN FUNCIE DE TANC GREU SAU MEDIUM

-IN BATALIILE REALISTE SA SCOS INDICATORUL DE TINTA . ce prostie este asta? in realitate exista un comandant care avea un binoclu si transmitea datele exacte tunarui . daca sa scos cruciulita de ce nu imi arata exact distanta tintei vizate pentru a sti singur unde sa trag cu ajutorul gradatiilor de la obiectiv . 

-PROBABIL MAI SUNT SI ALTE MINUSURI

IN PRINCIPIU E DESTUL DE FRUSTRANT . ECHIPAJUL MOARE PREA REPEDE . TANCUL SE STRICA DEOSEBIT DE USOR , HARTILE SUNT MULT PREA MICI .

GJ vrea sa fca un joc realist? adica un razboi real?

un razboi inseamna organizare , si nu era purtat doar de tancuri avioane si vapoare. Unde sunt strategii , infanteria , campurile minate , antiaeriana fixa , artileria fixa ,? fara asa ceva nu poti simula realitatea adevarata nu pe cea care o doreste GJ ? CATI DIN DEZVOLTATORII GJ AU LUPTAT IN WW2 PENTRU A STI CU ADEVARAT CE ESTE REALISMUL IN RAZBOI ?

Sincer sunt prea mici hartile pentru a exploata fiecare tip de tanc in conditiile de lupta pentru care el a fost creat

Obiective banale . OCUPA OBIECTIVUL. Cu ce? TD a fost construit pentru defensiva nu pentru cucerire . Adica daca am TD stau ca orbetele in baza . nu va veni nimeni sa cucereasca baza. Obiectivul e la dracu cu carti . Sa merg cu TD acolo? 

Aasta e sinucidere . 

Daca se vrea realism , ar trebui reproduse identic obiectivele si conditiile de razboi . Unde sunt orasele , fabricile etc . Sa nu spun ca un camp de lupta nu este plin de flori . E plin de noroi , de gauri din urma bombardamentelor . de ruine fumegande . de fabrici sau cladiri in flacari , de fum .... si multe altele 

DACA GJ NU E IN STARE SA REPRODUCA CU ADEVARAT REALISMUL DE LUPTA .... MAI BINE AR MODIFICA TANCURILE SA FIE INTRADEVAR CEEA CE ESTE DE FAPT IN REALITATE .... UN JOC. 

POATE AM EXAGERAT SAU AM JICNIT . DAR NU CU RAUTATE . imi plac tacurile . dar trebuie facut ceva cu ele . Daca nu li se ofera conditii si spatiu de desfasurare cu adevarat consistent ... sincer poate ar trebui sa le faca sa se comporte ca un tanc IN JOC .... NU REAL INTRO HARTA SI CONDITII DE JOCURI GEN COUNTERSTRIKE

• Upvote 1

Sa nu uitam ca este OPEN BETA TEST.

Acestea fiind spuse, acest topic ar fi foarte constructiv daca nu ar avea acest aer de plangere.

Sincer, cred ca ar ajuta daca l-ai pune la sugestii. Te-as putea ajuta cu tradusul in engleza, daca il editezi sa nu apara acolo ca o plangere, ci o sugestie constructiva.

Plus, sunt sigur ca nu o sa ramna asa, doar e inca in BETA, nu cred ca WOT a fost perfect din primul release.

medal

Ai perfecta dreptate . Suna ca o plangere , dar te asigur ca nu e. Indiferent ce vor face cu tancurile personal am sa joc in continuare cu ele . Dar cu siguranta in ciuda faptului ca este in beta , nu crezi ca timp de 1 an de testari si maimutareli cu tot felul de testari si o armata de programatori si gameri profesionisti nu puteau oferi mai mult ? Cand am inceput cu linia tancurilor am ales si germania si rusia. Ei bine cu rezerva germana omoram mai mult artilerii AAA . Nu mai stiu pe ce harta eram dar ideea este ca erau vreo 4 artilerii pe marginea hartii  pe un deal . Le vedeam de jos dar nu aveam obiectiv de clar pe ele . Asa ca am urcat dealul dupa ele . DUPA VREO 50-100 METRI  AM FOST AVERTIZAT SA MA INTORC PE CAMPUL DE LUPTA. Adica nu e penibil sa spaunezi artilerii la care nu poti ajunge? Pana la urma nu dezertam si ele fac parte din forta terestra si ele erau inamici chiar daca nu ajutau cu ceva la victorie . Pe mine ma ajuta sa scap mai repede de rezerva aia cu pistolasul ala de 20 de milimetri castigam ceva puncte de cercetara , ca sanse sa du jos un t-50 nici pomeneala. tOATE TANCURILE MI SE PAR MINUNATE si cred ca vor putea fi cu adevarat compatibile doar daca vor lupta in harti cu obiective pentru care au fost ele concepute . Un TD rol de defensiva multe tancuri germane erau cu un rol de lunetist . Dar aici toate obiectivele sunt de captura haotica . E prea rapid totul Adica avioanele au o lume excelenta  , nu te plictisesti . o harta mare , dai jos un bombardier , o artilerie , bombardezi un vapor un tanc . adica ai obtiuni . La tancuri doar cateva harti cu aceleasi obiective . Nu tise pare monoton , plictisitor ? Am asteptat tancurile sperind in harti globale , in care rulezi in coloane blindate cu zeci de tancuri , sa distrugi fabrici , rafinarii , orase , inamici care le apara , astea sunt obiective . Crezi ca acei 3 metri patrati de teren cu 2 baraci si un transeu se numeste obiectiv? La un moment dat te saturi sa faci repetitiv acelasi lucru la nesfarsit . E foarte limitat ca obtiuni si spatiu de desfasurare . 

Deci NU ESTE O PLANGERE . Referitor la WOT . Sa sti ca cerintele si tehnologia de acum nu o poti compara cu cea de acum 4 ani . 

Sincer nu ma deranjeaza sa alegi tu ce crezi ca ar ajuta la sugesti , si sa stergi ce crezi ca are ceva de a face cu o plangere . Sunt observatii . Adica personal ma asteptam cu adevarat la lupte epice in harti epice . De adevarat razboi . Pana la urma asta se vrea

Am asteptat tancurile sperind in harti globale , in care rulezi in coloane blindate cu zeci de tancuri , sa distrugi fabrici , rafinarii , orase , inamici care le apara , astea sunt obiective . Crezi ca acei 3 metri patrati de teren cu 2 baraci si un transeu se numeste obiectiv? La un moment dat te saturi sa faci repetitiv acelasi lucru la nesfarsit . E foarte limitat ca obtiuni si spatiu de desfasurare . 

Exact asta am sperat/gandit si eu.

Dar se pare ca au alte obiective in minte, pe care noi nu le stim.

medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.