Jump to content

Ki-96 (Premium)

Ki-96 jest obecnie lepszy niż kiedykolwiek. Model lotu zmieniał się kilkukrotnie, i choć aktualnie nie jest tak zwrotny jak kiedyś, to w końcu przypomina dwusilnikowiec - wciąż zaskakująco zwrotny, ale w granicach rozsądku. Poprawił się również roll rate, który do niedawna był nieakceptowalnie zły. Naprawdę "czuję się" tą maszynę.

Nie wiem jakim cudem ktoś może narzekać na uzbrojenie. Jest świetne. 37 mm naprawdę robi swoje, a 2x20 mm z bardzo dużym zapasem amunicji też sprawuje się bardzo dobrze.

On 2.05.2016 at 10:18 AM, Skoniu said:

Całkiem zwrotna (wykręciłem nią dzisiaj amerykańską F-4), zajedwabisty climb rate, całkiem szybka. A uzbrojenie? Rozdzielić na dwa klawisze, dwudziestki na myśliwce, 37 na bombery

Nic dodać nic ująć.

Mimo lat to wciąż mój ulubiony samolot w grze ;) 

medal medal medal medal

• 2 years later...

20mm jak najbardziej, 37 jest mocno średnia. Jednakże samolot ma znakomite właściwości lotne, na AB startuje z poziomu szturmowców, wznosi się rewelacyjnie, a kręci tak dobrze że daje radę większości myśliwców jednosilnikowych.

Podsumowując, jak ktoś Ki-96 nie ma to warto go robić.

Edited by MasterBLB
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

• 5 months later...

Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego [email protected]#$% działka 37mm? Na AB nie da się z tym grać! Celownik pokazuje balistykę dla pocisków z 37, a z 20 nie... No i te 20mm... czy są jakieś 20stki strzelające wolniej? Mam wrażenie, że to 37mm działko strzela szybciej.

Ktoś może mi poradzić jak strzelać z tego czegoś na AB? Bo jak na razie to mój (podkreślam mój) najbardziej znienawidzony pojazd premium, a to wyczyn pokonać ISa-6...

medal medal medal medal medal

Zbieżność na 500m pomimo uzbrojenia w nosie, i z takiej strzelać. Jak działko 37mm bardzo przeszkadza użyj przypisania otwarcia ognia z dużych kalibrów i sukcesywnie się z amunicji do niego wyprztykuj chwilę przed atakiem, abyś miał tylko dwudziestki załadowane.

• Thanks 1

1 hour ago, MasterBLB said:

Zbieżność na 500m pomimo uzbrojenia w nosie

Latając na AB to zawsze tyle mam we wszystkich samolotach. Próbowałem zmieniać, ale było gorzej.

1 hour ago, MasterBLB said:

przypisania otwarcia ognia z dużych kalibrów

Co masz na myśli?

PS Im dłużej latam na tym japońskim 4.3 tym bardziej dochodzę do wniosku jak dobry jest A7M1.

A to mam na myśli:

1548049962_WarThunderustawieniastrzau.PN

20stki podpinają się pod small caliber, a 37ka pod large caliber - więc w trakcie meczu, przy takim ustawieniu możesz trzymając 2 wystrzelić niemal całą amunicję z dużego działa zostawiając 1-2 pociski, a tuż przed atakiem pozbyć się ich przez co kółko celownicze skoreluje się z dwudziestkami.

• Thanks 1

@MasterBLB bardzo Ci dziękuję! W wersji polskiej to jest opisane jako karabiny maszynowe i działka więc próbowałem zmieniać przypisanie opcji drugiej i trzeciej mając nadzieję, że Additional guns to będzie 37 i mi nie działało. Rozumiem, że ta 3 opcja to są np. podwieszki z dodatkowymi pukawkami jak w A-36, czy Mesiach?

Zastanawiam się o co chodzi z opcją, która jest poniżej czyli ustawianiem osi analogowych do strzelania...

Nie ma opcji przycisku przełącznika który ustawiałby czy pod przyciskiem spustu jest strzał całą salwą czy tylko dużymi/małymi działkami?

Edited by Durzy

40 minutes ago, Durzy said:

Rozumiem, że ta 3 opcja to są np. podwieszki z dodatkowymi pukawkami jak w A-36, czy Mesiach?

Dokładnie tak.

Zastanawiam się o co chodzi z opcją, która jest poniżej czyli ustawianiem osi analogowych do strzelania...

Osie są nie do strzelania, ale do kierowania wystrzelonymi pociskami - na pewno działa to dla bomb Fritz-X, i pewnie dla tych ATGM-ów wystrzeliwanych z helikopterów które nie są naprowadzane myszką.

Nie ma opcji przycisku przełącznika który ustawiałby czy pod przyciskiem spustu jest strzał całą salwą czy tylko dużymi/małymi działkami?

Być może jest - tuż pod tymi opcjami co wkleiłem na obrazku jest jeszcze coś opisanego jako Fire(Machineguns/Cannons), weź wybróbuj czy działa jako przełącznik trybu.

Edited by MasterBLB

Zawsze możesz przypisać strzelanie z tylko jednego rodzaju broni np na boczny klawisz myszki.

EDIT: czyli np zamiast 1 ze screna Mastera zmieniasz na 5PM.

Edited by TomoPL55
medal medal

7 hours ago, MasterBLB said:

Być może jest - tuż pod tymi opcjami co wkleiłem na obrazku jest jeszcze coś opisanego jako Fire(Machineguns/Cannons), weź wybróbuj czy działa jako przełącznik trybu.

Tylko, że właśnie kiedy tam wejdziesz to nie jest zwykłe przypisanie przycisku, a wybór osi, ten o który mi chodziło.

6 hours ago, TomoPL55 said:

EDIT: czyli np zamiast 1 ze screna Mastera zmieniasz na 5PM.

Rozumiem, ale gorzej mi się celuje kiedy trzyma przyciśnięty inny przycisk myszy niż główny.

Czekej, chyba sobie przypomniałem ocb z tym ustawieniem - jak swego czasu robiłem podchody do symulacji to miałem coś ustawione, że jak na joyu wcisnąłem przycisk ognia tak powiedzmy do połowy to tylko z karabinów strzelałem, a jak do końca to prułem ze wszystkiego co na pokładzie, i to pewnie była ta opcja. Ale, to się u jakiś symulantów dopytajmy, np. u @przybysz86, @woolfman albo @Nightwolf_

2 hours ago, MasterBLB said:

Czekej, chyba sobie przypomniałem ocb z tym ustawieniem - jak swego czasu robiłem podchody do symulacji to miałem coś ustawione, że jak na joyu wcisnąłem przycisk ognia tak powiedzmy do połowy to tylko z karabinów strzelałem, a jak do końca to prułem ze wszystkiego co na pokładzie, i to pewnie była ta opcja. Ale, to się u jakiś symulantów dopytajmy, np. u @przybysz86, @woolfman albo @Nightwolf_

to zalezy czy masz joy z dwupozycyjym spustem czy nie. To nie tak, że każdy JS można tak ustawić.

To są po prostu 2 sprężyny w środku wciskające 2 przyciski. Jedna sztywniejsza co wciska już nawet przy połowie ruchu spustu a druga słabsza to wymaga wciśnięcia całkowitego by "kliknąć"

W poprzednim joysticku tego nie miałem więc pod spustem (palec wskazujący) miałem KMy a pod kciukiem działka i po prostu jak ktoś mi bardzo podpadł bo wciskalem oba ;)

@MasterBLB czemu podejście do symki nie wyszło? Jak coś mamy grupę wzajemnej adoracji gdzie latamy symkę  - odezwij się to możesz z nami polatać.

Edited by przybysz86

5 hours ago, MasterBLB said:

Wiem że macie @przybysz86, nawet się zgłosiłem, ale nikt mnie nie poratował :/

jak coś mogę spróbować pomóc zdalnie przez discorda :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...