Jump to content

Ki-96 (Premium)

Strasznie cicho o tym samolocie. Zapraszam do dyskusji każdego, kto posiada to maleństwo w hangarze i zechciałby podzielić się wrażeniami  :)s

W grze to samolot widmo - nie spotkałem go w powietrzu jeszcze ani razu. Wydaje się łączyć najlepsze cechy Ki-45 i Ki-102 - zwrotność, nie najgorszą prędkość (zasługa braku tylnego strzelca) i niezłe uzbrojenie z przyzwoitym zapasem amunicji (37 mm (25 pocisków) + 2x20 mm (400 pocisków)). Podobno w RB respi się w powietrzu razem z bombowcami, więc ma kolejny atut. No i brzydki też nie jest  :Ps

kawasaki_ki-96-s.gif

Bardzo kusi mnie ta maszynka, bo nie jest to kolejny odgrzewany kotlet wśród samolotów premium, tylko coś oryginalnego (co prawda mającego baaardzo dużo wspólnego z Ki-102, ale mniejsza z tym :P)

Cena: 1600 GE. Trudno mi ocenić, czy to dużo czy mało jak na taki samolot. 

medal medal medal medal

Fakt, mało kto lata tym samolotem. Sam mało nim latam, ale bardzo go lubię. Podobny do Ki-45/Ki-102 (nieco lepszy). Świetny do niszczenia bombowców (ale nie tylko :kamikadze: ). 25 pocisków (35 jakiś czas temu) do 37mm wystarczy mi na całą bitwę. DM jest też trochę poprawiony - głównie silniki i skrzydła są dużo mocniejsze. Według mnie samolot warty swojej ceny. 

PS. Gram nim głównie w RB

Kilka zdjęć prosto z WT :salute:  

[spoiler]lwPnyh6.jpg8cp8Ugn.jpg66f8c94a997cc71d077e84cb047a99ad128a39d2mdQT9e0.jpguLNBr8y.jpg9YhTi3t.jpg[/spoiler]

• Upvote 1
medal

Fajne kamuflaże - mam oba na dysku i teraz tylko czekają na swojego nosiciela  :Ps

Dzięki za opinię :) Na pewno skuszę się na tą maszynkę, gdy zaczną się dla mnie wakacje, czyli jeszcze nieprędko :P

Również mam zamiar latać nim głównie lub nawet tylko w RB. 

Jak byś ocenił brak tylnego strzelca, na plus czy na minus? Po kilku lotach Ki-102 stwierdzam, że nie ma z niego wielkiego pożytku i chyba zamieniłbym go na kilkanaście km/h więcej + nieco lepsze znoszenie itp. 

Edited by JaszczurXP
medal medal medal medal

Fajne kamuflaże - mam oba na dysku i teraz tylko czekają na swojego nosiciela  :Ps

Dzięki za opinię :) Na pewno skuszę się na tą maszynkę, gdy zaczną się dla mnie wakacje, czyli jeszcze nieprędko :P

Również mam zamiar latać nim głównie lub nawet tylko w RB. 

Jak byś ocenił brak tylnego strzelca, na plus czy na minus? Po kilku lotach Ki-102 stwierdzam, że nie ma z niego wielkiego pożytku i chyba zamieniłbym go na kilkanaście km/h więcej + nieco lepsze znoszenie itp. 

Tylny strzelec jest całkowicie bezużyteczny według mnie, (7.7 i 12.7mm są strasznie słabe na Ki-45 i Ki-102) więc Ki-96 ma ten plus, że... go nie ma  :lol:

medal

Kusić kuszeniem, ten samolot jak i reszta łowców ombowców w japonii ma osłabione silniki nie wiadomo czemu i skąd od ostatniego patcha, zmieniającego podobno "jedynie ich dzwięk". 

W przypadku rodzinki Ki-45 nie dostrzegłem zauważalnej różnicy w osiągach :)

Senshi, dopiero teraz zauważyłem, że jesteś twórcą tych kamuflaży lol.png  Fajnie się prezentują, gratuluję wykonania :)

medal medal medal medal

Kusić kuszeniem, ten samolot jak i reszta łowców ombowców w japonii ma osłabione silniki nie wiadomo czemu i skąd od ostatniego patcha, zmieniającego podobno "jedynie ich dzwięk". 

Nie latałem nim ostatnio, ale jeśli się nie mylę to jakiś czas temu poprawili DM silników i skrzydeł (czy znowu to zmienili?)

W przypadku rodzinki Ki-45 nie dostrzegłem zauważalnej różnicy w osiągach :)

Senshi, dopiero teraz zauważyłem, że jesteś twórcą tych kamuflaży lol.png  Fajnie się prezentują, gratuluję wykonania :)

Dzięki  :)s

medal

Osiągi ma całkiem niezłe, zwłaszcza jak na ciężkiego myśliwca. Zwrotność też niezła, fatalny roll. Nie wiem jak na myszce, ale na dzoju trafienie czegokolwiek z 37mm powinno się kończyć achievmentem z nagrodą 1 mln lwów :crazy: :Ds . Balistyka tych pocisków jest przedziwna, do tego lubią przenikac przez cel, lub wybuchac iskrami bez dmg.

medal medal medal medal

• 3 weeks later...

Na myszce również trudno trafić, ale w porównaniu do Ki-45 ma niezły zapas amunicji, a także całkiem sporo kulek do działek 20 mm, więc można sobie pozwolić na pudłowanie :Ps  Ogólnie samolocik to dobry bat na bombowce, B-25 strąca pięknie. Gorzej z myśliwcami, bo roll jest naprawdę fatalny i utrzymanie się na czyimś ogonie jest bardzo trudne. Ale za to zawraca ostro, pętle robi pięknie, a przyśpieszenie i wznoszenie jak na dwusilnikowca są wręcz cudowne. Fajna maszynka, moim zdaniem godna polecenia, a wręcz obowiązkowa do nabycia jeśli lubicie Ki-45 i Ki-102  :good:

Edited by JaszczurXP
medal medal medal medal

• 1 month later...

Nie jest źle. Zresztą o wytrzymałości Ki-102 również mam pozytywne zdanie - kiedyś wróciłem do bazy z całym czarnym kadłubem, mocno uszkodzonymi skrzydłami i na jednym silniku, a w międzyczasie zaliczyłem również podpalenie i ugaszenie.

Edited by JaszczurXP
medal medal medal medal

• 1 year later...

OD dawna kusił mnie ten samolot. Trafiła mi się zniżka 75% na tę maszynę, miałem nieco wron z wagerów, więc kupiłem. Nie wiem czy to za sprawą Kronik II Wojny Światowej, ale japońskie działka 37 mm wróciły do stanu sprzed 1-2 lat. Czyli iskrzą ile się da. Prędzej udaje się zaciąć te działka, niż zestrzelić przeciwnika. :?s
Ki-45 mają podobnie - z miesiąc temu 37 mm działka były skuteczne (i wtedy fajnie się nimi latało), a obecnie strzelają ryżem drobnoziarnistym.

Szczęście w nieszczęściu, że Ki-96 kupiłem ze zniżką, bo w jego obecnym stanie nie jest wart swojej pełnej ceny.

• Upvote 1
medal medal

Nie zgodzę się - grinduję nim teraz Ki-83 i jest to chyba jeden z lepszych okresów dla tej maszyny. Całkiem zwrotna (wykręciłem nią dzisiaj amerykańską F-4), zajedwabisty climb rate, całkiem szybka. A uzbrojenie? Rozdzielić na dwa klawisze, dwudziestki na myśliwce, 37 na bombery (jak nią w Jera trafiłem w kadłub to z podziwu oba silniki stanęły mu w ogniu), praktycznie bez fraga z bitwy nie wychodzę.

EDIT: Właśnie pojedynczym pociskiem zniszczyłem Pe-8, także ten tego  :Ps

Edited by Skoniu
medal medal medal

• 1 month later...

Nie umiem się przekonać do tej maszyny. Kompletnie nie czuje się siły ognia działka 37 mm. Prędzej to działko się zacina, niż szkodzi przeciwnikom. Do tego jeszcze samolot bardzo łatwopalny... jak zapłonie to nie chce gasnąć.
Niedawno zacząłem przygodę z Ki-102 i jak dla mnie Ki-102 jest o wiele lepszy, niż Ki-96. Tam czuć, że samolot ma porządną kolubrynę, po której trafieniu nie ma co zbierać, a tutaj jakieś pyrkadełko. :(s

• Upvote 1
medal medal

Nie umiem się przekonać do tej maszyny. Kompletnie nie czuje się siły ognia działka 37 mm. Prędzej to działko się zacina, niż szkodzi przeciwnikom. Do tego jeszcze samolot bardzo łatwopalny... jak zapłonie to nie chce gasnąć.
Niedawno zacząłem przygodę z Ki-102 i jak dla mnie Ki-102 jest o wiele lepszy, niż Ki-96. Tam czuć, że samolot ma porządną kolubrynę, po której trafieniu nie ma co zbierać, a tutaj jakieś pyrkadełko. :(s

Cóż według Gaijin, działko 37mm nie robi nic po trafieniu, za to lekkie muśnięcie spustu Browning 12.7mm potrafi wyrwać skrzydło lub od razu zapalić delikwenta.

• Upvote 5
medal medal medal

za to lekkie muśnięcie spustu Browning 12.7mm potrafi wyrwać skrzydło lub od razu zapalić delikwenta.

Szkoda że moje tak nie robią.

japonskie 7mki ryzomiotki sa od wyrywania skrzydel.. ale tylko wtedy, gdy sie jest po niewlasciwej stronie tego kmu :P

Nie wiem jak Japońskie, ale Niemieckie 7 (testowałem ostatnio) nie robią kompletnie nic, strzelałem do D.520, pomimo że gracz był słaby, raz bawił się w przeciągnięcie (z góry strzelałem mu przez 3 sekundy prosto w kabine), dostawał w skrzydła ogon (kilkaset pocisków), kompletnie nie robiło na nim to wrażenia, (nawet krytyków nie łapał). Jak dla mnie to wszystkie typy uzbrojenia w WT działają nie tak jak należy (są za słabe). O Niemieckich 13 mm już nawet nie wspomnę.

Edited by GamiV
medal medal medal

Zacznij celować w skrzydła, wtedy będą rezultaty.

medal medal medal

Nie wiem jak Japońskie, ale Niemieckie 7 (testowałem ostatnio) nie robią kompletnie nic, strzelałem do D.520, pomimo że gracz był słaby, raz bawił się w przeciągnięcie (z góry strzelałem mu przez 3 sekundy prosto w kabine), dostawał w skrzydła ogon (kilkaset pocisków), kompletnie nie robiło na nim to wrażenia, (nawet krytyków nie łapał). Jak dla mnie to wszystkie typy uzbrojenia w WT działają nie tak jak należy (są za słabe). O Niemieckich 13 mm już nawet nie wspomnę.

Strzelałeś ostatnio tymi niemieckimi 13mm? Od jakiegoś pól roku IAI na nich rozrywają wszystko jak leci. Na Bf-109K sieją o wiele większe spustoszenie niż to 30mm na silniku, nawet ten durny strzelec w Me-410 albo innym Do-217 gdzie taśmy do MG131 są żałosne, nieraz sciągał mi kogoś z ogona jedną serią. Akurat na ten wkm nie ma co narzekać.

• Upvote 2
medal medal

Cóż według Gaijin, działko 37mm nie robi nic po trafieniu, za to lekkie muśnięcie spustu Browning 12.7mm potrafi wyrwać skrzydło lub od razu zapalić delikwenta.

Jakoś działka w Jakach, Kobrach czy w niemieckich szturmowcach z amunicją do celów powietrznych sprawują się dobrze.
Jakieś 1-1,5 roku temu zasygnalizowałem Lassarowi, że jeden z modeli działek 37 mm w Ki-45 powinien mieć amunicję p.panc., bo był wzorowany na niemieckim PaKu 35/36. Jak jest obecnie, wiadomo.

A co do śmiercionośnych karabinków w samolotach, to odnoszę wrażenie, że jest z nimi podobnie, jak w czołgach - jeśli RNG jest po naszej stronie, to nawet karabinkiem zestrzeli się B-29, a jeśli RNG jest przeciw, to nawet działo 75 mm może nie pomóc na Czajkę.

• Upvote 1
medal medal

Strzelałeś ostatnio tymi niemieckimi 13mm? Od jakiegoś pól roku IAI na nich rozrywają wszystko jak leci. Na Bf-109K sieją o wiele większe spustoszenie niż to 30mm na silniku, nawet ten durny strzelec w Me-410 albo innym Do-217 gdzie taśmy do MG131 są żałosne, nieraz sciągał mi kogoś z ogona jedną serią. Akurat na ten wkm nie ma co narzekać.

Stary, gramy w inne gry chyba. Nic nie robiły, stzrelcy nie mają pocisków IAI w taśmach, a te na myśliwcach dalej nic nie robią.

• Upvote 1
medal medal medal medal

Jakoś działka w Jakach, Kobrach czy w niemieckich szturmowcach z amunicją do celów powietrznych sprawują się dobrze.
Jakieś 1-1,5 roku temu zasygnalizowałem Lassarowi, że jeden z modeli działek 37 mm w Ki-45 powinien mieć amunicję p.panc., bo był wzorowany na niemieckim PaKu 35/36. Jak jest obecnie, wiadomo.

A co do śmiercionośnych karabinków w samolotach, to odnoszę wrażenie, że jest z nimi podobnie, jak w czołgach - jeśli RNG jest po naszej stronie, to nawet karabinkiem zestrzeli się B-29, a jeśli RNG jest przeciw, to nawet działo 75 mm może nie pomóc na Czajkę.

Na Jaku-9K miałem takie kwiatki, że F4u łykał pestki HE z bez problemu z 300m, po trafieniu nawet w skrzydło więc dzieje się to na wszystkich działkach.

Kiedyś testowałem z kolegą Ho-103 i Browningi M2. Ho-103 potrzebowało sporo trafień minimalnie 2 ataki, żeby bombowiec uszkodzić. Browningi nawet B-29 niszczyły bez większych problemów i do tego przy ekonomicznym strzelaniu.

Nadal działają jak chcą, nawet jak po skrzydłach strzelasz to przeważnie RNG decyduje co się stanie, brak tym karabinom powtarzalności.

Edited by RastahMan
  • Upvote 1
medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...