Jump to content

Co sądzicie o tym bombero-fighterze? 

Gram głownie ab i tam to jest istny król troli!

Skręca w miejscu lepiej niż czołg, działka robią sito z prawie wszystkiego, można bombować bazy, niszczyć statki, divować i jeszcze raz trollować ludzi goniących ten samolot z tyłu + jest zadziwiająco wytrzymały. 

Czy to też takie UFO na RB? Jak waszym zdaniem się tam sprawuje i ogólnie jak oceniacie samolot? W skali użyteczności od 1 do 5. 

Ja daje mu dobre 4.5 na AB. :P 

To nie jest troll. To jest myśliwiec :) Na AB to nic innego jak N1k2 tyle, że z BR 4.0 zamiast 5.7. Na RB też daje radę, ale w nurku dość szybko sztywnieją stery, Bez klap bojowych nie da się nurkować bo leci jak cegła, bez możliwości korekty lotu. Na klapach bojowych zachowuje się ~podobnie jak na AB, ale nie wiem jak teraz jest z urywaniem klap w jego przypadku. Latałem nim dość sporo i na AB daję mu 6 na 5 :) 320 wylotów i mam więcej zestrzeleń niż zniszczonych celów naziemnych. Szczególnie lubi  Fw-190 które padają jak muchy próbując go dopaść. Moim zdaniem najlepszy bombowiec w WT. Nawet B-17 nie broni się prze myśliwcami tak dobrze jak to coś. Spokojnie mogli by mu podwyższyć BR do 4.7-50 i tak by dawał radę, bo start z pułapu  bombowców daje mu olbrzymią przewagę. Problemy zaczynają się jak sptka myśliwiec na swoim pułapie. Wtedy zostaje tylko czołówka, do której nadaja się idealnie Duży silnik dobrze chroni pilota, który pada bardzo rzadko. Wytrzymałość bombowca pozwala dość bezpiecznie przyjąć sporo ołowiu nawet od FW-190.

Jako bombowiec jest świetny, bo może bombardować zarówno z widoku rasowego bombowca (F7) jak również z widoku bombowca nurkującego. W nurku, z 800 kg bombą. bez problemu trafia w bunkry nawet z 5-6k. Do tego świetnie zachowuje energię. Można zanurkować 2-2,5k w dół i wrócić na tą samą wysokość z której zaczynaliśmy.

Edited by sessese

Jeszcze go nie mam,więc mogę jedynie wypowiedzieć się z perspektywy agresora na ten samolot.

Generalnie,z B7A2 jest taka sama historia jak z Ju87-D5 - wydaje się być darmowym fragiem póki nie trafi się na gracza,który zna potencjał swojej maszyny i nie waha się agresywnie bronić albo zaatakować pierwszy zanim przeciwnik zdoła się wspiąć na jego pułap.A jak to słusznie zauważył przedmówca,ma świetną retencję energii i może robić BnZ na przeciwnika będącego niżej do upojenia.Całkiem dobrze się kręci,wprawdzie nie aż tak dobrze jak Stukas ale wystarczająco,żeby zbyt pewnych siebie graczy skarcić.

Próba mozolnego wspinania się do tego samolotu bezpośrednio pod nim,tak jak do innych bombowców to dopraszanie się o zestrzelenie.Wdawanie się w walkę kołową lecąc Foką czy nawet Bfem to też proszenie się o kłopoty.

Nie zauważyłem tylko owej zdumiewającej wytrzymałości o jakiej wspomina Czerwona,ale od czasu 1.41 żaden B7A2 jeszcze nie nawinął mi się pod lufy.Niemniej z tego co pamiętam to okazał się być wyraźnie twardszy od Ju87-D5.

Edited by MasterBLB
medal medal medal medal medal medal medal medal

Moim zdaniem najlepszy torpedowiec w grze (na RB), może z wyjątkiem BTD, którym nie grałem.

medal

całkiem dobry samolot, w miarę szybki, dobrze skręca, nieźle się wspina, może przenosić bomby, ma dwa mocne działka, na RB spisuje się nieźle na AB trochę ma za małą siłę ognia. oceniłbym go na 4/5

<dotyczy AB>

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego samolotu.

W dwóch słowach podsumowując - terror niebios.zasługuje w pełni na 5/5,jakby mógł brać bomby 3x250 kg Numer 25 Model 2 GP dałbym mu 7/5

(...)

Generalnie,z B7A2 jest taka sama historia jak z Ju87-D5 - wydaje się być darmowym fragiem póki nie trafi się na gracza,który zna potencjał swojej maszyny i nie waha się agresywnie bronić albo zaatakować pierwszy zanim przeciwnik zdoła się wspiąć na jego pułap.A jak to słusznie zauważył przedmówca,ma świetną retencję energii i może robić BnZ na przeciwnika będącego niżej do upojenia.

Sprawdziłem osobiście jak to z tą retencją sprawa wygląda,i rzeczywiście - samolot ma ją doskonałą i jak najbardziej jest zdolny atakować BnZ.Do tego jak na bombowca dobrze się wspina po wyrzuceniu bomby,i co ważne nie traci mocy na wysokim pułapie (6.5-7km+) podczas gdy znakomitą większość przeciwników łapie zadyszka.

Całkiem dobrze się kręci,wprawdzie nie aż tak dobrze jak Stukas ale wystarczająco,żeby zbyt pewnych siebie graczy skarcić.

Próba mozolnego wspinania się do tego samolotu bezpośrednio pod nim,tak jak do innych bombowców to dopraszanie się o zestrzelenie.Wdawanie się w walkę kołową lecąc Foką czy nawet Bfem to też proszenie się o kłopoty.

Okazało się,że nie tylko Foki i Messerschmitty 109,ale też i Jaki 9T wykręca czy to nisko czy wysoko.Niemniej faktycznie,nie jest to Ju-87 pod względem zwinności,ale i tak należy B7A2 traktować z wielkim szacunkiem.

Kolejna sprawa to wprost rewelacyjne hamulce aerodynamiczne - spadając niemal pionowo w dół na 100% przepustnicy Ryusei wytraca prędkość!Aż pachnie mi to bugiem.Można to wykorzystywać w różnoraki sposób,na przykład znienacka łapiąc najdalsze wrogie lotnisko na dominacji pikując z pułapu 4km+

Uzbrojenie główne 20mm jak to u Japończyków,nieco poniżej przeciętnej,ale odkąd latam z taśmami Ground Targets nie mam powodów do narzekań,robią co do nich należy.Tylny strzelec to w sumie ciekawostka,tym samolotem bronimy się niczym myśliwcem,

Niestety,bomby posysają po całości za wyjątkiem tej 800 kg,ponieważ są to wersje morskie (Naval) które muszą trafić w punkt aby był efekt.Nie istnieje w ich przypadku coś takiego jak promień rażenia,250km która upadła tuż koło lekkiego bunkra nawet go nie drasnęła.A o tych 60kg kartoflach to szkoda nawet wspominać.

Nie wiem jak tam torpeda,ale generalnie w patchu 1.41 torpedy mają bardzo kiepską opinię,toteż niespieszno mi sprawdzać.

W załączniku pokazowy mecz demonstrujący możliwości samolotu.

Nie wiem jak tam torpeda,ale generalnie w patchu 1.41 torpedy mają bardzo kiepską opinię,toteż niespieszno mi sprawdzać.

Jeżeli chodzi o torpedy, to ten samolot wymiata konkurencję.

Po pierwsze, na przykład brytyjskie torpedy mają beznadziejne maksymalne parametry zrzutu : 40 m, 280 km/h

Japońskie natomiast:

• Type 9 mod. 2 - 481 km/h wysokość 300m
  • Type 9 mod. 3 - 648 km/h wysokość 300m

Mogę na Iwo Jimie nim nurkować z 4 km kilkaset na godzinę i dalej mogę zrzucić torpedę. Rozpędzenie się ponad maksymalną prędkość to też nie problem. Włączy się hamulec aerodynamiczny i szybko się zwolni.

medal

@Botan

O,skoro tak się rzeczy mają to ta torpeda na pewne mapy może być całkiem dobrym wyborem.

A jak z mocą rażenia,jaki największy okręt jest w stanie zniszczyć pojedynczym trafieniem?

@Botan

O,skoro tak się rzeczy mają to ta torpeda na pewne mapy może być całkiem dobrym wyborem.

A jak z mocą rażenia,jaki największy okręt jest w stanie zniszczyć pojedynczym trafieniem?

Ciężki krążownik.

medal

• 2 weeks later...

@MasterBLB

Z większością się, zgodzę, ale...:

2x 20mm to na 3 tierze żadna rewelacja, a mimo to, jak założysz amunicję niewidzialną (AB) to niszczysz wszystko. To są, o ile pamiętam 2x 20m typ 99 mk2 (czy jakoś tak). Najlepsze 20mm u Japończyków i dla mnie chyba najlepsze 20mm w grze. Żaden bombowiec, z tych które możemy spotkać,  łącznie z B-25, nie wytrzymuje całego magazynka (to tylko 240 sztuk amunicji). Przed patchem 1.41 nawet B-17 pękały po 120 pociskach, teraz nie wiem. Myśliwce to już inna bajka - na większość wystarczy celna, 1-2 sekundowa salwa. W porównaniu do 20mm niemieckich to bajka. Jedynie brytyjskie hispano mogą się równać, ale one o wiele szybciej się zacinają. Warunek to odpowiednia amunicja, a w przypadku tego "bombowca" niewidzialna daje najlepsze efekty.

Co do bomb. To w końcu 1-silnikowy bombowiec i jedyną słuszną opcją dla niego to 1x 800 kg. Najlepiej mu idzie na wysokościach powyżej 5000 m, a tej wysokości 250kg nie jest już takie skuteczne, nawet z pod F7, za to 800 kg można zrzucać podczas nurkowania na myśliwiec wroga i to prawie z każdego kąta. Jako bombowiec może nie ma największego udźwigu, ale za to żaden inny samolot nie zrzuca bomb z tak wielu pozycji i z tak wielką celnością.

Hamulec faktycznie rewelacja, tylko nie ma go gdzie używać poza wspomnianym lądowaniem, czy to na własnym lotnisku, czy w czasie przejmowania w trybie dominacji. Ten samolot jest panem przestworzy póki ma przewagę wysokości. Po jej utracie staje się tylko trochę trudniejszym fragiem. Jeśli człowiek się nie zapomni, bez problemu może skończyć rozgrywkę z kilkoma celami i z kilkoma fragami + 30-50k na koncie. Jeśli się zapomnimy, co jest dość łatwe, bo przyjemność rozwalania kolejnych spitów, beufighterów czy 109-tek i fok jest olbrzymia :), to skończymy z wrogiem na ogonie i nawet bardzo dobra zwrotność nam nie wystarczy, bo może nie jesteśmy najwolniejsi, ale większość myśliwców wroga bez problemu nas dogoni na prostej.

Ogólnie na tym bombowcu mam lepsze statystyki zestrzeleń niż na większości japońskich myśliwców, więc naprawdę polecam spróbować zabawy na AB tym samolotem.

Edited by sessese

• 2 months later...

Z racji nicka wypadałoby, bym i ja dorzucił swoje 3 grosze do opinii o tym samolocie. 007_3.png

<Na podstawie doświadczeń z HB.>
Wg mnie jest to najlepszy bombowiec nurkujący / torpedowy w grze. (BTD jest gorszy ze względu na jeszcze większą wrażliwość na ostrzał, kiepskie hamulce aerodynamiczne i brak celownika bombowego).

Zalety:
- szybkość

- zwrotność

- celownik bombardiera (w HB)

- znakomite hamulce aerodynamiczne (pomagają zarówno przy lądowaniach na lotnisku lub lotniskowcu, jak i przy zwolnieniu przy atakach torpedowych z dużego pułapu)

- dwa działka 20mm

- różnorodność uzbrojenia podwieszanego (od torpedy po 800kg bombę)

- jak na taką siłę uderzeniową, ma niski BR, ale cicho sza o tym secret.gif

Wady:
- układ chłodzenia (bez ulepszonej chłodnicy olej potrafi się przegrzać już przy 80% przepustnicy, a przy ulepszonej chłodnicy, po dłuższym locie na 100%) - z tego względu sugeruję rozpocząć ulepszenia od chłodnicy

- tylny strzelec pierdoła, chyba cały czas śpi w swojej kabinie 018.gif

- wrażliwość na ostrzał, ale w końcu to jednosilnikowiec

Reasumując: dopóki nie zdobędzie się ulepszeń, trudno dostrzec wartość tej maszyny, ale później z każdą bitwą widać coraz wyraźniej, jak wspaniały jest to samolot szturmowy. Walkę z myśliwcami również potrafi nawiązać: wtedy lepiej nim atakować myśliwce, niż polegać na tylnym strzelcu.
Jeśli kiedykolwiek zdobędę tytuł Krakena, to przede wszystkim dzięki tej znakomitej maszynie. good.gif

Edited by b7a
medal medal

• 1 month later...

kosi jak wcześniej czyli standard ;)s  ale dzialka maja kozackie dzwieki :Ds  jak sie gra na wysokosci i agresywnie broni przed probujacymi dopasc nas mysliwcami..mam na mysli wspinajace sie do nas to mozna smialo je atakowac bnz..na bombery dzialka wystarczajace...praktycznie kazdy bomber to pewny kill jak mamy stealth ammo bo mkII to bodajze najlepsze wedlug mnie dzialka w grze :Ds  tyle ode mnie :kamikadze:

• 1 month later...
  • 1 month later...

Moim zdaniem najlepszy torpedowiec w grze (na RB), może z wyjątkiem BTD, którym nie grałem.

Nalepszy, dodatkowo na RB moze robić na myśliwca często po  odpaleniu torpedy ruszam na łowy 2x20mm dają rade a przy kręceniu mozna pomóc sobie hamulcem powietrznym wtedy wykreci wszystko
a co do BTD to  na RB nie istnieje, albo ja go nie ogarniam bo manto takie w nim dostaje że szkoda gadać

medal medal

a co do BTD to  na RB nie istnieje, albo ja go nie ogarniam bo manto takie w nim dostaje że szkoda gadać

BTD tylko w dwóch kwestiach jest lepszy od B7A2 - szerszym wachlarzu uzbrojenia i możliwością podwieszenia dwóch torped. Natomiast lista jego słabości jest znacznie dłuższa. Dodatkowo BTD gra po stronie, która najczęściej zbiera lanie w WT. :crazy:

Edited by b7a
  • Upvote 1
medal medal

Jest jeszcze ładniejszy (przynajmniej dla mnie). Pokusiłbym się o stwierdzenie, że jest najładniejszym samolotem IIWŚ.

medal medal

Wczoraj zagrałem chyba 3 misje tym samolotem. Myślałem, że pogram sobie jako bomber może coś zniszczę. Byłem pewny, że ma resp w powietrzu to może bym skosił jakiś alianckie bombery w końcu ma 2x20mm a potem bym spadł na wrogie jednostki naziemne, ale nie resp na lotniskowcu. Ten samolot się nie wspina, więc leciałem prosto na jednostki wroga. Oczywiście walczyłem z amerykanami i latali oni przy glebie i po krótkiej bitwie (krótka bo leciałem pierwszy bez osłony byłem pewny, że myśliwce wroga będą wysoko) miałem na koncie 2 zestrzelenia i 0 zniszczonych naziemnych :crazy:  Tak więc raczej jest to myśliwiec a nie bombowiec.

medal medal medal medal medal

• 3 months later...

Jak można krótko opisać B7A2 ? Bardzo dobry EF i nie najgorszy TF :D

Mimo swoich niewątpliwych zalet nie wolno zapominać, że to tylko bombowiec. Jak o tym zapomnimy to szybko przekonamy się, że inne samoloty są sporo lepsze. 

(AB) Jest dobrym "myśliwcem", bo startuje wysoko - z bombowcami. Gdyby startował z myśliwcami szybko straciłby swoje zalety, bo wspinanie ma dobre, ale jednak na tym tierze nie ma co startować do spitów, P-39/63 jaków-9, i-185, Bf-109 i Fw-190 9 (i jeszcze paru innych). Jest dobrym EF bo świetnie odzyskuje energię i ma czym przygrzać, ale po utracie przewagi wysokości nie ucieknie jak Fw-190 czy iny samolot. Ma już wtedy trochę przechlapane, albo może się kręcić. Kręci się nawet bardzo dobrze. Wykręca Jaki-9 a to już jest coś. Jedynym zagrożeniem dla niego to spity i zera, Ki-43, nie pamiętam jak z typhoonami (późnymi).

(RB) Jak dla mnie to jest to radzi sobie tu dużo gorzej. Jak nim grałem (na 1.37 albo 1.39), jego podstawowa zaleta, czyli odzyskiwanie energii, jest mocna utrudniona w wykorzystaniu. Przy nabieraniu prędkości samolot zaczynał się mocno trząść i o ile pamiętam sztywniał. Trzeba było włączać klapy (wtedy nie urywało), a teraz zostaje hamulec aerodynamiczny. Tak czy inaczej nie odzyskamy utraconej energii. 

Jak dla mnie to średni EF i dobry+ TF, co i tak w przypadku bombowca jest rewelacyjną oceną. Szczerze, to mam lepsze statystyki zestrzeleń (AB) na tym samolocie niż na zerze, ale warunek jest jeden. Zestrzelenia przychodzą (same) jak o nich nie myślimy i nie przejmujemy się nimi. Taki paradoks. Czym więcej myślimy o bombardowaniu tym więcej fragów wpada (dbamy o wysokość). Jak tylko zaczynamy uganiać się za fragami to szybko okazuje się, że nie starcza nam wysokości i nagle budzimy się z ręką w nocniku na 4k. Trzeba nim latać jak bombowcem, a tylko bronić się jak myśliwcem.

• Upvote 1

• 2 years later...
Guest

Jak dla mnie to nie przeszkadza .

To i tak myśliwiec a to działko to tylko broń ostatniej szansy .Do tego i tak sypię kulki tylko po wskazaniach smugowca ,bo  autostrzelca to najchętniej powiesiłbym na reji.

Swoją droga to ciekawe czy można go wyłączyć, żeby nie marnował amunicji .

• 3 years later...

Następny przykład że Ślimak nie panuje już na tą grą.

Przez lata tak go nerfił,bufował że ten bombowiec skończył jako wysokościowy myśliwiec do masakrowania 109-tek....:016:

Pułap 7000 m w 5sek. i to nawet nie ma się co przejmować ani tolerancją na G ani znerfioną bronią .Wystarczy zaciągnąć aerodynamik i heja piekła nie ma .

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...