Jump to content

N1K2-J vs N1K2-Ja

Czego oczekiwać jeśli BR i koszty naprawy są oparte o "efektywność graczy"?

Jak asowie w P-51/P-47/Spitfire itd., kręcą się z Japońskimi samolotami to wiadome, że Japoński samolot wygra.
medal medal medal

Jak ja tak bardzo chciałbym spotykać takich asów :<

No chyba że coś się zmieniło od ostatnich kilku miesięcy

medal medal

Czego oczekiwać jeśli BR i koszty naprawy są oparte o "efektywność graczy"?

Jak asowie w P-51/P-47/Spitfire itd., kręcą się z Japońskimi samolotami to wiadome, że Japoński samolot wygra.

To że gaijjin wam tak wmawia to wcale nie oznacza że tak jest. Gdyby tak było to samolot taki jak Fw 190 A-8 wylądowałby za A-4 a G-2 już dawno się znalazł przed K-4, Nie mówiąc o takich trolach jak F2A. Ponadto nigdy nie udostępniono statystyk na których się opierają mimo wielokrotnych pytań o to. Na chwilę obecną wygląda to na urojenia pewnego Ivana niż system oparty o jakieś statystyki.

Edited by KurtTank_Ghost
  • Upvote 3
medal medal medal

To że gaijjin wam tak wmawia to wcale nie oznacza że tak jest. Gdyby tak było to samolot taki jak Fw 190 A-8 wylądowałby za A-4 a G-2 już dawno się znalazł przed K-4, Nie mówiąc o takich trolach jak F2A. Ponadto nigdy nie udostępniono statystyk na których się opierają mimo wielokrotnych pytań o to. Na chwilę obecną wygląda to na urojenia pewnego Ivana niż system oparty o jakieś statystyki.

W sumie racja. Dlatego też zapewne nie chcą ujawniać tych danych i wodzą za nos graczy co jest typowym zachowaniem dla tej firmy.

medal medal medal

• 2 years later...
Guest

Odkurzam o 2 latach bo aż mnie zatkało .Kto nadał im po 6,3 ? :blink: 

Niech każdy zapomni że  zobaczy mustanga/bearcata.

Obie dwójki nic innemu nie widzą tylko  jety P80/F84

Pierwsze 10 back paków zawsze zużywam w RB. Jednak to co zobaczyłem u tych dwóch maszyn to po prostu kompromitacja.

Jet pokazuje mi się  i znika . Cisnę z góry na pełny gazie i patrzę tylko jak kilometry przybywają do celu.

Nie ma najmniejszych szans dogonić  kogoś na kołówkę . 

Jedyne co można robić w takich warunkach to latać w trawie i zginąć z Browninga w pierwszej czołówce. Albo załadować bombę i zrobić kamikadze .

Jeśli tak ma wyglądać gra tą maszyną, to lepiej niech Ślimak zmieni mu nazwę : myśliwiec na bombowiec nurkujący , bo teraz ten żółw ośmiesza tylko myśliwce  .

Shiden Kai dogania jety tylko trzeba być wyżej i dać mu trochę czasu na rozpęd, czyli jak taki F84 leci w twoją stronę bo np. goni kogoś przy ziemi a ty jesteś na 2,5 km, to musisz zacząć nurkować z wyprzedzeniem. 

Z drugiej strony jak będzie za mała różnica wysokości to się nie rozpędzisz a jet spokojnie ucieknie.

Innym sposobem jest czekanie jak ciebie zaatakuje odrzutowiec, robiąc unik czasami jest szansa się odgryźć, a 900 pocisków do 20tek raczej zachęca do strzelania nawet przy małym prawdopodobieństwu trafienia.

Edited by Ahmed1109
medal medal

Guest

Niestety to tylko  99-2 a nie ho-5

Ciągle testuję  się na czołówki z 12,7 Browninga . Kiepsko z tym idzie.

Browning już od 2000 m robi straszną siekę ,nawet nie muszą specjalnie celować .

Te 20 mm leci za szybko w dół .Latam na stałej zbieżności 800 a i tak dostaję po dupsku .

Od 2000 m. trzeba brać stopniową poprawkę na opadanie pocisku .

Używałem ho-5 na czołówkach z wszystkich typów Ki61 (plus wersja ze szwabską 20-ką)  ,ho-5  jest bez porównania lepsze .Amerykańce na czołówkach łamały sobie o mnie zęby .

Prawdę mówiąc poddałem   się  i  Shidenami-dwójkami , latam już  tylko na AB. 

Jedynka jeszcze daje radę na RB bo gra niżej (5,7),jest myśliwcem a nie hybrydą  i ma dwa dodatkowe ,przydatne km-y . 

Dwójki mogą być  tylko przydatne  do naziemnego RB ,

ale do lotniczego ( 6,3) to ja już ich nie wezmę .

Zacznijmy od tego że chodzenie na czołówki to raczej nie jest dobry pomysł, szczególnie japońcami...
Same typ 99 są dziwne, czasami potrafią ładnie uciąć skrzydła jedną serią, ale częściej trzeba trochę się nastrzelać.

medal medal

Guest
3 hours ago, Ahmed1109 said:

Zacznijmy od tego że chodzenie na czołówki to raczej nie jest dobry pomysł, szczególnie japońcami...
Same typ 99 są dziwne, czasami potrafią ładnie uciąć skrzydła jedną serią, ale częściej trzeba trochę się nastrzelać.

typ 99 ciekawie mi się zachowywał na zbieżności  200 

Ciągle go teraz  jednak  testuję na 800 ,wytrwale biorę na rogi każdego Amerykańca z browningiem.

Coraz bardziej jestem przekonany że działa tu jakiś nerf na Japończyki . Podejrzane to trochę .

Jedyny który inaczej się zachowuje to Ki61 plus te maszyny na szkopskich działach .

Wydam jeszcze trochę na naprawy ale w końcu znajdę sposób przełamanie ich przewagi . A wtedy będzie ....:DD

edit.

Zero piątka otsu też ciekawie sobie radzi .Ma trzy typy broni z różnym rozrzutem .Zawsze coś tam wpada .

Edited by Guest

• 4 weeks later...
Guest

Po wypikowaniu tego samolotu muszę przyznać że traktowanie go jako myśliwca i walka  nim na wysokości jest niemożliwa na tak wysokim BR.

Jest za wolny do tego.Próba nadrobienia tego braku  przewagą wysokości kończy się z reguły zesztywnieniem i glebą .Wznosić się zresztą też nie umie . Dodatkowo 99-2 zupełnie się  do BZN nie nadaje bo trajektoria pocisku jest bardzo paraboliczna .Jeśli ktoś wcześniej nie obczai tego  na powtórkach ,to nigdy w nic nie trafi. Ganianie za jetami z prędkością poziomą to kompletny idiotyzm .Po prostu odchodzą wznoszą się i rozjeżdżają nas z nawrotki .Dodatkowo N1K2 to nie jest super zwrotne Zero i nie jest łatwo robić uniki przed BNZ.  Ponadto na BR 6,3 mało już kto bawi się w manewrowanie .

Krótko mówiąc gra nim jako myśliwcem nie ma sensu i każdy kto się upiera że jest inaczej będzie tylko łatwym fragiem i nie zarobi nawet na naprawę .

Pomimo tego jeśli ktoś chce nim grać to znalazłem mu zastosowanie żeby zarobić parę punktów .To rola zwykłego szturmowca .Utrata prędkości i wspinania na sloty bombowe nic praktycznie nie zmienia .

Jego atutem jest 4x250 kg i duża ilość amunicji . Można skasować dwa ciężkie cele naziemne i dużo miękkich celi .

Taktyka jest prosta ,nie wznosić się ,nisko nad ziemią dolecieć do celi naziemnych . Najlepiej trzymać się blisko jakiejś góry i w razie czego kryć się przy niej  . Wypuścić klapy i gaz do dechy w poziomych nożycach .Mega szybkie Jety pojedynczo gówno nam mogą wtedy zrobić . Ich manewry nad nami kończą się zawsze tym że schodzą  niżej i wymuszamy na nich czołówkę . Wtedy cały magazynek już od 2000 metrów  i zabieramy go do grobu (dobrze jest wcześniej poznać parabolę opadania pocisków z powtórek żeby znać wychylenie  pionowe  dla 1500 ,1000 i 500 m.)

Do czasu aż nazlatuje się ich kilku możemy nafarmić sporo naziemek i coś zarobić .Lata się podobnie od Ryuseja .

Dlatego pomimo ,że N1K2/N1K2-ja (może oprócz ki61) to chyba najbardziej nielubiane japońce  ,da się  też nimi   pograć .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit

Po wielkiej modyfikacji zmiany całego modelu lotu ,odzyskał jako taką grywalność .

Przynajmniej zwrotność nad ziemią ma teraz wyższą i daje radę robić uniki  .

Grając nisko i utrzymując prędkość potrafi już kontrować .

W górze też jest poprawa ,ale to ciągle odrzutowy BR i mało tam zdziałamy. 

Jego obecne zastosowanie to nadal nurkowiec 4x250 kg z możliwością myśliwca grającego w stylu Zero.

Edited by Guest

• 2 years later...

Odkopuję i sam sobie zaocznie przyznaję "Złotą Łopatę" ale bez sensu tworzyć nowe tematy. Udalo mi się w końcu polatać tą maszynką (-Ja) i jak to mawiał mój polonista - nie zaczyna się od "A więc..."

A więc - EDIT:
pomyliłem tematy ale jako, że to co powiedziałem zgadza się dla N1K2 podobnie jak dla N1K1 to zostawiam link ;)

Edited by przybysz86
  • Haha 1
medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...