Jump to content

N1K2-J vs N1K2-Ja

Mam pytanko.

Jak Wam sie lata RB tymi maszynami i czy różnica w osiągach (szczególnie wznoszenie) w opisie menu jest odczuwalna w RB?

medal

Nie, różnica we wznoszeniu nie jest odczuwalna bo jej zapewne nie ma. Wiem, że karta podaje albo podawała co innego ale karty jak wiadomo służą w WT jedynie dezinformacji wrogich armii. A jak mi się nim lata? Abstrahując od walki z hordami jetów z wojny koreańskiej to nieźle mimo, że predkość maksymalna Shidena w jego obecnym stanie jest jak na BR 6.3 zupełnie rozpaczliwa. Dobra zwrotność (a i tak chyba nie dość dobra), niezła wytrzymałość (jak na Warthunderowe standardy japońskich maszyn, które są niskie) i chyba najlepsze uzbrojenie ze wszystkich japońskich myśliwców (i bardzo dużo amunicji) są warte docenienia. Do tego dochodzi (przynajmniej moim zdaniem) za dobra retencja energii co mnie wcale nie cieszy ale zapewne nie wszyscy mają takie skrupuły. Nerf szybkości daje się jednak naprawdę we znaki i mocno utrudnia skuteczną walkę z wrogiem, który wie jak ją wykorzystać. Tak czy inaczej to jednak dobra albo bardzo dobra maszyna.

czyli obie maszyny nie różnią sie znacznie w prowadzeniu? No i czym te dwa Shideny tak na prawdę się różnią?

Edited by marusiek91
medal

Zgaduje, że nie różnią się wcale co do modelu lotu czy osiągów. Zasadniczą zmianą między wersją J a Ja było to, że ta druga miała wzmocnioną strukturę skrzydeł dla przenoszenia większego ładunku bomb i tak też jest zdaje się w grze. Jak mnie pamięć nie myli wersje Ja może wyposażyć w dwie bomby 250kg co nie jest możliwe w przypadku N1K2-J.

Edited by Amakusa

Nie wiem jak jest teraz, ale główna różnica to faktycznie ładunek bombowy - 500 kg w wersji N1K2-J i 1000 kg w wersji Ja (można wziąć 4x250 kg co daje dwa zrzuty). To drugie bardzo przydaje się na Iwo Jimie, jeśli ostatni przeciwnik woli się bawić w chowanego zamiast walczyć, choć samolot z toną bomb (więcej niż większość japońskich bombowców) prowadzi się jak wóz z węglem. Czy się szybciej wznosi, trudno powiedzieć, jeśli nawet to niewiele, bo w zasadzie nie powinien. W 1.39 został niby znerfiony, ale dla mnie lepiej się prowadził, i wolałem go w takiej wersji niż przereklamowany z 1.35. Czy teraz jest gorzej nie wiem, zarówno on, jak i większość przeciwników została na miejscu, pod względem BR choć część spadła.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 10 months later...

Jak się sprawują Shiden Kai'e w obecnym update ?

Działka mają szmoc, zwinny jest ale powyżej 500 km/h już sztywnieje , w miare szybki, do 4 km dobrze się wspina potem już nie tak dobrze ale o dziwo nawet na 5 km dobrze przyspiesza.

Walczy na odrzutowce gdzie tak wesoło nie ma... Ale trzeba liczyć na głupotę lub błąd pilotów odrzutowców.

Ja to wersja bombowa lata praktycznie tak samo ale ma szerszy wybór podwieszanych broni. Edited by RastahMan
medal medal medal

No tak, te karty są jak program PO xd

Co do stylu latania to co do niego pasuje ? EF czy połączenie tego i DF?(chociaż i tak pewnie Jaka-3p nie wykręci ...)

Edited by Ahmed1109
medal medal

No tak, te karty są jak program PO xd

Co do stylu latania to co do niego pasuje ? EF czy połączenie tego i DF?(chociaż i tak pewnie Jaka-3p nie wykręci ...)

Yaka 3 nie spotka bo za duża różnica BR. Raczej trzeba latać defensywnie bo, po przeciwnej stronie, praktycznie wszystko jest szybsze. Do tego trafia się na jety. Nie latałem ostatnio zbyt dużo n1k więc nie znam szczegółów, na co jak najlepiej walczyć.

medal

BnZ główni, chociaż jak wskoczysz komuś na ogon to możesz też spokojnie za nim skręcać z takim uzbrojeniem kilka trafień i wroga nie ma, 900 pestek pozwala Ci zostać w walce sporo czasu o ile nie siejesz jak krasnoarmista z pepeszki. Edited by RastahMan
  • Upvote 1
medal medal medal

Obecnie to latam na ki-43 III więc chyba rozumiesz :D

czyli mogę tym latać jak foką z biedniejszym silnikiem ale większą zwrotnością i siłą ognia.

No tak można to nazwa, na wyższych prędkościach stery sporo ciężej chodzą tak, że uważaj.
  • Upvote 1
medal medal medal

Raczej trzeba latać defensywnie bo, po przeciwnej stronie, praktycznie wszystko jest szybsze. Do tego trafia się na jety. Nie latałem ostatnio zbyt dużo n1k więc nie znam szczegółów, na co jak najlepiej walczyć.

Popatrzyłem co mniej więcej lata na tym BR co Shiden Kai i wychodzi na to że nie opłaca się nim grać. U amerykanów Bearcat co są szybsze i lepiej skręcają, u WB na szczęście tempest którego da się wykręcić, u ruskich Ła-9 i jety ...

medal medal

Popatrzyłem co mniej więcej lata na tym BR co Shiden Kai i wychodzi na to że nie opłaca się nim grać. U amerykanów Bearcat co są szybsze i lepiej skręcają, u WB na szczęście tempest którego da się wykręcić, u ruskich Ła-9 i jety ...

Da się tym latać ale nie jest lekko. Mimo wszystko polecam spróbować. Jeśli ma się cierpliwość, to latanie "słabszymi" samolotami może sporo nauczyć. Liczę, że skorygują BR ale chyba wszyscy wiedzą jak z tym jest...

medal

Spitfire/Bearcat to zawsze były samoloty, które dużych umiejętności od ich pilotów nie wymagały i tak jest nadal. Więc jeśli zestrzeli Cię taki osobnik to nie dlatego, że N1K jest słabszy lub tamci byli "lepsi".
medal medal medal

No to akurat wiem ale szkoda marnować lwy na naprawę jak co bitwę będę gryźć piach.

Racja, ale za szerokiego wyboru nie masz. Co wybierzesz i tak trafisz na Griffony/Bearcaty.
medal medal medal

Zawsze mogę pozostać na 3 erze i latać w ki 43 :D

Chociaż powoli robi się to już nudne.

Ten też tak wesoło nie ma. Podobny przypadek do ostatniego Ki-61. Za duży BR, osiągi za słabe.
  • Upvote 1
medal medal medal

Nie jest tak wcale źle, jest w miarę szybki(ale wciąż za wolny), a na dużych wysokościach wytrzymuje większe prędkości, dobry w nurku i zwrotny choć uzbrojenie trochę wkurza ale też wcale nie jest źle. Boję się tylko że jak odblokuje Shiden Kaia i zacznę nim grać to będę tracić dużo lwów. Bo np. już pierwsze Ki-84 które prawie wymaksowałem drogo mnie kosztuje jak nie ustrzelę niczego i stracę samolot, a ki 43 jest tani a po 1-2 fragach wpada 20k.

W ki 43 najlepiej lata się w stratosferze :D  na 4-5km wytrzymuje ok. 700 km/h a na 6-7 leciałem nim 750 km/h i nie pokazywało mi żeby zwolnić(możliwe że dałbym radę do 800 km/h).

Edit: Pierwsza bitwa Shiden Kaiem i żadnego fraga :) ale przy okazji i tak wygrałem. przez 10 minut z innym N1K Ja ganialiśmy za P-80 ... mi udało się uszkodzić silnik i puścił czarny dym, po pewnym czasie opuścił samolot i nikt nie dostał za niego fraga ...

Ogólnie zauważyłem że N1K nieźle się kręci nawet lepiej niż pisze w statystykach

Edited by Ahmed1109
medal medal

• 6 months later...

Postanowiłem odkurzyć sobie shidena, poleciałem jedną bitwę, całkiem fajna wygrana. Następnie drugą bitwę i też fajna tyle że mnie zestrzelili. Wracam do garażu i widzę nową podniesioną cenę naprawy, 34 tyś zamiast 27 tyś.   Chyba czas odstawić na dobre tą gre skoro w ten sposób zachęcają do konta premium.

05986656753462105715.jpg

Tak przeglądam i widzę, że niektóre samoloty są tańsze:

np. ki-84 hei - kiedyś coś około 30 tyś, a dzisiaj 23 tyś

albo R2Y2 V2 kiedyś 50 tyś, a teraz  33 tyś

Czemu tak mieszają? Była gdzieś opublikowana rozpiska tych zmian cenowych ?

Edited by Mezjasz
medal medal

Dobra, wszystko było w tej żałosnej łatce zmieniającej BR

Zobaczcie różnice dla samolotów: yak-15 i yak17

Jeden droższy o 10 tyś a drugi prawie o tyle samo tańszy.

https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/267737-zmiany-w-klasyfikacji-bitewnej-oraz-ekonomii-2309/

Twój Raiden 58 tyś, a samoloty o podobynm BR : bf 109 G6 - 10tyś,  La7 - 12 tyś

Tylko ciekawi mnie jaki powód był tych zmian. 

Edited by Mezjasz
medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...