Jump to content

Japon MXY7 Kiraz Çiçeği

_Awful_
 Share

Sizce bu uçağı oyuna ekletebilir miyiz?

Malum aslında tam olarak uçak denilemez. Çünkü yerden kalkamıyor ve bi bombacı uçak tarafından roket misali bırakılıyor. Roketten tek farkı içinde birde Pilot olması. Pilot içinde bulunduğu roket uçağı gemilere yöneltiyor ve kamikaze yapıyor.

Benim fikrim şu;

G4M2 bomber uçağının kiraz çiçeği modifikasyonu olucak ama o eklentiyi açabilmek için en az 1 tane sabre ve ki-200 gibi jetlerden açılması şart koşulcak. Jeti olan o modifikasyonu G4M2 bombacı uçağına açıcak. 

Kullanımı;

G4M2 bombacı uçağıyla oyuncu hedefe doğru yaklaşıcak ve bomba bırakır gibi kiraz çİçeğini bırakıcak. Bıraktığı an G4M2 uçağı bota dönüşecek sabit ilerlemeye devam edicek o sırada oyuncunun kontroller MXY7 kiraz çekirdeğine geçmiş olucak ve gemi ya da artık kendi fantezisi az yakıtı ile yükselip B-17'leri rammlemeye çalışıcak. Ana maksat gemilere çarpmak tabi. Gemilere kamikaze yaptığında kontrolleri tekrardan eğer ki düşmediys G4M2'ye geri geçicek ve görev tamamlanmış olucak. İsterse üsse dönüp dolup yapıcak ya da gunnerlarla uçak felan düşürmeye devam edicek.

Daha güzel fikriniz varsa yazın lütfen. Yabancı forumda önermeyi düşünüyorum.

NASM_-_Yokosuka_MXY_7_Ohka_-_2.jpg

DSC_9975.jpg

g4m2e72cw_26.jpgg4m2e72cw_15.jpg

Yokosuka-Ohka-Launch-Drw.jpg

Edited by _Awful_
medal medal

Bu konu global forumda o kadar tartışıldı ki bilemezsin....

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/131331-mxy7-ohka/?hl=+yokosuka%20+ohka

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/127085-add-the-yokosuka-mxy-7-ohka-cherry-blossom-manned-bomb/?hl=%2Byokosuka+%2Bohka#entry2462963

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/99836-is-the-ohka-going-to-be-included/?hl=+yokosuka%20+ohka

İngilizcen var nasıl olsa, şöyle 3 tane hızlı bir şekilde bulabildiğim başlıkları paylaştım.

Genel kanı katılmaması yönünde.

Bu konu global forumda o kadar tartışıldı ki bilemezsin....

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/131331-mxy7-ohka/?hl=+yokosuka%20+ohka

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/127085-add-the-yokosuka-mxy-7-ohka-cherry-blossom-manned-bomb/?hl=%2Byokosuka+%2Bohka#entry2462963

http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/99836-is-the-ohka-going-to-be-included/?hl=+yokosuka%20+ohka

İngilizcen var nasıl olsa, şöyle 3 tane hızlı bir şekilde bulabildiğim başlıkları paylaştım.

Genel kanı katılmaması yönünde.

Yapma be. :Ds  Bakıcam şimdi. Acaba dediğim yöntemi paylaşan oldumu?

Neyse buda animesi

http://youtu.be/PvrLjUck938

Türkçesinide buradan izliyrbilirsiniz.

http://www.turkanime.tv/anime-bolum/The-Cockpit-2-Bolum

medal medal

kardeş buraya değilde developerlara göndersen belki kabul edilebilir ama burada sadece biz görüyoruz
medal medal

kardeş buraya değilde developerlara göndersen belki kabul edilebilir ama burada sadece biz görüyoruz

Yavru zaten son yazımda daha iyi öneriniz varsa yazın ona göre yabancı forumda her neyse işte developerlara göndereceğimden bahsetmiştim. Neyse bu özellik eklense bence süper olur. Belki japon oynamaya teşvik eder oyuncuları.

medal medal

Oyuna renk katabilir de, eklerler mi, meçhul. Horten falan da geliyor, ekleyebilirler sanırım. Güzel de olur farklılık açısından. Arkandayız bro, imza falan gerekirse atarız, adam toplarız yani. :D

medal medal

Yavru zaten son yazımda daha iyi öneriniz varsa yazın ona göre yabancı forumda her neyse işte developerlara göndereceğimden bahsetmiştim. Neyse bu özellik eklense bence süper olur. Belki japon oynamaya teşvik eder oyuncuları.

Oraya da eklendi.

Tekrar eklendi diye "repost"tan başlığı silerler.

Gördüğüm kadarıyla silahlari yok. Herhangi bir bomba ya da torpidosu da yok. Etrafta vızır vızır gezmekten başka bir işe yaramaz :)
medal medal medal

Gördüğüm kadarıyla silahlari yok. Herhangi bir bomba ya da torpidosu da yok. Etrafta vızır vızır gezmekten başka bir işe yaramaz :)

Onunla düşman uçağına çarpıyorsun hani, amaç o.

Hee zaten japonlar da sen etrafta vızır vızır gezeceğini san diye üretti bunları:)

medal medal

Ek olarak bir uçak olarak değilde dediğin gibi farklı bir özellik olarak eklense bence de çok farklı ve güzel bir deneyim olur. Hatta sırf bu konu üzerine özel bir eventta tadından yenmez hale getirilebilir. 

Bombardıman uçağını biri kullanır, kiraz çiçeğini de başka biri kontrol eder. Bombardımanı kullanan oyuncunun görevi kiraz çiçeğini menziline taşımak, kiraz çiçeğinin de görevi hedefi imha etmek olur. Ulan düşününce ne güzel şeyler çıkıyor da işte...

medal

O değil de bombardıman uçağını 2 kişi oynama özelliği eklesinler bence. Arkadaş bombalama yaparken ben de taretlerden fighter avlarım. Ortak bölüşürüz rp'leri vs. :P

medal medal

Ben bu dediğini kısmen ace olmuş b24 ümle yapıyorum. 9 adete ulaşmış ve tüm özellikleri full olmuş gunnerlar uçakları vururken ben de vurulmamak için manevralar yapıyorum. Dün berlin de 5 kill ile rekorumu kırdım.

Hee zaten japonlar da sen etrafta vızır vızır gezeceğini san diye üretti bunları:)

:) yani kamikaze uçağı olarak üretildiği biliyorum. Burnunda cok fazla patlayici var. Ancak oyunda kamikaze olarak bi işe yarar mi bilemiyorum. Destroyer batirabilir, battleship batirabilir, belki düşman uçağına kafa atabilir :) En iyi ihtimalle yer hedefi olan baseyi patlatabilir. Ama sırf bunun icin kullanmak pek kârlı bir hareket olmaz, zira cok fazla tamir masrafi olacağını düşünüyorum.
medal medal medal

:) yani kamikaze uçağı olarak üretildiği biliyorum. Burnunda cok fazla patlayici var. Ancak oyunda kamikaze olarak bi işe yarar mi bilemiyorum. Destroyer batirabilir, battleship batirabilir, belki düşman uçağına kafa atabilir :) En iyi ihtimalle yer hedefi olan baseyi patlatabilir. Ama sırf bunun icin kullanmak pek kârlı bir hareket olmaz, zira cok fazla tamir masrafi olacağını düşünüyorum.

aslında bu bir mühimmat. çok fazla tamir masrafı koymalarına gerek yok. ama daha düzgün bi fmsi olmayan oyun için yüksek bi beklenti bence

medal

aslında bu bir mühimmat. çok fazla tamir masrafı koymalarına gerek yok. ama daha düzgün bi fmsi olmayan oyun için yüksek bi beklenti bence

En ilkel jet ucaklarindan biri olan Me 262 nin tamir masrafinin, F86 sabre gibi modern sayilabilecek bir jetin tamir masrafini katladiğini düşünürsek, bu aletin kaderinin ne olacağını hepimiz tahmin edebiliriz aslinda :) Japon uçaklarına karşı nasil davrandiklari ortada.
medal medal medal

O değil de bombardıman uçağını 2 kişi oynama özelliği eklesinler bence. Arkadaş bombalama yaparken ben de taretlerden fighter avlarım. Ortak bölüşürüz rp'leri vs. :P

bunu biri sormustu develorperlara, olmayacagini soylemisti

medal medal

En ilkel jet ucaklarindan biri olan Me 262 nin tamir masrafinin, F86 sabre gibi modern sayilabilecek bir jetin tamir masrafini katladiğini düşünürsek, bu aletin kaderinin ne olacağını hepimiz tahmin edebiliriz aslinda :) Japon uçaklarına karşı nasil davrandiklari ortada.

haklısında ulu gaijin tamir masrafıı uçağın gerçekteki mantıklı maliyetine göre kıyaslamıyoki öyle olsa a6m2 nasıl b24 ten daha pahalıya tamir olur ? gerçi şu an öylemi bilmiyorum bayağı oldu oyuna girmeyeli

Edited by federal11
medal

İlk jet uçaklarının maliyet ve bakım masraflarının daha fazla olması doğal olmaz mı? 

Gerçi Gaijin'i savunduğumdan değil, ortada federal'in bahsettiği bir gerzeklik var, kimse savunamaz adamları. Diyorum ya, A6M2 ile 3 adam vuruyorum, biri gelip vuruyor beni, vurduklarım anca tamir masraflarını karşılayabiliyor. Gerzek herifler. :D

medal medal

Bakımı daha masrafli olabilir tabi. Ama maliyet bakimindan daha kalitesiz parça kullanıldığından maliyeti daha düşük olmalı.

Ilk jet motorlarinin icindeki turbinleri üretebilmek için krom gerekiyordu. Ama almanlar savas esnasında krom sıkıntısı çektikleri için Me 262 nin motorunu daha basit malzeme ile üretmişler. Bunun sonucunda cok dayanıksız, ani gaz verip kesmelerde patlama tehlikesi olan, maksimum uçuş ömrü ortalama 10 saat civarında olan bir motor çıkmış ortaya.
medal medal medal

neyini tartisiyorsunuz tamir masraflarinin, gaijin keyfine gore degistiriyor ,

bosuna saksilarimizi yormayalim :Ds

medal medal

• 1 year later...

arkadaşlar bu uçak uçan bomba değilmi aslında füze

Sizce bu uçağı oyuna ekletebilir miyiz?

Malum aslında tam olarak uçak denilemez. Çünkü yerden kalkamıyor ve bi bombacı uçak tarafından roket misali bırakılıyor. Roketten tek farkı içinde birde Pilot olması. Pilot içinde bulunduğu roket uçağı gemilere yöneltiyor ve kamikaze yapıyor.

Benim fikrim şu;

G4M2 bomber uçağının kiraz çiçeği modifikasyonu olucak ama o eklentiyi açabilmek için en az 1 tane sabre ve ki-200 gibi jetlerden açılması şart koşulcak. Jeti olan o modifikasyonu G4M2 bombacı uçağına açıcak. 

Kullanımı;

G4M2 bombacı uçağıyla oyuncu hedefe doğru yaklaşıcak ve bomba bırakır gibi kiraz çİçeğini bırakıcak. Bıraktığı an G4M2 uçağı bota dönüşecek sabit ilerlemeye devam edicek o sırada oyuncunun kontroller MXY7 kiraz çekirdeğine geçmiş olucak ve gemi ya da artık kendi fantezisi az yakıtı ile yükselip B-17'leri rammlemeye çalışıcak. Ana maksat gemilere çarpmak tabi. Gemilere kamikaze yaptığında kontrolleri tekrardan eğer ki düşmediys G4M2'ye geri geçicek ve görev tamamlanmış olucak. İsterse üsse dönüp dolup yapıcak ya da gunnerlarla uçak felan düşürmeye devam edicek.

Daha güzel fikriniz varsa yazın lütfen. Yabancı forumda önermeyi düşünüyorum.

NASM_-_Yokosuka_MXY_7_Ohka_-_2.jpg

DSC_9975.jpg

g4m2e72cw_26.jpgg4m2e72cw_15.jpg

Yokosuka-Ohka-Launch-Drw.jpg

aslında olabilir iyi fikir

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...