_Awful_

TANKLAR: Tanklar ile ilgili aklına ne takıldıysa sorabileceğin konu

2,073 posts in this topic

3 hours ago, TR_sToRm said:

hayırdır :)  hile yok hile yok diye davul çalanların insanları yanlış yönlendirdikleri ortaya çıkmasın diye mi kaldırdınız videoları :) 

sansürle hilenin biteceğini sanıyorlar sanırsam :D

syndrome23 (Posted )

1.1.13. Yasadışı altın kartal toplanması, hile, istismar, hack kullanımı veya alakalı herhangi bir konun tartışılması. 1.2.24. Cezalarınıza itiraz etme hakkına sahipsiniz. İtirazlar Kıdemli Forum Moderatörlerine ya da Yöneticilere PM yoluyla yapılabilir, bu durumda olayı çözmek için başka Kıdemli Moderatör ve Yöneticiler de olaya dâhil olabilir.
0

Arkadaş bu nedir ya, alman giriyorum OP T29lar akın akın geliyor, amerikan giriyorum OP IS-6lar gazı hiç kesmeden tepeleyip geçiyor, rus giriyorum Ru-251ler flank-heat kombinasyonuyla başımızı döndürüyor! OP premium olmaz olmamalı T29u nerfleyin diyorduk nerflemedikleri gibi 1 taneydi 3 tane oldu iyice çorbaya döndü, şuanki T4e valla 3 maç zor dayanıyorum. En kısa zamanda BR düzenlemesi yapılmalı zerre keyfi kalmadı bu işin...

0

15 hours ago, Ggoddkkiller said:

Arkadaş bu nedir ya, alman giriyorum OP T29lar akın akın geliyor, amerikan giriyorum OP IS-6lar gazı hiç kesmeden tepeleyip geçiyor, rus giriyorum Ru-251ler flank-heat kombinasyonuyla başımızı döndürüyor! OP premium olmaz olmamalı T29u nerfleyin diyorduk nerflemedikleri gibi 1 taneydi 3 tane oldu iyice çorbaya döndü, şuanki T4e valla 3 maç zor dayanıyorum. En kısa zamanda BR düzenlemesi yapılmalı zerre keyfi kalmadı bu işin...

ru 251 5,7 tankları için çok kötü de kendi seviyesinde o kadar ezici değil yav. b i de şans mıdır nedir bana sürekli ufak yada açık haritalar geliyor flank edilmiyor düşman bazen. bu saydıklarının hepsinin en az 7,0 olması lazım, olacaktır da. bunu düşünerek her şeyi bırakıp leo mu kassam diyorum sürekli ru 251 ile :D 

bak yine alman bias var burada :D bütün ülkelerin op araçları paket prem iken ru 251 ge prem bu sayede oyundan referanstan gelen parayla alınabiliyor :D 

0

Yahu biri bana şu iki olayı açıklasın;

1) Taşın arkasındaki adamın herhangi bir yerini açıkta göremezken o bana nasıl mantletten geçirebiliyor?

2) Tam olarak önden gördüğüm M60A1'e IS4 'ün son APCBC mermisi ile paletinden nasıl tek attım? ( Tesadüf degil. banada paletten tek atmışlardır.)

0

4 minutes ago, YavruKurt147 said:

anti tank füzesi fırlatan m60'a ve sis bombalarına hazır olun ))))

Ben mevcut M60'ların bi hayrını görmedim. Daha büyük bir kupola ve uzun dolum süresi ile daha kötü olacağı kanaatindeyim. Anca El Alameyn ve Polonya gibi geniş, açık alan haritalarda uzak mesafelerden iş yapabilir. Haa hiç şuphesiz M551'den daha güzel olur. Uçakların MG si ile ölmekten bıktım zira :facepalm:

1

Oha lan bi dakika bu sis bombaları havan topu olarak değilde normal top mermisi olarak eklenicekmiş şu videonun  başında gösteriyor phly abimiz

0

On 20.05.2017 at 6:14 PM, YavruKurt147 said:

Oha lan bi dakika bu sis bombaları havan topu olarak değilde normal top mermisi olarak eklenicekmiş şu videonun  başında gösteriyor phly abimiz

Yeni gelen M60A2'de sis bombaları havan topu ile atılıyor. Başka tanklara bakamadım var mı yok mu diye. 

0

videoda object 268 var o da kendi etrafına sıkıyor

0

Şimdi bu object 268'de IT1'in önüne eklenir kesin T62 gibi IT1 yoluda kapanır. T62 neysede IT1 yolu gereksiz ISU varyantları ile çok zahmetli :facepalm:

0

3 minutes ago, YavruKurt147 said:

Yalnız t-62 yolu kapanmayacak T-55 arkasına gelecek

Öyle mi denildi yoksa varsayımmı? Hacı T55 alt model olduğu için T62'den önce olur bence. Mesela M48'de M60'dan sonra eklendi oyuna ama önceki üretim olduğundan M60'ın önüne eklediler.

0

On 18.05.2017 at 9:10 PM, Ggoddkkiller said:

OP'lara T28 ve T95 denilen çelik kaplumbağalar da eklenmeli. Tiger ile RB giriyorum ikisi de 6.7 ön zırhları 302 mm ve Kursk, Ash River gibi uzun mesafe haritalarda işini bilen ellerde katliam yapıyorlar. Uzakta kalmaya çalışıyorlar ve kupolasından vurmak da çok ama çok zorlaşıyor. Tamam Maus'tan bile yavaşlar ama 5.7'ye düşünce işler değişiyor maalesef. Ash River'da en yukarıdaki spawnın az ilerisinde yan zırhlarını kapatabilecekleri kayalıklar var oradan kan kusturuyorlar millete. Böylece kaplumbağalıklarının dezavantajı da yok oluyor.

En kötüsü de şu. Tiger'inizin paletini kırıyor ve çok nadir rastladığınızdan SU-152, SU-85 falan sanıyorsunuz. Ateş ettiğinizde de malum olan oluyor ve hangara dönüyorsunuz :( 

0

Flakpanzer 1 Gepard hakkında bilgi vererecek kimseler var mı?

İçeriğinde APDS bulunduran kemerimi kullanmak gerek? Simulator mod için kullanışlımıdır.

0

6 hours ago, BaronVonJager said:

Flakpanzer 1 Gepard hakkında bilgi vererecek kimseler var mı?

İçeriğinde APDS bulunduran kemerimi kullanmak gerek? Simulator mod için kullanışlımıdır.

uçaksavar olduğuna göre en çok delen mermiyi kullanmak lazım tanklara karşı. kullanmadım ama artık bilemeyeceğim. simülatörde uçaksavar kullanmak biraz zor bence genel olarak. uçak vurmak için zor tanklara karşı daha kolay da :D

0

31 minutes ago, syndrome23 said:

uçaksavar olduğuna göre en çok delen mermiyi kullanmak lazım tanklara karşı. kullanmadım ama artık bilemeyeceğim. simülatörde uçaksavar kullanmak biraz zor bence genel olarak. uçak vurmak için zor tanklara karşı daha kolay da :D

Bunun namlu çıkış hızı yüksek hacı videolarda çatır çuçur long range sniper yapıyorlar uçaklara. Taret dönüz hızıda yüksek olduğu için jetleri bile çok iyi takip ediyorlar. Simulatorde rus tarafı oldukça il28 spamlıyor onlara karşi kullanmayı planlıyorum.

0

2 hours ago, BaronVonJager said:

Bunun namlu çıkış hızı yüksek hacı videolarda çatır çuçur long range sniper yapıyorlar uçaklara. Taret dönüz hızıda yüksek olduğu için jetleri bile çok iyi takip ediyorlar. Simulatorde rus tarafı oldukça il28 spamlıyor onlara karşi kullanmayı planlıyorum.

Hacı kim sniper oynuyor? ABde uçakları vurması oldukça kolay her mesafeden vurabiliyorsun ama RBde özellikle jetlerin tam yönünü kestiremiyorum öyle uzaktan sniper falan hiç vuramıyorum yani. Biraz spreylesen şansın artar ama alete mermi hiç dayanmıyor çok idareli kullanman lazım sadece yakın mesafe çalışıyorum bende. Bide parçaları ABde kas hacı maça flankpanzerle başla doğan uçağı indir baya güzel kasılıyor, SBde falan kasmaya çalışırsan bitmez.

0

Tabikide stok olarak AB'de kasıcam hacı. Sim ve gerçekçi daha sonra. RB'de düz uçan uçakları çok kolay vuruyorlar 2-2.50km den phly, slick falan. Mermilerinin gidişine dikkat ettim oldukça hızlı ve düz bir yol izliyorlar videolarda. Tabi senin yorumun daha net kılar sahipsin sonuçta. 680 mermi benimde hoşuma gittmedi.

0

Posted (edited)

8 hours ago, BaronVonJager said:

Tabikide stok olarak AB'de kasıcam hacı. Sim ve gerçekçi daha sonra. RB'de düz uçan uçakları çok kolay vuruyorlar 2-2.50km den phly, slick falan. Mermilerinin gidişine dikkat ettim oldukça hızlı ve düz bir yol izliyorlar videolarda. Tabi senin yorumun daha net kılar sahipsin sonuçta. 680 mermi benimde hoşuma gittmedi.

Hacı Phlynin bu videosu mu? Bunda bir tane 2km üstünden vuruyor ama düşman aşırı yavaşlıyor stall oluyor hatta yoksa benim gibi 1km civarından ateş açıyor. Hani dediğin gibi çıkış hızı yüksek aslında vurulabilir ama namludan çıkan gazlar görüşünü engelliyor, 3. şahıs görünüşte bu sorun olmuyor ama bu sefer radar zırt pırt görüşünü engelliyor. Geapard'ın radarı taretin arkasına katlanabiliyor keşke oyundada böyle bir seçenek olsa bir süre sonra fena asabını bozmaya başlıyor, bide tepe üzerinde falan düşman radardan görüyor. Sonra SBde komutan görüşü zorunlu olduğundan belki radar araya giriyor olabilir bir SB testte dene öyleyse hiç kasma oynanmaz valla, bir ara M47dede aynı problem vardı tepedeki 50 kalibre görüşünü engelliyordu tam işkenceydi. Beklentini çok yüksek tutma derim, aletin baya sıkıntısı var bende çok umutlu açmıştım sonra hayal kırıklığına uğradım Kugelblitzden az bişe iyi ama radarı falan sağolsun Kugelblitz gibi keyifle oynanmıyor..

Edited by Ggoddkkiller
2

He ya o radar ne öyle. Hareketli olduğu için uzaktan bile dikkat çekiyor. Görüş problemi içinde komple tareti çeviririz hacı çok bi beklentim yok zaten. Shilka ile bunu kıyaslarsak ne yorum yaparsın? 

0

5 minutes ago, BaronVonJager said:

He ya o radar ne öyle. Hareketli olduğu için uzaktan bile dikkat çekiyor. Görüş problemi içinde komple tareti çeviririz hacı çok bi beklentim yok zaten. Shilka ile bunu kıyaslarsak ne yorum yaparsın? 

Shilkayı kullanmadım ama kesinlikle uçaklara karşı daha etkili, yağmur gibi spreyliyorlar çok uzaktan tutturuyorlar bazen. Zaten istatistiklerinede yansımış;

http://thunderskill.com/en/vehicle/ussr_zsu_23_4

http://thunderskill.com/en/vehicle/germ_flakpz_I_Gepard

RBde iki katı uçak vurmuş Shilka ama Geapardta 2 katı tank vurmuş. ABde ise nerdeyse hiç fark yok, Shilka 4.4 Geapard 4 ortalama yapmış yani nereye ateş edeceğini bilirsen ikiside uzaktan vuruyor ama RBde Geapardın kötü özellikleri sağolsun düzgün uzun mesafe atış yapılmıyor :(

1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.