PL_Andrev

Jednostki naziemnie opinie

25,556 posts in this topic

Dodano: 12.04.2014

 

Ujawniono pierwsze pojazdy premium i nowe, rozbudowane drzewka rozwoju:

 

Germańce:

NmwVP66.jpg

 

Soviety:

cJwOIdj.jpg

 

 

[hr]

 

Dodano: 16.02.2014

 

Obecnie w grze mamy Arcade Battles, pojawiają się także filmy z Realistic Battles (dawne HB).

A jak będzie wygądało dawne FRB, a obecnie Simmulation Battles?

 

Można to dostrzec na poniższym fimiku prezentującym grę w 0:19 oraz 1:19:

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-xL99Nr2xDU[/youtube]

 

[hr]

 

Dodano: 07.01.2013

 

O mapach

Co już wiemy:

 

Mapy będą rozmiarami zbliżone do map aktualnie obecnych w samolotach, w mojej opinii obecnie devsi skupiają się na ich urozmaiceniu tj. dodaniu szczegółów terenowych i zniekształcaniu powierzchni w celu uniknięcia wrażenia idealnych płaskich map, często spotykanych podczas gry samolotami.

 

Aby umożliwić grywalność na tak dużych mapach (szczególnie powolnymi "stockowymi" ciężkimi czołgami), spawny czołgów zostaną umieszczone znacznie bliżej siebie (czego przykładem jest obecna mapa Karelia).

 

Map płaskich (tj. idealnie płaskich) raczej nie będzie, co sugeruje kontakt z przeciwnikiem na odległość kilkuset metrów. Nie wyklucza to jednak możliwości ustrzelenia wroga z większych odległości.

 

Kilka screenów:

 

Mapa płaska, jednak w tle widoczne pagórki porośnięte drzewami:

 

f4o7.jpg

 

Odkryty teren jest płaski, jednak obecność mostów i teren górzysty widoczny w tle sugeruje pofałdowany teren z korytami rzek. Dodatkowo silne zalesienie wskazuje na ograniczoną widoczność na mapie.

 

9sdo.jpg

 

Przykład silnie górzystej mapy, z dużymi stromiznami i wąwozami - dobrze widoczna ograniczona widoczność pierwszego planu (po lewej stronie bunkier i skały). Niepokojące jest słabe zalesienie terenu.

 

9gw6.jpg

 

Przykład jednej z najbardziej płaskich map - jednak silne zalesienie na lokalnym wzgórzu i spora ilość chatek  sygnalizuje kontakt bojowy z nieprzyjacielem wyłącznie na bliskim dystansie.

 

jegv.jpg

 

Obecna mapa testowana przez beta-testerów: mimo dużej ilości przeszkadzajek (wąwozy, skały) mapa nadal występują rejony płaskie - zasięg strzału do 1km.

 

26hr.jpg

 

Dla porównania: mapa "samolotowa" - brak jakichkolwiek detali czy pofałdowania terenu.

Takich map prawie na pewno nie spotkamy:

 

aspi.jpg

 

 

[hr]

 

Dodano: 05.01.2013

 

Sesja Q&A by Bajtek5

 

1) Jak będzie wyglądała kwestia wielkości map oraz walki na dłuższe dystanse? czy będzie tak jak na trailerach i streamach (tj do kilkaset metrów) czy będzie to lepsze (tj większe dystanse)?

 

Przypominając, mapy w WarThunderze są generalnie bardzo duże. (...) Będziecie mogli normalnie walczyć z przeciwnikami na dystansie kilometra, a nawet i więcej. (...) Niszczyciele czołgów, tak jak właśnie ISU-152, czy SU-152 będa miały szansę strzelania na takie dystanse [Dodatkowo jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź jednego z testerów, silnik gry pozwala na udane strzały do 5 kilometrów],

 

2) Czy okna czasowe w których serwery CB są dostępne zostaną zwiększone?

 

Sądzę, że tak. Oni [devsi] bardzo intensywnie pracują nad zmianami. Serwery są zamknięte, bo devsi ciągle wprowadzają zmiany, sprawdzają(...) Myślę że jakoś tak za miesiąc będą serwery 4 razy w tygodniu otwarte. Tak podejrzewam przynajmniej.

 

ZANOTOWANE KOMENTARZE

 

Obsługa broni

W czołgu będzie można strzelać wszystkim (razem z karabinkami). Jeśli czołg ma dwa działa (jak przykładowo m3 lee), to będzie można wykorzystywać oba. Natomiast nie wiadomo, czy takie czołgi się w ogóle pojawią. W tym momencie jeszcze nie ma ustalonego drzewka amerykańskiego.

 

Wytrzymałość modułów

Każda rzecz/moduł ma ustaloną liczbę punktów [wytrzymałości] której nie widać. Jeżeli zostanie on uszkodzony (jak przykładowo wizjer) to będzie miało to wpływ na osiągi czołgu.

 

Inne czołgi

Devsi zamierzają testować każdą erę. Podczas CB testerzy będą dostawać czołgi partiami i je testować.

 

Bitwy nocne

Będą, w tym światła i reflektory

 

Czołgi bez samolotów

Na początku OB (otwartego sostepu do gry) wyjdzie tryb zręcznościowy, mieszany: samoloty i czołgi w jednej bitwie
Dopiero po jakimś czasie wyjdzie tryb realistyczny w którym będą [też?] bitwy całkowicie pancerne ( czołgi vs czołgi).

 

Bitwy klanowe

Jest przewidziane by wprowadzić tryb Wojna Światowa. Gdzie klany tak samo jak w Wocie się biją. Będzie to wspierane bodajże przez taki system ESL. Oni chcą współpracować z Warthunderem i Warthunder chce współpracować z nimi. Jeżeli pójdzie zgodnie z planem to myślę, że gdzieś za pół roku, maksymalnie rok wprowadzą właśnie taki system, gdzie będzie można klanami w końcu walczyć, będzie można poszczególne tereny zdobywać dla klanów i czerpać z tego profity, typu złote orły za miesiąc czy tydzień posiadania prowincji. Takie są plany a jak wypali to wypali.

 

Mapy

Całkowicie płaskich map raczej nie będzie, budynki będzie można niszczyć w przyszłości, bunkry raczej nie.

 

O czołgach

 • lufa ma być w całości fizycznym obiektem (jeśli dobrze zrozumiałem to walka w mieście będzie dość utrudniona) (aczklwiek to nie jest informacja od Bajtka tylko od jakiegoś testera)
 • na chwilę obecną nie ma niewypałów
 • na chwilę obecną czołgi nie mogę utknąć w bagnie. Nie jest to też planowane
 • nie ma rozgraniczenia pomiędzy czołgami z wieżami obracanymi przy pomocy napędów elektrycznych/hydraulicznych/"ręcznych". Różnią się tylko szybkością obrotu.
 • nie ma uszkodzeń czołgów związanych z gwałtownymi skrętami przy dużych prędkościach (nawet spadających gąsek etc)

 

Ciekawostki dot rozgrywki:

 • nick nad czołgiem będzie pojawiał się dopiero w bliskiej odległości. Podobnie rozróżnienie swój-wróg. Natomiast same modele czołgów są renderowane cały czas. Więc przy bombardowaniu czasami ryzykuje sie w trafienie w swojego
 • czołgi, nie tylko dedykowane p-lotki, mogą zniszczyć samoloty latające nad polem bitwy
 • w niektórych trybach będziesz samodzielnie zmieniał biegi
 • przewidywana ilość graczy to 16 na 16 (w sumie samoloty+czołgi razem)
 • nie ma i nie będzie obwódek

Bliska przyszłość

Wsparcie XP, optymalizacja gry, kolejne czołgi (niemieckie i radzieckie)

 

Odległa przyszłość

- załoga na czołgach

- czołgi USA, brytyjskie, francuskie, japońskie

- noktowizory (o ile będą)

- wnętrza czołgów (o ile będą)

- katiusze (o ile będą)

 

Zebrał: MerdisEU

 

[hr]

 

Dodano: 20.10.2013

 

Wywiad 1

 

1. Jakie nacje będą dostępne w czasie premiery wojsk lądowych?

 

Na początku będą dostępne 2 drzewka, to jest ZSRR i Niemcy.

 

2. Dlaczego akurat ZSRR i Niemcy i czy planuję się dodanie innych nacji w późniejszym czasie?

 

Tak planujemy dodać kolejne drzewka, następne będzie drzewko USA a potem zobaczymy. Co do tego czemu ZSRR i Niemcy, po pierwsze ponieważ w czasie 2 wojny światowej było najwięcej bitew pancernych pomiędzy tymi krajami, po drugie są one dosyć dobrze zbalansowane między sobą pod względem ilości pojazdów i ich rodzajów.

 

3. Ile pojazdów będzie na starcie (gry - dop. aut.)?

 

Około 60.

 

4. Jakie rodzaje pojazdów zobaczymy?

 

Ciężkie czołgi, lekkie czołgi, średnie czołgi, PT-SAU (niszczyciele czołgów).

 

5. Nie usłyszałem słowa "artyleria przeciwlotnicza".

 

Artyleria przeciwlotnicza jest planowana, ale być może będzie nieco później.

 

6. Technika lądowa będzie uczestniczyć w bitwach razem z samolotami?

 

Zgadza się.

 

7. Jaka będzie ilość graczy?

 

Dobre pytanie, obecnie w bitwach powietrznych uczestniczy 32 graczy. Na początku planowaliśmy żeby było równocześnie 32 graczy na czołgach i 32 na samolotach, ale najprawdopodobniej tak nie będzie. Będzie w sumie albo 32 albo 40, ponieważ testy gameplaya pokazały, że bitwy z taką ilością graczy są za bardzo chaotyczne. Więc wg mnie na początku będzie łącznie 40 graczy, może później zwiększymy do 60.

 

8. Czy będzie możliwość wyboru rodzaju bitwy, np. tylko samoloty, albo tylko czołgi?

 

Będą oczywiście bitwy samych samolotów i samych czołgów, gracze nie będą zmuszani do rozwijania obu rodzajów techniki, ale jak to będzie wyglądać - opcja do odznaczenia przy przy starcie wyszukiwania czy osobne bitwy specjalistyczne, tego jeszcze nie wiemy. To zależy od tego jak wygodniej będzie graczom.

 

9. Jak będzie wyglądać sterowanie czołgiem? Obecnie dla samolotów mamy 3.

 

Też dobre pytanie. Obecnie w samolotach sterowanie nie zależy od trybu, czyli w AB możecie wybrać pełne sterownie, oczywiście w FRB jest ograniczenie - nie można sterować myszą, podobnie planujemy w czołgach, sterowanie arcade i sterowanie pełne.

 

10. Co rozumiecie przez pełne sterowanie?

 

To znaczy. że trzeba operować skrzynią biegów, sprzęgłem itd. Podobnie jak w samolotach, wszystkie te systemy działają, sterowanie różni się tylko tym, że w trybie arcade obsługuję je instruktor. Serwer gry nie wie czy latacie na myszce czy na joyu.

 

11. Co z mechaniką rozgrywki, np. w rzeczywstości czołg T-34 z określonej odległości nie mógł przebić Tygrysa i musiał podjechać albo strzelać z boku.

 

Oczywiście to wszystko jest np. różna grubość pancerza w różnych miejscach i kąty mają znaczenie, różne pociski mają różne przebicie z różnej odległości.

 

12. No właśnie a co z remontami, np. naprawa gąsienic.

 

Tak jak w rzeczywistości zerwane gąsienice będzie można naprawiać. Tak jak w samolotach będzie to uproszczone np. gdy ma się urwane skrzydło, w rzeczywistości nie dało by się go szybko przytwierdzić ale w grze wystarczy poczekać kilka minut. Będzie możliwość naprawy modułów ale nie wiemy jeszcze czy taka możliwość będzie nieograniczona czy będzie określona ilość użyć. Możliwe, że nie będziemy wprowadzać ograniczenia ponieważ testy pokazały, że czołg z zerwaną gąsienicą i tak ma małe szanse na przeżycie i naprawe gąsienicy, a szansa żeby tego dokonać powtórnie jest jeszcze mniejsza.

 

13.  Co z rozmiarami map? Dla samolotów są duże, dla statków powinny być jeszcze większe ale dla czołgów ze względu na czas dojazdu duże mapy stwarzają problemy, jak to rozwiązaliście?

 

Dla różnych rodzajów techniki są różne miejsca startowe - podobnie jak w samolotach inne są dla myśliwców inne dla bombowców, podobnie będzie z czołgami, będą one rozpoczynać bliżej miejsc strategicznych niż samoloty.

 

14. Jakie czołgi będą na końcu drzewek?

 

Po Igromirze opublikujemy proponowane drzewka i tam znajdziecie odpowiedź na swoje pytanie.

 

15. Czyli mniej więcej kiedy?

 

Myślę, że w przeciągu kilku... (tutaj nie zrozumiałem co tam wybąkał).

 

16. Kiedy będziemy mogli to wszystko przetestować?

 

Niedługo zaczynają się zamknięte beta testy. Jeszcze w tym roku będą też otwarte beta testy i release.

 

Wywiad 2

 

1. Czy będą bitwy łączone, samolotów i czołgów?

 

Poza tym, że jest to jeden z kluczowych elementów naszej gry - staramy się aby wszystkie rodzaje techniki mogły się znaleźć się na jednej mapie, w jednej bitwie, to nie pokazanie ich w jednej bitwie powodowało by tylko narastanie mitu, że jest to niemożliwe. Teraz mogliście się jednak przekonać, że w naszej grze można tego dokonać.

 

2. Od jakich czynników zależy prowadzenie czołgu?

 

Obecnie w dalszym ciągu jest to opracowywane, pod przykryciem prostego sterowania leży zaawansowana fizyka, np. jeśli chcecie wjechać maszyną na stromy podjazd i nie wystarczy wam koni mechanicznych to... no wiadomo co się stanie, czołg nie wjedzie, dlatego powinniście spróbować wjechać żmijką, slalomem.

 

3. Na ile dokładne są miejsca przebicia?

 

Czołg przedstawiony jest kilkoma setkami części m.in. silnik, skrzynia biegów, rolki, załoga, mechanizm sterowania wieżą i inne części mechaniczne. Pancerz ma swoją grubość, kąt nachylenia, w niektórych przypadkach np. na wieży czołg ma różne grubości pancerza (pancerz warstwowy), można to przedstawić jedną bryłą albo kilkoma, to znaczy staramy się odwzorować całą geometrię.

 

4. Na ile czołgi w grze odpowiadają tym w rzeczywistości?

 

W naszym projekcie jednym z kluczowych elementów designa jest to, że staramy się aby wszystkie charakterystyki maszyn bojowych były jak najbliższe rzeczywistości. U nas w grze można znaleźć wiele czołgów, nie wszystkie istnieją do dnia dzisiejszego, ale nie jest to tak ważne jak plany na których dużo łatwiej pracować, ale np. dźwięki nagrywaliśmy od prawdziwych czołgów.

 

5. Jakie pociski i rodzaje ich uzupełniania będą dostępne w grze?

 

Większość czołgów które pokazywaliśmy na Igromirze ma pociski przeciwpancerne (AP), burzące (HE) i podkalibrowe (APCR). Wszytko jest jak najbardziej realistyczne dlatego różne czołgi mają różną ilość pocisków. W trybie AB najprawdopodobniej załadunek amunicji będzie automatyczny natomiast w HB trzeba będzie wrócić na obszar spawnu.

 

6. Na ile interaktywne jest otoczenie?

 

Skałę, bunkier nie tak łatwo zniszczyć. Elementy topologi takie jak skała, bunkier, to miejsca za którymi możesz się ukryć, są one niezniszczalne natomiast jakaś tam szopa, płotek, drzewko można zniszczyć bez problemu.

 

7. Czy będzie współpraca pomiędzy innymi rodzajami techniki?

 

Obecnie na prezentacji artyleria jest specjalnie niezniszczalna, normalnie będą ją mogły zniszczyć samoloty, czołgi... (niezrozumiałe co dalej mówi).

 

8. Jakie będą różnice między czołgami różnych klas?

 

Bojowe zadania dla różnych rodzajów czołgów były inne, jeśli tego nie liczyć to wychodzi, że np. czołg lekki jest we wszystkim gorszy od czołgu średniego, jeździ szybciej ale umiera łatwiej, ma gorsze uzbrojenie, no ogólnie jest on dużo gorszy, ale jego zadanie było inne. Jest to szybka maszyna której zadaniem było przerwać obronę, łapać piechotę, zająć jakąś tam pozycję. U nas w grze równoważymy to tym, że u lekkich czołgów będzie możliwość wezwania ostrzału artyleryjskiego. Jest to zdolność klasowa, czołgi lekkie mogą wzywać artylerię, przy czy u każdego jest swoja. Czołg lekki może znaleźć przeciwnika, podjechać i wezwać na niego artylerie, przy okazji może także oznaczyć czołg wroga dzięki czemu stanie się on widoczny dla sojuszniczego lotnictwa. Normalnie samoloty nie mają znaczników wrogich pojazdów - bardzo ciężko z powietrza wypatrzyć czołg w lesie, a tak będą mieć ułatwione zadanie.

 

9. W jaki sposób będą zbalansowane bitwy czołgów i samolotów?

 

Będziemy eksperymentować, próbować różne sposoby na balansowanie takich bitew, wymaga to pewnych decyzji, badań, mamy różne warianty, to jest znaleźliśmy już jeden rodzaj bitew - bitwy miejskie oraz zalesione gdzie czołgi czują się bardziej komfortowo, tak w dalszym ciągu mogą być zniszczone przez samoloty ale dzieję się to znacznie rzadziej.

 

10. Jak będą podzielone rolę między naziemną techniką i awiacją?

 

Siły lądowe będą zajmowały punkty strategiczne natomiast zadaniem awiacji jest zapewniać wsparcie albo zniszczyć lotnisko przeciwnika co doprowadzi do dominacji powietrznej jednej ze stron. Bitwę będzie można wygrać zajmując punkty strategiczne ale na to wpływ będzie miała także pośrednio awiacja.

 

11. Czy będzie ograniczenie na ilość samolotów i czołgów w bitwie?

 

W obecnym trybie (AB), jest możliwy wielokrotny spawn. O ile przeciwnicy wybierają sami to kiedy będziecie wybieracie wy, będziecie mogli oglądać co wybierają sojusznicy i wpływać na to żeby drużyna była zbalansowana. Nie chcę teraz zdradzać szczegółów ale będą pewne mechanizmy wymuszające zbalansowaną drużyne. (np. nie będzie możliwości żeby cała drużyna wzięła ciężkie bombowce na starcie).

 

12. Jakie rodzaje naziemnej techniki będą przedstawione w grze?

 

Ciężkie czołgi, średnie czołgi, lekkie czołgi, niszczyciele czołgów, artyleria przeciwlotnicza sterowana przez gracza prawdopodobnie po OBT(?) albo nawet po wdrożeniu (czołgów), ale jest planowana.

 

13. Jak w grze będzie przedstawiona artyleria przeciwlotnicza?

 

Tak jak trzeba w życiu, w życiu było różnie. W życiu trzeba było ustawić czas po jakim pocisk wybuchnie, przy czym na statkach było automatycznie, Niemcy stosowali pociski z radarem które wybuchały w pobliżu samolotu, ale najczęściej trzeba było ustawić ręcznie w zależności od wysokości. Jak będzie u nas w grze tego jeszcze nie wiemy. W ogóle to na początku nie chcieliśmy robić artylerii przeciwlotniczej ale okazało się, że czołgi mają duże szanse na zestrzeliwywanie ciężkich samolotów, obecnie częściej ciężki bombowiec ginie zestrzelony przez czołg niż odwrotnie. W realnym życiu tak nie było, ale wynika to z tego, że w realnym życiu bombowce nie latały 300 m nad ziemią żeby zrzucić bomby oraz z tego że obecnie w grze w widoku z 3 osoby mamy dużo większe pole widzenia.

 

14. Jakich rozmiarów będą mapy?

 

Mapa która była pokazana miała 30 x 30 km albo 35 x 35 nie pamiętam dobrze, nie planujemy obecnie większych niż 50 x 50 km. W ogóle to myślimy czy nie wprowadzić jakichś ograniczeń, bo obecnie można wsiąść do czołgu i zdezerterować - odjechać Bóg wie dokąd.

 

15. Jaka będzie odległość miedzy spawnami czołgów?

 

W obecnej wersji jest to chyba 2 km. Będziemy nad tym jeszcze pracować, będzie się to zmieniało w zależności od prędkości i zagęszczenia roślinności.

 

16. Ile zajmuje przelot do wrogiego lotniska?

 

To zależy od rodzaju samolotu ale tak średnio 3 - 4 minuty.

 

Informacje zebrał Balckart ze słuchu:

źródło: http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/69076-wywiad-z-tw%C3%B3rc%C4%85-wt-igromir-2013/

 

[hr]

 

Witam, drodzy czytelnicy! W tym dziale (link oryginalny: http://forum.warthunder.ru/index.php?/topic/51797-war-thunder-journal-0/) będziemy publikować informacje o każdym aspekcie gry, zebrane z różnych źródeł. Postaramy się jasno określić, co było obiecane w fazie planowania. W tej kwestii, możemy ograniczyć się do informacji od developerów. W przyszłości spróbujemy gromadzić różne plotki czy niepotwierdzone lecz prawdopodobne informacje.

Jednym z gorących tematów ostatnich miesięcy, to sprzęt naziemny. Przypomnijmy sobie, co o niej wiemy.

Informacje ogólne:

 • Na początku będą tylko bitwy z udziałem jednostek lądowych, bez samolotów. Natomiast w późniejszym czasie interakcja między różnymi typami wojsk będzie przebiegała na zasadzie zadań, misji.
 • Na początku pojawi się sowieckie i niemieckie drzewko rozwoju. Linie te będą mogły zawierać pojazdy z innych krajów, które w przyszłości zostaną wydzielone jako osobne drzewka.
 • Na początku pojawią się czołgi oraz szturmowe i przeciwczołgowe działa samobieżne. Inne pojazdy - podczas rozwoju gry.
 • Szkielet drzewek będą tworzyć seryjne, masowo produkowane maszyny. Prototypy i modele z desek kreślarskich będą dodawane tylko w ekstremalnych przypadkach.
 • Jeden z wariantów rozwiązujących problem braku czołgów na wysokich poziomach u niektórych krajów - wprowadzenie zmodernizowanych egzemplarzy istniejącego sprzętu. Przykład: Tiger II z działem 105 mm (oryginalnie kaliber 88 mm). Działo istniało, istniał prototyp wieży z nowym działem, lecz czołg nie został zmodernizowany.

Planowane:

 • Uzależnienie reakcji od źródła zapłonu (olej, amunicja, itp.).
 • Możliwość eksplozji zamontowanych zbiorników paliwa,
 • Możliwość wybuchu pocisku wewnątrz lufy czołgu,
 • Możliwość uszkodzenia lufy czołgu w przypadku jej trafienia,
 • Możliwość "odstrzelenia" wieży w przypadku korzystnego trafienia,
 • Zastępowanie członków załogi w przypadku ranienia. Członek załogi nie wyszkolony na danym stanowisku zastępujący rannego towarzysza, będzie wykonywać zadania znacznie gorzej  (na przykład - będzie zapominać zmienić bieg w odpowiednim czasie),
 • W trybie AB będzie wirtualny celowniczy który będzie sam automatycznie korygował nachylenie lufy czołgu przy celowaniu w zależności od odległości od przeciwnika,
 • Walki w nocy (pociski oświetlające, ewentualnie noktowizory lub podczerwień),
 • Stosowanie zasłony dymnej,
 • Część budynków będzie podlegać całkowitemu zniszczeniu. Na pozostałych będą widoczne ślady zniszczeń,
 • Będzie można zobaczyć atrakcje Berlina (czyli prawdopodobnie Reichstag, Brama Brandemburska itp.),
 • Symulacja pracy zawieszenia: przejezdność będzie zależała od typu gruntu, szerokość gąsienic będzie miała wpływ na zachowanie czołgu,
 • System modułowy z możliwością częściowych uszkodzeń,
 • Rozprzestrzenianie ognia (na inne moduły),
 • Możliwości spychania, przewracania pojazdów,
 • Wpływ wysokości podniesienia lufy na lot pocisku,
 • Zgodność potencjalnych odległości ostrzału z parametrami rzeczywistych dział/pocisków. (np. 10 km - nie będzie ograniczeniem, ale strzelanie na takie odległości bez możliwości odkładania poprawki w czasie prowadzenia ognia jest nieracjonalne),
 • Możliwość zniszczenia samolotu z działa czołgowego,
 • Ekrany pancerne (Schürzen) będą dostępne jako modyfikacje do czołgów i będą widoczne w grze,
 • Wizualizacja obrażeń, odrywanie się elementów zewnętrznych (lamp, narzędzi itp.),
 • Możliwe będzie strzelanie ze wszystkich broni pojazdu (dział, karabinów maszynowych), a także obsługa wszystkich wież,

 • Dopracowana mechanika rykoszetów i przebić, penetracja będzie zależna od jakości i materiałów z jakich został wykonany pancerz czołgu,
 • Szczegółowe odwzorowanie terenu,
 • Obecność wirtualnych instruktorów w trybie AB,
 • Kamuflaż,

Pod znakiem zapytania:

Artyleria kontrolowana przez graczy,

Model kolizji i uszkodzeń w przypadku zderzenia z innym pojazdem,

Możliwość gry z jednym typem amunicji

Sposób aktywacji systemu gaszenia pożaru (pasywne umiejętności załogi czy aktywacja przyciskiem)

Czołgi pływające,

Maus - devsi nie dają odpowiedzi (żadnej odpowiedzi) obecnie nie jest planowany (news 23.10.2013)

 

Ponadto:

Ponadto, twórcy oznajmili, że markery nad pojazdami bardzo wpływają na charakter bitwy czołgowej (silniej, niż w wypadku samolotów).

 

Nie zapominajcie spoglądać na czołgi, działa i auta przemieszczające się pod waszymi skrzydłami. Ta technika stopniowo zamienia się, robi się bardziej rozmaita i uszczegóławiana. Oto, na przykład, zrzut ekranu czołgowej kolumny:

 

b1bc71260bea.jpg

 

 

Informacje zebrał ouE z forum WarThunder.ru

Przetłumaczył PL_Andrev, korekta: Blackart (dzięki!)

 

 

Dostrzeżone pojazdy w grze:

 

http://pl.warthunder.wikia.com/wiki/Pojazdy

Edited by PL_Andrev
24

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm. Ciekawe.

 

 1.  Dziwna koncepcja. Sterowanie strzelcem tylko w AB (podobno tylko jeden tryb...) więc co z HB i FRB?
 2. "Jedną z opcji rozwiązujących problem braku czołgów na wysokich poziomach niektórych krajów jest wprowadzenie zmian fragmentów istniejących rodzajów technologii. Przykład: Tiger II z działem 105mm (oryginalne kaliber 88 mm). Działo istniało, istniał prototyp wieży z nowym działem, lecz czołg nie został wyprodukowany." Śmierdzi fantasy czołami pokroju KW-1s z działem z ISa...
 3. Wybuch pocisku w lufie? Ciekawe czy to będzie random czy efekt po uszkodzeniu lufy.
 4. Jak połączą walki lądowe z samolotami to już widzę tych gości latających na 200 metrach strącanych przez czołgi i ten ich płacz. Coś pięknego.
 5. Możliwość strzelania z KMów oznacza, że będzie piechota lub będziemy mogli nimi unieszkodliwić załogę dział (no może ewentualnie dobicie rozbitego samolotu).
 6. Instruktor? Cóż to będzie? Aimbot czy kierowca? Czyżby aby grać w FRB trzeba będzie kupić mini kabinę czołgu :crazy: 
 7. Nie wiem czy się cieszyć, że artyleria będzie sterowana przez AI (tak to zrozumiałem). Kto wie, czy nie będzie to bardziej śmiercionośne od graczy.
 8. Nie rozumiem w "możliwość grania z jednym typem ammo".
 9. Nie ma wzmianki o widoku z wewnątrz.
0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie poszczajcie się tylko na widok kilku obrazków... Jak dadzą gameplaya to wtedy będzie można coś komentować. Póki co - nic wartego obejrzenia.

@up
Co wy się tak czepiliście tego kw1s... On jest jak najbardziej historyczny (zakładam że chodzi tutaj o nieszczęsne 122mm), takie przeróbki zostały kilkukrotnie wykonane w warsztatach polowych. To podejście jest bardzo dobre, pomoże niemcom uzupełnić niedobory "dołu" drzewka. Ważne jest tylko to żeby gaijin nie wrzucał takich tworów ala e50m czy t28 prototype...
2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JarzaK

 

Pokaż mi źródło (szukam i nie mogę znaleźć za dużo o KW-1s). Ta wersja posiadała inną wieżę oraz lżejszy pancerz, dzięki temu był szybszy i miał lepszy widok z wieży.Gdzieś tam wyczytałem, że wieża nie pozwalała na zamontowanie 122 (dopiero wieża z ISa to umożliwiła) lecz miała większe łożysko niż KW. Jak mówiłem, strasznie mało znalazłem informacji (w tym nie wiem czy są rzetelne).

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 1.  Dziwna koncepcja. Sterowanie strzelcem tylko w AB (podobno tylko jeden tryb...) więc co z HB i FRB?
 2. "Jedną z opcji rozwiązujących problem braku czołgów na wysokich poziomach niektórych krajów jest wprowadzenie zmian fragmentów istniejących rodzajów technologii. Przykład: Tiger II z działem 105mm (oryginalne kaliber 88 mm). Działo istniało, istniał prototyp wieży z nowym działem, lecz czołg nie został wyprodukowany." Śmierdzi fantasy czołami pokroju KW-1s z działem z ISa...
 3. Wybuch pocisku w lufie? Ciekawe czy to będzie random czy efekt po uszkodzeniu lufy.
 4. Jak połączą walki lądowe z samolotami to już widzę tych gości latających na 200 metrach strącanych przez czołgi i ten ich płacz. Coś pięknego.
 5. Możliwość strzelania z KMów oznacza, że będzie piechota lub będziemy mogli nimi unieszkodliwić załogę dział (no może ewentualnie dobicie rozbitego samolotu).
 6. Instruktor? Cóż to będzie? Aimbot czy kierowca? Czyżby aby grać w FRB trzeba będzie kupić mini kabinę czołgu :crazy: 
 7. Nie wiem czy się cieszyć, że artyleria będzie sterowana przez AI (tak to zrozumiałem). Kto wie, czy nie będzie to bardziej śmiercionośne od graczy.
 8. Nie rozumiem w "możliwość grania z jednym typem ammo".
 9. Nie ma wzmianki o widoku z wewnątrz.

 

1. Przynajmniej pół-oficjalne potwierdzenie oprócz HB będzie także AB, więc może i FRB. 

5. Niekoniecznie - w w grze masz ciężarówki czy np. lekkie AA, które w ten sposób będzie można eliminować.

6. Instruktor podobny do tego jaki jest teraz na AB/HB.

8. Tylko pociski p-panc lub tylko odłamkowo burzące.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JarzaK

 

Pokaż mi źródło (szukam i nie mogę znaleźć za dużo o KW-1s). Ta wersja posiadała inną wieżę oraz lżejszy pancerz, dzięki temu był szybszy i miał lepszy widok z wieży.Gdzieś tam wyczytałem, że wieża nie pozwalała na zamontowanie 122 (dopiero wieża z ISa to umożliwiła) lecz miała większe łożysko niż KW. Jak mówiłem, strasznie mało znalazłem informacji (w tym nie wiem czy są rzetelne).

 

Jak to wikipedia mówi

 

"Projektowano jeszcze dalsze rozwinięcie tej konstrukcji, w postaci czołgu uzbrojonego w armatę 100 mm S-34, a następnie czołgu KW-122 z armatą 122 mm D-25T w wieży czołgu IS-2, jednakże po zbudowaniu prototypów prace nad nimi zarzucono z uwagi na wprowadzenie nowego czołgu IS-2. Według jednak niektórych źródeł, kilkanaście czołgów KW przebudowano w warsztatach polowych, montując na nich wieże uszkodzonych czołgów IS-2 z armatą 122 mm."

 

A ponieważ z rzetelnością wiki różnie bywa, a nawet jeśli to prawda to oddanie czołgu, który powstał w warsztacie polowym, nie jest dobrym pomysłem.

 

 

6. Instruktor podobny do tego jaki jest teraz na AB/HB.

 

Możesz podać jakieś oficjalne źródło?

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz podać jakieś oficjalne źródło?

 

Wiadomości są nieoficjalne lub półoficjalne.

Podałem już link źródłowy - reszta w dyskusji pod głównym wątkiem: http://forum.warthunder.ru/index.php?/topic/51797-war-thunder-journal-0/

Oczywiście mogę się mylić w tłumaczeniu czy odmiennie zinterpretować "co autor miał na myśli".

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nie zauważyłem. Szkoda, że nie tłumaczą tego na angielski :(s

Btw, co masz na myśli mówiąc "półoficjalne"? ;)s

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mu o to że być może jest to fake lub część z nich będzie usunięta/zmodyfikowana.

 

Może nie aż tak.

Raczej przecieki lub wyłowione między słowami.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie będą też pojazdy z USA, jest screen z M4A2 Sherman. Nie wiadomo nic o Brytyjczykach ale mam nadzieje że będą.  

 

Prawdopodobnie nie przeczytałeś:

 

Informacje ogólne:

 

 • Przede wszystkim będzie radzieckie i niemieckie drzewo rozwoju. Te linie mogą zawierać obecnie pojazdy innych krajów, które w przyszłości zostaną wydzielone.
0

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogliby w hołdzie Polskim graczom do niemieckiego drzewka dodać takie niskotierowe premki jak Przechwycony TKS (działko 20mm, byłby bezwiezowym odpowiednikiem PzII,) czy 7TP

 

[spoiler] 1673_rd.jpg [/spoiler]

[spoiler] 1200420041_7tp_copy.jpg [/spoiler]

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To aż tacy jesteśmy znakomici, że aż mają nam hołd składać? Rozumiem boskiemu cesarzowi ale graczom jakiejkolwiek proweniencji to już chyba hołd się nie bardzo należy. Nie zmienia to faktu, że nie widzę dla polskich tankietek w niemieckim drzewku żadnych przeciwwskazań, czemu by nie.

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogliby w hołdzie Polskim graczom do niemieckiego drzewka dodać takie niskotierowe premki jak Przechwycony TKS (działko 20mm, byłby bezwiezowym odpowiednikiem PzII,) czy 7TP

 

Akurat polskie sprzęty pancerne występowały w armii III Rzeszy w ilościach śladowych, dużo więcej było sprzętów francuskich (używali ich jeszcze w 1944) i tym sprzętom bardziej należy się premka niż naszym. IMO jeśli będzie dużo graczy z Polski, a szczególnie takich, którzy zostawiają kasę, to pewnie pojawimy się jako osobna nacja.

 

BTW jak będziesz chciał sobie pograć tankietkami, to u Włochów było tego sporo.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heee przypomina mi to mój dawny temat z hipotezami na temat 1.30 :D I bardzo dobrze !

 

 

 

 • Po pierwsze, nie będzie walk tylko siłami lądowymi, bez samolotów. Ponadto, interakcja pomiędzy różnymi rodzajami wojsk będzie przebiegała na poziomie misji.

 

Zmieniło się coś? Devsi mówili że na początku będą bitwy pojedyncze. Chyba że chodzi Ci o jak jest teraz, że latamy samolotami a czołgi są kontrolowane przez AI, więc jak będziemy jeździć czołgami to będą latać samoloty kontrolowane przez AI?

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

To aż tacy jesteśmy znakomici, że aż mają nam hołd składać? Rozumiem boskiemu cesarzowi ale graczom jakiejkolwiek proweniencji to już chyba hołd się nie bardzo należy. Nie zmienia to faktu, że nie widzę dla polskich tankietek w niemieckim drzewku żadnych przeciwwskazań, czemu by nie.

raz, że spuściliśmy chyba największy łomot aryjczykom (co tam ruscy! oni szli na ilosć nie jakość!) patrz na ilu frontach im gryźliśmy tętnice!

 

a dwa, że nasze pojazdy spuszczały potężny wpieprz niemiekciej panzerwaffe. działko 20mm na TKS spokojnie dziurawiło wszystkie czołgi lekkie i samochdy pancerne (nie wiem jak z PzIII ale myslę, że też dawały radę) a 7TP miał na tyle dobre działo, że w sprzyjających warunkach mógł przebić PzIV (wczesne wersje), których akurat było mało wówczas. a PzIII to chlastał jak sąsiad żonę. 

 

pewnie zaraz ktoś wyskoczy że bajdurzę, no nie panocki, te pojazdy pomimo prymitywnego wyglądu były całkiem gryfne, tylko niestety ilość był niewystarczająca. nie mówiąc już o braku logistyki.

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to wikipedia mówi

 

"Projektowano jeszcze dalsze rozwinięcie tej konstrukcji, w postaci czołgu uzbrojonego w armatę 100 mm S-34, a następnie czołgu KW-122 z armatą 122 mm D-25T w wieży czołgu IS-2, jednakże po zbudowaniu prototypów prace nad nimi zarzucono z uwagi na wprowadzenie nowego czołgu IS-2. Według jednak niektórych źródeł, kilkanaście czołgów KW przebudowano w warsztatach polowych, montując na nich wieże uszkodzonych czołgów IS-2 z armatą 122 mm."

 

A ponieważ z rzetelnością wiki różnie bywa, a nawet jeśli to prawda to oddanie czołgu, który powstał w warsztacie polowym, nie jest dobrym pomysłem.

 

Nie tylko wiki - o istnieniu przynajmniej jednego egzemplarza KW-1S z zamontowaną wieżą z działem 122mm (D-25T żeby nie było wątpliwości) wspomina Zaloga (New Vanguard 17 o czołgach KW 1 i 2), wspominają też Panow i Ledwoch w książce o KW (która po prawdzie wygląda jak autorskie tlumaczenie książki Zalogi z malymi uzupelnieniami i poprawkami) a Kolomets w swojej monografii dorzuca też zdjęcia tego pojazdu. Wiec KW1s ze 122 to nie jest fantasy tank, co najwyzej nietypowy prototyp. Inna rzecz że praktyka wrzucania takich prototypowych kwiatkow srednio mi sie widzi, pojawienei sie KT z dzialem 105mm jak najbardziej legitymizuje pojawienia sie Mausa czy Pantery F (a jak udało im sie zamontowac w schmallturm 8.8 to i Pantery z takim dzialem). Niestety ciezko tutaj o konsekwencje bo moga istniec rzeczy ktore byly wyprodukowane w dziesiatkach egzemplarzy (jak nie setkach jak chociazby rozne RAMy) i nie widzialy one walki i moga byc rzeczy ktorych istnialy dwie sztuki i ktore solidnie dopiekly sowietom.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 1. Jak połączą walki lądowe z samolotami to już widzę tych gości latających na 200 metrach strącanych przez czołgi i ten ich płacz. Coś pięknego.

 

Ja będę strzelał tylko do Czajek. Także swoich.

 

No i czekam na okręty podwodne. Zemsta na destroyerach za Swordfisha będzie straszna.

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj swordfishe nie sa takie zle;).. przynajmniej jako pierwsze mogly nosic znaczek ze sa  prawie w 100proc  ekologiczne....juz lepsze od nich bylo tylko marzenie termita..

Zobaczymy co powprowadzaja i kiedy.. bo zabawek moze byc naprawde sporo ,Rosyjskie,kanadyjskie,australijskie,wloskie,rumunskie,czeskie,polskie..

 

ale ja bym sie zastanawial czy WarThunder wprowadzi do gry cos takiego  jak...Pociagi Pancerne...fakt ze po 2 wojnie ich juz nie uzywano.ale  w czasie 2 wojny byly  dosc popularne szczegolnie na froncie wschodnim ,my sami we wrzesniu mielismy ich  troche. a juz rosjanie z niemcami to ieli tego od groma.co prawda nie spodziewam sie zeby dali to w rece graczy..

Ale chetnie bym sie przekonal jak wyglada likwidacja takiego dranstwa  czy to  przez lotnictwo czy tez  grupe,dywizje pancerna...sa opisy np z rejonu stalingradu gdzie dywizja isow   poszla na takiego potworka..przezylo 2 albo 3 wozy...

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj swordfishe nie sa takie zle;).. przynajmniej jako pierwsze mogly nosic znaczek ze sa  prawie w 100proc  ekologiczne....juz lepsze od nich bylo tylko marzenie termita..

Zobaczymy co powprowadzaja i kiedy.. bo zabawek moze byc naprawde sporo ,Rosyjskie,kanadyjskie,australijskie,wloskie,rumunskie,czeskie,polskie..

 

ale ja bym sie zastanawial czy WarThunder wprowadzi do gry cos takiego  jak...Pociagi Pancerne...fakt ze po 2 wojnie ich juz nie uzywano.ale  w czasie 2 wojny byly  dosc popularne szczegolnie na froncie wschodnim ,my sami we wrzesniu mielismy ich  troche. a juz rosjanie z niemcami to ieli tego od groma.co prawda nie spodziewam sie zeby dali to w rece graczy..

Ale chetnie bym sie przekonal jak wyglada likwidacja takiego dranstwa  czy to  przez lotnictwo czy tez  grupe,dywizje pancerna...sa opisy np z rejonu stalingradu gdzie dywizja isow   poszla na takiego potworka..przezylo 2 albo 3 wozy...

JA.... CHCEM... TO!!!!:http://pl.wikipedia.org/wiki/80_cm_Kanone_5_%28Eisenbahn%29 :crazy: .

Będzie idealny cel dla szturmowców :D

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

raz, że spuściliśmy chyba największy łomot aryjczykom (co tam ruscy! oni szli na ilosć nie jakość!) patrz na ilu frontach im gryźliśmy tętnice!

 

Jeśli już to nie my tylko polscy żołnierze walczący na frontach drugiej wojny światowej pojęcie więc nie mam czemu Gajiin miał oddawać hołd polskim graczom, którzy nie robią nic ponadto jak się dobrze bawią. Inna sprawa, że co najwyżej boleśnie gryźliśmy ich po nogach bo choć chciałbym by było inaczej to nie my wygraliśmy tą wojnę lecz przede wszystkim owi "ruscy". My przegraliśmy wojnę w obronie własnego kraju, przegraliśmy sromotnie. Zapewne nie mogliśmy wygrać tej wojny ale to nie zmienia faktu, że trudno przegraną nazwać sprawieniem Niemcom "największego łomotu". Inne bitwy toczyliśmy już pod dowództwem innych nacji, jako często istotna ale mimo wszystko zaledwie część sił Aliantów zachodnich. Jeśli ktoś myśli, że Niemcy drżeli na myśl o walce z Polishami to jest bardzo naiwny. Nie, największy łomot sprawił III Rzeszy owy pogardzany Związek Radziecki i nie ma żadnego znaczenia, że "liczbą" a nie "jakością" - takie pierdoły mogą mieć znaczenie dla graczy ale w realnym świecie liczy się zwycięstwo. My przegraliśmy a ZSRR wygrał i taka jest smutna prawda, z której lepiej się uczyć by więcej nie przegrać niż wiecznie karmić się jakimiś narodowymi mitami. A jest się z czego uczyć bo II Wojna Światowa jest usiana naszymi błędami zarówno politycznymi jak i militarnymi, zresztą nadzwyczaj często te pierwsze miały wpływ na drugie.

8

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja się może przyczepię do tłumaczenia jako, że znam trochę rosyjski.  :Ps Wyboldowane moje tłumaczenie z rosyjskiego.

Informacje ogólne:

 

1. Po pierwsze, nie będzie walk tylko siłami lądowymi, bez samolotów. Ponadto, interakcja pomiędzy różnymi rodzajami wojsk będzie przebiegała na poziomie misji.

 

- Na początku będą tylko bitwy z udziałem jednostek lądowych, bez samolotów. Natomiast w późniejszym czasie interakcja między różnymi typami wojsk będzie przebiegała na zasadzie zadań, misji.

 

2. Przede wszystkim będzie radzieckie i niemieckie drzewo rozwoju. Te linie mogą zawierać obecnie pojazdy innych krajów, które w przyszłości zostaną wydzielone.

 

- Na początku pojawi się sowieckie i niemieckie drzewko rozwoju. Linie te będą mogły zawierać pojazdy z innych krajów, które w przyszłości zostaną wydzielone jako osobne drzewka.

 

3. W grze pojawią się czołgi, niszczyciele czołgów oraz artyleria samobieżna. Inne typy technologii - podczas rozwoju gry.

 

Na początku pojawią się czołgi oraz szturmowe i przeciwczołgowe działa samobieżne. Inne pojazdy - podczas rozwoju gry.

 

4. Podstawową jednostką będzie ogromna maszyna. Prototypy i modele z desek kreślarskich tylko w ekstremalnych przypadkach.

 

- Szkielet drzewek będą tworzyć seryjne, masowo produkowane maszyny. Prototypy i modele z desek kreślarskich będą dodawane tylko w ekstremalnych przypadkach.

 

5. Jedną z opcji rozwiązujących problem braku czołgów na wysokich poziomach niektórych krajów jest wprowadzenie zmian fragmentów istniejących rodzajów technologii. Przykład: Tiger II z działem 105mm (oryginalne kaliber 88 mm). Działo istniało, istniał prototyp wieży z nowym działem, lecz czołg nie został wyprodukowany.

 

- Jeden z wariantów rozwiązujących problem braku czołgów na wysokich poziomach u niektórych krajów - wprowadzenie zmodernizowanych egzemplarzy istniejącego sprzętu. Przykład: Tiger II z działem 105 mm (oryginalnie kaliber 88 mm). Działo istniało, istniał prototyp wieży z nowym działem, lecz czołg nie został zmodernizowany.

 

Planowane:

 

1. Wpływ wyszkolenia załogi: załoga nie będąca ekspertami będzie wykonać zadanie znacznie gorzej (na przykład - zapomną zmienić bieg w odpowiednim czasie)

 

- Zastępowanie członków załogi w przypadku ranienia. Członek załogi nie wyszkolony na danym stanowisku zastępujący rannego towarzysza, będzie wykonywać zadania znacznie gorzej  (na przykład - będzie zapominać zmienić bieg w odpowiednim czasie).

 

2. Wirtualny strzelec w trybie AB (działko p-lot)

 

- W trybie AB będzie wirtualny celowniczy który będzie sam automatycznie korygował nachylenie lufy czołgu przy celowaniu w zależności od odległości od przeciwnika. (czyli tak jak jest obecnie w WoT, w HB pewnie trzeba będzie samemu odkładać poprawkę na odległość)

 

3. Budynki podlegające zniszczeniom (plus efekty wizualne)

 

- Część budynków będzie podlegać całkowitemu zniszczeniu. Na pozostałych będą widoczne ślady zniszczeń.

 

4. Zwiedzanie Berlina

 

- Będzie można zobaczyć atrakcje Berlina (czyli prawdopodobnie Reichstag, Brama Brandemburska itp.)

 

5. Symulacja ruchu zależna od miąższości gruntu i szerokości gąsienic (nacisku)

 

- Symulacja pracy zawieszenia: przejezdność będzie zależała od typu gruntu, szerokość gąsienic będzie miała wpływ na zachowanie czołgu.

 

6. Zasięg dział ograniczony do 10km (strzelanie na większe odległości określono jak nieracjonalne).

 

- Zgodność potencjalnych odległości ostrzału z parametrami rzeczywistych dział/pocisków. (np. 10 km - nie będzie ograniczeniem, ale strzelanie na takie odległości bez możliwości odkładania poprawki w czasie prowadzenia ognia jest nieracjonalne)

 

7. Wizualizacja pancerza czołgu w oparciu o różne modyfikacje i wersje.

 

- Ekrany pancerne (Schürzen) będą dostępne jako modyfikacje do czołgów i będą widoczne w grze.

 

8. Widoczne uszkodzenia pancerza

 

- Wizualizacja obrażeń, odrywanie się elementów zewnętrznych (lamp, narzędzi itp.)

 

9. Strzelanie ze wszystkich broni pojazdu (karabiny maszynowe, p-lotki)

 

-  Możliwe będzie strzelanie ze wszystkich broni pojazdu (dział, karabinów maszynowych), a także obsługa wszystkich wież.

 

10. Efekt rykoszetu, zależny od użytych materiałów i jakości pancerza

 

- Dopracowana mechanika rykoszetów i przebić, penetracja będzie zależna od jakości i materiałów z jakich został wykonany pancerz czołgu.

 

Pod znakiem zapytania:

 

1. Aktywacja umiejętności (pasywne lub aktywacja przez klawisz),

 

- Sposób aktywacji systemu gaszenia pożaru (pasywne umiejętności załogi czy aktywacja przyciskiem)

 

Nie wrzuciłeś jeszcze tłumaczenia tego:

 

- На вопрос: «Будет ли Маус?» – разработчики не дают ответа (вообще никакого)

 

- Na pytanie "Czy będzie Maus?" - devsi nie dają odpowiedzi (w ogóle żadnej)

 

Ponadto:

 

 

Twórcy zauważyli, że poziom pojazdu znacznie wpływa na charakter walki czołgu (silniej niż w przypadku samolotów).

 

- Кроме того, разработчики отметили, что маркеры над техникой очень сильно влияют на характер танкового боя (сильнее, чем в случае с самолетами).

 

- Ponadto, twórcy oznajmili, że markery nad pojazdami bardzo wpływają na charakter bitwy czołgowej (silniej, niż w wypadku samolotów).

 

 

A co do KW-1S ze 122 mm, zbudowano taki prototyp, nazwano go KW-122, miała to być modernizacja KW-85, nie był jednak nigdy produkowany seryjnie. Czemu?

 

1. Dla Rosjan nie było sensu odwoływać czołgów z frontu żeby je modernizować i osłabiać własne siły. Lepiej było produkować nowe i dosyłać.

2. Nie było już sensu produkować kadłub KW skoro przed zakończeniem testów prototypu KW-122 opracowano już kadłub IS, nie było też sensu wstawianie dobrej armaty na gorszy kadłub skoro mogli trzepać ISy seryjnie.

 

Natomiast często się tak zdarzało, że we frontowych warsztatach naprawczych montowano wieże ze zniszczonych ISów na kadłub KW-85. Udokumentowane jest, że jeden z takich czołgów - KW-85 z wieżą i działem ISa brał udział w zdobyciu Berlina. 

27

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.