_Awful_

Luftwaffe - Alman Uçakları Genel Tartışmalar

426 posts in this topic

Ben her ucak için ayrı başlık açmayı yeğlerdim. Fw190 ile Bf109 arasında dağlar kadar fark var, Şimdi adam bu yazı için onumu search edecek. 

Hatta bana kalsa her F için G için K için ayrı ayrı başlık acarım. 

0

Sen aç gene başlıklarını ben buradan editlerim. Mesela G-6 için başlık vardı linkini felan koyarım.

Erginex her ülke için başlık olmalı bence demişti. Mantıklı geldi banada 1-2 başlıkı vardı zaten bende alımanları açtım.

0

hocam luwtwaffe ye geçtim bu ara :D bf 109 f1'e kadar geldim dalışda yükselme sorunu yaşıyor ama güzel ucak. Şuan bf109 f4 ve fw190 açıldı ve videolarda fw 190 daha ölümcül gibi. sizce bf serisinden devammı edeyim yoksa fw190'a mı geçeyim. Tavsiyeniz ne olur
0

bence ikisinide sırayla açıp deneyerek daha iyi öğrenebilirsin hocam. hangisi sana daha yatkın geliyorsa önce onu aç bence.sıkça karşılaştığımız bir soru bu. elbetteki hepimiz sıkılmadan yardımcı olmayı istiyoruz. kendi mesliğimden bir benzetmeli örnek vereceğim.
benim mesleğim Fotoğrafçılık. Antalya'da bir otelde mesleğimi yapıyorum. Türk misafirler bana gelip soruyorlar.
" size göre hangi fotoğraf makinası daha iyi? canon mu? Nikon mu? " ben şahsen canon kullanıyorum. çünkü canonlar nikonlara göre daha az arıza yapıyorlar, daha Sağlam'lar ve objektifleri daha kaliteli. bende onlara soruyorum " size göre hangi otomobil daha iyi BMW mi MERCEDES mi? " biri konforlu diğeri performanslı araç.
Bf 109 larda bana göre konforlu uçaklar. dönüş süreleri güzel. tırmanışları güzel Fw lere göre. Fw lerde ise olay daha farklı. dönüş süreleri biraz daha geniş açılı. ama silahları ölümcül. dalışlarda daha satabil. ve Bf ler kadar web kullanmıyorken motor hemen ısınmıyor. dilimin ve aklımın erdiğince tarif etmeye çalıştım. umarım faydası olmuştur. ama en iyi cevabı iki uçağı kullandığın zaman alacağını düşünüyorum hocam. Edited by erginex
1

Çok teşekkür ederim erginex hocam :) yeterli oldu bu bilgi. Ama dediğim gibi bf 109 da yukselme problemi var. Bugün alcakta uçan bi calantina gördüm, dur şuna bi BZ yapayım dedim hop 1500 feet'den 600-700 km hızla daldım ve vurdum calantina'yı ama geri yukselmedi uçak. İrtifa dümeni cok gec cevap verdi nedense. Diğer maç da kıl payı kurtardim :D
0

Kendi fikrimce, Fw190 A5 daha güçlü Bf109 G2'den. Uçağın yuvarlanışı, tırmanışı falan çok hoşuma gidiyor. Fakat ben Almanlar ile Rb uçmuyorum zira uçurması en zor uçaklar bunlar, bozuk FM'den dolayı(yazmışsınız zaten, dümen kilitleniyor ya da sertleşip geç tepki veriyor, 2-3 kere kurtardım ama genelde çakılıyorum maalesef). 

Bir üst versiyona geçince Bf109 G6'yı daha çok seviyorum. G10 nasıldır bilemem ama, benim sahip olduğum en üst uçak şu anda G6. Yabancı forumlarda Doraların şu anki Bf'lerden daha kuvvetli olduğunu okumuştum, ne kadar doğrudur bilmiyorum. 

Edited by OwlFighter
1

evet dümen kitlenmesi. geçen g2 oynarken bende yaşadım bu sorunu Edited by FlyingSoul
0

Motor ısınır, Dümen kitlenir, Pilot çabucak G yer, Sen Lagg3 den kacarken , cayır cayır yanan motoru soğutmkala uğraşırsın, Lagg 3 hiç öyle sıkıntı yaşamaz, kuyruğunuda bırakmaz. Nasıl bir motor takmışlar artık ucağa bilmiyorum. Motor hiç ısındığını görmedim Lagg 3 de. 

1

benim P51 ile çıktığım realistik maçlarda fazla 109 göremiyorum ortalıkta. genelde Fw190D12 - Fw190D13 oluyor. önceden g2 lerle. çıktığım realistik maçlarda birden fazla La5 düşürebiliyordum. ama şimdi olmuyor.
0

benim P51 ile çıktığım realistik maçlarda fazla 109 göremiyorum ortalıkta. genelde Fw190D12 - Fw190D13 oluyor. önceden g2 lerle. çıktığım realistik maçlarda birden fazla La5 düşürebiliyordum. ama şimdi olmuyor.

Ben 3 el uctum, başaramadım. Bir dahaki Update kadar elimi sürmeyeceğime yemin ettim. Uçak dönmüyorki. 

0

Fw190'ı iki farklı çeşitte 4x20mm topu var diye almayi düşündüm ama erginex Hocamın önerisinden sonra özelliklere bakınca bf109'un tırmanma ve dönme konusunda üstün olduğunu gördüm ondan gustav modeline kadar 109 da ilerlicem şu anlık:) sonra ABD dışında zaman ayirirsam fw ye gecicem Teşekkürler herkeze
0

Fw190'ı iki farklı çeşitte 4x20mm topu var diye almayi düşündüm ama erginex Hocamın önerisinden sonra özelliklere bakınca bf109'un tırmanma ve dönme konusunda üstün olduğunu gördüm ondan gustav modeline kadar 109 da ilerlicem şu anlık:) sonra ABD dışında zaman ayirirsam fw ye gecicem Teşekkürler herkeze

Bu arada sadece Amerikan ve Alman mı oynuyorsunuz? 

Valla kendimce tavsiye verecek olursam şu anda İngiliz uçakları ile uçmak hem daha kolay, hem daha zevkli bence. Tayphoon ile Alman uçaklarına isterseniz bnz yapın, isterseniz turn fighta zorlayıp çatır çatır alın. Spitfire'lardan kaçamazlar zaten, anca Fw190'lar dalarsa tutamıyorum, G serisini harcıyorum. Ruslar RB'de sıkıntı ama. 

İngilizler akar. Çok zevkli valla. 

1

Hayır abd'yi jet için oynuyorum :D bu ara pek kullanmıyorum ama asıl hava kuvvetim RAF :) daha sonra Sovyet. İngilizde spitfire'nin kesik kanatlı modelini beğeniyorum. Mac boyunca en az 8-9 kill kazandırıyor ve dogfith lerde de %90 kazandırıyor. Şuanki hedefimde tempest, typonlar pek hoşuma gitmedi
1

Oooo RAF kardeşliği ha. =) 

Bende de az kaldı, 30k rep mi ne gerekiyor. Bakalım, çok merak ediyorum zira Spit9 ile bile kim gelirse pata küte alıyorum. RB alışmaya çalışıyorum, harika uçak tek kelime ile. 

Typhoon'ları niye beğenmedin hoca ya. Harika uçaklar bence. Pata küte kim çıkarsa acımıyor. Spitler ile bombardımanlara pek yaklaşmıyorum(daha doğrusu YAKLAŞAMIYORUM, makinalıları harcıyor RB'de hemen) fakat Typhoon ile art arda bombardıman aldığım oluyor. 

1

Dümeni kitlenen Bf109 ucağı yüzünden düşe yazan Erich Hartmann Gaijin için gazatecilere yorum yaptı. 

f1y2.jpg

egyl.jpg

Edited by AbfangJager
7

Dümeni kitlenen Bf109 ucağı yüzünden düşe yazan Erich Hartmann Gaijin için gazatecilere yorum yaptı.

f1y2.jpg

egyl.jpg

alemsin Ali abi yaw çok beğendim :Ds
0

Harbi çok hoş olmuş :Ds  Bu dümen kilitlenme olayı Bf 109 serisinin erken modellerinde de oluyor mu?

Edited by Dechros
0

Ne bilim typonlar silah yönünden iyide. O motorun kocaman hava girişi pek hoşuma gitmedi :D Abfang hocam sizin şu en büyük ace pilotunuz bile yakiniyorsa ve messerschnitt takmiyosa biz napalım :D :D edit : messerschmitt Edited by Flyboys_TR
0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.