Jump to content

Ki-200

haqu
 Share

Są tu jacyś masochiści? :)

Na Saipanie sprawdza mi się takta: climbing w stronę wroga pod kątem 15 stopni, wyrównujesz lot gdy zostaje paliwa na 2:00, mając prędkość 300-400km/h przepustnica na 0% i szukasz celów. Jest się gdzieś na 6000 metrów i na wrogów spada się pod dobrym kątem co daje: 1 murowany frag + kolejny opcjonalnie i powrót na lotnisko.

Warto przed lądowaniem oczyścić teren z wrogów i w załodze kłaść gigantyczny nacisk na naprawę.

Najważniejsze pytanie co do Ki-200 to jak najefektywniej zarządzać zużyciem paliwa?

medal medal medal

Owszem są, ogólnie to syzbujesz kiedy się da, osobiście sam poluje tym czymś na bombowce, zawsze 2 można ustrzelić i powrót do bazy. Nie polecam ganiać za przeciwnikami bo to strata paliwa, najlepiej atakować wszystko co jest pod nami szybując, najwazniejsze to jakos utrzymać tą wysokość, bo do bazy jeszcze nigdy nie wróciłem z kroplą paliwa w baku :D Nie wiem czy coś się zmieniło bo w  sumie dawno latałem ki 200 i może na tych tierach już nie lataja bombowce  :crazy:

Nie wiem czy coś się zmieniło bo w  sumie dawno latałem ki 200 i może na tych tierach już nie lataja bombowce 

Latają latają :) Trafiłem na B17 i Tu2S. Ogólnie dużo Meteorów i F8F, wczesne Migi, czasem Tempest. Raz P51 i Spit premkowy.

Rany, minuta więcej to byłoby już coś!

Coś mi się obiło o uszy że Me-163 mógł się 5 minut utrzymywać w powietrzu.

medal medal medal

Dlaczego masochizm ? To nie jest aż taki zły samolot jak się niektórym wydaje. 

Co do zarządzaniem paliwem, to zależy gdzie. Można opóźnić start o jakieś 1-2 minuty w zależności od mapy. Na Iwo-Jimie jest to wręcz zalecane. Ja się wznoszę pod kątem około 22 stopni, aż licznik paliwa pokaże wartość 2:30 - daje to jakieś 5000 metrów wysokości. Potem szybujemy i wypatrujemy przeciwnika - jeśli bombowce - to zwykle nurkujemy, jeśli myśliwce, to już zależy jakie, gdzie, co robią no i oczywiście od drużyny. A pierwsza zasada oszczędzania paliwa - nie używać, gdy nie trzeba. Czyli silnik na zerowy ciąg, poza wznoszeniem i walką. Czasem nawet w walce się go wyłącza, bo po przekroczeniu 700 km/h, samolotem zaczyna trząść i trudno w cokolwiek trafić.  Ogólnie powyższa taktyka sprawdza się na każdej mapie poza Zhengzou - tam dobrej, niestety chyba nie ma, bo walka toczy się w dużej odległości od lotniska, więc nie dość że dużo zużyjemy na dolot, to w dodatku przeciwnik ma dużo czasu na wspinanie się. 

Edited by Hate78
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 5 months later...

Ki200 dla masochistów? Lol. Samolotu nie mam ale widzę co wyprawia. Walka przeciw Japonii w Tempeście MkII czy F8F 1b to zawsze przynajmniej 3-4 Suszi u wroga. Jest to taka niby upośledzona Kometa, z tym że Kometa ostatnio dostała nerfa, w Ki200 nie mieszali nic. Zakręca przy prędkościach powyżej 700-800km/h ciaśniej niż tłokowce na klapach, roll rate również rewelacja.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Dobra, polatałem dziś z 5 bitew tą stockową maszynką. 

1. Jeśli wrzuci na Koreę, to jest średnio. Fakt, z Migami czy Me 262 itp itd powalczy, ale problem w tym że jak ktoś będzie się bawił w uciekanie, to zostaniemy bez paliwa. 

2. Jeśli wrzuci na inną mapę, gdzie są tłokowce lub Meteory to wtedy jest zabawa. Zazwyczaj ludzie w takim F8F wspinają się na Alt+Tab a ja jestem przy ich lotnisku i zdejmuję bez trudu, Meteory i inne rzeczy wykręcam, w sumie to chyba większość wykręca. Ammo mało, ale 30mm ma moc.

4 minuty paliwa to jest nic, często mi nie starczało żeby na lotnisko wrócić, ale .. Jakoś mnie to nie smuci :D

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Stockowa maszynka a robi swoje jak się ją opanuje. Zdążyłem w 2 minuty dolecieć do aliantów i trzy zestrzelenia na momencie.

1764246.jpeg

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

To łamanie Kometa moim zdaniem jest z "dupy", ledwo ponad 600 i drgnięcie myszki go zabija. Poszli na łatwiznę, zamiast zrobić coś, żeby to nie mogło się w okół wroga kręcić łamiąc wszelkie prawa fizyki to durny nerf. Mi się udało złamać Ki-200 ale miałem chyba ponad 700 już grubo  :crazy:

medal medal

• 1 month later...

Pytanie, naprawia wam się Ki-200 na lotnisku? Znaczy chodzi mi o to że po wylądowaniu i zatrzymaniu się tego poniekąd naprawdę fajnego samolotu (mój rekord, wprawdzie na arcade, to jak na razie 7 fragów i 2 asysty oraz przeżycie bitwy), sam się uszkadza (zaczyna podskakiwać, chyli się na jedno skrzydło, po czym je traci, jak straci pierwsze to przechyla się na drugie, je traci) już nie ma opcji naprawy.

Może na historyku (realistyku) jest inaczej (samolot moze być bardziej zniszczony a i tak się naprawi) ale na arcade pomimo posiadania  modyfikacji 1,2 ery oraz silnika (niedługo wpadnie naprawa skrzydeł) oraz max dla szybkosci naprawy (plus 30 za eksperta) oraz 5 lv mechanika każde wylądowanie nawet nieuszkodzoną maszyną (po prostu brak lub niewileka ilość paliwa) kończy się jego samozniszczeniem na lotnisku.

Na tą chwilę lepiej opłaca mi się ramowanie przy skrajnie niskim poziomie paliwa lub uszkodzeniach niż lądowanie bo na lotniksu i tak stracę ten samolot.

Edited by Wojewoda82
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Lądowanie Ki-200 jest zbugowane w każdym trybie ale ma być naprawione w najbliższym patchu jak mnie pamięć nie myli (a jak będzie to zobaczymy). Póki co w pełni prawidłowe lądowanie nie jest możliwe ale możliwe jest "oparcie" maszyny na jednym skrzydle i utrzymanie jej w takiej pozycji - przy jednym złamanym skrzydle maszyna zostanie naprawiona o ile nie było innych uszkodzeń.

Edited by Amakusa

Póki co w pełni prawidłowe lądowanie nie jest możliwe ale możliwe jest "oparcie" maszyny na jednym skrzydle i utrzymanie jej w takiej pozycji - przy jednym złamanym skrzydle maszyna zostanie naprawiona o ile nie było innych uszkodzeń.

Możesz dokładnie opisać jak lądujesz?

medal medal medal medal

Po pierwsze ląduje na brzuszku - tak jest zwyczajnie łatwiej, szybciej wytraca się prędkość a w pełni prawidłowo i tak nie da się wylądować więc co za różnica. Staram się uderzyć o ziemie przy możliwie małej prędkości, chwilę sunę po ziemi i gdy uznam, że jest odpowiednia pora (mała prędkości, przy większej łatwiej się odbić z jednego skrzydła na drugie) intencjonalnie przechylam się na któreś ze skrzydeł (przytrzymuje "D" albo "S") i przytrzymuje (cały czas trzymam klawisz aż do pełnej stabilności). Wydaje mi się, że lepiej przechylać się w stronę przeciwną do przechyłu maszyny przy sunięciu (zazwyczaj widać po wytraceniu prędkości powolne przychylanie się na jakąś ze stron) - oparcie na skrzydle jest wtedy łagodniejsze i czasami nawet zdarza się zachować oba skrzydła.

Edit. Alternatywą wobec pełnego położenia w stronę przeciwną do samoistnego przechyłu maszyny jest pozwolenie na przechył zgodnie z tendencją wykazywaną przez maszynę ale po korekcji w przeciwną (gdy Ki-200 przechyla się na np. lewo to my wciskamy klawisz odpowiadający za przechył w prawo ale nie utrzymujemy go na tyle by zamienić stronę przechyłu a tylko na tyle by go złagodzić po czym pozwalamy maszynie opaść).

Edited by Amakusa
  • Upvote 1

witam, czy obecnie opłaca się robić ten samolot? jak się nim gra, jakie ma losowania, czy nie ma zbugowanych działek? na teście zauważyłem ze dość łatwo traci skrzydła no i bardzo mały zapas paliwa. po drugie orientuje się ktoś czy ten nowy japoński odrzutowiec podobny do meteora który ma zostać dodany w grze będzie w lini ki 200 czy w tej lini co sabre?

orientuje się ktoś czy ten nowy japoński odrzutowiec podobny do meteora który ma zostać dodany w grze będzie w lini ki 200 czy w tej lini co sabre?

Jesli chodzi Ci o R2Y2, to prawdopodobnie ma być za B7A2.

medal medal

Sushi (Ki-200) to napradę świetny samolocik ale potrzebne mu są 2,3 ulepszenia aby była frajda z tej maszyny. Pierwsza, podstawowa z 1 ery (długo się ją robi bo jest tylko jedna, bodajże naprawa kadłuba)), amunicja (ja gram na smugowej) oraz silnik.

Wtedy wznosi się pieruńsko, (choć goły bez ulepszen to też ładnie idzie w górę ale jednak stracisz więcej cennego paliwa na osiagnięcie odpowiedniej wysokości), na smugowej ma same pociski HEF-T albo HEFI-T (nie pamietam już). Na AB po prostu ustawiasz wznoszenie tak na jakieś 30 stopni i ciszniesz przez około 60-90 sekund. i jesteś jakieś 1,5 km nad mysliwcami wroga oraz na wysokości bombowców. Wybierasz pierwszego, tuż przed atakiem, nurkowaniem, silnik na 0 (oszczędzanie paliwa), jak dobrze trafisz to na jeden magazynek ubijesz 2 sztuki. Nastepnie silnik na 100% i  w górę aż się przeładujesz lub silnik na 0 i szybujesz. Itd. itd. Nie wdajesz się w żadne poscigi itp. bo masz zbyt mało paliwa. Silnik ma mieć u ciebie tylko 2 pozycje, albo 0 przy szybowaniu lub nurkowaniu albo 110% przy wznoszeniu i nabieraniu szybkości.

Rzuca czasami na migi-9, meteory, itp ale to ty na początku jesteś wyżej od nich więc, łatwo skarcić gościa który zaczyna się wznosić na ciebie.

Na golasie z podstawową amunicją często ginałem od strzelców, ale teraz przy smugowej i ataku tak z 700km/h zwykle mam fraga od razu, a strzelcy nie zdążą zareagować. Ogólnie kiler na bombowce, szczególnie przydatny na wahadłowce kosmiczne jak G8N1.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Wczoraj odblokowałem 5 erę w Japonii, i chciałem odblokowywać ki200, ale zastanawiam się czy warto, wcześniej myślałem że on ma 6,40 min paliwa, a na locie testowym widziałem że jest tylko 4 min, czy za 4 minuty paliwa można coś zdziałać tym samolotem ? jak nim się expi? opłaca się go wbić, czy lepiej odblokowywać 5 erę w GB?

Zapewne są lepsze maszyny ale żadna nie jest tak kawaii jak Shusui. W praktyce wiele zależy od wrogów - w przypadku walki z propami bądź najsłabszymi z jetów spokojnie można wyjść z bitwy z trzema fragami, gorzej jak się walczy z Migami 15. Owe 4 minuty paliwa wystarcza zaś na kilkanaście minut walki - oczywiście większość czasu to szybowanie i oszczędzanie energii w oczekiwaniu na ofiarę. To bardzo specyficzna maszyna - jeśli chcesz coś normalnego to sobie odpuść.

• Upvote 1

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...