Jump to content

No tak myśląc  Avia S-199 istotnie nie pomyślałbym Bf 109, z tego powodu że składał go po wojnie personel czechosłowacki z części pozostających na terenie tego państwa, będących w dyspozycji a nie wykorzystanych podczas II Wojny światowej przez wytwórców współpracującym z III Rzeszą Niemiecką,właśnie do budowy Bf 109. Avia S-199 okazał się bardzo słabym samolotem i jak przypuszczam niemieccy konstruktorzy nie przyznawali by się do niego.

Nie chodzi mi o jego skuteczność, tylko o nazwę oraz fakt, że był on praktycznie kopią Bf 109. Kiepską, wręcz fatalną, ale jednak kopią.

Jeśli chodzi o B-239 było to fińskie oznaczenie amerykańskiego samolotu F2A.

No tak, a Fortress Mk IIA to było brytyjskie oznaczenie B-17. Już rozumiesz?

• Upvote 1

No tak, a Fortress Mk IIA to było brytyjskie oznaczenie B-17. Już rozumiesz?

Nie odnosisz wrażenia że ja od jakiegoś czasu właśnie to usiłuję Ci uświadomić z akcentem położonym na B17 E.

• Upvote 4

F

Do patroli na łodzie podwodne nie używano ciężkich bombowców strategicznych! Proszę Cię o znajomość tematu, na jaki się wypowiadasz. Inaczej to nie ma sensu.
B-17 używano tylko przeciwko flocie japońskiej na Pacyfiku, na dodatek robiono to tylko w 1942 roku. Później okazało się, że jest to wysoce nieskuteczne i zaniechano dalszych działań tego typu.

Monografia Lotnicza 90 Boeing B17 Flying Fortress cz.1 strona 43, rzecz tyczy B17 E cytuję "W połowie 1942.r. 45 egzemplarzy B-17E zostało przekazanych Brytyjczykom. W Wielkiej Brytanii samoloty otrzymały nazwę Fortress II (GR.IIA)". Następny cytat tyczący tego samolotu kilka linijek poniżej, pozwolę sobie na pominięcie rzeczy mniej istotnych. "Zamiast wykonywać dzienne uderzenia bombowe,samoloty miały zająć się patrolami morskimi i zwalczaniem okrętów podwodnych". Rozumiem że Masz prawo do Własnej interpretacje historii ale wobec powyższego,???

Takie małe sprostowanie, używano ciężkich bombowców strategicznych do patroli, B-24 używano w tej roli ale masz rację, że B-17 nie używano do tego typu zadań. Edited by RastahMan
  • Upvote 1
medal medal medal

Nie odnosisz wrażenia że ja od jakiegoś czasu właśnie to usiłuję Ci uświadomić z akcentem położonym na B17 E.

Nie. Jeszcze raz:

Do patroli na łodzie podwodne nie używano ciężkich bombowców strategicznych! Proszę Cię o znajomość tematu, na jaki się wypowiadasz. Inaczej to nie ma sensu.

B-17 używano tylko przeciwko flocie japońskiej na Pacyfiku, na dodatek robiono to tylko w 1942 roku. Później okazało się, że jest to wysoce nieskuteczne i zaniechano dalszych działań tego typu.

Warto dodać, bo tego nie napisałem, że te działania były przeciwko okrętom nawodnym. O takich działaniach względem jednostek podwodnym nic nie wiem. Jak ty coś wiesz, to napisz. Chętnie się czegoś nowego nauczę.

Monografia Lotnicza 90 Boeing  B17 Flying Fortress cz.1 strona 43, rzecz tyczy B17 E cytuję "W połowie 1942.r. 45 egzemplarzy B-17E zostało przekazanych Brytyjczykom. W Wielkiej Brytanii samoloty otrzymały nazwę Fortress II (GR.IIA)". Następny cytat tyczący tego samolotu kilka linijek poniżej, pozwolę sobie na pominięcie rzeczy mniej istotnych. "Zamiast wykonywać dzienne uderzenia bombowe,samoloty miały zająć się patrolami morskimi i zwalczaniem okrętów podwodnych". Rozumiem że  Masz prawo do  Własnej interpretacje historii ale wobec powyższego,???

Jest to opis nie B-17E, lecz Fortress Mk IIA. Jak pytałeś o B-17, to odpisałem o B-17.

B-17 =/= Fortress Mk IIA

Chcesz dyskutować na temat B-17, a kiedy podaję argumenty obalające Twoją teorię, piszesz mi o Fortress Mk IIA.

Z tego, co wiem, B-17 podczas DWŚ był użytkowany pod tą nazwą tylko w lotnictwie Armii Stanów Zjednoczonych, lecz to aktualnie nie jest aż tak istotne. Ważne jest to, że w RAF'ie nie był używany pod tą nazwą.

Takie małe sprostowanie, używano ciężkich bombowców strategicznych do patroli, B-24 używano w tej roli ale masz rację, że B-17 nie używano do tego typu zadań.

B-17H używano do patroli.

W przypadku B-24 - nie wiem.

Ciach

The Liberator contributed heavily in the Atlantic battles. According to one author, RAF Coastal Command Liberators sank, or assisted in sinking, 70 U-boats, starting with U-597 sunk off Iceland 12 October, 1942 by No. 120 Squadron. Four of these kills were made by Czech pilots of RAF No. 311 Squadron. Some of No. 311 Squadron's Liberators were equipped with four 5-inch rockets on airfoil-shaped mounts forward of the bomb bays, and such rockets were used in sinking one U-boat.

The RCAF's No 10 Squadron sank or helped in sinking 2 U-boats ( U-341 and U-520. The latter boat was not sunk by a Liberator though).

USAAF Liberators participated in sinking 10 U-boats, while US Navy Liberators added 13 more.

Liberators were also operated by the RAAF (in the Pacific), the South African Air Force (over Southern Europe), the Dutch Air Force (in the Pacific), and by India and France post-war.

[url=http://uboat.net/allies/aircraft/b24.htm]Sosik[/url]

Więc całkiem nieźle sobie dawał radę w tej roli.

• Upvote 2
medal medal medal

Wersja E jest obecnie jedyną słuszną opcją.  A największym plusem jest to, że nie rzuca na wczesne jety. Z kolei przy dobrych wiatrach nie rzuca na samoloty z końca wojny.

Edited by Prottos97
medal medal

Warto dodać, bo tego nie napisałem, że te działania były przeciwko okrętom nawodnym. O takich działaniach względem jednostek podwodnym nic nie wiem. Jak ty coś wiesz, to napisz. Chętnie się czegoś nowego nauczę.

Chcesz dyskutować na temat B-17, a kiedy podaję argumenty obalające Twoją teorię, piszesz mi o Fortress Mk IIA.

Z tego, co wiem, B-17 podczas DWŚ był użytkowany pod tą nazwą tylko w lotnictwie Armii Stanów Zjednoczonych, lecz to aktualnie nie jest aż tak istotne. Ważne jest to, że w RAF'ie nie był używany pod tą nazwą.

Monografie Lotnicze 91 Boeing B-17 Flying Fortress cz.2 pana Adama Jarski ,i pani Aurelia oraz pana Wawrzyniec Markowscy, str.16. Rzecz tyczy kamuflażu Shadow Shading z kontekstu wnoszę że z dużą dozą prawdopodobieństwa  mowa jest o B17E,a już z całą pewnością o B17 .Cytuję "Za wariant kamuflażu Shadow Shading należy też uznać malowanie B-17 używanych do zwalczania okrętów podwodnych w strefie Kanału Panamskiego ".Mam nadzieję że jestem już wystarczająco precyzyjny życzę miłej lektury .

Na ab+? 5.3, E/Late 5.7, G już 6.0.

B17 E i B17 E/L późny, różnią się wieżyczką podkadłubową w pierwszym przypadku  zdalnie sterowana wieżyczką Bendix za pomocą peryskopowego celownika, a od 113 egzemplarza kulistą Sperry. Wyprodukowany w ilości 512 sztuk. B17 F  wyprodukowano łącznie w ilości 3405 sztuk oraz B17 G w 8680 sztuk. Czasem myślę że B17 E i B17 E/L to tylko za "zapchaj dziura" którą akurat firma dysponowała.Wystarczy spojrzeć na Bf109 F4 i Bf109 F4/trop (wariant tropikalny pustynny),a przecież analogicznie do Bf109 F1 istniał Bf109 F3 zdziałkiem MGFF/M 20 mm.

Po zapoznaniu się z materiałami, muszę przyznać Ci rację. Dziękuję za wyprowadzenie z błędu.

Powiem Ci szczerze, że pierwszy raz zdarzyło mi się, że coś, czego byłem tak pewien, okazało się błędne.

Jeszcze raz dziękuję za wyprowadzenie z błędu i za dyskusję na poziomie.

SucharMistrz

• Upvote 1

Po zapoznaniu się z materiałami, muszę przyznać Ci rację. Dziękuję za wyprowadzenie z błędu.

Powiem Ci szczerze, że pierwszy raz zdarzyło mi się, że coś, czego byłem tak pewien, okazało się błędne.

Jeszcze raz dziękuję za wyprowadzenie z błędu i za dyskusję na poziomie.

SucharMistrzZ mojej strony

Z mojej strony żywię nadzieję na dalszą merytoryczną (dożę wszelkich starań gdy zajdzie taka okazja by nią była) pogawędkę.

• 4 years later...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...