Jump to content

War Thunder bez Latającej Fortecy to nie jest ta sama gra. Cudowny samolot który w dużej ilości w swojej drużynie wywołuje wkurwienie, w grupie jest niezniszczalny ale jeśli masz samolot z działkiem 30mm lub większym cieszysz się jak dziecko widząc samotną Fortecę.

Jeszcze jeden (albo dwa?) patche temu dało się przelecieć przez całą mapę i używając gunnerów zestrzelić z 15 pelotek, teraz jest to trudniejsze, bo gadzina coś mieszała w tym. Ładunek 12x500 albo 6x1000 w pełni wystarcza do ataku na cele naziemne/grupą na lotnisko. Gunnerzy jak to gunnerzy, istni snajperzy Navy Seal Team Six, z kilometra są w stanie poważnie uszkodzić samolot wroga. Tylni gunner jest niczym Chris Kyle masakruje samoloty wroga które odważą się choć na sekundę lecieć prosto za samolotem.

Wykonany z tytano-grafenu ulega magicznemu rozpadowi po trafieniu z ruskiej 37mm, czasami ogon powędruje w drugą stronę gdy "pogłaszczemy" go niemieckimi pociskami 30mm.

:facepalm:  Taki urok chyba pocisków 37 mm. B-17 jest przegięty pod względem wytrzymałości, jeszcze o tym nie wiesz? 

Wiem, bo nim latam. To nie znaczy, że nie pada od strzała, i najczęściej, jak ktoś już pisał, obrabiają go ci, którzy wiedzą jak go obrobić.

Gunnerzy jak to gunnerzy, istni snajperzy Navy Seal Team Six, z kilometra są w stanie poważnie uszkodzić samolot wroga. Tylni gunner jest niczym Chris Kyle masakruje samoloty wroga które odważą się choć na sekundę lecieć prosto za samolotem.

Wykonany z tytano-grafenu ulega magicznemu rozpadowi po trafieniu z ruskiej 37mm, czasami ogon powędruje w drugą stronę gdy "pogłaszczemy" go niemieckimi pociskami 30mm.

To moi chyba mają ostatnio coś ze wzrokiem, bo od kilkunastu dni na automacie moi dzielni bojowcy nie są w stanie zestrzelić niczego. Czasem coś trafią, ale na automacie krytyka już sporo czasu nie widziałem. Żeby nie było: strzelców max, poziom strzelców max, kwalifikacja as. Jedyne co w B17 ubiłem, to sam, tymi ręcoma :)

medal medal medal medal

Wiem, bo nim latam. To nie znaczy, że nie pada od strzała, i najczęściej, jak ktoś już pisał, obrabiają go ci, którzy wiedzą jak go obrobić.

To moi chyba mają ostatnio coś ze wzrokiem, bo od kilkunastu dni na automacie moi dzielni bojowcy nie są w stanie zestrzelić niczego. Czasem coś trafią, ale na automacie krytyka już sporo czasu nie widziałem. Żeby nie było: strzelców max, poziom strzelców max, kwalifikacja as. Jedyne co w B17 ubiłem, to sam, tymi ręcoma :)

Widocznie albo nie masz szczęścia, albo grasz z osobami które nie popełniają tak karygodnego błędu jak znalezienie się w zasięgu tylniego strzelca.

Ja piszę o trybie RB, gdzie takie cwaniaczki lecą razem i przeważnie zostają ostatni do zbicia na mapie. Atak na rozpędzony b-17 uda się dwa razy, raz od przodu lub z góry, potem to już pogoń za koleżką rozpędzonym do 500km/h więc praktycznie by nad niego wejść trzeba polecieć nieco za nim, on w tym czasie ręcznie, a jak z ponad kilometra posyła w niebo lasery, zmuszając myśliwiec do manewru co jest równoznaczne z utratą prędkości i nabieraniem dystansu przez bombowiec. O ile uda się przeżyć bez uszkodzeń w pierwszym podejściu jednak nie zestrzelić przeciwnika to w drugim podejściu ostrzelanie i krytyk w naszym samolocie jest prawie pewny, do tego bombowce są w stanie przyjąć niesamowite ilości pocisków, gasnąć kilka razy, itp. Dlatego właśnie jeżeli skończy mi się ammo, albo dostanę krytyka nie pozostaje nic innego jak pójść do piekła razem z bombowcem.

Edited by Jaszyn
medal

Miałem to samo. ;D tyleże zapaliły mi sie 2 slniki a zgasły po 14 sekundach i z 2 doleciałem do bazy i na koniec jeszcze ich zbombiłem. Cudo maszyna. To nie forteca. TO ICH CAŁY KOMPLEKS W JEDNYM!!!

Wiecie że może każdy tutaj napisać swoją zabawną historyjkę z b17 ;-)
Więc ja piszę 2
Wracając juz do lotniska napadł mnie Fw, dzięki swoim unikom, zdołał podpalić mi tylko 2 silniki i uszkodził lotki o nieprzytomnych Strzelcach nie wspominam , i w tedy bodajże skończyła mu się amunicja w dzialku i zaczą pierdzieć na mnie swoimi 7 mm ,
Po kilku minutach cała forteca była podziurawiona od pocisków, a ja nadal lecialem do lotniska w końcu gdy zacząłem lądować wróg zachaczył swoje skrzydło o moje i w tym samym momencie obudził mi się strzelec boczny, oczywiście ja akurat spadłem na lotnisko, a FW rozbił się, a frag poszedł do mnie,
Naprawilem się lecialem już na ostatnią bazę i kompletnie z du*y pojawił się Me 410 i nawet nie zdążyłem kamery obrócić a już nie miałem skrzydła

Dziękuję to wszystko, miłej lektury jeśli komuś chcę się czytać :) Zapraszam do napisania swojej historii również przeczytam :) :p Edited by Flan_PL
  • Upvote 1
medal medal medal medal

Ja miałem przedwczoraj lepszą historię - gość z teamu w D9 zaatakował B17. Płonęła przez ok. 3 minuty, Foka oczywiście spadła z powodu urwanego z kilometra skrzydła. Po tym ja wkraczam do akcji, podpalam 3 silniki które zdają się tylko dodawać Fortecy prędkości, wybijam wszystkich strzelców i ustawiam się 200 metrów za B17tką i walę po lewym skrzydle - ok 400-500 pocisków i niby dostała krytyka na lotkę, jednak nic sobie z tego nie robiła. Ja sfrustrowany wleciałem w B17 tracąc oba skrzydła, po czym ona wesoło odleciała i kontynuowała bombardowanie bunkrów na Berlinie. Co ciekawe, to była jedna z siedmiu B17 jakie amerykanie mieli w tej bitwie. Dopóki tej Gwiazdy Śmierci na naprawią powinna zostać zablokowana albo trafiać tylko na ruskich, ich 37mm nie ma z nimi problemu -,-

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

Najlepiej to podlatywać centralnie od przodu i walić po kabinie, piloci zginą.. Podpalać nie ma co, bo możesz 3 razy a ona i tak zgaśnie za każdym. Ewentualnie od góry prostopadle przy łączeniu skrzydeł z kadłubem (Tak mnie szybko 30mm rozwalają, niby słabe, ale jak dostaniesz od góry to się rozpada).

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Kupiłem b17e jakiś czas temu, ale jej nie używałem, bo zawyżał mi BR, ale ostatnio postanowiłem sobie tym polatać, nie wiedziałem że bombardowanie punktów strategicznych i lotnisk daje takie expo, na premce wyciągam po ok 5k pnt badań, i z 50k kasy, dlatego zastanawiam się czy sobie nie kupić talizmanu, jak myślicie, opłaca się ? :D

Gdy tak czytam Wasze historie o tym, jak skutecznie potrafią obronić się B-17'stki a do tego, jak wiele potrafią wytrzymać, to zastanawiam się, dlaczego to nie dotyczy mojej? dntknw.gif
Strzelców mam wymaksowanych na poziomie eksperckim, a i tak rzadko kiedy potrafią wystrzelić krótką seryjkę do wrogiego myśliwca (o zadaniu krytyków nie wspominając), nim ten mnie zestrzeli. facepalm.png

Macie jakieś rady jak się bronić/przetrwać starcia z myśliwcami na tym samolocie?

medal medal

Ja tam strzelam manualnie. Chociaż miewałem bitwy, gdzie robiłem Alt + TAB, wracałem a tam po 2 fragi ze strzelców, różnie to bywa.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 5 weeks later...

Wymaksowałem tą maszynę, gram nią, bo gram, ale nadal nie mogę się do niej przekonać. :dntknw:

Wg mnie ten samolot jest kiepskim 'ciężkim bombowcem' (a przez bombowiec rozumiem samolot przenoszący bomby). A to dlatego, że jak na ciężki 'bombowiec' przenosi mały ładunek bomb (ok. 2,7 tony), do tego jest powolny (przy 500km/h dostaje drgawek jak przy delirce). Niby ma sporo wkmów, ale jak wykańczać nimi bazy, okręty, bunkry czy czołgi? :dntknw:

Przez specyfikę gry (jak i przez historyczny udźwig) ten samolot bardziej pasowałby do definicji 'nosiciela wkmów', niż 'nosiciela bomb'... a to nie mój styl gry. :facepalm:

medal medal

Wymaksowałem tą maszynę, gram nią, bo gram, ale nadal nie mogę się do niej przekonać. :dntknw:
Wg mnie ten samolot jest kiepskim 'ciężkim bombowcem' (a przez bombowiec rozumiem samolot przenoszący bomby). A to dlatego, że jak na ciężki 'bombowiec' przenosi mały ładunek bomb (ok. 2,7 tony), do tego jest powolny (przy 500km/h dostaje drgawek jak przy delirce). Niby ma sporo wkmów, ale jak wykańczać nimi bazy, okręty, bunkry czy czołgi? :dntknw:
Przez specyfikę gry (jak i przez historyczny udźwig) ten samolot bardziej pasowałby do definicji 'nosiciela wkmów', niż 'nosiciela bomb'... a to nie mój styl gry. :facepalm:

Wolny? Jedyny szybki bombowiec to Arado, B-17 całkiem szybki jest jak na maszynę tych rozmiarów.
  • Upvote 1
medal medal medal

To ciężki bombowiec, nie nurkujący. I tak za dobrze lata, skoro wykręca FW 190 A5 ...

Do tego DM z kosmosu, ostatnio staranowałem B-17 czołowo bo nie miałem już pestek.B-17 nawet nie drgnął.
medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...