Marseill

Regia Aeronautica
 • Content count

  8,145
 • Joined

 • Last visited

medal medal medal medal medal

Community Reputation

4,542 Outstanding

About Marseill

 • Rank
  Marshal of the Air Force
 • Birthday 05/31/1988

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.tgmbrigada-wt.cz/

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Česká republika, Trutnov
 • Interests
  commander TGM,CZ/SK clan

Recent Profile Visitors

35,313 profile views
 1. No právě proto mě pomalu přestává bavit, nejlepší bitvy s letadly mám když bitva trvá kolem 30 minut a u tanků to je podobně, ale s tanky to je většinou za 10 minut i v RB u konce.... No, ale ponorky můžou být jen jako AI, navíc by to trošku zpestřilo třeba ochranu konvojů.
 2. Ponorky tam můžou být jen jako AI a mohou napadat konvoj a tam si myslím, že problém něco nastavit takový nebude. No já si stejně myslím, že je možné všechno a lodě se budou ještě dost měnit, takže nikdo neví co nás čeká, ale střílet hlubinné nálože po člunech je fakt blbost, ale to je evidentně v pořádku, že budou prakticky na okrasu.
 3. No kdo ví, ale i kdyby byli jen jako AI, tak by to mělo nějakej smysl.
 4. Takt to chce ještě časem ponorky.
 5. No to už jsou lodičky. :-) Co jsou ty sudy na čtvrtém obrázku?
 6. Tak v tomhle musím vzít v potaz několik věcí: 1)čím to střílíš(každá zbraň má jinou balistickou křivku a taky jakou mají ty zbraně úsťovou rychlost.) 2)jakou máš nastavenou konvergenci a jestli máš zapnuté i svislé zaměřování 3)jestli máš zbraně v křídlech nebo v trupu, případně blízko trupu No, ale ve směs pokud střílíš na velkou dálku, tak musíš nadsadit a když se dostaneš pod hodnotu konvergence, tak podsadit. Tohle si pročti, někde jsme to kdysi dávno vyhrabali a je to myslím pro IL-2 Sturmovik, ale totéž platí i pro WT. http://www.tgmbrigada-wt.cz/strelecka-magieletadla/ Musíš pochopit jak zbraně střílí a potom to je spíš o tom, že prostě včas vystřelíš s adekvátním nadsazením a uhneš. Hlavně si musíš uvědomit, že mnohé letouny prostě na hedon nejsou vhodné a při takovém střetu to je spíš o štěstí, jako v případě P-51 vs Fw 190.
 7. S hydropánem by mělo stačit přistát těsně vedle letadlovky na vodě. Ano je to v AB.
 8. Jo, ale Fw 190 to má jako modifikaci a upřímně všechno jsou to spíš bitevníky než stíhači. No každopádně nic to nemění na tom, že HE munice ničí tanky efektivněji než AP.
 9. No D-12 jsem létal, ale kde je ta průbojná munice? Odpověď je ta, že žádnou do 30m děla nemá(ta munice prostřelí maximálně nějaký plech), snad jen do dvou 20mm kanónů, ovšem i tam je průbojnost do 20mm a to na dost blízko. Je to už nějaký čas co 30mm HE projektily fungují nějak divně a mají větší účinnost než průbojná munice. Takže ač to je divný příspěvek, tak by ho v Centurionovi měla D-12 palbou s kanónů maximálně poškrábat. Narazil jsem i na druhý extrém kdy průbojná munice u Hs 129 moc tanky neohrožuje. MK 108 nemá průbojnou munici a nikdy ji neměl MK 103 má průbojnou munici a jedinej vrtulovej stíhač co ji má je Ta 152C-3!
 10. No tak tohle raději ne. Na druhou stranu by to šlo dotvořit přidáním kříže, ale zase jak by se na to lidi tvářili. Osobně bych chtěl spíš Ju 188 nebo 288, protože mi k tanků schází nějaké takové bombardéry(Do 217 mě prostě nebaví, navíc se blbě ovládá). K čemu by byl takový He 177, snad leda k tomu, aby k**** hru hráčům za Němce jako tomu je s B-17 a podobně u USA, kde ty stroje jsou většinou do počtu a na oslabení týmu?
 11. No já myslím RB a tam ty kulomety napáchaj o dost více škody. Spíš hráči jsou blbci a nechávají se často sestřelovat v naprosto nepochopitelných situacích(jako třeba když ti půlka týmu klesne na Ju-87 nebo IL-2, zatímco nad nimi letí celá tlupa nepřátelských stíhaček).
 12. Tak T-44 se zdá silná, ale Tiger I ji zničí přes věž, však se mrkni na pancéřování a taky mě tam většinou zničí, jinak má 6.0 myslím a ještě nedávno měl Tiger I ausf.E ten samý BR, takže jsem si těchto tanků užil dosytosti. M46 jde taky prostřelit a že má lepší munici je jedno, beztak to už před tím bylo o tom kdo první zasáhne protivníka a prostřelí ho a s Tigerem jsem je taky prostřeloval na předek. Tiger II P náhodou není špatný a dá se použít a všechny ty tanky dokáže prostřelit a právě oni si měli s Caernavonem poradit. No hráči za Němce kempí, i když jsou v přesile, takže je to jedno jaký mód se zvolí. Viděl jsem mnohem horší balanc, tohle šlo ještě nějak zvládnout, ale pokud jim hráči za Němce najížděli přímo před hlavně a nejlépe z jednoho směru, tak je výsledek vcelku jasný. MM nikdy nevyladíš, aby byli všichni spokojení, neustále bude někdo brblat a to nepočítám obrovské množství lamek co nadávají na svůj tým a ani v případě, že jsou jako TOP tank v týmu/v bitvě, tak nastřílí velké kulové! To je prostě nemožné, protože lepší hráč tě vyndá, horší tě jen poškrábe s jakýmkoliv tankem a potom jak tohle chceš balancovat?
 13. Tak sestřelovat USA hráče je často jak jak střílet kachny a potom stačí zničit ty 2-3 lepší hráče a bitva je prakticky zaručena, ale zase zahrát si pozdě večer na osu na US serveru taky není sláva a týmy jsou fakt otřesné(no aspoň je vidět, že to je spíš hodně o hráčích) a stačilo mi potkat jednou nějakou argentinskou letku o 4 hráčích, která nesestřelila ani jednoho protivníka a sami byli rozcupováni. Proč jde někdo za novými stoji, no protože je prostě chtěl. Třeba pro mě jsou USA a UK letouny až někde na okraji zájmu a nejvíc jsem očekával Italy a u Němců stále schází velké množství letadel(první verze Bf 109, několik verzí Fw 190G, různé verze Bf 110, Ju-188, 288 a spousty dalších). Aktuálně mě zajímá nejvíce vývoj World Waru, protože v samotné hře se začínám dost nudit a nové stroje jsou fajn zpestření, ale vydrží to jen chvíli.
 14. Ale no tááák, koukám na ten výpis a bylo to vcelku vyrovnané, takže spíš prohra díky blbosti. Výpis moc neřekne, spíš by bylo zajímavé vidět jak to ten německý tým podělal, protože v takové sestavě se dá vyhrát taky. Ve WoT se bitvy protahují především díky HP, takže musíš ten tank trefit několikrát podle množství HP a kolik tvoje dělo ubírá, ale ve WT dáš většinou(pokud nepočítám UK tanky) nepřítele na jednu ránu, takže logicky bitva trvá kratší dobu. Tolik k délce trvání bitev, když jsi tu nakousl porovnání WoT vs WT......
 15. Spíš si spletl módy, stejně jako jede hráč co začal nadávat na realitu ve WT a hrál jen AB. Ono to je i v RB a SB na povážou, ale rozčilovat se nad nereálným chováním v AB může leda dutá hlava nebo provokatér. Prostě hlavní otázka je co tenhle člověk vůbec hraje. Druhá je, jestli se EC bitvy vůbec počítají do statistik(co jsem naposled hrál nepřetržité bitvy v RB, tak se killy počítali do kamufláží, ale ve statistikách jsem neměl ani bitvu a ani killy započteny a to jsem si opakovaně kontroloval)?
 16. Je to podle spotingu arkáda a tam se účinnost bomb dost radikálně očesala, protože je tam vcelku lehké trefovat přesně daný cíl. Nechtěj realitu po AB, v RB by to ten tank nejspíš smázlo. Druhá věc je ta, že se to občas zapíchne do zabugovaného terénu a ten výbuch pohltí.
 17. Optická iluze, ale počítadlo vzdálenosti mluví jasně, navíc ta bomba je asi i o něco výš než ten tank.
 18. K čemu se snažit přežívat, když aktuálně je nedůležitější co nejvíc zabíjet(není důvod přežívat, zvlášť když máš tolik lionů, že ti je jedno jestli chcípneš a ani hra samotná ti nic za tohle nedá)? Mám lvl 100 už dost dlouho a vůbec mi to nevadí a hraju furt stejně. S novým účtem jsem se naopak ještě víc snažil, protože jsem nezačínal jako nezkušený zelenáč a jediná zábava byla snad jen v tom, že jsem mohl opět co vylétávat. Mimochodem aktuálně jsem AB zkoušel, protože jsem jinak nemohl vylétat první italské stíhačky, protože prostě to do RB her neházelo, takže můžu říct, že to je stále stejná mela a největší úroveň létání je stále ta kdy se kvedlá s letadlem na všechny směry a nepřítel vás nemůže trefit. Ono stejně většina her AB skončí na pozemní cíle docela rychle a zvýšení účinnosti munice dá šanci aspoň něco sestřelit než hra skončí.
 19. Jen bych doplnil, že zde veřejně nábor řešit nebudu a kdo má zájem ať mě kontaktuje. Je tu možnost poslat zprávu, dojít na náš TS3 nebo mi napsat ve hře. Podmínky jsou sice takové jaké jsem napsal, ale to neznamená, že nemůžu slevit, když uvidí snahu se zlepšit a hlavně po pohovu(spíš takový pokec) se uvidí, jestli budete použitelní.
 20. Pan vševěd se občas splete a nějak to nezaregistroval a nedělá mu problém uznat chybu když někdo není držka hádavá, přeci jen vím, že tam byli liony, gold wager a ty stroje na zkoušku a tohoto jsem si nevšiml(otázka je kdy to přidali). No pravděpodobnost získání bude velmi nízká a řekl bych skoro nulová. Tak já nenechávám běžet PC celou dobu, přeci jen pěkně topí a zadruhé nesnáším v noci, když hučí a svítí modré světýlko. No pokud odměny někdo chce, tak se prostě odhlásí a přihlásí, děláš jako by to byl nějaký nepřekonatelný problém. Ano mohli to udělat jinak, ale takhle to zatím je, stejně jako dluhopisy by měli jít vyzvednout automaticky po splnění úkolu a né je pokaždé vybírat ručně, ale tak s tím se moc dělat nedá, leda podat návrh.
 21. Všechny prémiové stroje jsou v losování na zkoušku, žádný tam nikdy nebyl na furt. Co takhle, že jsi nevědomky splnil event? To se stává taky často a já jsem si ho právě v rámci eventu vylétal.
 22. No denně se nepřihlašuješ(maximálně pár dní a potom si dáš pauzu a zas znova), to si prostě vymýšlíš. Počítat nic nemusíš, ono se to totiž počítá samo a pokud by ses 4 roky přihlašoval, tak už máš x gold wagerů. Mě to třeba funguje a stačí se jen přihlásit a ani nemusíš ten den hrát, když nemáš třeba náladu. Pokud ti to nepočítá denní přihlášení, tak to reportuj, ale byl by jsi asi jedinej.
 23. S tím se nedá jinak než souhlasit, prostě "ponorková nemoc" je to co se stává často a nejen ve hrách, zvlášť když máš kolem sebe hodně malý okruh lidí a potom si zákonitě začnou časem lézt na nervy. Název je to nejmenší, spíš jde o to jak se lidi snesou, mohli by se jmenovat klidně "svaz volnočasových aktivit" a bylo by to jedno. Když se s někým nemusíš(nebo s některými typy lidí), tak ho nebudeš mít rád nikde.
 24. Opravena chyba, kdy 57mm kanón na Mosquito FB Mk.XVIII nepůsobilo poškození spřáteleným pozemním jednotkám To trošku nechápu, nemělo se spíš opravit, aby působil škody na nepřátelských jednotkách?
 25. Ale tak co, každému sede něco jiného a někdo je tak vybíravý a náročný, že nezakotví nakonec nikde. Někomu vadí aktivní svaz, další nesnáší organizovaný svaz, jiný opovrhuje volným svazem kde se prostě lidi slezou a kecaj a nemusí spolu nutně hrát a kdo nemá rád toto všechno, tak ten ať si jde hrát sám a potom klidně může na pokec do hospody nebo někam jinam. Foligno sám jsi řekl, že když se naštveš, tak jdeš hrát jinou hru, ale o něco víš se naopak divíš, že jsou spolu v místnosti lidé, kteří třeba WT nehrají. Chceš, aby se kvůli hře prostě nezapomínalo na to reálné a sám opovrhuješ lidmi co se slezou a kecají nejen o hrách, ale i o různých jiných věcech(jen se prostě nevidí, ale je to stejné jak se slézt třeba někde v hospůdce, ale o dost levnější). Tvůj problém je, že nevíš co chceš a to co ti vadí by jsi přitom chtěl, takže tobě pomoci není. Opravdu hraj si sám, nikam do svazu nechoď a pokud chceš společnost, raději někam dojdi po svých a kašli na internetové skupiny, ty budeš spokojenější a my všichni taky, protože to nebudeme muset číst.
 26. Promo video: Rád bych vám představil československý klan XXVIII. Bridáda TGM i zde ve WT, který vznikl v říjnu 2010 ve hře World of Tanks. Klan ve WT byl založen moji maličkostí 12.06.2013 s tím, že se přidají i lidé z WoT, bohužel se tak nestalo a v podstatě jsem byl nucen začít od píky. Aktuálně mámě s původním klanem z WoT pramálo společného. Velkým úspěchem pro náš klan bylo umístění v Gladiatoru 8vs8 2014, kde jsme se umístili nejvýše z CZ/SK klanů a dokonce i všech evropských, ale bohužel jme se až do finále nedostali, protože jsme narazili na lepší protivníky, kteří nás nakonec porazili. Bitvy to byly vskutku dlouhé a vyčerpávající, ale jak je říká „Neúspěch nás učí, že porážka se dá přežít. Neuspět není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu“. Nyní bojujeme na poli squadron bitev, kde se nám podařilo dostat se na 3.pozici a vyhrát pár goldů a doufáme, že se nám brzy podaří tento úspěch zopakovat. Hráči co se k nám hlásí by měli mít především zájem hrát v týmu(týká se to i týmových akcí jako bitvy squadron), měli by být i trochu samostatní(kamaráda do letky vám nikdo hledat nebude, na tom musíte zapracovat sami) a především chodit na TS(ano průběžně kontrolujeme aktivitu na TS) a nehrát jen sám(samotáři nepotřebují klan). Nabíráme jak piloty, tak tankisty co hrají RB(kdysi HB). Co nabízíme: Kvalitní hráčskou základnu a informační servis (WEB, facebook). Kooperaci v rámci týmu, vytváření sehraných letek, nové možnosti, nové přátele, mnohem více zábavy! TeamSpeak3 server pro herní i ne-herní komunikaci Zapojení do klanových válek, turnajů a jiných klání. Požadavky: Znalost Českého nebo Slovenského jazyka. Minimální věk 15 let, je však možné udělit vyjímku mladším hráčům po domluvě. Mikrofon (mikrofon se dá sehnat kolem 100 Kč, ale po dohodě lze udělit krátkodobou výjimku). Nainstalovaný TS3 (www.teamspeak.com). Zapojení v klanových válkách, pravidelně chodit na TS a celkově hrát týmově (lze řešit dohodou). Prioritní orientace na mód RB (Realistic Battles – RB, dříve Historic Battles – HB) a u tanků RB nebo SB. Minimálně 300 bitev v RB(90% aktivita v RB). Poměr sestřelených letadel na bitvu minimálně 1:1(budou se posuzovat jednotlivá letadla-zpravidla vaše top letadla) , u tanků je potřeba mít minimálně 2 killy za bitvu. Bombardéry se budou řešit individuálně. Člen musí ctít pravidla slušného chování, dbát vzájemného respektu a úcty. JSOU VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNY NACISTICKÉ SYMBOLY JAKO HÁKOVÉ KŘÍŽE, ZNAKY SS A PODOBNĚ(například jako avatara na TS nebo na fóru), taktéž jsou zakázané veškeré politické i jiné nevhodné symboly(politika do hry nepatří) Je povinné chodit na TS, kdo se tomu bude neustále vyhýbat nebo bude chodit na jiná TS a hrát tam WT s někým cizím, bude vyhozen(proč by jste potom vstupovali do klanu, když nechcete hrát s našimi hráči). Doplnění: Pokud někdo nebude splňovat základní podmínky a bude mít méně jak 300 bitev, tak se může ozvat, proběhne pohovor, nabereme ho a bude mít měsíc na to, aby dosáhl 3.ranku a samozřejmě hrát bude pouze RB/SB, pokud se ukáže jako nespolehlivý nebo nesplní podmínky, tak bude vyřazen. Možná trochu kruté, ale chceme se aktivně zúčastňovat různých akcí a bez techniky a lidí to nepůjde(vždy se dá nějak domluvit a může být udělena vyjímka). Zájemci nás mohou kontaktovat na našem fóru, přímo ve hře nebo na TS(IP:151.249.104.36). Přihlášky se nepodávají, dělá se pouze pohovor na TS. Neposílejte žádost ve hře, dokud nás nekontaktujete na TS a neprojdete pohovorem! Znak klanu: Heslo:"Nikdy se nevzdávej, i kdybys měl pocit, že jsi prohrál!!!" Velitel klanu: Marseill V případě nějakých potíží stačí kontaktovat kohokoliv z tohoto seznamu.