ZeleznyFenix

Member
 • Content count

  1,151
 • Joined

 • Last visited

medal medal

Community Reputation

269 Good

About ZeleznyFenix

 • Rank
  Squadron leader
 • Birthday 01/28/1996

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.youtube.com/user/Oiligarchy1

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Slovakia
 • Interests
  Navy, tanks, Epic Music, fantasy and sci-fi - anime, games, movies

Recent Profile Visitors

2,020 profile views
 1. Jop, akurát tých pár kníh sa sústreďuje len okolo malých torpédových člnov. Pre delové člny a pod. sú dobré American Amphibious Gunboats in World War II alebo American Gunboats and Minesweepers (ale len o US-Navy)
 2. 3/4 tankov má rozdielne BR podľa herného módu (AB, RB, SB), pretože trochu iná mechanika hry ovplyvňuje použiteľnosť daného stroja. Je rozdiel chodiť s T-34 v AB, kde ťa vidí celá mapa cez ukazateľ a v RB, kde nie sú ikony a dá sa chodiť schovane, človek nemôže tak mieriť cez ukazateľ kríža pre weakspoty a presné mierenie atď.
 3. @Jerson Vďaka. // Nemyslím, že len od bojových lodí, skôr od torpedoborcov vyššie je záujem, čo je pochopiteľné.
 4. Síce sú malé rachotiny mimo môj záujmový okruh, ale odkiaľ toto máš? Torpédové člny nesúce hlbinné pumy? Torpédové člny idúce na totálku k veľkej lodi (asi tak tie samovražedné...). Ešte som nepočul o veľkej lodi zničenej hlbinou pumou inej lodi... Kto píše tie články? Na vode už je nejaký ten piatok, toto je už finálne zaraďovanie do služby a testovanie. Vraj ruské ponorky BLÍZKO lodenice...Ano, ak sa vynorili.Už vidím pár km od pobrežia VB (plne sledovavné) ruské ponorky. Ja skôr čakám až Rusi snáď vybudujú plánované Project 23000E Storm...K tomu si pripočítajme triedu Lider (nukleárny torpédoborec prekonávajúci výtlakom i druhovojnové krížniky....To tu ešte nebolo). Snáď bude rovnako svetová špička svojej kategórie, ako fregaty Admiral Gorškov.
 5. SH má normálne multiplayer s ponorkami a torpédoborcami, tu to môže byť tiež. Lenže problém je stále konštantný - časové rozpätie súbojov. WT je hra pre misiu na pár minút.
 6. Type 60 je dobré? Pretože ja to budem mať vyskúmané, ale nemal som v pláne s tým hrávať, pretože to vypadá po všetkých stránkach ako nicka, skoro nikdy to v boji nevidím.
 7. No, lietadlá môžu byť problém, ale zase až taký častý problém? (nehrávaš ale náhodou RB? Tam by nemali byť kamikaze). Neveril by si, ale s STA je môj rekord asi 12 tankov (žiadna smrť), bežne sa mi s STA 1 a 2 podarí dať pri dobrej hre aj aj tých 8 strojov (stále hovorím o AB). Takže ide to s nimi, len podstata je neriskovať, nie je to Tiger II. Kempiť, alebo sa držať tímu. Skrátka istota alebo nič, bežne s tým trolujem z úkrytu a hráme na to, kto prvý stratí nervy (alebo skôr trpezlivosť )
 8. Je to pancierom rovnaké nič ako STA-1, takže asi taktika ako STA. S STA mám cca 2.5-3/1 K/D (AB), vďaka kempeniu. Poznať na mapách, kde sa dá dobre kempiť a ide sa. Nemusí to byť tak, na mapách ako Poľsko a pod. sa dá rozpútať výpad ala Desert Storm, ale to z piatich pokusov štyrikát ťa niekto zabije a na piaty dá človek 10 killov.
 9. Tak aby nie, čo ja hrávam občas AB, s US strojmi je to akoby som na nepriateľa hádzal platsové guličky, zato so sovietskymi lietadlami (síce horšie manévrovateľnými, ale silno vyzbrojenými) je to už niečo iné...
 10. Normálne report, ja už som jedného cheatera našiel, o ktorého sa i Gaijin postaral, takže 4 sek. nabíjania? Tak určite. Lag? Ťažko.
 11. Sú nejaké informácie ohľadom efektívnosti HESH na hrubý pancier? Vždy nad tým rozmýšľam (na nejaké info. som nenarazil), či reálny zásah HESH z L7 spôsobí vnútornú škodu na veľmi hrubý pancier ako čelo korby Mausa (čo je vo WT negované), alebo taká hrúbka už môže negovať efekt.
 12. No, Gavinny to pochopil, ale nebudeme tento hardcore simulátor už riešiť, sme na zlom topiku. Jerson, má zmysel sem dávať tie rady? Pár pre hráčov som dal, a neviem, či ich zvažuješ pridať alebo nie. - Naučte sa umiestnenie munície v nepriateľských vozidlách. - Ak nemôžete čelne prestreliť nepriateľa, v krízovej situácii sa môžete pokúsiť zasiahnuť jeho kanón.
 13. Aha, ja som myslel, že WT má len arkádu: AB - arkáda s ikonkami, RB - arkáda bez ikoniek nepriateľského tímu, SB - arkáda bez ikoniek a pohľadu zhora.
 14. WT má simulátorové bitky?
 15. No veď jasné, ale kdejaké drobné zaujímavosti tam predsa sú. Vravím, tieto by pre nováčikov mali byť ideálne (podľa toho, koľko majú odohrané) - HESH muníciu požívaj na plochú časť panciera ....alebo inak: Nikdy nestrieľaj HESH na prídavný pancier nepriateľského tanku - Využívajte so svojím tankom členitosť terénu a depresiu/sklon dela. - Nie všetky tanky sú ideálne svojim pancierom na uhlovanie.
 16. Velkorážní HE střely mohou být účinné proti středním a velkým tankům To by som skôr pozmenil proti "ľahko obrneným cieľom". Časy, keď to sovietske 152 mm HE natrelo M103 či Mausovy sú už preč. To Nestoj u bomby snáď nie je nutné. Vždy keď to čítam ma to rozosmeje. Napadli ma ďalšie: - F4U Corsair je považovaný za najlepší palubný stíhač 2. svetovej vojny. - Ťažké sovietske tanky série IS-4 a T-10 (možno tam dať IS-4M a T-10M, neviem) boli definitívne vyradené až v roku 1997 - HESH muníciu požívaj na plochú časť panciera ....alebo inak: Nikdy nestrieľaj HESH na prídavný pancier nepriateľského tanku - Využívajte so svojím tankom členitosť terénu a depresiu/sklon dela. - Pri odhadzovaní väčších bômb neleť príliš nízko. Výbuch môže zničiť tvoje lietadlo. - Ľahké tanky série BT dokázali jazdiť aj bez pásov. - Tanky M103 používala od 60. rokov námorná pechota. Dá sa toho neúrekom hovoriť.
 17. Malo to byť o krátkych radách pre hráčov a ono sa z toho stalo komediálne vlákno. A čo nejaké krátke príslovia? V SH 5 je vždy radosť čítať tie Nemecké príslovia, niektoré aj používam: "Keď nemáš povedať niečo múdrejšie, než je mlčanie, je lepšie mlčať." Len problém je, že nahrávacia časť vo WT trvá sotva pár sekúnd. :-/ ale napr. - strely HEAT-FS sú drahé, používajte ich múdro - hitkamera je nedokonalá, spoliehajte sa skôr na popis poškodenia troling bonus: Chieftain Mk.5 je Mk.3 len prečíslovaný, nekupujte ho.
 18. Aj to je možnosť. A zaklincujú to svojou normou: "Milujeme realizmus."
 19. Jasné, ja som to prebíjanie napísal chybne zovšeobecnene. Bude to zaujímavé, keď prídu japonské torpédoborce, ako jediné budú mať možnosť prebíjať (teda snáď im to náš drahý Gaijin v mene "balancu" nezatrhne, lebo mám taký pocit).
 20. Jedine japonské. U ostnatých to bol časový proces skoro ako na ponorke...Ono ostatné námorníctva neuprednostňovali svoje torpédoborce primárne len na odpaľovanie torpéd, ale aj delostrelectvo, čoho si si ale určite vedomí. / Len doplním edit: iste, hralo tam mnoho faktorov, ako konštrukcia torpéd a potrebné zariadenie na lodi.
 21. Torpédoborce v boji prebíjali úplne bežne.