ZeleznyFenix

Member
 • Content count

  1,057
 • Joined

 • Last visited

medal medal

Community Reputation

236 Neutral

About ZeleznyFenix

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.youtube.com/user/Oiligarchy1

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Slovakia
 • Interests
  Navy, tanks, Epic Music, fantasy and sci-fi - anime, games, movies

Recent Profile Visitors

1,889 profile views
 1. Presnejšie sa dá povedať, že mali všeobecne kvalitné oddiely a vybavenie pre kontrolu škôd, niečo, čím Japonci disponovali na slabej úrovni a stálo ich to mnoho lodí. Hold, len disciplína a viera vlastnej "božskosti" nevyhráva vojny.
 2. Výborne, široká história, ja som len človek cez tankovú techniku, trošíčku moderné letectvo, ale predovšetkým (očividne) moju najväčšiu lásku - námorníctvo. No maximálne trebárs ku koncu dať dopnok, trebárs verzia 1940. U lodí ale je to masaker, pretože i keď sa členili podľa tried, mali rôzne modifikácie a iné usporiadania, čo už postupnými zmenami alebo rovno pri stavbe. V podstate ak by chceli zachovať presne čo najvernejšie celú triedu, museli by max. vymodelovať vedúce plavidlo v dobe vstupu do služby.
 3. Ále, to skôr môžu povedať autori kníh, ja hlavne viem, kde hľadať podrobnejšie info. Napr. Packal hodil tú vec, okamžite som vedel, že Tribal bol spomínaný vo vyššie zmienenej knihe a informácie som ešte kontroloval v Encyklopédii vojnových lodí. Len sa netreba báť aj zainvestovať, toto je moja kúpa tlačených kníh pre rok 2017 (zatiaľ), dokopy to dáva nejakých 150€ hodnoty, potom budeš vedieť rýchlo nájsť v nich to, čo sa neuloží do dlhodobej pamäte behom čítania. No už Tribal poznáš. Sú ale predsa pomerne známe, keďže sa jednalo o jedny z najlepších torpédoborcov svojej doby (skonštruovaných ako odpoveď na overpowered Fubuki).
 4. Briti to majú trochu inak (podľa mňa zbytočne komplikovane, hlavne v porovnaní s Nemcami), delové veže v zadnej časti označovali od X až smerom ku korme (zádi) podľa poriadia abecedy. No, oni dali skorú vojnovú modifikáciu. Podľa tejto stránky dostali Tribal tieto delá v druhej pólke 1940. V knihe Destroyer weapons of World War II od P. Hodgesa a N. Friedmana sa rada spomína ažv roku 1942, konkrétne Type 285 a 286 Aspoň ale máme D/F na stožiari, takže spam v rádiovej komunikácii bude trestaný odhalením pozície.
 5. Tak sú tam vymodelované. Ale jedná sa o pozíciu X, Y by musela byť úplne vzadu (aj knihy píšu o výmene za 102 mm na pozícii X). Ale evidentne jak pozerám, tak pozerám (na obrázky devblogu v mizernej kvalite) i skrz to nemá radar, len diaľkomer Mk.II, takže asi "modifikácia" WT verzia.
 6. 3 metre v priemere pre lode (torpédoborce) s výtlakom okolo tých 1300-2000 ton. Nič strašné, skôr otázka tej manévrovateľnosti v tých mapách.
 7. Moc na tom diskutovať nie je čo, v úvode hovoria o tom, že prv nepripúšťali takéto lode, ale teraz im torpédoborce prídu ako dobrý doplnok atď., zvyšok potom hovorí stručne o samotnej triede Tribal. Dôležitá je poznámka, ktorá hovorí, že výsledky testov budú hrať váhu o ďalšo vývoji - inak zrejme povedané, či takéto lode zaviesť a s akou mechanikou. Chcem vidieť gameplay toho, jak 115 metrová loď určená pre boj na kilometrové vzdialenosti bojuje s torpédovými člnmi v malých zátokách...A ešte skôr rengen, ako to vyzerá hlavne čo sa týka posádkarov.
 8. Síce zvrátené prirovnania, ale tak výstižné.
 9. Ktoré tanky, na ktorých miestach? Ja som akurát pred pár dňami si všimol nesprávne hodnoty akurát panciera vrchu korby u M4, ale to má prakticky nulový efekt na hru, takže ani za námahu písať mi Gaijin nestojí.
 10. My sa bavíme o boku, kde je zázračná. Odkilovať sa dá vkľude čelne aj L7, L11 či shotom z M103 (konečne je M103 späť, nejaký čas dozadu bolo lepšie používať doslova HE na nej, než shot, pretože neprestrelil nič, otázne, ktorý patch opäť rozhodne, že je na červený nacionalizmus príliš OP), to neospravedlňuje ostatné kraviny okolo Bias-10M.
 11. T-10M odráža zboku i podkaliberné strely z kanónov ako L7 či L11, skôr je otázne neustále zastavovanie HEATu vodičom, čo je samozrejme tiež úplne v poriadku. Hlavný a vážny problém vo WT je veľa Chieftainov hre, mali by zvýšiť ceny opráv.
 12. Čo viem tak v prvom rade by malo mať aj konečne výkonný motor. Našťastie prišlo až koncom vojny.
 13. 0:18 Ale to robí úplne bežne. Je tam okrem toho plno záberov, kde aj mimo to, ale väčšinou to ide pekne, aj Sherman s APHE vkľude. Nejaký patch asi tajne znížil pancier, lebo to bolo okaté. Také idiotské miesta, kde sa nedá prestreliť má XY tankov.
 14. Veď v poriadku, už vyššie som povedal, že ano, jedná sa o to, nemusíte tu už všetci 100krát vypisovať. Kde je len tá plačkáreň... Ja som fajnšmeker, ktorý chce mať všetko, ale so zdravím rozumom. S T95 som hrával kedysi, ale za 12 000 SL? Keby nebolo tej kopule...Ani ja by som nemusel hľadieť na opravy, mám našporených takmer 12 mil., a k tomu mám vyskúmaných niekoľko strojov, no čakám na zľavy 8. mája (tak sa robí ekonomika), avšak, ono to postupne môže ubúdať, pretože keď na V. ranku zničím 5-6 strojov a dostanem 15 000 SL? Večný svit nepoškvrnenej mysli Gaijinu, balanc a ekonomika. Také IT-1 či Raketenjagdpanzer nie je tiež pre fajnšmekrov? Malo by byť, ale nie, vždy polovica týmu má tieto nezmysly, s opravou 4000 SL.
 15. Nie, túto kravinu, anglické sekcie nesledujem. Všimol som si to dnes, lebo som ho po 2 týždňoch vytiahol, a znovu ho dám naspäť. Vo full stojí 6300 SL oprava. Mohli rovno dať 12 000 SL ako u T95, ktorú vidieť raz za týždeň u niekoho...
 16. Vidím, že Gaijin sa opäť s novou "nevinnou" aktualizáciu "zabudol" pochváliť, že menili ekonomiku. Po novom má Chieftain 8000 SL opravy pre AB. Potlesk, hlavne že ATGM odpaľovače si držia 4000 SL priemer. Perfektné.
 17. Tak dostanú Kirov a Slavu. BR sa po sťažnostiach zmení z 8.0 na 8.3.
 18. A kto pôjde do lietadiel? Sa každý vykašle na Catalinu. 32 hráčov, jedna loď - hmmm, zábavná varieta. To sú vízie, pretože tankové mapy a misie sú tak strašne rôznorodé, že ani AW na to nemá. Obsaď jeden, obsaď tri body - tut tu tu tú! Je oveľa ľahšie kúpiť si celú a výbornú hru (SH) za cenu jedného biedneho prémiáka niekde na II. ranku a dať si tam mód na poradne lode, tieto lode im aj tak nikto nebude hrávať. Aká irónia, jediná inteligentná vec, ktorú kedy spravili (nedávať veľké vojnové lode = v rukách Gaijinu totálna apokalypsa a rúhačstvo) je fail na nomináciu.
 19. Celé Filipíny? Ano, a jedna bitka bude rvať 5 dní.
 20. Ja by som WoWs 2.0 bez kolosálne idiockého grindu, idiotského rankového systému a lepšie grafike uvítal vkľude. WoWs odomňa dostávalo šancu dva-krát, raz v aplha, raz o pól roku znovu, uninstall iba taký čert. Mimochodom, len taká zaujímavosť (snáď nevadí), dnes som bol pozrieť nejaké knihy v kníhkupectve a v jednej som našiel tento fantastický obrázok, kde je zobrazenie Jamato ako dobýja New York a v pozadí zničená loď triedy North Carolina.
 21. Zo skúsenosti sa mi niečo aj mne marí, že sa mi niečo také stalo asi po dvoch sekundách, presne na tej mape. Normálne to nie je, pretože spawn-ochrana má trvať určitý čas.
 22. Nič. Gaijin správne predpokladá, že tie lietadlá z 2. svetovej, zrejme hojne používané i v 60. rokoch, nevydržia v celku príliš dlho, tak dúfa, že toto odradí hráčov brávať ich do misií a tak vznikne akýsi balanc. Ich matematika je ale tak pokročilá, že nechápu, že za vynahradenie 20 000 stroja, treba zostreliť asi 15 lietadiel (myslím, že za jedno je cca 1200 SL).
 23. To, že niektoré národy nebudú mať veľa lodí je to posledné. Keď dokázal spraviť Gaijin super-nehrateľný japonský strom tankov, tak v lodiach kein Problem. Problém je, ako z toho nespraviť WoWs či Battlestation Pacific (i keď...) a aby to predsa bolo hrateľné.
 24. Veď choď podľa autora .
 25. Čo máš stále s tými japonskými člnmi? Nikdy ma tieto malé plavidlá nezaujímali, ale viem, že Rusi mali viac toho. Akurát pár dní čo som čítal pasáž v knihe od japonského kapitána torpédoborca Tameiči Hara, kde priamo písal o tom. IJN sa začalo o túto techniku zaujímať až koncom vojny, keď utrpeli ohromné straty torpédoborcov (129 za celú vojnu), takže bolo neskoro. Dodávané torpédové člny boli naprosto mizernej a nepoužiteľnej kvality, k tomu začali vyrábať aj samovražedné verzie.
 26. Je možné, že vydajú člny? (alebo je nejaký iný očakávaný termín?)