Tomibar

Regia Aeronautica
 • Content count

  1,729
 • Joined

 • Last visited

medal medal medal medal

Community Reputation

1,629 Outstanding

About Tomibar

 • Rank
  Group captain
 • Birthday 04/09/1970

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Šluknovský výběžek

Recent Profile Visitors

3,898 profile views
 1. nechápu proč se to tam ukázalo tolikrát - asi skvrny na slunci či jiná deformační struktura .
 2. Vy dva magoři - to se jako vážně domníváte , že tady je někdo další kdo se bude orientovat ve strojírenství a v třídách oceli ??? Oba dva Vaše příspěvky jsou sice bezvadný - ale tady to zapadne prachem zapomnění . Nezapomínejte , že tady jsou lidi kteří se mne - a prosím vážně - ptají , co je vertikála a co horizont , lidi kteří nevědí k čemu je kompas a co je vario , lidi co nechápou princip kompresoru a smysl jeho použití v leteckém motoru + proč je vícestupnový kompresor , lidi kteří zcela vážně ptali jak je možné montovat kanon do osy vrtule !!!! když je tam lomená hřídel !!!! lidí co se mne ptají co že je reduktor a proč se naklápí listy vrtule - ne pánové , tohle je pro 95% lidí naprosto zbytečné , jim stačí , že letoun má křídla a že letí - ale proč letí to jim už nevysvětlíte - protože když použijete výraz vztlak a rychlost a náběh - jsou v háji modravém .
 3. Tak upřímně - čekal jsem spíš Italský letoun , nebo právě další verze P-40 , P-51 , P -47 . Nicméně věřím , že tato brčka také dorazí . Přeji příjemný horký den - uf je mi hicunk
 4. Napadlo mě pár takových : Při hraní použij letoun tak , pro co byl stvořen . Stíhačka - není bombardér Bitevník - není stíhačka ale můžeš se pokusit o nemožné . Pokud létáš stíhačkou - pozemní cíle přenech bitevníkům D: Máš rychlý stroj ?? - létej rychle Máš obratný stroj ?? - donuť oponenta k manévru . Pamatuj - výška , rychlost - rovná se poloviční výhra !! Pamatuj - nikdy netoč s obratným letounem po nepovedeném útoku !! Pamatuj - opakování je matka moudrosti / dokonalosti - opakuj si , kde jsi udělal chybu . Máš bitevní letoun ?? Nelétej dopředu - počkej si až oponenti budou zaměstnáni - pak udeř. S bombardérem jsi snadný cíl - nelétej bez ochrany To - nelétej bez ochrany - by se dalo použít i jinde
 5. 4x kulomet , jinak to nic neuneslo , pokud by byl zabudován další arsenál konstrukční a pevnostní uzly už by zátěž neunesly a bylo by potřeba je změnit - to znamená navýšit váhu . Vždy když se ukáže taková teorie jakou prezentuješ Ty musím se pousmát . Ještě pořád - a to ani dnes - není dořešen problém s hmotností , výzbrojí , doletem - pevností konstrukce . Jakmile máš nadějnou konstrukci narazíš v případě výzbroje na pevnost - následně na výkon motoru a musíš opět od začátku . Pokud někdo někdy nalezne materiál který dokáže mít pevnost/lehkost/odolnost - bude to průlom , zatím žádný takový materiál neexistuje a proto jsou i dnešní letadla taková jaká jsou .
 6. Ehi to myslel asi trochu jinak Lukane - nicméně máš naprostou pravdu v tom , že lidi se prostě občas " požerou " - stávalo se to , stává se to , bude se to stávat Ale co jsem Ti chtěl říci - máme na DMZ 1-2 nadějné kluky , nechceš si s nimi pokecat ?? Pokud budeš mít čas ( vím že rozjíždíš TGM ) napiš do PM a něco vymyslíme .
 7. Rady pro tuto hru - žertujete Hra se mění každé 3 měsíce a tak tedy co platí dnes , nebude platit za 3 měsíce , možná už zítra , když se v Gj dobře vyspí . Krásně je to vidět na účinnosti / neučinnosti 12,7mm kulometů , také FM letadel se mění pořád do kolečka - komu a hlavně co chcete radit , když za 3 měsíce budou Vaše jistě dobré a dnes aktuální rady - úplně k PRDU .
 8. Bohužel - montáž
 9. Jen to ne - taková zbytečnost , v reálu to nemělo nic co by to opravňovalo k výrobě - stačilo pár pokusů a bylo jasné , že tudy cesta nevede .
 10. Nemám koupené lodě a pořád si myslím , že jsem udělal dobře - viděl jsem několik videí a musím říci , že nemám dobrý pocit z rychlosti torpédoborců - nevím jak Vy ale měl jsem několikrát možnost jet s opravdu rychlou lodí která byla ovšem mnohem větší než torpédoborec - pokud někdo jezdí do Norska ,ví o čem mluvím - prostě tou lodí co jsem cestoval ta rychlost byla i pocitově mnohem vyšší než mám právě z torpédoborců - údaj který jsem viděl ve videích v levém rohu byl asi v uzlech 60-65 uzlů - ale mě přišlo že loď se doslova plouží . Musím přiznat , že ani střelba na mne nijak zvlášť nedělá dobrý dojem - hrál jsem WoWs - pravda krátce , ale hrál jsem je - no a tam to mají vyřešené trochu líp , to zaměřování mi zde přijde drobet těžkopádné - asi bych se nebál to okopčit a hledat vylepšení až následně . Co mne vysloveně zklamalo je ztvárnění a taková bezbarvost jak lodí tak i okolí - asi to dělá děj posazený do ledového oceánu . Torpéda - proč je omezené množství ??? To je přece pitomost ne . Myslím že GJ si krájí dost velký kus chleba a nějak to zapomněl kousat - momentálně se trochu dusí a netuším jak to budou " žrát "
 11. No abych pravdu řekl - na mne Italská letadla moc nezabrala - rychlá tedy opravdu nejsou a když už teda rychlost naberou , je velmi obtížné něco trefit - tuhnutí je doslova nehorázné Výzbroj u 202 Folgore je tak nějak dostatečná , ale stačí aby se Gj pohrabal v munici a bude to stát za pendrek . Jak psal Lukáš / Marseill - v základu je to nehorázná plečka a myslím , že dost lidí s překvapením zjistí , že lítat Itala není žádný med - věřím , že přestanou ty pitomé pověry o OP Italském letectvu. Italové mají stoupavost velmi průměrnou - jediné letadlo které je zatím světlou vyjímkou je G-56 ale i ta nemá lepší stoupavost než Německé Me-109 G10 nebo G/14 . G-55 také přestávají mít nepříjemnou vlastnost " tuhnutí " a BnZ je již proveditelné . Za mne Italové jako další národ velké plus - ale nedělal bych si velké iluze o OP mašinách ( to je info . pro hráče kteří zatím nemají vrcholové letadla od BR 3,7 do 5,3 )
 12. Já už nechci bitvu o Mars a už taky nechci 3 mapy které se opakují do zblbnutí : Porůří , Norsko , Sicílie . Poznámka - bitva o Mars , je mapa s noční tématikou kdy oblohu ale i zem osvítí jen rudá záře - tak nějak to bylo na Kladnem a Ostravou v dobách největší slávy hutního a těžařského průmyslu. Nevidím jeden jediný důvod - proč denní stíhač létá v noci - kdo to kurňajs prosazuje , takovou ptákovinu .
 13. No nevím s tím zapálením letounu - v Italském bombardéru jsem v cca.80% nemilosrdně uškvařen Japonské bombardéry - to létá jenom šilenec samozřejmě Jersone , že mezi ně patřím taky , takže vítej v klubu zoufalců co létají japan. bombardéry na BR 5,0 a více .
 14. To je možné - ale reálný život je pro mne mnohem zábavnější než honit po obrazovce pár pixelů a trápit se tím zda mi pár pixelů rozbijí či nikoliv Krom toho - je léto , a po ulicích chodí hezké holky a to je mnohem hezčí koukání než na " obyčejné pixelové letadlo " . Nicméně jedno krásné rčení ještě z dob kdy jsem velmi aktivně modelařil a na letišti jsem trávil doslova celý den , tak to rčení : jaký je rozdíl mezi manželkou či přítelkyní a letadlem ?? Velký - manželka / přítelkyně nelétá a nedá se řídit . Samozřejmě , že jsem velmi rád za to , že DMZ vůbec existuje a když si vzpomenu jak a proč vlastně vzniklo - opravdu jsem za DMZ rád a znovu musím poděkovat Basimu / otci zakladateli / za to že jej uvedl v život .Na DMZ nebo v něm - jak chcete - je hodně bezva lidí a každý den někdo nový přijde , to je naprostá paráda , asi se opravdu ukazuje , že nezávazné pokecání s lidmi podobného zaměření je něco jiného , než se " uvázat " v jednom klanu kde se občas může stát , že Vás budou nutit dělat věci které se Vám nelíbí , nebo na ně nemáte náladu - v DMZ nic takového nehrozí - není to klan , jen společenství lidí s podobným zaměřením na hry s leteckou tématikou , a už ani to neplatí a setkávají se tu lidé kteří nehrají jenom WT ale i WoWs a další hry které pohříchu ani neznám Ale to přesně bylo záměrem Basiho - DMZ pro každého kdo si chce pokecat a zahrát si s novými přáteli . Díky Basi za DMZ - a díky ostatním kteří jsou v DMZ a mají dost odolnou náturu na mé občasné kecy
 15. Zdarec Ehi_CZ Po včerejší domluvě ještě připomínám - není nutné měnit klan jen proto že kluci od Vás nehrají ( zatím ) RB - nejsme "přetahovači " lidí V DMZ discordu jsou většinou lidi z jiných klanů - kteří jsou na tom jako Ty - prostě hledají další lidi k hraní a na pokec , pro tyto účely je přesně DMZ stvořen , každý je vítán a každý dostane šanci najít si nové přátele /popřípadě nový klan . Omlouvám se za včerejší odchod - ale manželka je mi pořád milejší než hra WT