Kamil6431

Member
 • Content count

  265
 • Joined

 • Last visited

medal

Community Reputation

219 Neutral

1 Follower

About Kamil6431

 • Rank
  Warrant officer
 • Birthday 03/31/1998

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Poland

Recent Profile Visitors

2,059 profile views
 1. Wychodzę z założenia, że jeżeli OBWE pakuje się do spraw niezwiązanych z państwami UE (Ukraina), to tym bardziej powinni reagować na wewnętrzny kryzys imigracyjny. Twierdzisz, że bronienie ropy nie jest głównym zadaniem misji militarnych USA? To powiedz mi, czemu wszędzie się pakują ze swoim wojskiem, obalają dyktatorów i zostawiają za sobą burdel, wojny domowe itp.? Im w prawie każdym przypadku chodzi o pieniądze z ropy. Zgodzę się, że to wina UK i Francji, bo to one dzieliły kraje linijką, dla tego sprawę naprawiali dyktatorzy z jajami. Incydent, który nie miał nic wspólnego z terroryzmem. Ruszenia nie było, bo to zwykłe zdarzenie jakich wiele w Polsce. Jedyną różnicą jest pochodzenie osób biorących udział w tym incydencie. Media oczywiście rozgłośniły temat i na tym się skończyło.
 2. Owszem, stosuję uproszczenia, które jednak mają podstawę. Kraje których granice są granicami zewnętrznymi UE bronią granicy wg swojego prawa, ale UE ma na to wpływ. Dokładniej interwencję powinna rozpocząć Europejska Służba Działań Zewnętrznych z wysokim przedstawicielem Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa na czele, czyli Panią Federicą Mogherini. Z powodu tego, że ta płacząca Pani nie jest osobą poroju Ławrowa/Tillersona, którzy potrafią zadziałać stanowczo, to teraz mamy taką, a nie inną sytuację "ubogacenia kulturowego". Nie możesz powiedzieć, że UE z tym nic nie zrobi, bo skoro są skłonni do nakładania kar za nieprzyjmowanie imigrantów, czy ingerencję w wewnętrzny konflikt polityczny Polski, to tak samo mogą prawnie reagować na fale imigrantów, a dokładniej mówiąc na niedostateczne zabezpieczenie granic zewnętrznych UE przez kraje członkowskie. Co do Bułgarii - są kraje, które mówią stanowcze nie imigrantom (słownie, bądź zbrojnie) i teraz mają spokój. Słyszałeś coś o muzułmańskim zamachu w Polsce? Osobiście nic mi na ten temat nie wiadomo. PiSowi można zarzucić baaaardzo wiele, ale tego, że nie przyjmują bezmyślnie imigrantów tak jak to chciała zarobić PO, nie można im mieć za złe. Strefy w Libii na pewno nie powstaną, sam zresztą napisałeś czemu. Warto tutaj poruszyć temat, od czego, a właściwie od działań jakiego państwa zaczęła się destabilizacja sytuacji w krajach arabskich. Te kraje mają to do siebie, że demokracja nie ma prawa tam działać, tam potrzeba dyktatora który chwyci cały ten bajzel za ryj i będzie trzymał. Piękny przykład Syrii, gdzie od lat 70 rządzi rodzina Asadów. Dyktatura, która zapewniła Syrii gigantyczny rozwój, ale niektóre kraje usilnie broniące demokracji i ropy nie potrafią tego zrozumieć i pakują się tam, tworząc kilkuletnie konflikty. Liberalne media dalej tłuką propagandę, że to Rosja jest największym zagrożeniem dla światowego pokoju. Najbardziej mnie bawi ta hipokryzja USA, którzy niepokoją się, że jakieś państwo posiada arsenał atomowy, chociaż nikt poza USA jej nigdy nie użył...
 3. Nie wiem jak Tobie, ale mi nie zależy na pionowym starcie, jak dla mnie to niewymagany bajer, bardziej liczy się dla mnie jakiś samolot z pokaźnym uzbrojeniem do niszeczenia czołgów. Zasięg w WT nie jest potrzebny, przecież na GF lecąc 700 km/h ze swojego lotniska na wrogie dolecisz w 20 sekund
 4. Cofam wszystko to, co pisałem o "naprawionych" 23mm i 37mm. Nadal działają jak gówno, a Arado dalej potrafi przeżyć 10 trafień z 37mm. MiG już nie jest świeżo kupiony, więc n00b shield został zdjęty...
 5. Wreszcie ruscy dostaliby coś porządnego z dobrym arsenałem rakiet, bo na V erze z tego co widzę nic nie ma. Chociaż ja bym bardziej celował w Jaka-38.
 6. MON kupił nowe śmigłowce
 7. Po internecie krąży teraz powiedzenie "nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin". Hindusi, murzyni czy muzułmani w Polsce są i będą, ale czy słyszałeś, aby którykolwiek z nich się wysadzał? Oni tutaj są aby się uczyć/pracować, a nie żyć na socjalu. Nie robią nikomu nic złego, a nawet zasilają skarb państwa podatkami. Tutaj UE popełniła błąd, bo przyjmowała wszystkich na pałe, bez żadnego sprawdzania, a teraz płacz, że ISIS takie złe bo zamachy robi. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Osobiście jestem za tym, żeby Polska przyjęła uchodźców, ale po dokładnym sprawdzeniu, czy rzeczywiście uciekają przed wojną, czy jednak przyjechali po socjal, czy organizować zamachy. Dać takiej naprawdę poszkodowanej rodzinie socjal na jakiś ograniczony czas (tyle żeby mieli na podstawowe potrzeby), a w tym czasie na pewno znajdą sobie jakąkolwiek pracę. Rodzina która na prawdę ucieka przed wojną, bo wszystko straciła na pewno będzie wdzięczna. @drstrach osobiście znam 3 muzułmanów i są normalnymi ludźmi, z którymi można się kumplować. Uczą się, pracują i nie robią nikomu nic złego.
 8. Źle się wyraziłem, nie chodzi mi o niższe ery, bo na nich aktualnie nie gram od dłuższego czasu, chodzi mi o samą 5 erę, gdzie BRy 7.3 i 7.7 u ruskich są słabe.
 9. Szyłkę wykluczam z pojazdów przydatnych, bo raczej ciężko zniszczyć nim czołg (na pewno ciężej niż ZSU-57 2). Oczywiście jako SPAA jest genialna. Nigdzie nie napisałem, że są słabi, tylko że są biedni. T-55A wprowadzony będzie również biedny, mimo, że bodajże w latach 70 otrzymał dalmierz, którego w WT zabraknie. Ruskie są bardzo mocne, ale dopiero na 8.0. Ilość grindu jest bardzo duża i to mnie boli. Podstawowa amunicja na 100mm i 122mm na V po prostu nie domaga.
 10. Na 8.0 liczy się tylko T-62, T-10M i IT-1. Plotami gra coraz mniej, tym bardziej Szyłką. T-54 nadają się tylko i wyłącznie jako wsparcie, na pierwszą linię są za słabe. Rosyjska 5 era jest biedna, bo żeby dojść do dobrego T-62 trzeba przejść przez 3 T-54, a Niemcy na dzień dobry jako pierwszy MBT dostają już Leoparda. Rozmowa polega na wymianie argumentów, wiec byłoby miło, gdybyś dał jakieś swoje argumenty.
 11. Europa rzekomo się wstrzymuje, ale bierze udział w działaniach na Bliskim Wschodzie. Reakcja w postaci współczucia jest jak najbardziej dobra, ale nic nie da. Tutaj trzeba kogoś, kto zareaguje siłowo, bo ISIS tylko to zrozumie, a nie lajki na FB pod postami o zaprzestaniu zamachów. Oni mają to w dupie. Kurdowie sobie poradzili wysyłając na front kobiety, a dla ISIS śmierć z rąk kobiety jest hańbą. Głupie obrazki to głupie obrazki, a nic poważnego, ale oddaje to aktualna sytuację, głównie z tym, co robi UE. Zamiast zająć się poważnymi problemami pokroju kryzysu imigracyjnego (już nawet nie samych zamachów), to zajmują się pierdołami które nagłaśniają, byle zamieść pod dywan cały ten syf. Rozumiem, że z terroryzmem trudno walczyć, kiedy zamach jest raz na jakiś czas, ale od kiedy rozpoczął się kryzys imigracyjny, zamachy wyrosły jak grzyby po deszczu. Zresztą wyobraź sobie, że w zamachu ginie ktoś z Twojej rodziny (oczywiście nie życzę Ci tego), to oczekiwałbyś jakiejś zdecydowanej reakcji w celu niedopuszczenia do kolejnych zamachów, czy kilku wyrazów współczucia?
 12. Chyba masz na myśli Leopara 1 A3 i A4, bo bodajże wersje A1 były 3 (A0, A1, A2) Leo A3/A4 to są lata 70-80, w takim wypadku ja chcę T-72 i T-80 Nie możesz narzekać na niemiecką 5 erę, bo rosyjska jest o wiele biedniejsza, takie T-62 i T-55A nie są bogatymi wersjami, a właściwie są początkowymi wersjami produkcyjnymi (bez dalmierzy dla przykładu). Historycznie patrząc, A1A1 i A1A2 powinny walczyć z T-64 i T-72, więc wyczekiwanie nowych Leopardów imo jest lekko nie na miejscu, bo nie będzie to fair wobec ruskich.
 13. No bo wiesz, poprawność polityczna zabrania, bo przecież katolikowi nic nie można, nie tak jak muzułmanom )) Takie podsumowanie poprawności politycznej: Wyjść na ulicę i zacząć się domagać jakiejś reakcji. Bo wyrażanie współczucia jest dobre i to rozumiem, ale nie potrafię pojąć czemu "Wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa" zamiast zareagować na to stanowczo, to płacze na mównicy jak mała dziewczynka. Nie jestem seksistą, ale na takie stanowiska powołuje się raczej osoby, które potrafią zareagować jak przyjdzie co do czego. BTW Unii i tego czym się zajmuje (zajumane z jbzd i +18):
 14. Latałem na MiG-9 i tam działka działają jak kierunkowskazy od BMW, czyli tak, jak by ich nie było. Kupiłem MiG-15 i chociaż działka te same, to działają o niebo lepiej. Ja nie raz wypruwałem serię aż do przegrzania, a wróg leciał dalej, najgorsze były Arado, one wszystko wytrzymywały, a potem wykręcały i doganiały zabijając mnie sekundową serią. A przecież MiGi mają tylko 2x23+37mm. Obejrzę jak będę w domu, ale domyślam się, że to festiwal sparków i żółtego koloru. Zresztą czytałem Twojego bug reporta i oglądałem te filmiki, no i sam to przeżyłem na MiGu. Tylko teraz na 15 tak jakoś zaczęły działać, to się wole upewnić czy Gadzina naprawiła, czy to ochrona bo samolot nowy.
 15. Pytanie do lotników, czy zauważyliście żeby Gadzina naprawiła działka dużych kalibrów? W 2 bitwach 4 samoloty zeszły od 23+37mm od dosłownie sekundowej serii. Chociaż bardziej wierzę w to, że to łaska RNG albo n00b shield bo latam na świeżo kupionym MiGu Tryb RB rzecz jasna.
 16. Dodatkowo strumień penetracyjny rykoszetuje się od pancerza wewnątrz czołgu, przez co wszystko lata tam jak gówno w przeręblu. No i od dłuższego czasu strumień ma w poważaniu prawa fizyki i penetruje kilka płyt, nawet jeżeli są oddalone od siebie, to samo z gąsienicą, potrafi ją spenetrować po czym przelecieć kilkadziesiąc cm i penetrować właściwy pancerz. No i HESHe działają jak HE, potrafią niszczyć czołgi nie trafiając w nie ))
 17. Dla tego piszę, że blokowanie tego to jest jednak przesada. Na siłę można stwierdzić, że teledysk obraża Kościół traktując go stereotypowo (drogie auta, zbieranie pieniędzy itp.), dla chcącego nic trudnego
 18. Chyba mają problem z rozróżnieniem "treści obraźliwych", od treści naprawdę obraźliwych. Bo imho fajnie, że ktoś ma jaja i potrafi blokować treści obrażające chrześcijan (czego nie robi już nikt, bo obrażanie chrześcijan i białych jest spoko, ale żydów/masonów/gejów/lesbijek/muzułmanów/czarnych itp. już jest ble), no ale żeby blokować takie piosenki, które są delikatną krytyką Kościoła na kulturalnym poziomie, a nie bezpodstawnym obrażaniem i pluciem jadem (jak np. w "Klątwie") to już przesada...
 19. Żaden problem. Jeszcze pojawiła się niezgodność przy silniku, bo na Devie ma 899KM. Co jest jeszcze ważne, Dev Blog mówił o pociskach ZBK-17, a w grze są ZBK-17M )) Co do penetracji APDS i HEAT-FS bazuję tylko na danych z Deva, w źródłach jeszcze nic nie znalazłem.
 20. Aktualnie na terenie Niemiec obowiązuje cenzura gier, gdzie większość rzeczy związanych z III Rzeszą i Hitlerem jest wycinana/zmieniana. TVGRYpl robili nawet o tym materiał, gdzie wymieniali ocenzurowane tytuły. Filmy klasy A to pewnie najlepsze filmy?Jeżeli tak, to wiadomo, że takie robi się tylko w Hollywood, a tam to dopiero z historią potrafią polecieć. Zresztą z tematu UPA powstał film, a jedyne co z niego mamy to to, że Ukraina oskarżyła Smarzowskiego o powiązania z Kremlem (jak zawsze, wszystko co przeszkadza Ukrainie to wina Kremla)
 21. Tak bardzo oddające prawdę jak to:
 22. Poszła kolejna aktualizacja wg danych z Dev serwera WT. Gwiazdką oznaczyłem dane, które są podane wg Dev serwera WT, ale nie zgadzają się ze źródłami.
 23. Proszę Was, jacy politycy mają się za to wziąć, jak to nie ma sensu? Pani Merkel powie, że obozy były polskie, to większość UE powie tak samo, bo politycy każdego państwa liżą dupe UE, no może poza nami od kiedy rządzi PiS i poza Węgrami. Bodajże Fundacja Tradycji Miast i Wsi zorganizowała akcje z jeżdżącym po niemcach banerem z napisem "Death Camps Were Nazi German", to policja wyganiała ich z miasta, a ZDF zaczął banować polaków na fb (i Niemcy są wyznacznikiem demokracji, a na nas plują jadem że niby Polska niedemokratyczne państwo...) Jak dla mnie wolność słowa tak trochę na poziomie komunizmu...
 24. Wy tu spinacie zwieracze o jakieś pierdoły pokroju górek/domków/rzeczek, a ja się pytam, czy tą mapę powiększyli do jakiś sensownych rozmiarów? Pewnie nie, więc nie ważne, czy ma domki i ruiny zamku/kościoła, to i tak jest mini arena do walk trwających maksymalnie parę minut.
 25. Wy tu gadu gadu o Wiedźminie, a historycy prawdziwą wersje 2 WŚ udostepniają
 26. IMO ruskie potrzebują mniejszej ilości grindu, bo dojście do T-62 to expienie 3 T-54, a takie niemce od razu na powitanie V ery dostają Leoparda.
 27. Właśnie głównie nowe działo wraz ze stabilizatorem i ochrona przeciwko promieniowaniu były wprowadzane w T-55. Wprowadzenie T-55A zmieni raczej niewiele, ze względu na 3 wersje T-54, których grindowanie jest dość żmudne. Na T-64 prędko bym nie liczył, bo 6 MBT na jednej erze to zdecydowanie za dużo. Już teraz na tle innych nacji grind MBT V ery w ZSRR wygląda najgorzej, więc wg mnie już teraz wszystkie wersje T-54 powinny zostać połączone, albo zwinięte w jeden slot (tak, że wystarczy wybadać tylko jeden z nich żeby móc iść dalej). OP to on nie będzie, ale na tle T-62 wypada nieco lepiej, bo jest lżejszy (mając ten sam silnik), będzie miał lepszą amunicję przy mniejszym kalibrze, a to w połączeniu z większą wieżą da sensowne czasy przeładowania, no i ma 20 mm pancerza więcej na przodzie, a to zawsze coś. Zapomniałeś dodać "ruskie som OP" BTW zaktualizowałem pierwszy post w jakiś sensowny sposób.
 28. Bug with cannon occurred only one time, but bug with tracks occurred all the time.
 29. Amunicja z T-62 którą mamy w grze (3BM3 i 3BM4) to pierwsza i pierwotna wersja amunicji do T-62. Po 1980 wprowadzili zmodyfikowane wersje oznaczone dodatkowo literą U (3UBM3, 3UBM4 i jeszcze kilka ich wtedy stworzyli.)
 30. Wikipedi specjalnie nie ufam, ale jeżeli faktycznie tak było, to raczej braw sobie bić nie możemy, no ale cóż poradzić. Pierwszy post później zredaguję.
 31. Z tym, że wersje produkowane u nas po wojnie były już raczej zmodernizowane, czyli wg radzieckich oznaczeń to byłby już T-34/85M albo A. Ale fakt, że o T-34 nie pomyślałem, ale produkcją takiego czołgu w latach 50 nie ma co się szczycić
 32. Chodziło mi stricte o pojazdy, o samolotach szczerze mówiąc nie myślałem. Zresztą nasze MiGi były bodajże produkowane pod nazwą Lim-x, więc czepiając się nazewnictwa to nie to samo
 33. T-55A cyzli pierwsza modernizacja T-55 T-55, czyli najliczniej wyprodukowany czołg w historii, do czego cegiełkę dołożyła Polska, która również produkowała T-55 w kilku wersjach, również w wersji T-55A z War Thudnera. Po 5 latach produkcji T-55 (czyli głębszej modernizacji T-54), w roku 1963 świat ujrzała wersja T-55A, w której główną zmianą było uodpornienie czołgu na skażenia nuklearne oraz stabilizację działa. Dodatkowo podczas produkcji pojazd modyfikowano czterokrotnie, nie decydując się przy tym na zmianę kodu modernizacji. W 1965 wymieniono gąsienice, w 1969 roku postanowiono przywrócić plot. WKM DSzK 12,7mm, a w roku 1970 zastąpiono go WKM NSV Utes 12,7mm. Sądząc po screenach, otrzymamy wersję z 1969, ze względu na zamontowany WKM DSzK. Dodatkowo w roku 1975 czołg otrzymał nowy dalmierz, nowy licznik Geigera i nową radjostację. T-55 został wyposażony w nowy silnik V-55 (В-55), czyli 12 cylindrowy diesel o mocy 580KM - ten sam, co montowany w T-62. (na Dev serwerze ma moc 899KM.) Schemat i dane: Działo, czyli modyfikacja działa D-10T (znanego z SU-100, T-44-100 oraz T-54) - D-10T2S, wyposażone w stabilizator PWOT-2 "Grom" (ПУОТ-2 <<Гром>>). Schemat działa i mechanizmu stabilizacji: Skoro nowe działo, to i nowa amunicja. Wg devbloga, mamy otrzymać 2 pociski - BOPS 3B25 (APDSFS) i KS ZBK-17 (HEAT-FS). Tutaj zaczyna się horror, bo znaleźć informacje zgodne z nazewnictwem użytym w devlogu graniczy z cudem... Więc podążając za logiką otrzymamy 3BM25 i ZBK17 (kwestia literówek, ale takie literówki potrafią zbić z tropu przy szukaniu w źródłach, a tym bardziej pisanych cyrylicą) Informacji o nich raczej niewiele, przynajmniej przez wieczór wiele się nie znajdzie, ale podstawowe informacje znalazłem. 3BM-8 (APDS) Prędkość wylotowa: 1415 m/s Penetracja: 299/272/249mm na dystansie 10/1000/2000m Aktualnie brak źródeł potwierdzających. BR-412D (APCBC) Prędkość wylotowa: 887 m/s Penetracja: 240/185/141mm na dystansie 10/1000/2000m 3BM25 (APDSFS) (pierwszy od lewej) Prędkość wylotowa: 1430* m/s (1450m/s) Penetracja: 335/290*/260* mm na dystansie 10/1000/2000m (b.d./300/280) ZBK17M (HEAT-FS) Prędkość wylotowa: 1085* m/s (1075 m/s) Penetracja: 390mm Aktualnie brak źródeł potwierdzających penetrację. Pancerz: Przednia płyta: 100mm*, (120mm wg Tanks Encyclopedia) Boki: 80mm, Tył: 45mm, Wieża: 200m. Przy pancerzu będąc, trzeba zaznaczyć, iż rzekomo ze względu na ochronę przeciwko promieniowaniu jego pancerz wykazywał lepsze właściwości (wytrzymałość) w starciu z pociskami rodziny HEAT. Przewijają się takie opinie w źródłach, aczkolwiek pewnego potwierdzenia brak. Zawarłem tylko najważniejsze rzeczy, jeżeli będą chętni do czytania, to mogę to rozwinąć o pierdoły pokroju modeli i schematów przyrządow obserwacyjnych itp. Gwiazdką oznaczyłem dane, które są podane wg Dev serwera WT, ale nie zgadzają się ze źródłami. Na zielono są dane zgodne ze źródłami. Zdjęcia:
 34. No to się zmieniło, albo było tylko u Ciebie, my żadnego wyboru nie mieliśmy, a w 4 klasie jedyne co mamy to przygotowanie do E14, a drugi semestr tylko i wyłącznie przedmioty maturalne.
 35. Mówisz już o studiach, czy dalej o technikum? Osobiście pierwsze słyszę, żeby w technikum wybierać specjalizację. My w technikum przerobiliśmy całego HTML, do tego w dużym stopniu CSS, a do tego skubiemy C++, JS, PHP, SQL/MySQL.
 36. Hi!. Firstly, I'm sorry for my English, but I still learning. So HEAT(FS) and ATGM can penetrate more than one layers of armor, even if are away from the each over. HEAT hit an armor, a fuse is activated and jet(?-google translate, I don't know how it's in English. I mean about what penetrates the armor after fuse activated) penetrate armor, but this jet still can penetrate next armor. The similar situation occurs with tracks, HEAT hit a track, a fuse is activated and jet penetrate whole track and still can penetrate armor. As we know, HEAT can't penetrate multilayer armor, and especially can't penetrate two armor plates which are away from the each over. Movie from server replay: http://warthunder.com/en/tournament/replay/type/189577850698823233 http://wt-game-replays.warthunder.com/02a1840d002f7641/0000.wrpl Cheers 2017_05_14_20_51_49__12044.clog
 37. Nauczyciel był nieco starszej daty, ale mieliśmy to w normalnym toku nauczania, w podręcznikach również było (tak samo jak liczby zmiennoprzecinkowe, metoda uzupełnień do U2 i działania na liczbach binarnych (+, -, *, /) Programowanie na kartce też mieliśmy, ale pół biedy bo to był HTML+CSS i babeczka była spoko więc nie czepiała się jakoś bardzo. Sam w sobie zarys programowania na kartce jako tako występuje na egzaminach kwalifikacyjnych, gdzie masz na przykład napisać skrypt, gdzie nie masz dostępu do żadnego repozytorium, wszystko musisz pamiętać. O ile przy HTML/CSS jest to łatwe, to przy C++ czy PHP zapamiętanie wszystkiego graniczy z cudem... Fakt faktem, że piszesz to na PC, ale jednak wszystkich poleceń, znaczników itp. nie da się zapamiętać.
 38. No to Cię zdziwie, u mnie w technikum uczyliśmy się konwersji z MB na MiB itp., zaraz po konwersji między systemami liczbowymi. Co prawda jakoś specjalnie długo tego nie omawialiśmy, ale normalnie nas tego uczyli. Chociaż nie będę się kłócił, czy to jest w podstawie programowej, bo faktycznie na egzaminie E12, ani na próbnych o to nie pytali.
 39. T-54 są mułowate, obrót wieżą trwa wieki i nie mają stabilizacji. Jedyne na co T-54 ('47, '49) się nadaje to symka, bo nie trafia tam na top czołgi V er i jest tam panem bitwy. Pociski w T-54 też biednie, APHE nie domagają na V erze, a gra APDS i HEAT-FS bez premki jest nieopłacalna. T-62 musi długo przeładowywać, bo to w końcu 115mm z 3 załogantami upchanymi w dość ciasnej wieży. Dla tego osobiście czekam, aż w końcu dodadzą T-64, który był produkowany wcześniej niż Leopard, a wersja Leoparda A1A1 i Type-74 rocznikowo powinny walczyć z T-72/T-80, no ale tego to się raczej nie doczekam
 40. Naprawa w połowie wymaksowanego T-62 to jakieś 4,5k, a lepsze APDSFS to koszt około 300-400 lwów za pocisk (HEATami nie gram i nawet ich nie badam). 2-3 fragi i na + da się wyjść. Pomijam, że takie zarobki to śmiecha na sali, no ale cóż poradzić... Nie mówię, że niskie BRy są złe, ale jakoś wolę czasy zimnej wojny.
 41. Początki takie są. Pograsz parę lat, dojdziesz do V ery, gdzie z entuzjazmem kupisz top czołg z najnowocześniejszymi i najszybszymi pociskami w grze (w tym przypadku T-62), po czym odbije się od Ciebie byle 100mm pancerza, a Ciebie przez gąsienice będą niszczyły wciąż źle działające HEAT-FS i działające jeszcze gorzej HESH, które działają jak HE ze 100mm penetracji - wtedy poczujesz wkurzenie na grę.
 42. Bo każda kolejna mapa jest gorsza od poprzednich. Spokojnie, Leopard ze 100mm pancerza na przedniej płycie potrafi odbić pocisk z T-62 (ok. 330 mm penetracji), a Arado potrafi wytrzymać 15-20 strzałów z działka 37mm (HE)
 43. Faktycznie, te sytuacje z paliwem są wkurzające, ale tego nie było wcześniej, musieli dodać niedawno. Skoro takie dobre słowa o tym SB 2 widzę, to z chęcią go wypróbuję ))
 44. Projektant map powinien siedziedź w gułagu. Za te cholerne kamienie antygrawitacyjne do których można się przyssać jak dziecko do cyca i za dziury w lodzie, które mimo to, że są 10 razy mniejsze od czołgu i tak potrafią wciągnąć czołg pod wodę... Co z tego, że 90% gąsienic jest na lądzie, jak tylko zbliżysz się do dziury - jeb wciąga Cie, jak nastolatki koks w klubowych kiblach. No i za wielkość map, a właściwie jej brak. Żadna inna gra (gra, a nie gracze czy brak umiejętności) nie potrafi tak wkurzyć, jak WT. Nie, nie piszę tego pod wpływem emocji, a po długoletnich obserwacjach, a tytuł tematu wszystko wyjaśnia
 45. Nikt tego do sklepu nie wrzuci, bo to jest zbyt skomplikowane na wyższych wartościach, a klient nie będzie tracił czasu na przeliczanie z GiB na już mu znane GB. Informatycy tych jednostek nie rozpowszechniają, bo to jest dla społeczeństwa zbędne, tym bardziej, jeśli przyjął się system z zapisu dziesiętnego (nawet błędny) Co do "oficjalnego" przyjęcia standardu, to właściwie został on przyjęty przez IEC w 1999/2000 roku, a ściślej mówiąc, wersja z 72 roku została zaktualizowana. Nie zmienia to faktu, że w powszechnym użyciu został standard MB/GB, a standard od IEC miał za zadanie skrócić zapis z długiego dwójkowego/szesnastkowego na krótki z dopiskiem jednostki (zamist pisać 10000000000000000000000000000002/4000000016/1073741824B pisze się 1GiB) Jedynym problemem powszechnego użytkowania jest błędny zapis typu 1GB=1024MB. Przeciętny użytkownik używa tylko i wyłącznie przeliczników na systemie dziesiętnym (1GB=1000MB), tak samo postępują producenci którzy produkują sprzęt. Dla tego wszystko co jest przeznaczone dla przeciętnego użytkownika wyraża się w MB/GB (RAM, VRAM, cache też.). Przeciętnego użytkownika nie obchodzi nic, co związane z systemem binarnym. Cache to wartości kilku MB. RAMu masz 8GB, z czego dostępnego masz 5GB, resztę bierze pewnie system i inne programy.
 46. Na RB lepiej spisuje się od BB-1?
 47. Nie przyjęły się do użytkowania przez społeczeństwo niezwiązane z informatyką, ale w informatyce jak najbardziej przyjęły się i cały czas są stosowane. Teoretycznie MB/GB nie możesz oznaczać wartości binarnych, bo to układ dziesiętny (czy tam oficjalnie mówiąc SI), a do oznaczania wartości binarnych służą właśnie MiB, GiB (ważna jest litera "i"). W praktyce jest rozpiździel, do którego dochodzą jeszcze jednostki miar prędkości (Mb/s, gdzie 60Mb/s to nie to samo, co 60MB/s; b =/= B, 8b = 1B). Jak ktoś się uczy informatyki to wie, że wszystko jest ładnie poukładane i potrafi z tego korzystać, a osoby które informatyki się nie uczą, nie mają skąd takiej wiedzy nabyć (pomijam czytanie wiki itp. bo jednak czytanie suchej teorii, a słuchanie kogoś, kto się zna i tłumaczy to co innego)
 48. Tak jest błędne, a skąd się wzięło, to nie mam zielonego pojęcia, bo potęgując 10 nie da się otrzymać 1024. Nawet jak by zmieszać systemy dziesiętny z dwójkowym, to nie masz szans otrzymać takiego przelicznika. 1GB to na oko jakieś 950MiB, a 1 GiB to wg google 1073MB. No choćbyś chiał, to nie ma jak tego wytłumaczyć Sporo ludzi tego używa i dalej będzie tego używać (sam używałem, dopóki nie poszedłem do technikum informatycznego), bo tak się po prostu jakoś przyjęło w społeczeństwie, a nauczenie poprawnego przeliczania oferują tylko kierunki stricte informatyczne. Edit: Dla ciekawskich wiki to w miarę tłumaczy, tylko że system dwójkowy konwersuje na szesnastkowy, żeby zapis się zmieścił: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedrostek_dwójkowy
 49. RAM, a nie procesor, bo procesor jedyną pamięć jaką posiada to pamięć podręczna (cache). BTW mam podobnie, tylko ramu mniej Mebibajt, czyli wyznacznik pojemności wg systemu dwójkowego, czyli tak, jak to widzi procesor i tak, jak to powinno się podawać. Rzadko używany, bo opiera się na systemi dwójkowym i zapisie na bitach (co jest trudne przy obliczeniach, bo jedyne działanie jakie możesz wykonać to potęgowanie 2), więc nie da się otrzymać np. 1000, tylko 1024, tak samo nie otrzymasz 10, a jedynie 8 lub 16. Stąd różnica: 1GiB=1024MiB, a w powszechnym użyciu są GM/MB, czyli 1GB=1000MB.