Kiszorek

Member
 • Content count

  327
 • Joined

 • Last visited

medal

Community Reputation

177 Neutral

About Kiszorek

 • Rank
  Officer cadet

Recent Profile Visitors

1,655 profile views
 1. Najlepsze sądy to były za towarzysza Stalina! Nikt nie odmawiał zeznań. Wyroki wykonywane tuż po zakończeniu śmiertelnie szybkiego procesu. Przy tak zabójczej skuteczności nikt by na sądy nie narzekał. Tym bardziej że strona przegrana nie miałaby za bardzo możliwości wyrażenia swojej opinii.
 2. Gorzej to będzie, jak Prezes ogłosi niezależnie od wyniku, że wybory zostały sfałszowane twierdząc że wygrał z poparciem całej i pół Polski
 3. W takim razie wspomnę, że Feliks Dzierżyński był Polakiem. Więc, czy powinniśmy przepraszać za wszystkie ofiary Czeka?
 4. Kiedy Izrael dokonywał zbrodni na Polakach po II WŚ? (pomijając fakt że w jej czasie nie istniał)
 5. Tylko żeby nasz minister wojny nie wziął Procy Dawida na poważnie, bo jeszcze nam taką załatwi w tysiącach sztuk, tylko że na gumkę.
 6. W czasie tych ataków korzystano z rakiet PAC-2, aktualny Patriot korzysta z PAC-3 MSE (MEADS też). Taki kraj. Po 15 latach budowy korwety okazało się, że jest patrolowcem
 7. Estończycy się na to nie zdecydowali, gdy im Rosjanie wszystko wyłączyli I o ile Ruscy to większy problem, to tacy Niemcy raczej się nie ruszą
 8. Mówiąc pociski miałem na myśli pociski balistyczne. Na takie Toczki Patriot jest wystarczający. Gorzej może być z Iskanderami. Pytanie co Rosjanie będą mieli za te 10-15 lat, bo jeszcze okaże się że wobec tego Patriot zostanie bez szans. Realniej byłoby stworzyć jakieś siły cybernetyczne zdolne do ataku na wielką skalę. Paraliż wroga bez wypowiadania wojny. A przy okazji rozwój własnej defensywy cyfrowej.
 9. Chyba, że w tym sensie. Ale jeśli powstanie to te cechy będzie posiadał (bo każdy aktualnie system je posiada). Inną sprawą, że Patriot jak Caracale nie ma potencjału na modernizację. Do tego 6 lat czekania przy dobrych wiatrach na pierwsze działające egzemplarze i 10 na cały system. Ale w dekadę się nie zestarzeje (chyba że na wschodzie wprowadzą jakieś nowatorskie pociski).
 10. Wolałbym sensowne systemy zapewniające obronę plot naszej armii, bo samymi Gromami się nie wybroni. Natomiast zastanawiam się co masz na myśli mówiąc "zalety na papierze"? Np. wielokanałowość i składanie zestawu w 10-15 minut, cechy których nie mają muzealne Newy, są na dzisiejsze czasy cechami podstawowymi wszystkich nowoczesnych systemów.