blacknight25

Member
 • Content count

  707
 • Joined

 • Last visited

medal

Community Reputation

249 Neutral

About blacknight25

 • Rank
  Flying officer

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

1,682 profile views
 1. JJ taky jsem ji nečekal tak brzy, takže když jsem ji potkal, tak jsem na ní chvíli blbě hleděl, než si mě týpek všiml a pěkně "Po russki" mě na první ránu poslal do garáže . Pak že mají UK tanky nějaký problém .
 2. Fritz X a podobné řízené pumy má nějaké vlastní anglické pojmenování, nebo to spadá taky pod "missile"?
 3. S tím co jsi napsal ohledně roll,yaw a pitch samozřejmě souhlasím. Jen tam chybí pro helikoptéru zásadní kolektiv a všeobecně vzhledem k naprosto jiné logice ovládání si myslím, že by měli změnit celý stávající systém nastavení ovládání .Už teď je v tom takový zmatek a přidání vrtulníků se ještě zvětší. Jasně, pokud je text společný pro více typů techniky, je to pro překladatele občas problém a co lze v některém jazyce přeložit snadno tak prostě v jiném nemá 100% čisté řešení. Toto lze ošetřit pouze korekcí přímo ve vývoji a ovlivněním základního textu což zde není. Já třeba s klopením ani Pitchem problém nemám, a i tu historii (a někdy i hysterii ) vývoje překladu znám. Jen mě tak napadla možnost, trošku si s tím nastavením pohrát, protože takhle to nevypadá moc jako systém co má hlavu a patu, ale spíše jako přehled vývoje změn za poslední 4 roky. Neřešíme to tady náhodou úplně zbytečně ? jestli je to stejně aktuální jako ty vzducholodě tak to potěš .
 4. Naklánět se sice samozřejmě může ve třech rovinách,jenže ovládací prvky mají také naprosto jinou funkci. Například přitažením páky cykliky k sobě na rozdíl od klasického letadla sice dojde k mírnému zvednutí výšky, ale hlavní efekt je nejprve zpomalení a následně couvání vrtulníku. Obdobné je to v ostatních osách. Navíc je zde oproti letadlu páka cyklického řízení, kterou se primárně řídí výška letu změnou nastavení náběžného úhlu listů rotoru.Ta samozřejmě v letadle není, zde máme nastavení úhlu listů vrtule, kterým neřídíme ani výšku ani rychlost. Navíc je toto přístupné jen v manuálním nastavení motoru. Podle mě by vrtulníky měly mít nastavení ovládání takto: 1) páka cykliky nastavitelná ve dvou osách (X,Y na joysticku, W A S D klávesnice) 2) ovládání rotoru- ekvivalent směrovky jedna osa ( twist na joysticku, nebo pedály, ) 3) páka kolektivu: jedna osa ( já jsem používal plynovou páku) 4) plynová přípust . U reálného vrtulníku se na rozdíl od letadla, nebo vozidla až tolik s plynem nemanipuluje. Neovládá se tím totiž rychlost. Většinou je nějakým způsobem kolektiv spojen s plynovou přípustí a při změně úhlu náběhu rotoru se potřebné zvýšení, nebo snížení tahu motoru děje automaticky. Pro startování a ostatní manipulace by stačilo i relativní nastavení přípusti na klávesy. Já jsem si to v eventu nastavil na kolébku plynové páky). Neberu v úvahu ještě nastavení ovládání na myš, které mi přišlo strašně nešikovné a prakticky se s tím nedalo moc lítat. Neber to jako nějakou výtku vůči tobě. Pokud je jen jeden textový řetězec na ovládání takhle odlišných strojů, tak s tím nic moc nenaděláš. Spíše mě udivuje, že to vývojáři pojímají takto zjednodušeně místo popisu přímo ovládacích prvků a směru pohybu, který je jimi vyvolán. Pozemní technika má přece své vlastní nastavení a vrtulníky by ho měly mít také. Létají sice ve vzduchu jako letadla, jenže trochu jinak. Tím z toho úplně zbytečně vznikne pěkný zmatek.
 5. Vzhledem k tomu, že vrtulníky mají úplně jiný systém ovládání letu mě zaráží, že chce Gaijin použít stejnou terminologii jako u letadel s pevnou nosnou plochou.
 6. Myslel jsem to tak, že pokud by jsi chtěl nějak smysluplně využít tebou navrhované vylepšení, musel bys mít možnost natankovat do hlavní nádrže palivo třeba jen na 5 minut. Po odhození přídavné nádrže by jsi měl skutečně výhodu v lehčím letadle. Pokud máš nyní volbu minimálně jen na 20 minut tak po odhození přídavné nádrže po kontaktu z protivníkem by ti zůstalo v hlavní nádrži palivo na 20 minut. Protivník by ovšem čerpal svou hlavní nádrž již od startu a vyčerpal by část paliva do kontaktu z tebou. Pokud byste se střetli 5 minut po startu bitvy, tak bys měl naopak nevýhodu ve váze paliva ty. Proto je taky lepší stoupat v klidu pár minut bokem, protože ve výsledku máš kromě větší výšky i lehčí letadlo. Jak už psal EjdouuRotacak Vzhledem k trvání RB bitev to opravdu není třeba řešit. Na drtivou většinu map beru minimum co které letadlo dovolí, protože dříve stejně potřebuji přezbrojit než dotankovat.
 7. Minimum které můžeš natankovat si stejně neurčuješ sám, ale dostaneš přiděleno všemocným Gaijinem na základě jeho momentální potřeby. Dokud není možnost si určit přesně množství paliva dle svého uvážení, natož nějaký palivový management,myšleno pořadí čerpání paliva, tak je přídavná nádrž nadbytečná fíčura.
 8. to jsi zabil, jen bys ten návod měl přeložit do češtiny.. Takhle Payovi moc nepomůžeš
 9. Viděl bych to tak, že opravdu jsou k dispozici pouze názvy " řadový" , nebo "hvězdicový" a na jakékoliv technické podrobnosti, si musíme nechat zajít chuť. Z toho co je napsané v kartě stroje mě zajímá v prvé řadě cena, potom BR, výzbroj, cena oprav. Ostatní věci jako je rychlost, stoupavost, doba otočení,atp beru jen s rezervou, protože víme své o aktuálnosti údajů, a pokud si chci něco přečíst o skutečném letadle, tak stejně hledám jinde.
 10. Zkus ještě v menu vypnout automatické aktualizace. Tak 2 týdny z5 mě to začlo obdobně blbnout a zjistil jsem, že mám Megasync i WT na stejných portech i když byly předtím zvlášť. To vypnutí aktualizací částečně pomohlo ,ale konečné řešení bylo až přidělení portů. Holt při aktualizaci SW se občas může něco vzájemně kousnout.
 11. Koukni na cenu oprav Japonských top vrtuláků. To je teprve raketa. Ale jinak máš pravdu , že snaha dotáhnout stroj na vlastní letiště, nebo alespoň území, by nějakým způsobem zohledněna být mohla.
 12. Takhle to možná mohli nastavit od začátku. Nyní je plno hráčů co už do hry nasypali o dost více , než je třeba aktuální cena IL2 BOS. Pokud by přišli s takovým nápadem nyní, tak mnoho odezvy zřejmě nebude. Dost hráčů přišlo vyzkoušelo a odešlo zpět k ostatním simům. Doporučuji si přečíst na nějakém simulátorovém fóru, co se tam povětšinou o WT píše. Taky si myslím, že zájem o simulátory tak trochu opadá. My dříve narození už nemáme tolik času a mladší ročníky, co by místo nás měly pařit celé noci hrají spíše akčnější řežby.
 13. Pokud by se někdy povedlo dát dohromady letadla a lodě(myslím i tyhle čluny) na jedné mapě, tak by to mohlo být dobré. Leteckých map co by se takhle daly použít je dost. Jenže po všech těch blbostech , co už se tady stihly vyvést, nevím jestli se na to mám těšit, nebo se spíše bát.
 14. Nějaké chyby a možnosti zlepšení by se najít daly, ale kdyby byly všechny eventy alespoň takovéhle. Němci silnější na zemi, spojenci převaha ve vzduchu, jenže většinou allied týmy mdlého ducha nevědí, kdy mají vylézt z letadel a zabrat ty vyčištěné báze . Zahrát a vyhrát se dalo bez čekání za obě strany, což už je samo o sobě důvod k oslavě . Kdybych sbíral úkoly v kronice, tak jsem spokojený, protože jsem splnil v pohodě úkoly pro letce i tankisty. edit: nedělali něco s raketami ? Z Firefly jsem měl v tankových bitvách cokoli trefit- soustřel raket byl tragický a vždycky minimálně 1 letěla úplně do....pryč a druhá vedle záměrného bodu, takže jsem musel mířit vlevo, nebo vpravo od cíle a doufat, že budu mít štěstí a vyberu tu správnou stranu.V tomhle eventu lítaly naprosto na flek a v klidu by stačilo střílet jen jednu.
 15. Horní foto je s motorem tzv 2 řady do V, takže je správně uvedeno " řadový"
 16. A až si ho vytáhnu já, tak půjdu 12 x po sobě na ránu do garáže, takže statisticky to bude naprosto odpovídat.
 17. To byla první věc na kterou jsem si vzpomněl, protože jsem ji řešil v ENG sekci. Asi tyhle hlášky začnu sepisovat, prodám konkurenci a za výdělek pořídím reálné letadlo .
 18. Tipnul bych to na nějaké AA na náklaďáku, nebo obdobný papírák.
 19. Gaijin zvolil z více možností ,jak řešit trouby , kteří ti po startu postřílí posádku v otevřeném vozidle tu pro ně nejjednodušší variantu. Takže místo občasné, spíše vyjímečné střelby na spojence , se z toho po vypnutí friendly fire stalo pravidlo.
 20. No jediný určitě není. Německá pozemní technika nemá správný odstín šedé, protože "originální příliš maskoval " . Tahle hláška mě opravdu dostala.