BaronVonJager

Member
 • Content count

  1,651
 • Joined

 • Last visited

medal medal

Community Reputation

324 Good

About BaronVonJager

 • Rank
  The Guard Of All Times - D13 Hooligan
 • Birthday 07/18/1995

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  İstanbul
 • Interests
  Electronic, Aviation, History, Games, Painting, Fitness.

Recent Profile Visitors

3,262 profile views
 1. Ülke ağacı yeni olduğu için bir süre italyan spamlar herkez. Gerek kasmak, gerekse heves gidermek için. Yoksa söz konusu uçağın pek kullanışlı bir yanının olduğunu düşünmüyorum.
 2. Ön taraftan komutan kupolasından ya tek yiyor yada şarapnel ciddi hasar veriyor. Onun dışında önden delebilmiş değilim kendisini. Arcadede mantleti yeşil gösterse bile sekiyor mermi çok ilginç.
 3. Açmak için gold bastıysanız yazık olmuş hocam. Keşke almadan önce gameplay videolarını izleseydiniz. Füzelerin hızı ve taşıdığı adet bakımından en berbat ATGM'dir kendisi. Füzeleri okadar berbatki hedefe uçtuğu sıra çay demlenir.
 4. Haritalar büyük, maç boyunca yeni katılımlar olduğu içinde haliyle uzun süruyor sıkılma konusunda haklısınız fakat şöyle birşey var; SB de bomberların getirisi RB'ye göre daha fazla. Misal RB'ye bomber ile girip hedefe ulaşmayı basarsan, bir iki base, taretler ile bir iki asist yada kill alsan ki 7.7 veya 12.7'lik taretler ile eskisi kadar kolay değil maç sonu alacağın taş çatlasın 4/5k RP. Simde bir base alıp hava üssünü gıdıklasan. Taretler ile bir uçak vursan minimum 6/7k RP alırsın. Heleki simulatorde görüsü kısıtlı joystickli avcı oyuncularını mouse aim taretler ile vurmak RB'ye görece çok kolay. Bu yüzden RB de tokatlanan çoğu bombacı SB de tokat atabiliyor. Ben Pe8 ile bir günde iki SB maçında toplamda 22k RP kasıp tüm modifikasyonları açmıştım. İki maç kafadan 35-40dk sürdü. 5 maç RB atsan bukadar başarılı olamazsın bombacı ile.
 5. SB oynarsan ultimate bias diyebilirim. RB'de de oldukça güçlü ama işini bilen hunter oyuncuları alt kısımdan dikey olarak yaklaşıp 1.20km'den burst fire ile kanadını kuyruğunu alabiliyor. Onun dışında 10x23mm taretleri ile oyundaki en korunaklı bombacı. Kısa sürede sovyet ağacını fullersin.
 6. Hunter dışında güzel özetlemişler valla :P
 7. Yukarıdada dediğimiz gibi BR puanına göre eşleştirir oyun seni. SSCB ve Almanyayı hiç kasmadığın için elinde oynayacak reserve araçlar var, bunların BR'sine göre yani 1.0'lık maçlara girersin. M4A3 ile karşılaştığın güclü rakipler gelmez karşına. Dengi rakipler gelir.
 8. Aynı soruyu üst başlıktada sormuştunuz. Arkadaşların cevaplarına ek olarak tam cephane yüklemeyin. Tankınızın zayıf yerlerini gizleyin ve her zaman mürettebatınızı gelistirin. Gerisi deneyim kazandıkça gelicektir.
 9. Harita olayını bende anlayamadım açıkcası. Zorluk seviye arttikça artar, BR arttikca karşınıza daha tecrübeli oyuncular daha güclü tanklar gelir. Tankınızın zayıflıklarını bilir ona göre oynarsanız kolay lokma olmazsınız Ayrıca tam yüklü cephane ile oynamayın bu buda sizin tek atışta imha olmanızı garantiler. Premium araçların bonus getirisi ve nadir olmaları dışında bir özelliği yok (+ vuruş gücü, ölümsüzlük vb. Gibi) oynadığınız BR' puanina sahip premium araçlar varsa karşınıza gelebilir. Size önerim Alman ve Rus oynamanız. ABD'ye oranla hemen hemen her tierde daha kullanışlı araçlara sahipler.
 10. Herkez gibi oynayıp tecrübe edeceksin başka oluru yok bu işin. M4A3 (105) alınca onun BR'sinde savaşa girersin. BR arttıkca daha deneyimli rakipler gelir maçlar daha sıkı geçer. Hep rank 1 reserve araçlarla oynayacak degilsin ya.
 11. I agree nice suggestion bro. But I think it should be 7.3 in t29. Its still very stronger for 7.0
 12. Anladım demek istediğini. Ilk postta'da örnek verdiğim gibi geniş hasar alanına sahip bomba kullanman. Bunları pistin tam ortasına değilde sağ ve soluna bırakarak hem piste hasar vereceğini, hemde patlamanın yaratacağı şok dalgasıyla AA imha edeceğini düşünüyorum. Başka bi yöntem gelmedi aklıma.
 13. Yok öyle değil. Simde üç tane farklı konum ve yönlerde pistler oluyor. İki pisti imha ederek düşmanın spawn olacağı tek pist kalıyor. Doğal olarak kalkış yapıp ulaşabileceği noktalar daralıyor. Bizde son piste odaklanıp oyunu bitiriyoruz. 4x1000 kullanıyorum zaten iki piste birden hasar veriyorum. Arkamdan gelen diger bombacılarda aynısını yaparak pisti alıyoruz. Bana tek tek AA'ları vurmak mantıksız geldi heleki airfield AA'ları.
 14. Ben bir an önce düşmanın geliş yönünü daraltmak için pistlere çalışıyorum. Büyük bomba yükü aldığımdan aded olarak her AA'yı alacak bombam olmuyor. Hem getiri hemde oyunu kazanma açısından daha iyi geliyor bana. Tek tek op AA'lara saldırı yapmaktansa pisti imha etmek daha hesaplı bence. Genelde uçakta oluyor simde.
 15. Öyle mi denildi yoksa varsayımmı? Hacı T55 alt model olduğu için T62'den önce olur bence. Mesela M48'de M60'dan sonra eklendi oyuna ama önceki üretim olduğundan M60'ın önüne eklediler.
 16. Şimdi bu object 268'de IT1'in önüne eklenir kesin T62 gibi IT1 yoluda kapanır. T62 neysede IT1 yolu gereksiz ISU varyantları ile çok zahmetli
 17. Harita ve haritadaki alanlara göre sayı ve konumları farklı diye biliyorum. Ben genelde boydan boya piste bırakıyorum bombaları. Yada Pe8 ile tek 5000'lik atıyorum hasar alanı geniş olduğundan AA da götürüyor 2-3 tane.
 18. Yok hacı öyle değil yav volkanı sevmiyorum ben genel olarak. Geçen penaltılardan sonra yedi. Hiç sevmedim neyse boşverin gsgdgd
 19. Yinede volkanı sevmiyorum.
 20. Ben mevcut M60'ların bi hayrını görmedim. Daha büyük bir kupola ve uzun dolum süresi ile daha kötü olacağı kanaatindeyim. Anca El Alameyn ve Polonya gibi geniş, açık alan haritalarda uzak mesafelerden iş yapabilir. Haa hiç şuphesiz M551'den daha güzel olur. Uçakların MG si ile ölmekten bıktım zira
 21. Yahu biri bana şu iki olayı açıklasın; 1) Taşın arkasındaki adamın herhangi bir yerini açıkta göremezken o bana nasıl mantletten geçirebiliyor? 2) Tam olarak önden gördüğüm M60A1'e IS4 'ün son APCBC mermisi ile paletinden nasıl tek attım? ( Tesadüf degil. banada paletten tek atmışlardır.)
 22. Açıklamalara istinaden sanatçının gözünden @syndrome23
 23. Arcade fss.. Her uçak spitfire orada RB gir 7 tonluk uçak dogfight atamazsin. RB de ya N yada M daha iyi gibi. Tebrikler bu arada.
 24. Dipteki kahve ile zorlasan o kadar zarar veremezdin herhalde Saç baş neysede, kitaplar ve yatak için üzüldüm. Carşaf yine yıkanırda yorgan ve bazaya sinmişse sıkıntı.
 25. Tühh T62'yi açamadan araya eklenecek desene.. Ama APFSDS ve sabitleyici ile T62 gibi, hatta D10T'nin reload hızı ve gaijinin performans açıklamasını göz önüne alırsak mobilite ve atış kabiliyeti açısından T62'den iyi olacak gibi gözüküyor.
 26. Hacı çok abartılı değilde MG151'e görece birazdaha çabuk ısınıyor bunların namlusu. Sürekli D13 ile oynadığımdan ara sıra Bearcat ve F4UC ye geçince hissediyorum farkı.
 27. İlk model hispanolar ile amerikan ANM2/M3 topları çabuk kitlenir. Mk.V ve MG151 kadar uzun burstlar yapamazsın. Temkinli kullanmak lazım. Aimin etrafında ateş ederken kırmızı bir halka oluşmaya başlar. O halka tam bir daire olmadan elini tetikten çekersen sorun yaşamazsın.
 28. Dün yeni açtığım Pe 8' ile simulatorde bir base, bir uçak aldım. Üç uçağada hasar verdim, inip maçtan çıktım 40k gümüş ve 6k RP verdi. Demekki birazdaha oynasam 10k+ RP alabilirdim. Artık Pe8 sim oynayacağım. Gunner ve murettebatı ace yapmayı düşünüyorum.
 29. Sanırım bomba fünyen temas anında patlamaya ayarlı. Assault fuse'den 3 saniyeye ayarla.
 30. Hangi silah ile delemedin? Ben 88'lik ile deliyorum genelde alt zırhtan. Sadece bazen deliş sonrası ammo rack yemiyor ona uyuz oluyorum. Bide over powered bir arkadaş kendisi ona göre sinsi olacaksın bunlarla karşı.
 31. Benim bildiğim, eklediğin kişide seni eklemezse yine çevrimiçi göremezsin onu. Eklediğin kişiyi çevrimiçi görebilmen için ondada ekli olmaz lazım diye biliyorum.
 32. 122mm'yi boşver şuan 88'lik bile deliyor. Anca hulldown ile eğim açısını arttırarak sektiriyorum.
 33. Hasarlıysan piste indikten sonra J'ye basma. Eğer basarsan düştü sayılılırsın. Tamir olduktan sonra ise J ye basarak yakıt, mermi kemeri bomba veya roket yükünü değiştirebilirsiniz.