MasterBLB

Member
 • Content count

  3,215
 • Joined

 • Last visited

medal medal medal

Community Reputation

2,311 Outstanding

About MasterBLB

 • Rank
  Bane of head-oners
 • Birthday 10/08/1978

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Poland

Recent Profile Visitors

10,279 profile views
 1. Jako zdeklarowany pilot,któremu także nieobce są czołgi na RB (II erowymi teciakami trochę pojeździłem) skłaniam się raczej ku wersji,iż przesadzacie z tym piekłem lotniczym.Czołgista ze mnie kiepski,ale naprawdę rzadkie to przypadki były kiedy ginąłem od samolotu - fakt,tutaj mogło pomóc bogate doświadczenie lotnicze przez co wiedziałem,jak się koło budynku/drzewa ustawić aby zminimalizować szansę na wykrycie z powietrza. Moim zdaniem o wiele,wiele większym problemem jest nie sama obecność samolotów,co raczej patologia jaką generuje mechanizm Cap&Fly.Paradoksalnie o wiele lepiej to wyglądało na kronikach,gdzie kto chciał mógł od razu w samolot wskakiwać,bez konieczności zabierania punktów za przejęcie strefy czołgistom chcącym bawić się na ziemi. Co zaś do przekonywania innych,to kowan i bambus raczej nie odniesiecie sukcesu.Imo lepiej jakbyście swoje wysiłki skierowali w opracowanie poprawek które zadowoliłyby obie strony.Jako taką podpowiedź dałem wam linka do postu.
 2. Tsk tsk...panowie,23 strony jojczenia i wałkowania tego samego.Proponuję sobie darować,i rozważania zacząć od mojej luźnej propozycji: https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/360227-denerwująca-gra-v-20/&do=findComment&comment=7003070 i nad rozwojem tej koncepcji (lub jakiejś innej) wspólnie z pilotami się pogłowić,a jak już się wyduma rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony zapodać do działu sugestii.Innej drogi niestety nie ma.
 3. Zgadza się - 50m nie jest praktyczne.Mój poprzedni wpis dotyczył jednak błędnej informacji jakoby nastawianie zbieżności mając uzbrojenie w nosie nie dawało efektów.Jak widzisz nie jest to prawdą. Natomiast co do przykładu z gry,to normalnie na samolotach mających pukawki w nosie stosuję 700m - na wszystkich za wyjątkiem Sokolika Otsu,który znacznie lepiej sprawuje się przy zbieżności 500m.
 4. To zobacz sobie rezultaty zbieżności na 50m,testowane na Bfie G-14/AS i zdziw się gienku: https://ibb.co/eU8PV5 https://ibb.co/mSM03Q
 5. Ja dzisiaj zakład na 500 orłów - też byłem zdziwiony.
 6. No fakt,jeśli ichnim celem jest posiadanie bazy 50-70 tys online i Swarogu broń ani tysiaka więcej to trzeba przyznać,iż wychodzi im to idealnie.
 7. Cóż,Gaijin ma straszny ból zadu kiedy przychodzi do dawania graczom czegoś za darmo na zachętę.Był kiedyś gwarantowany zakład na 1000 orłów co te 2 tygodnie,to zaczęli kombinować z 3 rodzajami dla naszego "dobra",a w rzeczywistości nie w smak im było,iż ludkowie skrzykują się w oddziały i wspólnymi siłami te 1000 orłów wygrywają.Stąd pomysł,żeby dać mniej (500 orłów) albo więcej (1500),ale za to 3x trudniejsze do zdobycia,i o 25% dłuższy (więc jest większa szansa,że ten generalski gościowi nie wyjdzie;nie mówiąc o tym,że wykonalny jest praktycznie tylko na AB). Z tym dziennym x5 czy x4 na każdej nacji tak samo - znów był ból 4 liter że sobie ludkowie grindują w jakimś dobrym czasie zamiast się mozolić i wkurzać,że bez premki nie idzie.To na początek dali to x4 tylko na weekend,a w pozostałe dni x2.Potem zabrali x4 całkowicie,a w końcu i x2 zastąpili obecnymi boosterami.Ot "dobra zmiana",zamiast sześciu gwarantowanych x2 co dzień jeden boosterek,który w dodatku może się trafić na srebro.Tymczasem naprawdę świetna sugestia leży odłogiem od 2015 i czeka nie wiadomo na co. Z wielką przykrością patrzę jak mając takich świetnych programistów zarazem podejmują tak kiepskie decyzje marketingowe,czym torpedują wysiłek tych pierwszych.Owszem,w przeciągu lat z tego co obserwuję zaczęło do nich docierać,że stricte rosyjskie traktowanie klientów to się w szerokim świecie nie sprawdza,niestety wyraźnie też widać,iż najzwyczajniej w świecie nie wiedzą jak do tych klientów spoza Rosji należycie podchodzić.Trzymam za nich kciuki,aby się nauczyli zanim War Thunder padnie.
 8. Wrzucony cały mecz na G.55 serie 1.
 9. Był "Red Tails" w klimatach War Thundera,to pora teraz na "The Interview":
 10. Na dobry początek to mogliby wywalić w Peruna te chędożone jazdy testowe i oddać zakłady na złoto.
 11. W końcu się trafiło coś wartego wrzucenia na włoskich maszynach.Starcie G.56 vs Bf F-4/Trop;jako smaczek dodatkowy fakt,że przeciwnik bez ustanku używał Hineri-Komi.
 12. Aby na pewno były?MK108 nieszczególnie się nadaje na działko plot z racji kiepskiego zasięgu i balistyki pocisków,zaś 4xMK103 za Swaroga nie zmieściłyby się na Wróblu w takiej postaci,w jakiej występuje z 4x20mm.Chyba,że to o jeszcze innym działku 30mm mowa.
 13. Ja stosuję generalnie dwie odległości: 1) 700m jeśli uzbrojenie mam w nosie samolotu i są to działka 2) 500m jeśli mam uzbrojenie w skrzydłach
 14. Nie tak dawno temu wszedł patch 1.69 z całą nową nacją.więc przypuszczam,iż 1.71 to jakoś dopiero na koniec wakacji.A aktualnie to raczej trwają prace nad Summer Madness,więc imo do połowy lipca nie będzie żadnych wieści o nowościach.
 15. Moim zdaniem rzecz wzięła się z (przesadnie optymistycznych) oczekiwań względem F-35.Miał to być wyczesany samolot do wszystkiego,od wywalczania przewagi powietrznej do precyzyjnych uderzeń na cele naziemne.Dodatkowo nie ułatwiało sprawy ciągłe zmienianie wymogów na etapie projektowania,i wyszło z Lightninga II to,co wyszło. Stąd nie tak zupełnie od rzeczy jest rozważanie jak F-35 jest przygotowany do roli myśliwca mającego za zadanie wywalczyć przewagę w powietrzu - i tutaj analiza Millsa pokazuje jasno,że do tego zadania bardzo słabo się nadaje.Na tej samej stronie szukałem podobnej analizy ale dotyczącej F-22,niestety nie znalazłem. Generalicja USA doszła do tego samego wniosku skoro wznawiają produkcję Raptorów.
 16. Drogi Tivoru,skoro dla Ciebie nie jest ekspertem gość który wylatał ponad 1000h na samolotach bojowych,brał udział w wojnie w Zatoce Perskiej i był analitykiem w wielu sztabach i programach związanych z obronnością,to ja nie mam więcej pytań. Przypomnę,iż nad F-35 się rozczulano min tak,iż będzie tak zajebisty,że F-22 staną się zbyteczne (Lightningi II miały zastąpić F-15).Jak się rzeczywiście sprawy mają najlepiej świadczy fakt,że USA postanowiło wznowić produkcję Raptorów. Kolejny fakt - F-35 to usmańce są gotowi sprzedawać każdemu dookoła,tymczasem F-22 zostawiają tylko i wyłącznie dla siebie.Przypadek?
 17. T-14 na obecnym poziomie niezawodności to się nawet na parady nie nadaje Chyba,że już go coś tam dopracowali od tamtego czasu. @Tivoru No nie wiem,ale autor artykułu jaki zalinkowałem jakoś nie wygląda mi na "eksperta" ani trzęsiportka,ale raczej na gościa który wie,co mówi w kwestii oceny możliwości samolotów.I na moje niewprawne oko to rzetelnie porównuje wszelkie aspekty i F-35 i Su-35.
 18. Nooo z tym to można polemizować.Nie znalazłem lepszych źródeł,ale wg Wiki Raptory po raz pierwszy wzięły udział w prawdziwych walkach dopiero w Syrii,w 2014 - a i to w roli bombowców/szturmowców.Wcześniej to tylko pozorowane starcia przeciwko F-15 i F-16,czyli po naszemu,war thunderowemu mówiąc to jakby się spuszczać nad tym,iż Bearcaty 1B dają radę pizgać P-36. Ale jaki by nie był,to już lata w czynnej służbie,natomiast jego konkurenci dopiero będą zjeżdżać z linii produkcyjnych.Przyznaję jednak,kiedy już owe wspomniane rosyjskie i chińskie fruwadła wejdą do służby to sytuacja F-22 będzie raczej niewesoła o ile USA nie podejmie decyzji nie tylko o wznowieniu produkcji(na dniach ją podjęli),ale też i modernizacji Raptora.
 19. Tylko że F-22 to ok 200 sztuk już fruwa,tymczasem rosyjskie,chińskie i insze latadła dopiero wychodzą z fazy prototypów.Nie żebym gloryfikował amerykańską technikę,ale po prostu w tej dziedzinie mają oni póki co przewagę.Jak ona jest duża to już insza sprawa,poniżej ciekawa i szczegółowa analiza Su-35 vs F-35: http://www.ausairpower.net/APA-NOTAM-05072010-1.html Z F-22 rzecz może wyglądać podobnie.
 20. <AB> Właściwości lotne przewspaniałe,niestety uzbrojenie 2x7.7mm+2x12.7mm jest już ciut słabe na BR 3.7.Żeby miał choćby 4x12.7mm to byłby najlepszym włoskim myśliwcem.Niemniej jak się umie strzelać to daje radę,ot ciekawostka podczas maksowania tego samolotu strącałem głównie bombowce,i to nie lolki w rodzaju Wellingtonów a B-25,Halifaxy i Jery.Atakowanie myśliwców stockowym C.205 niezbyt wychodzi,bo o ile jeszcze utrzymanie się na ogonie celu to nie problem,o tyle zrobienie mu kuku niestety nie wychodzi zbyt dobrze - trzeba starać się strzelić w pilota.Sytuacja zmienia się po odkryciu amunicji do 7.7mm,wtedy taśma uniwersalna całkiem dorzecznie podpala. Po odkryciu całej amunicji i Engine Injection można bawić się w dominatora wysokiego pułapu,bo na dobrze prowadzone C.205 s 1 nie ma praktycznie bata.Bfy F-4 bez trudu wykręca,natomiast Raidenom i Spitfire'om ucieknie (a nie wiem,czy by i im czasem rady w walce manewrowej nie dał).Do tego wznosi się jak rakieta. Podczas odkrywania włoskiego drzewka i maksowania 3 ery zostawiłem go sobie na koniec bo sądziłem,że fruwanie C.205 serie 1 będzie drogą przez mękę.Było dokładnie na odwrót,nie pamiętam już kiedy ostatni raz jakiś samolot tak miło mnie zaskoczył swoim potencjałem.I jedyna łyżeczka dziegciu w tej beczce miodu to owe marne uzbrojenie. Jedyne znane mi wady to jak i inne z serii C.202-205 nie jest w stanie łapać lotnisk przy dużej prędkości - wszystkie próby jakie podjąłem skończyły się uwaleniem śmigła.Poza tym występuje problem powszechny we włoskim drzewku myśliwskim to jest kiepska responsywność samolotu na ster wysokości/kierunku przy prędkościach bliskich przeciągnięcia co bardzo przeszkadza zwłaszcza podczas Rope'n'Dope aby spaść na pozbawionego energii przeciwnika,a manewr Hammerhead jest wręcz niemożliwy do wykonania podręcznikowo.
 21. LuftMaus,a czy owo zjawisko teleportacji nie zdarzyło się podczas podejścia do pierwszego przeciwnika w meczu?Na AB,szczególnie przy bombowcach bardzo często występuje mikroteleport w takich warunkach - zapewne serwer doprecyzowuje wzajemne położenie latadeł.Później jest już dobrze,pominąwszy sytuacje że oponent ma z 33% straty pakietów.
 22. Talbot & LernanRuss,pytanie Dupxa się tyczyło różnic w lataniu pomiędzy wersją EC a zwykłą na SB.Ponieważ takie różnice są wyraźnie widoczne już na AB to stąd wniosek,że i na SB wystąpią.Tylko tyle twierdzę.Natomiast ani myślę wypowiadać się o szczegółach na temat skręcania,wznoszenia się,przeciągania itp w trybie SB. Co zaś do koszenia na AB - to jest jeden z tych samolotów który wymaga "przyzwolenia" przeciwników żeby kosić.Jak się trafi ktoś ogarnięty kto nie pozwoli na "złapanie wiatru w żagle" to Piorunek nie ma wtedy tak różowo.
 23. Powiem ci Dupxo iż już na AB ociężałość daje się odczuć,a szczególnie jak się przytrafi starcie ze zwykłym C.202 - ten bez działek śmiga wokoło EC niczym baletnica.Jednakże C.202 EC wciąż jest całkiem szybki,wciąż porządnie się wznosi oraz znośnie kręci.Mniej więcej odczucia są takie,jakie masz po przesiadce z Bfa F-4 do Foki A-4. Więc na SB zachowanie będzie bardzo podobne,rzecz jasna nie mam pojęcia jak u C.202 EC wygląda skłonność do wpadania i wychodzenia z korkociągów.
 24. Obawiam się drogi Talbocie iż musiałbyś się naprawdę porządnie przyłożyć aby zniwelować moje przeginanie na tym samolocie...
 25. Comrade_Jar ma tutaj rację,to zależy od mapy.
 26. Na AB naprawę na lotnisku zawsze zalicza co daje się poznać po znacznie niższym czasie pozostałym do pełnej reperacji w hangarze.
 27. Czołem bracia piloci Maksuję sobie włoską nację,ale jak na złość nie trafia się nic wartego uwagi.Dopiero jakoś przedwczoraj nagrałem pełen mecz z 15 fragami na C.205 N2,jednak nie jestem do końca zeń zadowolony - ot po prostu fragowanie przelatujących typów bez specjalnego wysiłku. Za to wczoraj trafiła się interesująca bitwa = http://wt-game-replays.warthunder.com/02ccb54800005f06/0000.wrpl (serwerowa) Mam jednak pewne wątpliwości,bo o ile podchody i walka z tymi greckimi pilotami były niezłe,szczególnie na samym początku,to oglądając powtórkę jakieś takie wrażenie miałem,iż nie dość dużo akcji występuje aby rzecz upamiętnić. Stąd zwracam się do was,cóż o tym meczu sądzicie.
 28. O Swarogu,Perunie,Trygławie i Welesie,weźcie dajcie mi w łeb czy coś żebym przestał tym latać,bo jak tak dalej pójdzie to C.202 EC wyląduje przeze mnie gdzieś na 6.0 BR na AB...
 29. G.56 jeszcze nie mam,ale po drodze wymaksowałem myśliwce z 3 ery + C.205 N2.I według mnie na AB tylko C.202 EC (spuszczone na 2.3 BR,i odpowiednio grane) oraz C.205 serie 1 naprawdę w dechę fruwają.Rezerwy są dobre,CR.42 też,ale reszta to takie raczej średniaki,no i mega kiepskie Ba.88 i P.108A. Jednak muszę trochę więcej pofruwać wymaksowanymi G.55 s1 i tym C.205 N2 aby w pełni ogarnąć ich potencjał,jednak szpadlowanie ich nie było łatwe. G.91 widzę niekiedy w PvE,i dobrze prowadzone naprawdę ostro koszą. Ponadto występuje problem ogólnie w całej nacji iż przy niskich prędkościach samoloty nie słucha się steru wysokości co pierońsko utrudnia Rope'n'Dope.Nie wiem tylko,czy tyczy się to też włoskich odrzutowców.
 30. Drogi kowanie,jako że lat na karku mam niemało to i się na kobiece cycki napatrzyłem wystarczająco,żeby mi one perspektywy nie przesłaniały.I nic nie przesadzam pisząc,iż owe wymienione naprawdę dobrze latały,co zaś do moich wymogów - niech janosiqq i ChemitraisMaker napiszą jaki opier...nicz na tsie dostawali ;]
 31. Cześć koledzy piloci W wątku RastahMana macie obszerną encyklopedię na temat manewrów lotniczych;ja z kolei pokażę ich praktyczne zastosowanie podczas różnych co ciekawszych pojedynków na AB jakie mi się przytrafiały.Nagrywam je zarówno z mojej,jak i przeciwnika perspektywy,oraz komentuję co się w danym momencie dzieje.Dajcie znać,cóż o tym sądzicie,czy jest sens kontynuować tą serię. vs Nozaki Chiyo: vs Gorac11: vs AtZ389: vs Turiacus: vs Haitianin - walka Zer A6M2 z ewentu: vs Daniel292: Fragowanie na Ki-44: vs Kopisz: Niezłomny Sokolik - zwycięstwo wbrew wszelkim szansom: Fragowanie na Sokoliku + walka 1 vs 3: vs Qydecnik vs The_Mad_Bear vs Juuzaam z PRO100 vs _winamp_: