MasterBLB

Member
 • Content count

  2,972
 • Joined

 • Last visited

medal medal medal

Community Reputation

2,012 Outstanding

About MasterBLB

 • Rank
  Bane of head-oners
 • Birthday 10/08/1978

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Poland

Recent Profile Visitors

10,008 profile views
 1. Większy sens miałoby raczej zakładanie się,cóż tym razem nowego popsują.
 2. Ja spotkałem w grze takiego gostka:
 3. @__Krecik__ Takie zasady przyznawania fraga już istnieją.Sęk w tym,że ten post jest z 2013,a tego nowszego nie dałem rady znaleźć.Ale pisał go @Stona jeśli pamięć mnie nie myli,to może on zalinkuje aktualny dokument. W każdym razie,w nowszym dokumencie było,że fraga dostajesz jeśli w ciągu nie jednej,a dwudziestu minut uszkodzony krytycznie przeciwnik spadnie.Jeśli tak się nie dzieje,to jest to podstawa do zgłoszenia buga. Btw,na AB to działa,niejeden raz grubo po 1 minucie frag wpadał mi na konto jeśli oponenta skrytykowałem.
 4. Nie mam wątpliwości,że chcą zarobić,i że dotarło.Moje obawy biorą się stąd,że nie wiadomo,co tam wewnątrz radzieckich umysłów się wylęgnie.
 5. A jednak porządne okręty wpłyną do War Thundera.A tak się gadziny zarzekały,że bitwy dużych jednostek będą "nieciekawe" i "mało dynamiczne" ;] No ale poczekajmy z entuzjazmem aż te niszczyciele faktycznie się pojawią w grze,bo znając "talent" Gaijinów zaimplementują je w taki sposób,że lepiej będzie pływać kajakiem.
 6. Hey tech mods A new bug has appeared - flight control indicator,the one you move by mouse and to which aligns aim indicator is mirrored at back of a plane. The bug can be very easily reproduced as it occurs during air AB matches,test flights,as well as it can be seen in normal and server replays (use player-view camera nr 2).Example of the bug (was the 1st time I've spotted it): https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EJn1sF_zbMw#t=658 Kind regards, MasterBLB 2017_04_25_17_15_39__3312.clog 2017_04_25_19_14_37__5568.clog 2017_04_25_19_16_03__5876.clog 2017_04_25_21_05_11__5572.clog DxDiag.txt
 7. Wrzucone dwa pełne mecze,na Jaku 9K oraz coś dla @b7a - Hortenie.
 8. Co do strzelania,to przed momentem wrzuciłem na kanał dwie powtórki meczy na latadłach z dużymi działami - Jaku 9K oraz Hortenie.Nic się od czasów raportu nie poprawiło.
 9. Hmmmm,taki tok myślenia to może być ciekawą linią obrony przed żoną której będziesz się tłumaczył,czemu wracasz z knajpy zawiany :P
 10. <AB> Odrzutowcami tak do BR 7.3 fajnie się fruwa,powyżej to jest jeden wielki festiwal nubowskich czołówek - a co gorsza,inny styl gry praktycznie jest niemożliwy,bo w przypadku wykazywania chęci do jakiś walk manewrowych po chwili masz na dupie przeciwnika który przylatuje z drugiego końca mapy.Do tego przy takich prędkościach działka bardzo słabo działają,a strzały z dużego kąta AoT są praktycznie wykluczone - znacznik celu wyjeżdża poza ekran na monitorze 27 cali.
 11. I dalej brniesz w stronę rozwiązań które się nie sprawdzają,i tylko generują większą patologię oraz problemy. Wyjściem,które faktycznie może coś zmienić w bitwach mieszanych to po prostu limit samolotów w powietrzu,które byłyby dostępne od początku.Problem rozwiązany,bawić się mogą i ci co fruwają i ci co jeżdżą.Aczkolwiek dla czołgistów wskazane byłoby nie grzać na pałę do przodu po czym płakać że "samoloty rakietujom",ale dać chwilkę własnym fruwadłom dolecieć nad pole bitwy,i związać walką samoloty wroga. Poza tym,owego mitycznego trybu stricte czołgowego nie ma nigdzie.W WoT i AW masz artylerię,która w przeciwieństwie do samolotów może ci walnąć na podglądzie satelitarnym nawet z drugiego końca mapy nie widząc cię.W Red Orchestra tutaj co prawda tak do końca się nie znam,ale chyba roi się od piechoty mogącej mieć pęki granatów antyczołgowych,min oraz inszych granatników;możliwe też,że jakieś działa przeciwpancerne oraz artyleryjskie też występują. Trzeba w końcu stawić czoła rzeczywistości,i wybrać sobie tytuł,w którym przeszkadzajki są najmniej dla ciebie dokuczliwe.Osobiście uważam,że samoloty z War Thundera najmniej są wnerwiające,bo to muszą samodzielnie wypatrzeć puszkę na ziemi,a potem przeprowadzić skuteczny atak,co przy obecnym działaniu bomb i rakiet nie jest taką prostą sprawą,i do tego nie wrypać się w ziemię,ani nie zahaczyć o drzewa/budynki.Gdzie im tam to ognia artyleryjskiego z WoTa,tudzież zwinnej piechoty kryjącej się w każdym zakamarku z RO.
 12. Na myśliwcach też czasem nie widać.Jak masz okazję obczaić powtórki serwerowe to sprawdź sobie.
 13. Co do odrzutowców to odradzam latanie na BRach wyższych niż 7.3.Rozgrywka moim zdaniem staje się zupełnie nieatrakcyjna.
 14. @janosiqq Według mnie oponenci byli ogarnięci pożarem,jednak zdarzają się wcale nierzadko sytuacje,że przy tym dymią tak mocno,iż płomieni nie widać - szczególnie z pewnych określonych kątów tudzież ustawień graficznych.Nie raz sam odpuszczałem pogoń w nurku za mocno dymiącym bombowcem który po parunastu sekundach dawał mi fraga.I nie,nie przez uderzenie w ziemię,bo obserwowałem. Najczęściej owo zjawisko występowało na B-25.
 15. Ja ino Echsego spotkałem,ale niespecjalnie go ganiałem,bo pomagałem chłopakom z klanu robić supporting fire,a on sam jakoś pod lufy nie chciał podlecieć.Poza tym parę razy mignęli mi PAH i PULK.100T też się trafiali,ale niestety bez sesesego.Z 300 to Hellrider aka Ziolo,i to chyba wszyscy których kojarzę.
 16. Ja po dziś dzień pamiętam jak to się ekstra w CoD II pocinało - szczególnie zapadły mi w pamięć misja gdzie się sowietami o taki dworzec walczyło,lądowanie na plaży w Normandii oraz jeszcze jedna misja gdzie się przez jakiś czas bunkra miało bronić przed zdobyciem,a którego upadek był przesądzony.Najlepsze w tej części było to,że na bardzo wysokim czy najwyższym poziomie trudności naprawdę gra dawała baty w dupsko bez zmiłowania - np ten dworzec to zdołałem utrzymać zdaje się po kilkunastu podejściach dopiero. Z nowocześniejszych to Modern Warfare,ale dopiero od misji w Czarnobylu się zrobił wciągający.W późniejsze to już nie grałem.
 17. Start z lotniska to akurat nie,min na tym urok bitew mieszanych polegał,że startu i dolotu (jakiegoś długiego,bo z minuta schodziła) nie było.Ale limity jak najbardziej tak.
 18. @kowan69 do tych mieszanych bitew czołgowo-samolotowych na kronikach piloci walili dzwiami i oknami bo tam,w przeciwieństwie do zwykłego,lotniczego RB: - nie ma znaczników - nie ma 15 minutowego dolotu do pola walki - nie ma climbfestu,sprawa rozgrywa się na niskim pułapie - bitwa toczy się na niewielkim obszarze,nie ma tłuczenia się po całej mapie i poszukiwania choć jednego przeciwnika - są 3 samoloty do wykorzystania a nie 1 - nie ma zwalonego,randomowego matchmakera,tylko określony zestaw maszyn - jak ktoś umiał wypatrywać i atakować cele naziemne to mógł sobie nałapać fragów na czołgach.W skrajnych wypadkach brał s3x Sztukasa i bombardował 3 cele na "Geronimoooooo...." zaliczając zadanie "10 fragów w jednej bitwie (z przelicznikiem RB x3)" Oto czynniki powodujące czemu te bitwy są dla pilotów o wiele atrakcyjniejsze.Niestety,musieliście płakać że wam samoloty fruwają,i teraz macie festiwal rajdów Cap'n'Fly.I często jednostronne piekło lotnicze,przed którym nie ma was kto bronić.
 19. Pacz kuba tak się robi porządne zgłoszenie błędu.
 20. Jakby kogo interesowało jak "wspaniale" sprawują się działka dużych kalibrów to niech sobie obejrzy na powtórkach serwerowych moje dzisiejsze wyloty na Jakach-9K i T.
 21. @Latam_Na_LPG Eee gdzie mu tam do mnie z dwoma zgonami...no i pytanie,czym latał i przeciw czemu. Ale,i tak wynik naprawdę ładny,gratulacje @himera2000
 22. Zdecydowanie jest sens,ale ja maksowałbym go na AB,zaczynając od zamiany działka w osi śmigła na MG151.Jak odkryjesz Engine Injection to możesz wrócić na realistyki.
 23. Owszem,problem działek dużego kalibru jest już zgłoszony (min dzięki wkładowi Mausa) i zaakceptowany.Jednak mylisz się Hegemon,tym razem nie ma biasu,wszystkie nacje uwalili - przykład mój lot na migu 9L z tego posta.
 24. I co jeszcze wymyślisz kowan?Pilotom nie wolno będzie zabierać bomb większych niż 50kg?Latanie powyżej pułapu 5km będzie zakazane?Pelotki będą miały bana na strzelanie do pojazdów? Ehhh beznadziejny przypadek,prawdopodobnie kwalifikujący się do wrzucenia na listę ignorowanych...
 25. Hmm co masz na myśli xmodar?
 26. O zgrozo,nie ma dla mnie nadziei na zbawienie... Mało tego,dzisiaj znów zbrodnię kręcenia się z 3 oponentami na raz popełniłem - http://wt-game-replays.warthunder.com/02872e08000766b7/0000.wrpl (po walce z Kingkobrą popełniłem). Na wieczność będę się kisił pod kopytem Welesa,jedyne w co powątpiewam to to,iż to ty drogi Bambusie mnie do jego królestwa odeślesz ;]
 27. Wychodzi na to,że powinienem przestać fruwać,bo nie pozwalam innym grać tak jak mają ochotę.Wszyscy namiętnie,do upojenia chcą latać na czołówki,a ja bezecny nie dość,że się tak bawić nie chcę to jeszcze mam czelność znakomitą większość takich czołówkarzy pizgać po uniku i wymanewrowaniu;cóż,tytuł zobowiązuje .W dodatku ośmielam się nie ginąć wlatując na pałę w kocioł,a biedne,niewinne ofiary odciągam gdzieś na bok,aby tam dokonać na nich egzekucji.Mało tego,wyjątkowo pechowych nieszczęśników uwieczniam na youtube,gdzie ich hańba jest uciechą dla gawiedzi.Zaprawdę,ban do skończenia Wszechświata to zaiste zbyt łagodna kara dla takiego niesportowo grającego niemilucha jak ja ;] Widzisz,dobrze kombinujesz kowan,ale nie do końca czaisz bazę.To jest gra PvP ty vs 16 oponentów + 15 bałwanów/nubów/konkurentów do fraga czy czegoś (wymieszane w różnych proporcjach).Na tym polega owo PvP w War Thunderze.Do kuriozalnych,acz jak się zdarzą miłych przypadków należą ogarnięci ludzie w drużynie potrafiący zdjąć wroga z ogona,złapać lotnisko,tudzież powalczyć o zdominowanie wysokiego pułapu.
 28. @galakty,faktycznie modzi mu temat skasowali/zamknęli,czy kuba się nie potrafi dokopać?
 29. I kto wie,czy z czasem nie zostaną same bitwy mieszane.Ale to wpierw pewnie wprowadzą i dopieszczą marynarkę,i to zapewne w poważniejszej odsłonie niż te obecne kajaki.
 30. Hmm,trudno mi uwierzyć,że techmodzi ot tak skasowali temat. Przykład zamkniętego zgłoszenia z powodu wcześniejszego niż mój zaraportowania tego samego problemu Przykład rozpatrzonego i odrzuconego zgłoszenia Przykład przyjętego zgłoszenia Przykład zgłoszenia bez wymaganych plików;mod poprosił o dołączenie czego brakuje a nie zamykał weź zobacz w <twój profil>\my activity\my topics czy aby na pewno usunęli temat.System powiadomień na tym nowym forum jest zrypany,i komentarzy od modów technicznych nie przesyła jak należy
 31. Nie no,co by o modach technicznych nie mówić to nigdy nie usuwają tematów nie podając powodów.Zawsze dawali mi jakąś informację zwrotną,np że błąd już został zgłoszony,albo nie są w stanie zreplikować.Ty możesz podejrzeć nawet nie zaakceptowane zgłoszenie,weź sprawdź czy jakiegoś mod info do twojego posta nie dodali. EDIT @galakty: No nie wiem,w takich wypadkach modzi techniczni mi pisali,że proszą o dodanie plików i inne uzupełnienia w ciągu 24h,albo temat zostanie zamknięty,a nie wywalali zgłoszenie z miejsca.No ale,ja już "trochę" bug reportów popełniłem,może inaczej do mnie podchodzą.
 32. Cierpliwości,oni zatwierdzają według kolejności zgłoszeń.
 33. ehhh,szczęśliwiec...
 34. Prócz powyższych rad dodam od siebie: - wyłącz autouzupełnianie amunicji.Jedno pełne załadowanie starcza na kilka/kilkanaście wylotów,co w zupełności starcza na wymaksowanie fruwadeł 2 ery.Jeśli miałbyś po wymaksowaniu je odstawić to szkoda lwów niepotrzebnie wydanych na autouzupełnienia. - wyłącz automatyczne naprawy po bitwie.Powód jak powyżej,ponadto kiedy kończysz latanie w danym dniu samolot zostawiony w aktywnym slocie przez noc naprawi się za darmo całkowicie,albo znacznie zmniejszy koszty. - no cóż,fruwaj tak,aby pizgać przeciwników samemu nie ginąc ^^
 35. Artas,wiemy,że bardzo chcesz "wypłynąć na otwarte wody" ale zrozum,że Gaijin w iście radzieckim stylu dłuugo leciał w zaparte,iż bitwy dużych jednostek będą "nieciekawe" i "mało dynamiczne".Dopiero niedawno,po miażdżącej zapewne krytyce betatesterów kajaków,wyśmianiu przez konkurencję,oraz nikłej jak mniemam sprzedaży paczek do CBT coś tam do tych zakutych głów się dobiło,że ludzie pod pojęciem "bitwy morskie" rozumieją coś zdecydowanie innego niż jedynie słuszna wizja studia. I tak dobrze,że coś zdaje się docierać do nich,Gaijin jeszcze sprzed roku-półtora za nic nie dałby się przekonać,że w bitwach morskich ludzie chcą pływać okrętami a nie kajakami. Aczkolwiek prawdę mówiąc,to ponoć te bitwy kajaków z sesji na sesję CBT robiły się coraz sympatyczniejsze,i ze dwie ostatnie to podobno nawet fajnie się grało.No ale,choćby najfajniejsze,to takie kajaczki co najwyżej mogą posłużyć jako przystawka przed daniem głównym.
 36. To się kwalifikuje na zaraportowanie błędu.Rider,mógłbyś?
 37. Oj maus,żebyś się nie zdziwił...F1M2 kręci się niewiele gorzej niż Ki-10,w dodatku chyba ma lepsze karabiny,oraz strzelca,który przeciwko dwupłatom potrafi zadziałać. A co do talizmanów,to przebijcie mój na Po-2 ;]
 38. Ehhh urwości,chciałem nagrać jakiś fajny montaż z fragowania Sokolikiem na tym podkładzie muzycznym,ale skoro się wydało przed czasem...łap inny filmik Maus:
 39. Czy będzie wymiatał naziemki to się dopiero zobaczy.Ładunek na papierze zacny,ale na obrazkach widać,że rozstaw tych hvarów jest spory co może sprawiać problemy z celowaniem. No i nie wiemy,jakie ma właściwości lotne.
 40. Na SAMOLOT nie jakieś poronione czołgi!!O ty szczęściarzu.
 41. Na razie kajaki mają dostać otwartą dla wszystkich betę - według planu wydawniczego podanego przez Gaijinów ma to nastąpić jakoś w wakacje.Czy będzie zobaczymy,w każdym razie sesji CBT było tyle co kot napłakał.
 42. Jeszcze co do możliwości Raidena M2 - nie wiem sesese czy mój kanał youtube oglądasz,ale niedawno do pojedynków wrzuciłem starcie znerfiony J2M2 vs dobry gracz w Bfie F-4.Teraz poszło by mi lepiej,bo Raiden lata po staremu za wyjątkiem maksymalnej prędkości.
 43. Poczekajcie lepiej do oficjalnej publikacji drzewek okrętów,żeby nie było zdziwka jak zapodadzą 70 kajaków,a jako rezerwy pontony :P
 44. Co to jest Andrew,niszczyciel?
 45. Oj sesese,i to pisze ktoś,kto namiętnie pociska Jakiem 9U...Niemniej fakt,prawdziwie wybitnych maszyn poza Jakiem-3 i 3P to sowieci nie mają.Ale są one wystarczająco dobre żeby sobie poradzić. Co do łatwopalności Raidena - powiem tak,atakować bombowców się nie boję;natomiast co do palności,to określa to nie maszyna,ale magiczne machlojki i NoviceDMy - np ja czym bym nie leciał to mam 99% gwarancji,że spłonę do końca.Natomiast w drugą stronę tyle samo (noo przesada,"ledwo" 90%) szansy jest na to,że mój oponent zgaśnie choćby nic nie robił w celu ugaszenia pożaru i leciał Zerem.
 46. Talbot,nie zdziwiłbym się,gdyby silnik War Thundera lepiej sobie radził z okrętami podwodnymi niż nawodnymi.W końcu toń wodna to też w miarę jednolita przestrzeń 3D,tak jak powietrze dla samolotów,i w dodatku chyba gęstość ośrodka mają zaimplementowaną,
 47. Spity I i II,ale to się muszą postarać.Vb wykręci J2M2 bez problemu - ale generalnie to przy założeniu,że Raiden będzie się wdawał z nimi w walki manewrowe zamiast użyć EF,albo uciec.Mk IX F podobnie,jedyna różnica jest taka,że jemu się nie ucieknie i nie prześcignie znacząco we wznoszeniu(ale za to łatwiej się z nim kręcić).Resztę wymienionych Raiden zrobi,jedyny sprawiający problemy przeciwnik spośród nich to Bf F-4.Podejrzewam,że podobnie kłopotliwe mogą być Jaki-3,ale jakoś sobie nie przypominam starć z nimi.Za to niejednokrotnie już spizgałem Jaka-9U,i nie stanowił jakiegoś strasznego problemu.
 48. Tylko,że co bardziej ogarnięci gracze wyłączą sobie w opcjach to wyświetlanie się tytułów,i cały wysiłek na nic.Btw,ci którzy tego nie zrobili pewnie mają sporego wnerwa jak okazuje się,iż spizgał ich "Santa's Little Helper" tudzież "Mały Pomocnik Mikołaja",bo z takim właśnie latam ;]
 49. Nieco inaczej by to trzeba poustawiać: V era - krążowniki IV era - niszczyciele i okręty podwodne (powinny być niby na 3 pod względem wielkości,ale jakoś nie widzę możliwości i sensu torpedowania kajaków) III era - fregaty II era - duże kajaki I era - małe kajaki i wprowadzić dawne,sensowne ograniczenie,że jednoski mogą walczyć tylko z przeciwnikami różniącymi się najwyżej o erę od nich.
 50. W obecnej sytuacji to mogłyby być kajaki + niszczyciele + krążowniki jako szczyt drzewek technologicznych,bez pancerników i lotniskowców.To rozwiązałoby problem państw,które największych pływadeł nie posiadały,vide jedyna słuszna nacja - pancerników niet,lotniskowców niet,ale krążowników to parę mieli. Dołożyć do tego okręty podwodne,i już można by było bawić się w marynarzy jak Swaróg przykazał.
 51. E nie,F-4 nadal jest w porządku.I mówię to z perspektywy dzisiejszych doświadczeń na mieszanym RB.
 52. I w tym właśnie problem rycerzu - te kroniki nie polegają na taktyce,a na fragach.Przedtem można było swoich od IŁów bronić,a teraz?A idź pan w wuj,Chwalić Swaroga,że ze swoimi 3 fragami lotniczymi zdążyłem.
 53. Że co???Toć ja,który na RB nie fruwam poza wyjątkowymi sytuacjami IŁy-2 bez problemu pizgałem Bfem F-4 bez żadnych podwieszek...wy chyba zeza macie.
 54. Ano staram się ratować,o ile nie polecicie gdzieś w cholerę 5km ode mnie (na to zwykle pomaga opieprz jak się gubicie na więcej niż 2km),albo nie odwalicie jakiś kretynizmów w rodzaju ściągania mi gościa do zdjęcia na czołówkę,tudzież zdupnymi manewrami zrypiecie mi ścieżkę podejścia. A skrzydłowego potrzebuję tylko jak robię zadania na best squad/supporting fire,albo jak maksuję co bardziej krowiaste bombowce.Tak to nauczyłem się radzić sobie samemu,i cóż,dobrze na tym wyszedłem - nauczyłem się zarówno całkiem dobrze i szybko oceniać sytuację w powietrzu,jak i zaawansowanych arkanów sztuki pilotażu dzięki którym co trochę mam coś do wrzucenia na mój kanał youtube.
 55. Jeśli robili te BnZ Renzanami na jakiś 8+ kilometrach,to nie jest to jakiś szczególnie trudny wyczyn.Wymaksowane Renzany nawet na AB od ok 7km wspinają się jak szatany,i w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich myśliwców nie tracą na tempie wznoszenia się do bodaj 11km.W takich warunkach Bearcaty 1B nie mają praktycznie szans aby je dogonić,i zawisają im pod brzuchem w polu rażenia wieżyczki z 2x20mm + ewentualnie ogonowej z tym samym arsenałem. Może jakieś Taśki H-1 albo inne Komety nie miałyby trudności z dogonieniem Renzana w takich warunkach,ale na nie w RB ten bombowiec nie trafia.
 56. Janosik ma rację,to są serwerowe.Odpala się je w taki sposób: 1) chyba trzeba mieć wyłączonego War Thundera (tego nie sprawdzałem) 2) nawigujesz do miejsca gdzie masz główny plik wykonywalny aces.exe.W razie problemów z lokalizacją - odpal war thundera,potem managera zadań,i znajdź na liście aces.exe.Następnie kliknij w niego prawym i weź szczegóły,tam będzie min ścieżka skąd został odpalony 3) otwierasz konsolę tam,np poprzez kliknięcie w ścieżkę pokazywaną przez managera plików i wpisując z przodu cmd <spacja> <ścieżka do bin z acesXX.exe> 4) uruchamiasz powtórkę poprzez wpisanie komendy: aces32 lub aces64 -replay <tutaj wklejasz 1 z moich linków> ot i wsio.
 57. @b7a Tutaj przykłady fruwania odrzutowcem: Me262 A-1a http://wt-game-replays.warthunder.com/028073cb00029f26/0000.wrpl Meteor F Mk 3 http://wt-game-replays.warthunder.com/0280782e0002a936/0000.wrpl MiG 9/L http://wt-game-replays.warthunder.com/02807ea70002b86a/0000.wrpl Niestety,ciężko o walkę z innym odrzutowcem,bo jak już spotkałem jakiegoś lecącego nim przeciwnika to albo wolał ganiać za tłokowcami,albo nie podejmował/kontynuował walki.Jeden Horten coś tam przez chwilę myślał się ze mną pobawić,ale koniec końców odpuścił.
 58. Wiem strachu,ale może jak mu się to w prosty i klarowny sposób wytłumaczy to w końcu załapie.Bo prawdę mówiąc do tej pory bardziej się z niego nabijaliśmy zamiast coś pomóc chłopu.
 59. Zacznijmy kowan od tego,iż idąc twoim porównaniem restauracja Gaijin nigdy nie oferowała dania "rozgrywki wyłącznie czołgowe".Od początku zapowiadała rozszerzenie repertuaru dotychczasowych '"bitew lotniczych" o "bitwy mieszane czołgowo-lotnicze",i kiedyś jeszcze "czołgowo-morsko-lotnicze",ewentualnie "morsko-lotnicze".I tyle,najzwyczajniej w świecie War Thunder nie oferuje tego,co ty byś chciał mieć zaserwowane.I albo zaakceptujesz ten fakt i zaczniesz grać z uwzględnieniem samolotów kręcących się nad głową,albo pozostaje ci szukanie innej gry.Ewentualnie podepnij się do tych narzekających na ang części forum i wspólnymi siłami zróbcie sugestię wprowadzenia trybu tylko dla czołgów.Przy czym większą szansę powodzenia będziecie mieli zgłaszając ją na rosyjskim forum.
 60. Cóż,ja jestem wyjątkowo sprawiedliwy - pizgam wszystkich równo,i nie dyskryminuję nikogo pod względem ksywy.Fakt,szczególną uwagę poświęcam co poniektórym klanom o których wiem,że są niebezpiecznymi oponentami,a na polskich graczy polować po prostu lubię jak się akurat pod lufy nawiną,ale bez jakiejś specjalnej spiny.
 61. Ale patrz kowan - skoro tyle tego tałatajstwa ci nad głową fruwa,to czemu ty uparcie bierzesz czołg?Nie lepiej wsiąść w plotkę i tłuc te natrętne komary?To i fragi będą,i aktywność,i spore szanse na wygraną bo pojazdem naziemnym możesz strefy łapać,natomiast jak ktoś będzie cię chciał zbombić to jako operator plotki będziesz mógł mu się odgryźć zanim zrobi ci kuku.Czołg natomiast wybierałbyś po zerknięciu w tabelę,że sytuacja ku temu jest sprzyjająca. To tak jakbym ja brał nie wiem,skockową Taśkę C-3 i płakał,że mnie wymaksowane Spity Mk24 prześcigają we wznoszeniu się,i nie mogę atakować bombowców na wysokim pułapie.Trochę elastyczności w dostosowywaniu się do sytuacji facet!Ja rozumiem,że masz awersję do fruwania,i w pilota się bawić nie chcesz - naprawdę rozumiem,ja mam to samo w stosunku do czołgów.Ale już nie rozumiem,co cię powstrzymuje od nauki skutecznego używania plotek przeciwko samolotom.Toć to same zalety dla ciebie! - jeździsz pojazdem naziemnym nie fruwasz,czyli tak jak lubisz - tłuczesz te znienawidzone przez ciebie komary biorąc słodką zemstę za "piekło lotnicze" - jako pojazd naziemny masz większy wpływ na wygranie meczu - z czołgami większość plotek jest w stanie nawiązać praktycznie równorzędną walkę
 62. I w WT mamy tego świetny przykład - drużyny pełne samolotów na starcie na ogół przegrywają mieszane RB,bo nie ma komu łapać stref,a zniszczenie wszystkich pojazdów przeciwnika zanim przejmą jest bardzo trudne,i wymaga znacznych umiejętności pilotowania i bombardowania od lotników,o co wbrew pozorom nie tak łatwo. Jak grałem na tych wydarzeniach bitew mieszanych AB do testów japońskiego drzewka to najlepiej się sprawowały drużyny mieszane - na 7 osób 2-3 samoloty,0-2 plotki i reszta czołgów.W dodatku mechanika rozgrywki mocno premiowała współpracę,np piloci widzieli cały obraz pola bitwy z góry,ale czołgiści nie mieli dostępu do tej informacji.Warto więc było dawać wskazówki którędy flankuje przeciwnik,albo którędy nasi mogą bezpiecznie pojechać,tudzież jaką strefę złapać bo nikogo w pobliżu nie ma.Jeśli samoloty nie wyprztykały się na początku z bomb to taki pilot był potem na wagę złota np w momencie jak się Panterą trafiło na dobrze ustawionego ISa-2,którego nie szło objechać,to starczyło poprosić kolegę w samolocie aby zdjął zagrożenie.Im więcej było komunikacji i współpracy w drużynie tym lepiej to wszystko wychodziło - i wszystko to w niby arkadowych bitwach.Samo zaś zbalansowanie było bardzo proste i zarazem efektywne - wyłączenie przeładowania się amunicji w powietrzu,i konieczność parominutowego powrotu na lotnisko żeby się przezbroić.Przez te parę minut czołgiści mieli szansę "złapać oddech",i np przejąć strefy.
 63. Lekki offtop - wylot japońskim Bfem,jak był dobry tak jest.Może,mooooże ciut mniej dynamicznie fruwa (przypadłość podobna jak Raiden J2M2 parę dni temu,ale w znacznie mniejszym stopniu),niemniej to wciąż świetna maszyna.12 fragów na upietrze +1.3BR: http://wt-game-replays.warthunder.com/027f61ae00014fbf/0000.wrpl
 64. Już testowali mechanikę bitew mieszanych AB z samolotami startującymi od razu,i widzącymi pojazdy na ziemi z ok 3 km - recepta okazała się prosta,brak odnawiania się amunicji w powietrzu.I już się sytuacja samoistnie zbalansowała,ci co chcieli bombić mieli zabawę od razu,operatorzy plotek także mieli do czego strzelać.Dla każdego coś miłego się znalazło,a w dodatku tryb mieszany niejako wymuszał odpowiednie zbalansowanie całkowitego składu drużyn.Za dużo samolotów np kończyło się przegraną bo wrogie czołgi łapały strefy,tymczasem samoloty po zrzucie ładunku musiały zaiwaniać w te i nazad na lotnisko żeby się przezbroić,co zabierało ok 5 minut.
 65. @b7a Proszę bardzo - tutaj poradnik a tutaj lot odrzutowcem; nawet się ze dwa starcia odrzutowiec vs odrzutowiec przytrafiły,acz nie jest to nic znaczącego.
 66. To podobnie jak ja,też wyczaję od razu zmiany w zachowaniu maszyn którymi fruwam. No nic,dzisiaj pewnie nie bo kroniki 2 wojny są,ale jutro obczaję jak fruwają wspomniane Bfy.Chce Ci się przejrzeć powtórki serwerowe to mam jedną z 11 fragami i 0 ilością zgonów na mapie Apple Gardens czy tam Moscow,ok 2 dni temu - tam właśnie leciałem Bfem E-4,i nic mu zarzucić nie mogłem.
 67. działa,tylko trzeba dopalić poprzez <path>\aces.exe -replay <link od Staszka> czy jakoś tak.Jest dokładny opis na stronie powtórek serwerowych,schowany pod 'hints'
 68. Eeee,z Bfami E-4 i E-7 to pojechałeś.Fruwałem przedwczoraj jakoś,i żadnych zastrzeżeń nie mam.
 69. Widzisz Chemik,z Climbing Spiral jest tak,że aby była skuteczna wymaga jednego lub więcej elementów: - mocnego ster kierunku(na AB,na RB robi się ją sterem wysokości,albo sterem kierunku + kontrowanie przechyłu lotkami) - mocy silnika - niskiej prędkości przeciągnięcia - dobrego wspinania się z parametrów własnego samolotu.Ponadto trzeba mieć przewagę energii nad przeciwnikiem przeciwko któremu chce się ją zastosować,inaczej ryzykuje się postrzał,tak jak to przytrafiło się Junkerowi.Owszem,trafić w samolot broniący się poprzez CS nie jest tak łatwo,nawet mając kółko celownicze,jednak nie jest to niemożliwe. I tak na przykład moja walka vs Chiyo - Ki-44 ma piekielnie mocny ster kierunku oraz większą moc silnika od Bfa E-7,zdaje się też,że i niższą prędkość przeciągnięcia od niego.Zwróć uwagę,że robiąc CS w żadnym momencie nie był zagrożony dzięki tym przewagom.Stany energetyczne na wejściu o ile pamiętam mieliśmy bardzo zbliżone. Kolejne starcie z użyciem CS,tym razem przeze mnie,to vs Daniel292 - po identyfikacji wrogiego typu samolotu (Ki-61) wiedziałem,że moimi atutami nad nim są moc silnika i ster kierunku.Poza tym sytuacja w powietrzu była taka,że byliśmy po paru przejściach nożycami,a skoro przeciwnik utrzymywał mi się na ogonie znaczyło to,iż jego prędkość jest niższa lub niewiele większa od mojej.W takich warunkach zrobienie ostro idącej w górę Climbing Spiral było optymalnym wyborem. Inne starcie to to va The_Mad_Bearowi - co prawda KingCobra A-10 ma istotne dla CSa parametry ciut lepsze od Jaka-9T(noo może prędkością przeciągnięcia) to stan energetyczny przeciwnika na wejściu był na tyle duży,że prawdopodobnie zdołałby za mną podążać ostrzeliwując mnie.Dlatego po zdaje się pierwszej pętli zaniechałem tego manewru na korzyść Rolling Scissors i pętli pionowych. Wracając do Junkera - F-4 nie ma(miał) żadnej istotnej przewagi nad J2M2 w istotnych dla CS parametrach,zatem wszystko zależy od stanu energetycznego na wejściu.Jego szczęście,że w tym dniu Raiden miał znerfioną moc silnika oraz trzymanie energii,bo nie skończyłoby się na postrzelanym skrzydle.Ale,może to i lepiej,bo bym go spizgał w pierwszym podejściu i nie byłoby co wrzucić na youtuba.
 70. J2M2 naprawili wczoraj - odzyskał swoją dynamikę lotu,mało tego,wspina się i kręci jeszcze lepiej niż przed patchem.Co prawda nie da się już doganiać Korsarzy,Thunderboltów i Bfów F-4,ale może to i lepiej - dowaliliby Raidenowi BR z 4.3,i skończyłby jak Foka A-4. EDIT: J2M3 też jest spoko skoro jest w stanie wygrać 2 vs 1 - http://wt-game-replays.warthunder.com/027df3700003e0c3/0000.wrpl
 71. Nie przeczę,Junker64 latał znakomicie,i jak mniemam 98% oponentów na jakich trafił tym swoim sposobem robił w manewrach.Ale miał niefart spotkać mnie,przeciwnika który też co nieco wie o foruwaniu ;] Co zaś do uszkodzenia skrzydła - po tym jak robił beczki przy zmianie kierunku widać było,że pomimo rozwalonej na czarno prawej lotki (na powtórce serwerowej pokazuje) i dziurze w nim jakoś niespecjalnie mu to przeszkadza. Co do filmu który przytaczasz - tutaj CS była użyta po to,aby upozycjonować się nad przeciwnikiem po zyskaniu przewagi pułapu.Poza tym zabawa polega na tym,aby zwiększać AoT od Twojego ogona najbliżej do 90o mając już przewagę wysokości,wówczas próba podążania za Tobą wymaga zadzierania nosa bardzo stromo do góry,a ponieważ prędkość błyskawicznie maleje to korygowanie wektora ruchu tak,aby móc wycelować i strzelić staje się praktycznie niemożliwe.Zresztą,jest to powiedziane na filmie o ile pamiętam.
 72. Dlatego,że Hineri-Komi samoistnie chce się wykonywać po elipsie w płaszczyznach zarówno pionowej,jak i poziomej.Owszem,można opad nosa samolotu kontrować lotkami,ale wtedy to jest walka z przeciwstawnymi siłami,co skutkuje marnowaniem energii.Climbing Spiral na AB lepiej robić samym sterem kierunku po wcześniejszym nastawieniu kąta wspinania się,który koryguje się lotkami. Zaś co do pierwszej minuty - jego szczęście,że Raidena popsuli,bo w tym momencie nie skończyłoby się zapewne zaledwie na mocno uszkodzonym skrzydle.Ale wczoraj pofruwałem to miałem wrażenie,że to co skopsali naprawili ;] Fakt jednak faktem,przeciwnik fruwał znakomicie,i w moim rankingu epickości pojedynków plasuje się zaraz po Nozaki Chiyo.
 73. Serwer zapisuje powtórki gdzieś do 1.5 miesiąca wstecz.Więc na pewno masz,ale nie lokalnie na dysku,tylko na serwerze właśnie.
 74. @xmodarPL O który samolot ci chodzi,i w jakim trybie?
 75. Ok,I understand that japanese flight manual is more reliable source than TAIC estimation,and therefore new,60 km/h lower speed is the correct one. But I don't get it why J2M2 feels to have much less engine power and climb ratio in AB.Patch notes said explicitly that climb rate has been increased;stats card shows now 32 m/s,before the patch it was 28-30 m/s.Yet the Raiden M2 climbs worse than prepatch - before it was on par with Bfs F-4,now it ends around 300-500 m below them. Shouldn't only max speed be changed?I suppose something went wrong with Raidens,and FM designers changed too many* parameters making the newest FM incorrect.
 76. A to akurat nie jest nic nowego - co prawda zjawisko zaobserwowałem na J2M3,ale wszak to praktycznie ta sama maszyna co J2M2.W każdym razie,Raiden zdychał na wysokości od tych 7.5-8k jeszcze przed najnowszą zmianą FMu,co jest zastanawiające wziąwszy pod uwagę fakt,iż samolot ten powstał w celu pizgania B-29 fruwających na wysokim pułapie,i z czego historycznie całkiem dobrze się wywiązywał. EDIT: początek dyskusji o Raidenach na subforum machinery of war A tu bugreport apropos maksymalnej prędkości Raidenów
 77. Radieny zmieniono ponieważ w ręce Gaijinów wpadły oryginalne,japońskie instrukcje dla pilotów tych maszyn - poprzedni FM powstał na podstawie estymacji TAIC.Więc tym razem nie jest to żadne gaijinowskie ninja-nerfienie "bo tak".Aczkolwiek,mam wątpliwości co do efektu w jaki zaimplementowano nowy FM.W machinery of war obczaj Hegemon 3 ostatnie strony wątku o Raidenach jak ludzie na nie teraz narzekają (słusznie zresztą)
 78. Walczyłem z Bfami F-4 na co dzień,wiem co potrafią.I jak się sprawował Raiden J2M2 przed i po zmianach FMu - wcześniej nie musiałbym ciągle robić Split=Sów i Low Yoyo aby podążać za tym Junkerem64,starczyłaby sama moc silnika.
 79. Niestety Hegemon,to już historia.W tym patchu Gaijin spartolił Raideny dokumentnie,tych 4 erowych nawet nie dotykałem po doświadczeniach z J2M2.Niby ma się lepiej wznosić i kręcić kosztem obcięcia 60 km/h maksymalnej prędkości - taki wuj,mam odczucia,że obniżenie tej prędkości ślimory uzyskały poprzez obcięcie mocy silnika. Poprzednio Raiden fruwał bardzo dynamicznie i świetnie nadawał się do zabaw energetycznych,obecnie to przeciętniak - cała radość z latania na nim poszła w cholerę.Przykład jaką męczarnią obecnie jest latanie tą maszyną poniżej:
 80. Link do powtórki serwerowej eryk,albo nie ma tematu.
 81. Żeby nie było - też dostałem talizman,na czajkę z drzewka.
 82. Dodany epicki pojedynek z Junkerem64.Na razie tylko z mojej perspektywy,bo sprawdzam czy z perspektywy przeciwnika lepiej widać na powtórce serwerowej czy lokalnej.
 83. Temat do wymiany spostrzeżeń o dodanym w 1.59 N1K1-Ja Shinden-Kai'u.Jak zwykle,upraszam o używanie tagu <AB>,<RB> i <SB> by nie było wątpliwości,o którym trybie piszecie.   <AB> STOCK: Kolejny z samolotów które dobrze fruwają w tym stanie.Jest całkiem szybki i ma świetne przyspieszenie,retencja energii bardzo dobra,a do tego na klapach do startu okazuje się być zaskakująco zwrotny - wymanewrowałem Spita XVI oraz Jaka 3.Oczywiście powstaje pytanie,czy to faktycznie maszyna taka dobra,czy czynnik moich ciut wyższych niż przeciętne umiejętności pilotażu zadziałał,czy też to przeciwnicy mieli stockowe albo uszkodzone maszyny i zlamili.No ale jedno jest pewne,jak sytuacja zmusi do walki manewrowej to stockowy Shinden Kai K1 nie jest na straconej pozycji. Wznoszenie się jest nawet znośne jak na samolot bez żadnych modułów,wystarcza do walki w pętlach,albo do wzniesienia się na bezpieczny pułap nad kotłowiskiem poniżej,czyli jakieś 2.5km.Po rozpędzeniu się na tym pułapie całkiem dobrze sprawuje się w atakach BnZ z racji retencji energii. Uzbrojenie o dziwo działa zadawalająco,byłem w stanie zestrzeliwywać nawet bombowce które w tym patchu są wyraźnie twardsze.Jest to tym bardziej zaskakujące,że N1K1 ma te same działka co J2M5 - a kiedy jego maksowałem,to bieg po taśmy amunicyjne był zaiste drogą cierniową przez mękę.Niestety potwierdza się to,co zauważył Cysiek,czyli mało amunicji,i to jest odczuwalne.   Podsumowując - świetny samolot w tym stanie.Co prawda nie szarpie tak sutów jak Ki-83 na stocku,ale rzekłbym,iż drugie miejsce to mu się należy.   WYMAKSOWANY: POTWÓR. Przypomina nieco Sokolika Ki-43 III Otsu zaraz po wprowadzeniu do gry,kiedy ten nie miał godnych siebie przeciwników.Z Shinden Kaiem jest podobnie - na chwilę obecną to chyba najlepszy samolot swojego BRu 5.0,a nie wiem,czy nie czasem i całej 4 ery.Robi w manewrach nawet Jaki-3 i Spitfire'y(od ostatniego wpisu wyrolowałem w walkach 1xJak-3,2-3xJak-3P i ok 3 spitów),w wyścigu o pułap na początku meczu zawsze jest najwyżej,a przynajmniej na równi z opozycją. Jedyna wada - jak to japońskie samoloty,jest wolniejszy od przeciwników.Mimo wszystko te 686 km wyciągnie,więc nie ma takiej tragedii jak np przy Zerach,czy Sokolikach. O dziwo,te dwie psikawki 7.7mm po wynajlezieniu amunicji dają radę o.O Wielokrotnie już zadawałem nimi krytyka w silnik wywołując pożar,albo ubijałem pilota.Gracze SB ponadto pewnie je wykorzystają jako wskaźnik,czy buła z 4x20mm trafi.   Podsumowując - w rękach sprawnego pilota jest nie do spizgania w walce 1 vs 1,jedyna szansa dla przeciwników to zaskoczyć N1K1,a i to najlepiej w kilka maszyn.Także koledzy piloci,grać i maksować póki Gaijin nie wykombinował jakiś sekrit dokumints żeby go znerfić.A że znerfi to pewne jako Swaróg na niebie i Weles w zaświatach,w końcu Shinden Kai pizga Jaki-3,Jaki-9P i Ławki 7,a na takie brewerie przecież nie można pozwolić ;]
 84. Cześć koledzy piloci W wątku RastahMana macie obszerną encyklopedię na temat manewrów lotniczych;ja z kolei pokażę ich praktyczne zastosowanie podczas różnych co ciekawszych pojedynków na AB jakie mi się przytrafiały.Nagrywam je zarówno z mojej,jak i przeciwnika perspektywy,oraz komentuję co się w danym momencie dzieje.Dajcie znać,cóż o tym sądzicie,czy jest sens kontynuować tą serię. vs Nozaki Chiyo: vs Gorac11: vs AtZ389: vs Turiacus: vs Haitianin - walka Zer A6M2 z ewentu: vs Daniel292: Fragowanie na Ki-44: vs Kopisz: Niezłomny Sokolik - zwycięstwo wbrew wszelkim szansom: Fragowanie na Sokoliku + walka 1 vs 3: vs Qydecnik vs The_Mad_Bear vs Juuzaam z PRO100 vs _winamp_:
 85. Mała uwaga - używajcie koledzy taga <AB>,<RB> i <SB> aby nie było nieporozumień,o doświadczeniach z samolotem z któryego trybu gry piszecie. <AB> Cóż,nie ma tutaj za wiele do opowiadania - to po prostu Hurek IIB z innym uzbrojeniem i nieco chyba przesadzonym BR 3.0.Nie zauważyłem,aby latał inaczej niż jego brytyjski pierwowzór. Za cenę ledwo 1000 orłów które można wygrać z zakładu moim zdaniem wart jest nabycia.