lubmar

Member
 • Content count

  433
 • Joined

 • Last visited

medal

Community Reputation

117 Neutral

About lubmar

 • Rank
  Officer cadet

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  SVK

Recent Profile Visitors

1,556 profile views
 1. Po dlhšom čase som sa rozhodol , že vyskúšam prevetrať jety. A tak som zobral do boja prvú ME262A-1a. Nebolo to najhoršie, len v tých rýchlostiach mi robí problém správne odhadnúť predsadenie. Tak že to trocha natrénujem v editore misií cez testovací let. Lenže, neviem čím to môže byť, ale tá moja ME262 tam nemá výkon. Dá ma to do výšky cca 1500m počiatočná rýchlosť 350km/h, dám plný ťah len jemné stúpanie do 5° a aj tak mi rýchlosť neustále klesá až pod 250Km/h. Aby to ako tak letelo musím klesať, keď to ale zrovnám , tak rýchlosť opäť ide rýchlo dole. Ide o nejakú BUG či ako si to mám vysvetliť. Čo som tak zbežne skúšal tak sa to deje len u ME262 a len v tom editore. V bežnom testovacom lete je všetko v poriadku, len tam proti jednému nákladiaku toho veľa nenatrénujem. edit/ Tak to vyzerá že je to problém všetkých tryskáčov, pri štarte zo vzduchu to nejako zblbne a nereaguje to na ťah. Zvuk a percentuálny ukazovateľ sa síce mení , no na výkone motorov sa to nijako neprejavuje. Keď som prepol na štart z letiska , tak to ide ako má. Dal som si teraz proti sebe Jak-15 a prejavuje sa to aj na AI lietadlách. Nemali žiadny ťah a postupne všetky havarovali. Takže nejaký BUG.
 2. Ty možno priamo smerovku nepoužívaš, ale pri "mížení myší" ju využívaš nepriamo cez inštruktor a to dosť výrazne. No ako sa to vezme. Aj keď je tu možnosť používať Joystick v režime "mierenie myšou" tak si nemyslím, že ho veľa hráčov v tomto režime používa. Táto možnosť tu je asi len kvôli PS4 hráčom, aby im trocha uľahčili ovládanie na gamepade aj keď mieriť gamepadom je aj tak brutálne ťažké a joystickom to asi nebude o nič ľahšie. Takže očakávam že keď prejdeš na páku, zmeníš aj režim ovládania na zjednodušené, realistické prípadne úplné. A to je ten rozdiel. Zatiaľ čo pri režime "mížení myší" ovládaš inštruktora a ten ovláda lietadlo. Teda napr. potiahneš myš doprava , tým dáš rozkaz inštruktorovi zatoč ostro vpravo a on vykoná manéver potiahne páku doprava čím lietadlo nakloní voči horizontu, následne páku pritiahne a točí cez výškovku. Takže ty urobíš pohyb myšou len v x-osi , ale inštruktor urobí pohyb s pákou ako v osi x tak aj v osi y a ešte si pomôže aj smerovkou. Takže tvoj pohyb v jednej osi prevedie na koordinovaný pohyb v 3 osách. Ak budeš chcieť ovládať lietadlo joystickom , bude to celé na tebe. A preto je tá analógová smerovka pri joysticku taká dôležitá.
 3. Tak som zhliadol zopár tvojich videí a tak to vizerá, že ti nerobí problém ovládať lietadlo v režime "mierenie myšou" pri pohlade z kokpitu. Mne to osobne nešlo, tak som písal že joy bude lepší. Čo sa týka analógového ovládania smerovky (twist joy, pedále) vs digitálne klávesnica , tak v AB to možno nebude až tak zásadný rozdiel , pretože tam lietadlo reaguje na smerovku skoro ako helikoptéra. V RB alebo SB je ten rozdiel zásadný. Tam keď vychýliš smerovku na max, tak to lietadlo totálne rozhodí a začne prepadávať cez krýdlo. Ďalej musíš počítať s tým , že keď prejdeš z myšky na páku , tak už nebudeš používať režim "mierenie myšou" , ale budeš lietadlo ovládať priamo, teda každú os zvlášť. A na domierenie je výhodné ovládať smerovku analogovo. Takže ja by som volil možnosť s TWCS throttle.
 4. Tak som len tak narýchlo očami prebehol súpis zmien, no nič o zmene v termodynamike u TA-152-C som tam nezbadal. Nie som si úplne istý či to spôsobil tento pach , pred jeho zavedením som stihol v Ta-152C len dva lety , v prvom po mojich rýchlych troch zostreloch som bol zostrelený ja, v ďalšej som bol poškodený, takže to bolo z jedným pristátím a opravou na letišti, no nemal som pocit že to boli až tak krátke hry, aby sa nestihlo prejaviť to aktuálne brutálne prehrievanie oleja. To čo mám ako stým lietadlom robiť, keď môžem letieť na 80% výkonu, inak to za pár minút uvarím? Dúfam že keď vyskúmam chladič tak sa to zlepší.
 5. Ja som sa k WT dostal preto, že som si predtým kvôli inej hre kúpil joystick a chcel som ho teda využiť aj na iných hrách. A tak som začal lietať AB v kokpite a joystickom. Aj keď som mal viac smrtí ako zostrelov, tak ma to bavilo a neriešil som to. Postup v stromoch bol, tak som bol spokojný. Takto som prešiel cez Americké, Nemecké a Britské zálohy a ďalšie lietadlá na prvej úrovni až som sa dostal k ruským lietadlám s tými ich divnými zväčšovacími zameriavačmi v kokpite. Bol som z toho nešťastný , som nedokázal trafiť ani AI vozidlo nieto ešte lietadlo. Dospelo to do rozhodnutia , že to skúsim hrať myškou v režime "mouse aim" a keď sa cez tieto lietadlá dostanem, vrátim sa k joysticku. Lenže keď sam hrával joystickom tak 5 kilom to bol pre mňa sviatok, s myškou úplne bežný výsledok. Netrvalo dlho a mal som aj 10-12 zostrelov za hru. O tom sa mi s joystickom ani nesnívalo. Myška je jednoducho v režime "mouse aim" najpresnejšia a najlepšia možnosť na mierenie. Pohľad z poza lietadla, dáva najlepší prehľad o tom čo sa deje okolo teba. Toto nič neprekoná. Joystickom sa možno dajú robiť niektoré manévre precíznejšie, ale načo keď aj tak najlepšia obrana je šejkovať s myškou. Takže nechcem ti brať ilúzie, ale ak ti nejde o pocit z reálnejšieho ovládania, ale len o výhodu, tak tú joystickom v AB nezískaš. Na druhej strane ak trváš na pohľade z kokpitu, tak tam bude joystick lepši než myš v akomkoľvek režime ovládania. Thrustmaster HOTAS Warthog Flight Stick, vyzerá luxusne , to že ide o repliku však nemusí byť až taká výhoda. Bol totiž navrhovaný pre pilotov, ktorý ho budú držať v masívnych rukaviciach, takže sa obávam, že pre dámsku ručku bude priveľký. Navyše ten twist by ti asi chýbal. A za tú cenu sa to asi do AB War thunder neoplatí.
 6. Ťažko sa mi rozpoznáva kedy píšeš vážne a kedy v metaforách, ale T16000M je rovnako ako Logitech centrovaný pružinou. Rozdiel je v technológii snímania osí. T16000M používa veľmi presné a citlivé HALL magnetické senzory, pričom logitech používa bežné potenciometre. Čo sa týka ergonomie tak to u T.16000M nieje až tak zlé, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je síce pravda, že jeho univerzálnosť pre pravákov a ľavákov zapríčinila rozmiestnenie tlačidiel , ktoré nieje ideálne , ale vo všeobecnosti sa mi páka drží veľmi dobre. Najväčší problém by som videl v dlaňovej opierke ktorá má nezmyselné vyvýšené hrany , ktoré človek po pár minútach začína cítiť a nieje to nič príjemné. Nechcem ťa od T.16000M odradzovať, podľa mňa ide o najlepší pomer cena/výkon čo sa týka joystickov, no ja som mal možnosť vlastniť dva kusy a oba trpeli konštrukčnou vadou ktorú som popisoval už v téme joystick.