drstrach

Member
 • Content count

  4,238
 • Joined

 • Last visited

medal

Community Reputation

2,516 Outstanding

About drstrach

 • Rank
  Marshal of the Air Force
 • Birthday 01/19/1970

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warszawa, Poland

Recent Profile Visitors

4,144 profile views
 1. W trybach innych niż SB latanie na joy-u to sado-masochizm, celowanie jest sporym wyzwaniem i nie równoważy tego lepsza manewrowość (sam zaczynałem na joy-u na HB). No nie wiem, parę umiejętności z FSX-a można przenieść, szczególnie jak się latało w FSX-ie w lotach z widocznością na niskich pułapach, a do tego dochodzi ogólne pojecie jak się maszyna w powietrzu porusza (co może być pomocne np. przy powrotach postrzelaną maszyną).
 2. Dodali transportowego Junkersa G 38
 3. IMO to dużo lepiej gdyby ci ktoś to wszystko skonfigurował zdalnie, bo co z tego jeśli zobaczysz jak to działa gdzie indziej jeśli dalej będziesz musiał to wszystko sam skonfigurować. Dodatkowo, warto poszukać (np. przez to forum) gotowych konfiguracji dla swojego sprzętu, odejdzie ci część roboty. BTW mam podobny problem z przesiadką na RoF, przed formatem nie zachowałem sobie konfiguracji dla joy-a, a teraz nie chce mi się tego robić od zera. I tak joy się kurzy w pudełku, a RoF gnije na dysku
 4. Po co w gierce transportowej (Transport Fever) bombowiec? Nie widzę go tam jakoś Wystarczy, że działko będzie strzelać kartoflami. Co do ładunku, to przy prędkości 200 km/h niewiele zdążysz zbombić.
 5. A propos innej gierki przypomniałem sobie o bombowej wersji Junkersa G 38, czyli o Mitsubishi Ki-20. IMO byłby to świetny zapychacz na jakiś event (coś jak TB-3).
 6. A co oni takimi barkami chcieli zrobić na Ładodze? Przecież Sowieci mieli tam swoją flotyllę w dodatku całkiem nieźle wyposażoną (chyba nawet mieli jakiś stary torpedowiec). BTW ciekawostką jest, że Włosi wysłali ta Ładogę eskadrę kutrów torpedowych, takich: https://ru.wikipedia.org/wiki/Торпедные_катера_типа_MAS_526
 7. Mi niedawno stuknęły 4 lata trollowania na tym forum, chyba pora na emeryturę
 8. Co to za nowy wynalazek: Teraz Gaijiny będą mi spamować skrzynkę za każdym razem jak się zaloguję z klienta? Tylko dlaczego zalogowałem się z Łodzi, jakieś splątanie kwantowe? Edit: już wiem, Netia jest zarejestrowana w Łodzi. Kurcze, jak rosjanie będą tak rakietami strzelać to nigdy sobie nie zrobię wiecznego zdjęcia na ścianach Pałacu tow. Stalina
 9. Myślisz, że za 3 lata ktoś wyciągnie sugestię z kosza?
 10. Mnie nie wywala od tygodnia i mam na to prosty sposób, nie grać
 11. Ale po co się wysilać? Gracze grają? Grają. Księgowi zadowoleni, a graczom nie trzeba wiele, czego tu masz potwierdzenie:
 12. Osobiście wolałbym jakiś dobry trunek, co też zresztą uczyniłem, przynajmniej nie żałuję
 13. Soon™
 14. Tak, tylko przez te skopane hitboxy trzeba się ustawiać dokładnie w osi takich stojących statków, a to przy ociężałych maszynach jest trochę upierdliwe. Dodając do tego brak oddziaływania podwodnych wybuchów na pływadła, to się po prostu nie opłaca. BTW a propos przenikania, to naprawili już japońskie osiemsetki przeciwpancerne, czy dalej działają jak kupa?
 15. Motto WT: "Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie"
 16. Przeciwpancerne też są niezłe, IMO nawet bardziej uniwersalne od amunicji uniwersalnej.
 17. Ciekawe czy sedes jest w środku?
 18. Przynajmniej Ślimak jest stały w swoich poglądach
 19. Bunkry tak, ale kolumny pancerne, statki (nawet te stojące), okręty to już loteria, a niestety na mapach dla sowieckich bombowców (na które najczęściej się trafia) to są podstawowe cele (ja np. najczęściej trafiam na alternatywny Berlin i Krymsk).
 20. 10-15 minut tam nie ma, nie zdążam nawet fajka wypalić podczas tego climbfestu, więc jest mniej niż 5 minut. Rider, ja od dłuższego czasu już nic tu nie robię oprócz trollowania Do reszty zarzutów się nie będę odnosił, bo IMO, ani Ty, ani ja nie będziemy na to patrzeć obiektywnie i każdy z nas będzie miał swoje własne (w dodatku odmienne) zdanie.
 21. Ciekawe tylko co na to Syria i Iran, bo z tego co widać na Turków mają wywalone? Aha, żeby nie było, uważam, że Kurdowie powinni mieć własną państwowość, być może byłaby to jakaś siła stabilizacyjna w regionie, problem polega na tym, iż nikt tej wolności Kurdom dać nie chce.
 22. To są dwa różne rodzaje doświadczeń, na AB musisz ogarnąć chaos, który cie otacza, na RB chaosu już takiego nie ma (to też zależy od mapy, polecam Essen na niskich tierach), ale trzeba ogarnąć maszynę. Co kto lubi, ja wolę RB bo jest bardziej realne, a czasami potrafi być równie intensywne jak AB.
 23. A wielki kapciowy (ten od buta w ONZ-ecie) jeszcze narzekał, że normy są zbyt niskie i wyrabia je zbyt szybko.
 24. Przecież masz lepsze bonusy, a to "wspaniała" jazda testowa jakimś wynalazkiem, a to bustery 300-500% (takie mi ostatnio wpadły. BTW wolałem już exp i zarobki razy 2 za pierwsze zwycięstwo, ale pewnie się nie znam.
 25. W czołgach miksy są standardem, pewnie dlatego tego nie zauważasz.
 26. Zmienią kryteria, np. zmuszając do wbicia na V erę.
 27. Tja, WT ma na tyle dużą społeczność, że Japończykami na 5.0 trzeba czekać minimum 1,5 minuty (w szczycie) żeby wejść do gry na lotniczym RB. Nie zauważasz pewnego drobiazgu, w WT gra średnio ok. 70 tys. graczy, biorąc pod uwagę liczbę trybów już w tej chwili z tej grupy ciężko skompletować sensowną bitwę (piszę o RB), coraz częściej zdarzają się miksy, nie wspominając już o przewadze map SciFi nad historycznymi (szczególnie u Sowietów). Dodanie kolejnego trybu, który odciągnie graczy od tego co już jest skończy się albo rozszerzeniem widełek w BR-ach (przed wiekami było to 0.5, jest 1.0), albo jeszcze większą ilością jakichś dziwnych rozgrywek (SciFi, miksy, etc.), albo wydłużeniem czasu oczekiwania na grę (tego ślimak nie lubi).
 28. Kurde,nie wiem jak im się udało skopać damage model, ślimak jest wyjątkowo zdolną bestią
 29. Z tym badaniem sprzętu na PvE byłbym ostrożny, Armored Warfare się na tym przejechał.
 30. Myślę, że wytłumaczenie jest dużo prostsze. Po prostu ślimakowi się zapomniało zmienić klasyfikację tego samolotu, ew. nie wiedzą nawet jak go zaszeregowali.
 31. Ja na A-20 nie narzekam, bazooki pod skrzydła, amunicja AP do Browningów i w bitwach lotniczych można pohulać. BTW w realu A-20 też miały problem z trafianiem bombami w cel, do tego stopnia, że pod koniec wojny Amerykanie wprowadzili lidera formacji, czyli bombową wersję A-20J (czyli G z oszklonym nosem). Wracając do tematu, to jeśli Invader ma być bombowcem frontowym, to niech zmienią mu nazwę na B-26 i dodadzą jakieś powojenne malowanie (zmienia się chyba też uzbrojenie, ale tu mogę się mylić, bo piszę z pamięci).
 32. Gaijin Logic, bo ten samolot bombowcem frontowym został dopiero w 1948 roku i to chyba inna wersja.
 33. A w internetach podali, że paru Arabów zabiło złodzieja, a potem jego kumple zrobili rozróbę pod kebabownią, gdzie jeden z tych Arabów pracował, i które medium podało prawdę? Swoją drogą dużo tego oglądasz tevaueny, polsaty, tvpis, normalnie we łbie się może pomieszać A propos mediów, przypomniała mi się anegdotka branżowa. W pewnej redakcji, pewnego pisma należącego do niemieckiego wydawnictwa redakcja (w zasadzie to redaktor naczelny) w ramach głupawki przed deadlinem powiesił wielkie hasło: Arbeit Macht Frei. Dym był taki, że nawet do Niemiec dotarły odpryski To by było tyle na temat niezależności tradycyjnych mediów.
 34. No co ty nie powiesz Tylko jest jeden problem, TVN jest amerykański. Niemiecki jest za to Fakt, pod którego skrzydła swego czasu schowało się sporo tzw. dziennikarzy niepokornych, z tego co pamiętam to nawet tuza prawicowego dziennikarstwa Ziemkiewicz pracował kiedyś dla Bauera (kolejny niemiecki koncern). Kto tu więc chodzi na pasku Niemców? Aha, Luksemburg też raczej polski nie jest, a stamtąd pochodzą pieniądze dla prawicowych mediów. BTW głoszenie narodowości jakiegoś medium w czasach beznarodowych korporacji, to anachronizm z czasów Gomułki.
 35. Lufa, to jednak nie do końca cała gra, raczej duże zawężenie gry do samych konserw, a tak jednak nie jest. Turlajcie te konserwy w swoim wątku.
 36. Tak mi się jeszcze przypomniało, że Niemcy nie wysłali do Francji ekip filmowych, bo liczyli się z ciężkimi walkami i dużymi stratami. Po imprezce Goebbels chyba musiał sobie całą brodę zapluć
 37. Hmm, a czy ten temat nie powinien wylądować w dziale konserw?
 38. Z tego co pamiętam, to filmik propagandowy nakręcony już po walkach we Francji. Myślisz, że Kowan jeździ w czołgu ciągniętym na sznurku? To by wiele wyjaśniało
 39. Ten Abrams to chyba na jakiś nafaszerowany przepust najechał (fala uderzeniowa z obu stron drogi)? Chłopaki w środku musieli mieć niezłą jazdę.
 40. Nie słuchaj wrażej propagandy, w =3OO= nikt nic nie wie, na niczym się nie zna i w dodatku każdy tam kiepsko gra, za to kolega Echse zęby zjadł na WT i będzie świetnym mentorem
 41. Nie będzie portretu tow. Stalina? Bez tow. Stalina nie ma zabawy
 42. Np. dodając portret tow. Stalina
 43. Nie chodzi o uzyskanie fraga (nigdy tak nie było), tylko brak uszkodzeń po zderzeniu w niektórych przypadkach. Pytanie w zawieszeniu, od czego zależą uszkodzenia w ramowaniu?
 44. No właśnie nie tłumaczy nic, bo wychodzi, że w jakichś przypadkach ramowanie działa, a w jakichś nie. Pytanie od czego to zależy? Widać trzeba latać jedynie słuszną nacją
 45. Wykrakałem, zderzenie w powietrzu nie powoduje uszkodzeń, przeleciał przeze mnie P-38, mnie obróciło w DB-3 prawie o 90° i nic, oprócz uszkodzeń od broni pokładowej. Wychodzi na to, że ramowanie nie powoduje już wyeliminowania przeciwnika z gry. BTW zmienił się model zniszczeń, jak do tej pory najczęstszym uszkodzeniem było przestrzelenie linek sterowniczych w tylnym ogonie, tak teraz przestrzelenie zbiorników oleju (od razu na czerwono), dobra zmiana™. Aha, czyżby poprawili działanie dużych kalibrów w samolotach, sowiecka P-39 całkiem nieźle anihilowała bombowce?
 46. Zmienili coś, bo jeszcze niedawno skończyłem tak mecz na Nowej Gwinei (BTW jeden cwaniak w myśliwcu uciekł na lotnisko)?
 47. Zaraz, zaraz, ale przecież do niszczenia ciężarówek nie trzeba żadnego bombowca, wystarczą zwykłe km-y, o czym więc piszecie?
 48. Jak to rozumieć? Kolizje w powietrzu będą powodowały jeszcze mniej uszkodzeń? Czyli taranowanie nie będzie oznaczało zgonu? Telepację i teleportację lotniskowca też? Czyli co, będą się niszczyć, czy nie będą? Jakieś konkrety?
 49. Myślisz, że Misiek śledzi także dezinformację na forum WT?
 50. Ew. jutro w grudniu po południu, soon™ to dość rozciągnięty okres czasowy
 51. Czyli idealny sprzęt dla naszego wojska, MON za jednym zamachem załatwi dwa przetargi, na helikoptery i okręty podwodne
 52. Tak BTW, to od jakiegoś czasu dyskutujecie o tym, kto ma dłuższe działo, a nie o tym, czy WT jest P2W. Może pora wrócić do tematu, a o długości działa założyć sobie nowy wątek, np. w dziale (nomen omen) offtopic
 53. A na jakiej podstawie tak sądzisz? Bo mi się zawsze wydało, że niemieckie czołgi (a w zasadzie broń pancerna) były najlepsze dzięki taktyce, a nie jakimś pojedynczym maszynom (te miały swoje plusy i minusy). Zresztą porównywanie rzeczywistej sytuacji do tego co się dzieje w WT mija się z celem, bo żaden porządny czołgista nie walczyłby w warunkach oferowanych na wiurtunderowych mapach.
 54. Będą się pięknie komponować ze sparkami
 55. Ulatywały za morza na zimowiska?
 56. A wystarczyłaby bateria artylerii ppanc chroniąca spawna, tak jak robią to plotki na bitwach lotniczych. Ale nie da się.
 57. Też mnie to cieszy, choć pewnie i tak nie będzie mi się chciało podłączać joy-a dla WT, są lepsze gry.
 58. Coś widzę, że przyszłość symulacji będzie wyglądała w ten sposób, że to tylko gracze będą tworzyli rozgrywkę. Takie custom battles z osiągnięciami.