MarTum

Member
 • Content count

  2,876
 • Joined

 • Last visited

medal

Community Reputation

2,354 Outstanding

About MarTum

 • Rank
  Soon™®

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Moscow, Kreml

Recent Profile Visitors

4,984 profile views
 1. Który z tych dwóch pojazdów jest lepszy całokształtem waszym zdaniem i dlaczego ? Pod uwagę obowiązkowo należy wziąć BR który ma spore znaczenie w tym przypadku. Tygrysa mam od 10 lat, za to IS nie mam ale tak sobie patrzę i patrzę IS-1 BR niższy, pancerz grubszy, profil pancerza różnoraki. Potem wracam do Tyrgysa no i pancerz cieńszy, do tego pionowy no i walą do niego mocniejsze działa z racji wyższego BR. Tygrys lepsza armata ale znowy sytuację ratuje niższy BR IS-a dzięki czemu częściej strzela do miększych celów. Po stronie tygrysa jest depresja działa i chyba reload ale różnica chyba dosyć niska. Jak byście mieli wybrać jeden z pojazdów to który i dlaczego ?
 2. 1,5 $ https://www.gog.com/game/panzer_elite_se?pp=ba5bfc9d29e57bda5c45cf82d9fff043329f313a Jak tu nie kupić do kolekcji. Moja pierwsza poważna gra czołgowa. Zaraz odpalam. EDIT: Działa bez problemu na W10 64 bit.
 3. Jak tak usiąść przed mapką tamtejszego konfliktu, rozrysować sobie strony biorące udział w konflikcie, potem rozrysować stosunki między nimi, cele, korzyści to wychodzi naprawdę gruba sprawa.
 4. Będzie sie działo. Turcy nienawidzą się z Kurdami i chcieli by wybić ich do nogi, a tu ruskie wkraczają do akcji, rozstawiają ich pod granicą i umacniają. Po szkoleniu pewnie zostawią im trochę sprzętu na własność.
 5. No i dobrze, że nie kusi bo pojazd jest z dupy.
 6. Wydaje mi się, że jak jakieś 50 ton wylatuje w górę od bezpośredniego wybuchu to załoga w środku nie ma szans na przeżycie.
 7. Nawiązując do rolowania po oberwaniu bombą, kojarzycie prawdziwy filmik w którym czołg obrywa bombą w dach lub obok i w miejscu jak stał podskakuje i nie pamiętam czy robi 360 stopni czy wywraca się na bok czy na dach Film z WW2 i chyba z działań afryki. Obrywa raczej niemiecki PzII.
 8. Moim zdaniem z tym BR to czołg bez sensu przy losowaniach +1
 9. Wygląda jak by był latającą łodzią podwodną. Możesz latać, potem zwiniesz sobie co trzeba, wywiniesz sobie jakiś napęd i zanurzasz się w wodzie.
 10. Albo zostaną inaczej użyte. - Strzelałem do niego pół minuty i same sparki szły ! - Strzelałeś ale nie trafiałeś. - Jak to nie trafiałem ?! Przecież widziałem jak sypały się tony sparków ! - To były płomienie i iskry z rur idioto iks de.
 11. Takie bajerki zawsze na plus.
 12. Dobry pomysł. Ja bym przerobił spawny na jakieś bardziej rozbudowane bazy chronione przez działa Ppanc, miny i artylerię. Do tego boty w czołgach i samolotach które chronią tylko bazę. To wymusiło by oczywiście rekonstrukcję wszystkiego ale już dawno powinno się to zmienić bo od samego początku lekką przesada jest, że walimy się o kawałek trawy oznaczony okręgiem i też na takim kawałku trawy się "rodzimy" Fajnie by było aby punkty do zajęcia były tego warte, a bazy to bazy.
 13. To nagranie to nic. Mi jak zerwało łączność to wszystkie czołgi oderwały się od ziemii i poleciały jednoczesnie w jednym kierunku. Widok epicki :P
 14. Opieram się na najprostszym i najskuteczniejszym -> Nie było pisuarów to miasta porastały skupiska drzew. Pisuary przybyły, drzewa zniknęły z miast. Efekt jaki jest wiadomo. Były skwery i parki które były i tak przecież ogromnie malutkim procentem pośród betonu i cegły. Nie ma skwerów i parków, będa kolejne betony i cegły. Bez zagłębiania się to jest właśnie efekt pisuarów.
 15. Tylko, że jak te dziesięciolecia temu te drzewa posadzili to sobie rosły po dziś dzień upiększając miasta i tworząc zacisza w miejskim zgiełku. Pisuary wyskoczy ze swoją ustawa i drzewa zniknęły, zostały gołe place i pewnie powstaną bloki. Co z tego ze pisuary zmodyfikowały swój idiotyczny pomysł skoro drzewa nie wrócą, za to blokowiska jak najbardziej powstaną ? Zamiast ładnego widoku, zieleni i śpiewu ptaków będzie kolejny betonowy kolos. Drzewa wycięto, pisuary zmieniły ustawę i sprawa załatwiona tylko, że co wycięto to wycięto. Raczki umyli i zadowoleni. Kolejny burdel w kraju wywołany. Mission Completed.
 16. Podobno pisowcy pocięli komuś kurtki żyletkami na cotygodniowej miesięcznicy. Chociaż jak tak patrzę na to na tej zgrabnej z lewej to jak by czyiś spust został :P
 17. Tak.
 18. Nawet to, że prawiczek karakan i rydzyk ale ten to nie wiem czy prawiczek grzebią w kobiecych pipkach i macicach według swoich wyobrażeń świata cie nie rusza ?