Jump to content

Photo

Jaki joystick?

• Please log in to reply
658 replies to this topic

#41 Air_Fox

Air_Fox

Aircraftman

• Members
  • Pip
  • 21
  • 0 Thanks

Posted 25 March 2013 - 09:06 PM

Czy ktoś wie może jakie są różnice między Saitek X52 Flight System a X52 Pro Flight System?

Czy jest jakaś specjalna cecha przemawiająca za droższym rozwiązaniem (X52 Pro Flight System)?

Różnica w wyświetlaczu i dodatkowym oprogramowaniu, które najlepiej współpracuje z różnymi symulatorami pozwalając zaprogramowanie jeszcze większej ilości ustawień. Przy czym już zwykły X52 pozwala ustawić do 282 komend (obłęd :Os ). Jednak nie mam żadnego i moja wiedza wynika tylko z przeczytania manuala dla obu :Ds . Jestem ciekaw czy faktycznie sprawdzi się lepiej niż T16000m w WT.  

• 0

#42 Y0Y0

Y0Y0

Warrant officer

• Members
  • PipPip
  • 292
  • 0 Thanks

Posted 26 March 2013 - 02:31 AM

Każdy joy w stylu HOTAS będzie lepszy niż zwykły, z przepustnicą w podstawce. Na Alledrogo, czasem można znaleźć Saitek X45 za śmieszne pieniądze. Może i choinka i zabytek ale bardzo precyzyjny zestaw. Saitek X52, X-65F (stykowy) i Logitech G940 to też zestawy, które mogę polecić. Topowa półka to za to Thrustmaster Warthog i starszy Cougar. Oba posłużą na lata i mają setki programowalnych kombinacji. Sam używam tylko joyów programowalnych jako wirtualna klawiatura.

• 0

webmaster of www.yoyosims.pl
Yoyosimsbanner.gifjg300pilotbanerdonebyyo.png

#43 nosensu

nosensu

Pilot officer

• Ground Forces Tester
  • PipPipPip
  • 673
  • 2 Thanks

Posted 26 March 2013 - 10:39 AM

W chwili obecnej oferta joysticków to jakieś średniowiecze technologiczne z cenami z kosmosu. Sensory hall są tańsze od potencjometrów i znane od baaardzo dawna ( były już w napędach dyskietek ) a producenci ciągle wpychają ludziom starocie z węglówkami. Gdzie są najnowsze rozwiązania ? Gram trochę na komórce z czujnikiem żyroskopowym i gra się rewelacyjnie ( tak samo działa chyba pad ps3). Wystarczy trzonek od młotka pomalować na szaro, ustawić na sprężynie wstawić żyroskop (jeden mały scalaczek) ,przycisk i sprzedawać za 100$ jako drążek od FW-190. :)

• 0

#44 lens

lens

Sergeant

• Members
  • PipPip
  • 64
  • 0 Thanks

Posted 27 March 2013 - 11:44 AM

Też odniosłem wrażenie, że joystiki daleko w tyle są za najnowszą technologią. To że jeszcze sprzedaje się joye na potencjometrach mnie najbardziej zdziwiło, dlatego wybrałem T16000M. Po względem precyzji to tak jak wcześniej napisałem jestem zadowolony.

• 0

warthunderFRBsig_zps78b6d5f9.png WT_sig30_zpsaf20c906.jpg

#45 Marrond

Marrond

Air commodore

• Ground Forces Tester
  • PipPipPipPipPip
  • 2,320
  • 88 Thanks

Posted 27 March 2013 - 12:07 PM

Na szybko pierwszy lepszy link z google:

http://www.xbitlabs....-roundup_5.html

tutaj stick od Ruskich, myślę warty uwagi:

http://icomp.pl/prod...d=joysticki-428

• 0

"Evalina" needs your help, let her fly once again! (click picture)
ikspf.jpg

#46 MIron

MIron

Corporal

• Ground Forces Tester
  • Pip
  • 31
  • 0 Thanks

Posted 29 March 2013 - 12:06 AM

Aktualnie posiadam Logitech Extreme 3D Pro , i naprawde nie wiem czy do tej gry jest on dobry?Ostatnie duzo czasu spedzam w HB i mam takie odczucie ze ten joy nie spisuja sie nalezycie.Aby dobrze sie bawic to nalezy sie zaopatrzec w

Saitek X52 albo Logitech G940 ?

(granie myszka totalnie mnie nie interesuje)

• 0

SO7od.png   warthunderHBsig.png

#47 JoCKeR

JoCKeR

Officer cadet

• Members
  • PipPipPip
  • 360
  • 0 Thanks

Posted 29 March 2013 - 12:18 AM

Jeśli wybierasz tylko między tymi dwoma, wybierz X52

• 0

#48 MIron

MIron

Corporal

• Ground Forces Tester
  • Pip
  • 31
  • 0 Thanks

Posted 29 March 2013 - 01:28 AM

Jeśli wybierasz tylko między tymi dwoma, wybierz X52

Nie tak to mialo byc, chodzo mi o  klase i przedzial cenowy

• 0

SO7od.png   warthunderHBsig.png

#49 _Kanrei_

_Kanrei_

Group captain

• Ground Forces Tester
  • PipPipPipPip
  • 1,843
  • 5 Thanks

Posted 29 March 2013 - 10:19 AM

Aktualnie posiadam Logitech Extreme 3D Pro , i naprawde nie wiem czy do tej gry jest on dobry?Ostatnie duzo czasu spedzam w HB i mam takie odczucie ze ten joy nie spisuja sie nalezycie.Aby dobrze sie bawic to nalezy sie zaopatrzec w

Saitek X52 albo Logitech G940 ?

(granie myszka totalnie mnie nie interesuje)

Sa osoby ktore dobrze sobie radza na tym joysticku ktory masz.

Ogolnie wsparcie dla joysticka w WT jest takie sobie, i ludzie posiadajacy X52 lub G940 tez narzekaja czasem.

Jesli chcesz kupic joystick tylko do WT, to najlepiej jakbys mial mozliwosc przetestowania go najpierw w grze, bo mozesz wydac 350zl (Saitek X52) lub 900zl (Logitech G940) a sie okaze ze niewiele sie zmieni mimo ze te joysticki sa lepsze niz ten co masz.

• 0

"The world breaks everyone and afterward many are strong in the broken places. But those that will not break it kills. It kills the very good and the very gentle and the very brave impartially. If you are none of these you can be sure it will kill you too but there will be no special hurry"   Ernest Hemingway, A Farewell to Arms, 1929

#50 HeartOrHead

HeartOrHead

Warrant officer

• Members
  • PipPip
  • 218
  • 0 Thanks

Posted 29 March 2013 - 10:35 AM

Zawsze są inne simy ;)

• 0

#51 Toothless

Toothless

Deleted

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 2,142
  • 0 Thanks

Posted 29 March 2013 - 12:08 PM

Różnica w cenie między X52Pro a G940 nie jest jakaś bardzo duża, a G940 ma dodatkowo pedały orczyka. Zwykłe X52 jest znacznie tańsze.

• 0

q5jq.png

Was not privileged enough :(                                                           Even WoWp has better economy...

#52 Stygion

Stygion

Warrant officer

• Members
  • PipPip
  • 276
  • 0 Thanks

Posted 29 March 2013 - 03:19 PM

Mimo że temat dotyczy joy'ów mam pytanie czy ktoś próbował latać na padzie ? a jeżeli tak jakie wrażenia ?

Z racji braku odpowiedniego tematu umieszczam swoje pytanie tutaj.

• 0

banner.jpg       nowe%20pf.png     

#53 Tracz

Tracz

Aircraftman

• Members
  • Pip
  • 10
  • 0 Thanks

Posted 31 March 2013 - 12:05 AM

Chce joystick za 200 zł max do 250 i powtarzam za 200 zł a nie żadne inne joysticki więc o innych proszę nie pisać. Który z tych dwóch jest lepszy i ma najlepszą czułość z którym można bardzo precyzyjnie celować? Chciałbym też wiedzieć co z rozglądaniem się na boki i czy joystick T 16000M jest lepszy od tych dwóch i czy można nim się rozglądać? Do porównania tych dwóch joysticków używałem tej strony prosze powiedzcie co myślicie potrzebuje pomocy doświadczonych graczy którzy mieli z tym styczność:

http://www.bit-tech....t-flight-hotas/

• 0

#54 drstrach

drstrach

Group captain

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,838
  • 3 Thanks

Posted 31 March 2013 - 12:29 AM

Cyborg FLY 5 jest trochę twardy i męczy rękę po dłuższym graniu (choć muszę przyznać sterowanie nim Dorniera Do X w FSX było całkiem przyjemne i oddawało tą wielką maszynę), prócz tego po roku z kawałkiem grania wysiadł mi w nim potencjometr osi Z, a zaraz potem przepustnica. Zaletą jest całkiem przyjemna konfiguracja uchwytu joy-a (nie tylko wysokość ale i nachylenie), chyba pierwszy joy, w którym nie męczyła mi się ręka od samego trzymania. Zaletą jest rolka, którą w przypadku WT możesz skonfigurować do przybliżania widoku. Aha, Cyborg jest zrobiony z dość przyjemnych w trzymaniu materiałów, czego nie można powiedzieć o Thrustmasterze.

T-Flight Hotas X ma za to całkiem precyzyjne prowadzenie na dwóch osiach X/Y, prócz tego orczyk można podłączyć pod dwa mechaniczne przyciski na przepustnicy, dużo lepszej zresztą od tej w Cyborgu. W zasadzie brakuje mi w nim tylko rolki. Thrustmaster mam od 2 miesięcy, więc nic więcej nie mogę na jego temat napisać, tym bardziej, że przesiadłem się na Saiteka X52, i jest to różnica kolosalna. Do dziś sobie w brodę pluję, że nie poczekałem tych 2 miesięcy i nie kupiłem sobie tylko X52. Cóż, uczymy się całe życie :-)

• 0

#55 Tracz

Tracz

Aircraftman

• Members
  • Pip
  • 10
  • 0 Thanks

Posted 31 March 2013 - 12:57 AM

A może wiesz czy T 16000M jest lepszy od tych dwóch wyżej wymienionych? x52 bodajże kosztuje 380 złotych więc chyba poczekam i sobie kupie , mam nadzieje, że będzie miał długą żywotnośćc nie lubie jak coś po 2 czy 3 latach się psuje, ciekawe. Dzięki za odpowiedź, zastanawiałem się właśnie nad T 16000M ale na pewno  x52 jest sporo lepszy widać to w cenie jest 2 razy droższy więć musi być lepszy

• 0

#56 drstrach

drstrach

Group captain

• Members
  • PipPipPipPip
  • 1,838
  • 3 Thanks

Posted 31 March 2013 - 02:07 AM

T 16000M nie używałem, więc wybacz. Co do X52, to najpierw sobie o jego trwałości poczytałem na forum YoYosims, tam chłopaki mają dużo większe doświadczenie w tego typu zabawkach.

• 0

#57 nosensu

nosensu

Pilot officer

• Ground Forces Tester
  • PipPipPip
  • 673
  • 2 Thanks

Posted 31 March 2013 - 09:44 AM

Mam T16000 od 3 lat. Przeżyje oba wytrzymałością i bije na głowę precyzją ( 256 razy więcej punktów na każdą oś). Niestety eronomiczne jest w tyle , szególnie względem T-Flight Hotas X z oddzielna przepustnicą. Jak dużo latasz i kupisz coś innego niż T.16000  (do 300zł) to za pół roku znów będziesz szukał joya.

• 0

#58 Air_Fox

Air_Fox

Aircraftman

• Members
  • Pip
  • 21
  • 0 Thanks

Posted 01 April 2013 - 01:24 AM

Mam T16000, miałem wcześniej jeden z Cyborgów, różnica zauważalna na korzyść T16000 jeżeli chodzi o precyzję ruchu. Kupuj tylko joystik na chalotronach! Niestety są droższe, tylko T16000 ma konkurencyjną cenę, pozostałe 3-4 razy droższe. Na korzyść najnowszych cyborgów FLY 5 przemawia ergonomia i jakość materiałów. Jeżeli miałbym się sugerować wyglądem i pierwszym wrażeniem to Cyborg ale jednak w praktyce T16000 jest skuteczniejszy (przynajmniej w WT). Nie zmienia to faktu, że celowanie jest o wiele trudniejsze na każdym joystiku w WT, po przejściu z joya na myszkę robię najlepsze rezultaty :Ds , ale jak latam na joyu to znacząco rzadziej spadam, jednak kontrola samolotu jest genialna i wszystko robi się o wiele szybciej (może właśnie dlatego tej precyzji w celowaniu brakuje).    

• 0

#59 Kobaiashi

Kobaiashi

Aircraftman

• Members
  • Pip
  • 25
  • 0 Thanks

Posted 02 April 2013 - 07:12 PM

To  może nie będę robić spamu i tutaj się zapytam.

Polećcie mi jakiś joystick do 150zł. Sam znalazłem dwa:

Thrustmaster T.Flight Stick X

Logitech Extreme 3D Pro

Który lepszy?

To będzie mój pierwszy joystick, i w tych sprawach jestem kompletnie zielony.

• 0

:)

#60 Air_Fox

Air_Fox

Aircraftman

• Members
  • Pip
  • 21
  • 0 Thanks

Posted 02 April 2013 - 08:53 PM

To  może nie będę robić spamu i tutaj się zapytam.

Polećcie mi jakiś joystick do 150zł. Sam znalazłem dwa:

Thrustmaster T.Flight Stick X

Logitech Extreme 3D Pro

Który lepszy?

To będzie mój pierwszy joystick, i w tych sprawach jestem kompletnie zielony.

Trochę nietypowa kwota, bo joye za 100 zł (Thrustmastera i Cyborgi) dadzą Ci to samo. Dokładasz 50 zł i masz T16000 - który jest jedynym joyem na chalotronach (w tej kwocie), a więc znacząco większa żywotność i w dodatku lepsza precyzja. Jednak decyzja należy do Ciebie.

• 1

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users